רוצה פרטים על קורס פרסית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס פרסית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס פרסית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פרסית
 
מאיראן באהבה
 
בימים אלה כמעט ואין אדם שהפרסית נשמעת זרה לאוזניו; על מבטאה הייחודי, על שילובי המילים והצירופים משפות שונות הקיימים בה, על צלילה האופייני וניגונה המיוחד – השפה כבשה מחדש את מקומה בעולם והיא חיה וקיימת. היא מדוברת כיום בפי קרוב ל - 50 מיליון בני אדם, בעיקר באיראן, אך גם באפגניסטן ובמדינות שכנות נוספות. ידיעת השפה נדרשת בארץ הן לצורכי מודיעין עכשווי והן למחקר היסטורי – של התרבות העתיקה ושל המאות האחרונות.

מדובר בשפה בעלת היסטוריה עשירה ומפוארת; מקורה בפרסית העתיקה, במאה ה – 9 לפני הספירה לערך. כיום, כידוע, היא משמשת שפה רשמית באיראן. האותיות המשמשות בה הן אותיות מן הערבית, אך אוצר המילים שלה בהחלט כולל גם השפעת שפות אחרות כגון צרפתית, תורכית וגרמנית. התרבות הפרסית כוללת טקסטים בפילוסופיה, שירה, כתבים עתיקים ואחרים, כך שידיעתה היא בחירה בלימודי שפה חווייתיים, מהנים ועשירים.
 
מסלולי הלימודים
 

לימודי פרסית מדוברת מוצעים כיום בארץ בעיקר באמצעות מורים פרטיים דוברי השפה, או בלימוד מקוון. אחדים מבתי הספר לשפות מציעים קורסים בדרך כלל בתיאום מראש, או בלימוד פרטני. בנוסף, באוניברסיטאות ובמוסדות נוספים רבים להשכלה גבוהה ניתן ללמוד את השפה כחלק ממסלולי הלימודים לתואר ראשון או לתואר שני בלימודי המזרח התיכון – מזרחנות, וכן במסלולים ללימודי ביטחון.

 

מבין המוסדות המציעים מסלולים כגון אלה נמצאות גם אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית בירושלים, ואוניברסיטת תל אביב, שאף מפעילה את "המרכז ללימודים איראניים". חשוב לציין כי במסלולים אלה השפה הנלמדת היא, במרבית המקרים הספרותית המדוברת.
 

לימודים לצורך תפקידים בצבא
 
מסלולים נוספים המוצעים כיום מיועדים להכשיר את בוגריהם לתפקידים צבאיים שונים, ובאופן טבעי – בעיקר לתפקידים בענף המודיעין. חלק ממסלולים אלה אף נלמדים במסגרות קדם צבאיות, המאתרות את הסטודנטים הפוטנציאלים הרבה טרם הגיוס עצמו. התלמידים במסלולים אלה לומדים במסגרת אולפן שפות השייך לצה"ל, כאשר לצורך קבלה אליהם לא נדרשת ידיעת השפה.

קיימים גם מסלולים דומים שבהם משתתפים החיילים לאחר הגיוס וכחלק מהכשרתם בקורסים צבאיים. קורסים אלה נפרשים על פני מספר חודשים, והם מלמדים את הסטודנטים את השפה המדוברת, בדגש על מונחים מודיעיניים ובשילוב היכרות מעמיקה עם התרבות, עם המנהגים ועם ההיסטוריה של העם הפרסי.
 
לסיכום
 
השפה הפרסית היא בין היפות והייחודיות בעולם, והיא גם זו הטומנת בין צליליה את אחת התרבויות העשירות ביותר לאורך ההיסטוריה. הלימודים חשובים כיום גם בעטיו של המצב המדיני, ולאור ההתפתחויות הדינמיות והמהירות במזרח התיכון. באופן טבעי, במציאות זו נדרשים יותר ויותר אנשים הדוברים את השפה ברמת שפת אם, ומסוגלים אף להבין אותה לעומק, לקרוא ולכתוב אותה. כך, בכל מסלול שבו תבחרו ללמוד את השפה, לכל צורך שנראה לכם רלוונטי – ידיעתה ללא ספק תתרום רבות לעולמכם.
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס פרסית?

רוצה לדעת יותר על קורס פרסית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס פרסית

חוות דעת של סטודנטים: קורס פרסית

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp