רוצה פרטים על קורס פסיכומטרי כבדי שמיעה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס פסיכומטרי לחרשים וכבדי שמיעה

מחפש/ת מידע על לימודים? קורס פסיכומטרי כבדי שמיעה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קורס פסיכומטרי לכבדי שמיעה

 

פסיכומטרי הינו מבחן אותו חייב לעבור כמעט כל אדם המעוניין בלימודים אקדמיים. מטרתו של מבחן זה הינה לאפשר למוסדות הלימוד למיין את המועמדים המבקשים להתקבל ללימודי תואר ראשון. חרף העובדה שהמבחן נעשה בכתב ולא בעל פה, לקהל כבדי השמיעה בישראל הוא עדיין מהווה אתגר גדול. אתגר זה נובע מהעובדה שהבחינה דורשת התמצאות בשפה העברית כשפת אם וידיעת השפה האנגלית ברמה גבוהה.

 

למה זו בעיה אצל חלק מקהל כבדי השמיעה? משום ששפתם הראשונה היא שפת הסימנים (שפתם השנייה היא עברית ושפתה השלישים היא אנגלית). כמו כן, אתגר גדול נוסף איתו צריכים להתמודד קהל כבדי השמיעה הוא אתגר המילים הנרדפות (שהרי הן אינן קיימות כלל בשפת הסימנים). זאת ועוד, המבחן כולל שילוב מושגים שונים מתחום המוזיקה אשר אינם רלוונטיים לקהל כבדי השמיעה.

 

מדוע כבדי שמיעה זקוקים להקלות במבחן הפסיכומטרי ?

 

הבחינה הפסיכומטרית מבוססת רבות על ידיעת השפה העברית וכמובן גם השפה האנגלית. כמו כן, המדד של הבחינה מיועד בעיקר לאדם שומע ואדם כבד שמיעה איננו יכול להימדד באותם הסטנדרטים. ילד שאינו סובל מבעיות שמיעה רוכש מיומו הראשון את השפה אותה הוא מכיר מסביבתו הטבעית.

 

קליטת השפה עבור ילד זה הינה הליך טבעי וברור. עם זאת, עבור כבד השמיעה, הדבר שונה לחלוטין. העובדה שכבד השמיעה אינו יכול לרכוש את השפה בצורה שמיעתית משפיעה רבות על ידיעותיו המילוליות. כמו כן, על מנת לרכוש את השפה, זקוק כבד השמיעה למאות ואף אלפי שעות הוראה.

 

בבואו של אדם כבד שמיעה להתקבל ללימודים אקדמיים, הוא צריך להתמודד עם קושי רב של תפיסת השפה. עם זאת, רמת התפיסה שלו והשליטה שלו בשפה לא מעידים על יכולותיו ועל האינטליגנציה שלו. לפיכך, האתגר מולו הוא עומד בעת עמידה בבחינה הפסיכומטרית הינו גדול במיוחד.

 

כאמור, עמדת הפתיחה של אדם כבד שמיעה היא נמוכה מכל שאר האוכלוסייה במקומות רבים. כמו כן, ניתן לראות כי בתחום האקדמי יש קושי רב לקהל זה לעבור את שערי האוניברסיטאות וזאת גם במידה והם ניחנים ביכולות לימוד גבוהות במיוחד.

 

חשיבות קורס פסיכומטרי לכבדי שמיעה

 

המודעות לחשיבות קורס הפסיכומטרי עלתה בשנים האחרונות ואין ספק כי נעשית עבודה רבה לקידום העניין מטעם גופים רבים. נכון לרגע זה, אין קורס פסיכומטרי לקהל כבדי השמיעה בארץ וכל שנותר לאלה הינו הוא להתמודד עם הבחינה שיש כיום.

 

כבד שמיעה אשר מעוניין ללמוד במוסד להשכלה גבוהה יהיה חייב להתמודד עם האתגר שמציבה לפניו בחינה זו. יש לציין כי המטרה הסופית של גופים הפועלים למען קידום תחום זה לא מתיישבת על רעיון של הנחה לקהל מסוים אלא בהתחשבות ובהבנה שבחינת הפסיכומטרי כיום אינה מתאימה לקהל כבדי השמיעה ואין זו סיבה למנוע מהם לימודים אקדמיים.

 

הקלות בפסיכומטרי לכבדי שמיעה

 

בעתיד הלא רחוק נוכל לראות שיפתחו קורסי הכנה לפסיכומטרי לכבדי שמיעה אך נכון להיום כבדי שמיעה יכולים להתנחם רק בעובדה שהם מקבלים הקלות בפסיכומטרי.

 

מהן אותן הקלות? תוספת זמן או אפשרות לעשות מבחן ממוחשב. גורמים בתחום מספרים שהמבחן הממוחשב אינו תורם רבות לשינוי ותוספת הזמן אכן מקלה במידה מסוימת. עם זאת, אין היא מהווה פיתרון אולטימטיבי. פתרון זמני נוסף, למתעקשים, הוא למידה במסגרת פרטית ועל ידי מורה שמכיר את התחום והוא בקיא בשפת הסימנים. מדובר בפיתרון יצירתי לאלו המעוניינים בכל זאת לעבור את הבחינה הרגילה.

 

חשוב להבין שהבחינה היא לא בחינה קלה גם לקהל השומעים, הבחינה מחולקת לשלושה חלקים והחלקים שנחשבים לקשים במיוחד (המתמטיקה והאנגלית) יהוו לקהל כבדי השמיעה אתגר לא פחות קטן מאתגר השפה העברית (שגם בה הם מתקשים מעצם היותה השפה השנייה של רבים מהם).
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס פסיכומטרי כבדי שמיעה?

רוצה לדעת יותר על קורס פסיכומטרי כבדי שמיעה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על קורס פסיכומטרי כבדי שמיעה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 44 סטודנטים
המליצו והצביעו על פסיכומטרי

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    מכון טכנולוגי חולון 588 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר 677 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי

התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם