לימודי אדריכלות לתואר ראשון

רוצה לעצב בתים, פארקים ומבנים ציבוריים? באתר פרטים חשובים על תכניות הלימוד לתואר באדריכלות, בתכנון עירוני ופיתוח סביבתי, ועוד. בנוסף, באפשרותך לקרוא על תנאי הקבלה, ימים פתוחים, מלגות וחוות דעת של סטודנטים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על תואר ראשון אדריכלות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון באדריכלות

 

מה הופך מבנה לייחודי? בין אם מדובר בבית מגורים, בניין משרדים, מבנה תעשייתי או טרמינל של נמל תעופה - מבנים צריכים לשלב בין יצירתיות ופרקטיות, בין המקוריות והחדשנות לבין ההיטמעות בסביבה הקיימת. אדריכלים קובעים כיצד יראו פני הנוף שסביבנו, ויש להם אמירה הנוגעת לעיצוב המרחב הציבורי לדורות.

 

כדי לעבוד בפועל כאדריכלים בארץ יש צורך להשלים תואר ראשון באדריכלות, ולאחריו להשלים סטאז'. במהלך התואר מקבלים את הכלים והידע הנדרים לתכנון של שלל סוגי חללים פנימיים, מבנים, שכונות, ואף יישובים.

 

בתום התואר באדריכלות ועם השלמת הסטאז' יכולים הבוגרים להשתלב כאדריכלים בשלל מסגרות כגון משרדי אדריכלים וחברות בנייה, באפשרותם לשמש גם מתכנני פנים ומעצבי פנים, מתכנני ערים ועוד. אדריכלים פועלים במשרדים וחברות קבלניות במגזר הפרטי וכן במסגרות ציבוריות כגון רשויות מקומיות. כמו כן, המעוניינים להמשיך לפתח את כישורי המחקר יכולים להמשיך לתואר שני באדריכלות.


למי זה מתאים?

עיסוק במקצוע האדריכלות מתאים לאנשים בעלי חושים מחודדים, חוש אסתטי מפותח ויצירתיות גדולה. לתחום זה מתאימים גם אנשים המוכשרים לקלוט במהירות את תנאי הסביבה, ואשר מוצאים דרכים פשוטות וקלות לשפר אותם. תחום האדריכלות משלב בין יצירתיות לבין מיומנויות טכניות וכישורים ריאליים. המקצוע מצריך יסודיות, דיוק, מעוף מחשבתי וכן מודעות סביבתית וחברתית הנוגעים להשפעת האדריכלות על סביבתה ועל הקהילה.

תכניות הלימודים

 

בתכניות לתואר ראשון באדריכלות עוסקים בהרחבה במכלול הכלים והמיומנויות החשובים לאדריכלים. הסטודנטים לומדים על סוגיות תיאורטיות ויישומיות כגון מרכיבי מבנים, שיטות תכנון, טכנולוגיות בנייה ושלבי הבנייה. כמו כן, הם מתוודעים לשלל היבטים כלכליים, חברתיים וסביבתיים הנוגעים לתחום האדריכלות. הם בוחנים כיצד משפיעים מבנים על הסביבה ועל האנשים שעושים בהם שימוש ולומדים להתאים את המבנים לצורכי המשתמשים בהם. הלימודים גם נוגעים בתמורות שעוברת האדריכלות בעידן הדיגיטלי ועוסקים בשיטות חדשניות ומתקדמות לתכנון.


במהלך התואר עוסקים במגוון סוגיות משמעותיות בתחום האדריכלי כגון שיטות תכנון ושרטוט, עיצוב עיר וסביבה אורבנית, היכרות עם תוכנות ממוחשבות לשרטוט ועוד. התואר גם כולל קורסים העוסקים בתולדות האדריכלות ובהתפתחותה לאורך השנים ובזרמים וסגנונות שונים באדריכלות בארץ ובמדינות שונות בעולם. כך הם בוחנים כיצד האדריכלות מושפעת מן העבר וכן כיצד ביכולתה לעצב את העתיד דרך עיצוב המרחב הציבורי שבו אנו חיים ופועלים.


מתכונת הלימוד


אורכו של התואר הראשון באדריכלות הוא בדרך כלל חמש שנים. מדובר בלימודים אינטנסיביים הארוכים באופן יחסי ממסלולים אקדמיים אחרים לתואר ראשון, הכוללים מגוון רחב של קורסים עיוניים ומעשיים וכן כיתות סטודיו, שבהן הסטודנטים מתנסים בתכנון של שלל סוגי פרויקטים ומבנים.

 

בדרך כלל הסטודנטים מקבלים גישה חופשית לסטודיו אדריכלי שבו הם יכולים לתרגל את הכלים הנלמדים ולהתנסות במגוון פרויקטים, לבנות מודלים, לתרגל כישורי שרטוט, להכיר חומרים מקצועיים ושיטות עבודה ולפתח את היצירתיות. כמו כן, רוב בתי הספר כוללים מעבדות שבהן ניתן להכיר טכנולוגיות אדריכלות חדשניות, כגון טכנולוגיות דיגיטציה.

 

במהלך התואר משולבים פרויקטים יישומיים, שבהם נחשפים הסטודנטים הלכה למעשה לחומר הנלמד ולתהליכי עבודה של אדריכלים. בין היתר, פרויקטים אלה יכולים לכלול תכנון של בניינים, תכנון תהליכי שימור של מבנים היסטוריים או שיקום של מבנים, תכנון של מרחבים ציבוריים, עיצוב חללים פנימיים כגון דירות או אולמות ועוד. במסגרת הפרויקט ניתן להביע את היצירתיות והכישורים האישיים וגם לפתח את הטכניקות המקצועיות.


לימודי אדריכלות תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לאדריכלות יש צורך בבגרות מלאה ובציון גבוה בפסיכומטרי. גובה הציונים הנדרשים משתנה ממוסד למוסד ומשנה לשנה. בדרך כלל מושם דגש על הישגי המועמדים בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד. כמו כן, יש צורך במעבר של יום בחינות ומיונים, ובעמידה בראיון אישי שבו יש להציג תיק עבודות.

 

מבחני הכניסה מתמקדים בבחינת הכישורים החזותיים והיצירתיות של המועמדים. בדרך כלל נבדקות יכולות הניתוח וההתבוננות המרחבית וכן יכולות הבעה צורנית. לעיתים מתבקשים המועמדים לבצע משימות ציור ורישום שונות ולעיתים עליהם לבנות מודלים תלת ממדיים בעזרת חומרים שונים. במרבית המקרים אין צורך בידע בשרטוט אדריכלי כדי לעבור את המבחנים.

 

 


התמחות באדריכלות

 

בסיום התואר יש להשלים התמחות (סטאז') באורך שלוש שנים. מטרת ההתמחות היא לאמן את הבוגרים ביישום העקרונות הנלמדים באקדמיה גם בשטח, במסגרת עבודה מעשית. בהתמחות לומדים גם להתנהל מול גורמים מקצועיים ועמיתים למקצוע. את ההתמחות מבצעים תחת פיקוח וליווי של מאמן. המאמנים הם אדריכלים שקיבלו אישור לכך על ידי הרשם.


חשוב להבדיל בין בוגרי תואר באדריכלות, אדריכלים רשומים ואדריכלים רשויים. בוגרים הם מי שהשלימו את כל חובות הלימודים וקיבלו את התואר. אדריכלים רשומים הם מי שהוכרו על ידי רשם האדריכלים ושילמו את האגרה הנחוצה, וכך נרשמו בהצלחה בפנקס האדריכלים. שלב הרישום בפנקס הוא הכרחי להמשך לשלב הרישוי. אדריכלים רשויים הם מי שסיימו בהצלחה את תקופת הסטאז'. רק לאחר השלמת כל השלבים הללו ניתן לעסוק בפועל באדריכלות.


מוסדות תואר ראשון באדריכלות

 

תואר ראשון באדריכלות מתקיים כיום במספר מצומצם יחסית של מוסדות לימוד, אשר קיבלו אישור להוראת המקצוע. בין המוסדות שבהם ניתן לקחת חלק בתואר באדריכלות נכללים:

בצלאל – האקדמיה לאמנות ועיצוב (ירושלים) – במוסד הלימוד פועלת המחלקה לארכיטקטורה, שבה ניתן ללמוד לתואר ראשון בארכיטקטורה שאורכו חמש שנים. הסטודנטים לומדים בהרחבה על שיטות תכנון מגוונות וכן נלמדים היבטים חברתיים, עיצוביים, אמנותיים וביקורתיים של תחום האדריכלות. הסטודנטים לוקחים חלק בעבודה בסטודיו, בקורסי טכנולוגיות ובלימודים עיוניים. בבצלאל שמים דגש על קידום ערכי החדשנות בארכיטקטורה ושואפים להכשיר סטודנטים להשפעה על השיח הציבורי המקומי.

המרכז האקדמי ויצו חיפה – במסגרת התואר הראשון באדריכלות וחינוך של המרכז האקדמי ויצו חיפה שמים הסטודנטים דגש על שלל נושאים כגון תהליכי בנייה ותורת המבנה, תכנון אקולוגי, חדשנות בסביבות בנויות, טכנולוגיות בניה ועוד. הבוגרים מקבלים את התואר B.Arch.Ed., אורך התכנית חמש שנים. במרכז האקדמי נערכים מסלולים רבים נוספים לתואר ראשון במקצועות עיצוב ואמנות שונים.

אוניברסיטת תל-אביב – אורך לימודי האדריכלות לתואר ראשון באוניברסיטת תל-אביב הוא חמש שנים. במהלך הלימודים לוקחים הסטודנטים חלק בקורסים אקדמיים וכן בשיעורים מעשיים שבהם מפתחים את היצירתיות והכישורים האדריכליים ולומדים להתמודד עם אתגרים בתכנון ועיצוב של מבנים. כמו כן, בתכנית נושאים ממדעי החברה והרוח כדי לספק לסטודנטים כלים לבניה יעילה ונכונה מבחינה חברתית ואקולוגית. באוניברסיטת תל-אביב ניתן גם ללמוד לתואר שני באדריכלות במסלול עם או ללא תזה.

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון – באוניברסיטת אריאל מתקיימים לימודי ארכיטקטורה לתואר B.Arch. הסטודנטים רוכשים ידע וכלים בעיצוב ותכנון ארכיטקטוני לצד מיומנויות להתמודדות עם אתגרי המאה ה 21 בתחום. אורך הלימודים חמש שנים. בבית הספר לארכיטקטורה מוכשרים הסטודנטים לעבודת צוות, לאתיקה מקצועית ולאחריות חברתית וסביבתית.


הטכניון (חיפה) – בטכניון נערכת תכנית לתואר באדריכלות שבה לומדים תחילה תואר ראשון עיוני במדעי הארכיטקטורה לתואר B.Sc. ולאחריו תואר שני מקצועי מגיסטר בארכיטקטורה. אורך המסלול כולו חמש שנים. במהלך הלימודים מתמקדים בשלל תחומים כגון עיצוב עירוני, שימור מורשת בנויה, אדריכלות בת קיימא, בנייה ירוקה ועוד. ישנה אפשרות לשילוב הלימודים עם לימודי תכנון עיר ואזור.

 

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון אדריכלות?

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון אדריכלות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

טיפים ממומחים בנושא אדריכלות

לימודי האדריכלות אורכים 5 שנים, ונלמדים באופן מורחב או חד חוגי. דרישות הקדם הם שקלול של ציון בגרות עם ציון פסיכומטרי ובנוסף, הגשת תיק עבודות/ מעבר של מבחן מיון. המבחן בודק את רמתו הכללית של המועמד בכלל ורמת היצירתיות שלו בפרט.
הלימודים הינם תובעניים ובנוסף למבחנים, יש להביא בחשבון הגשת תרגילים ועבודות רבות לאורך הסמסטר. בשנה האחרונה ללימודים יש להגיש פרויקט גמר.
לימודי האדריכלות הינם מאתגרים במובן היצירתי, עליך כתלמיד לעמוד ברמה גבוהה של יצירת רעיונות חדשים, ביצוע הרעיונות והבאתם לכדי פרויקט באופן אינדיווידואלי או בקבוצות.
הכישורים הנדרשים מסטודנט לאדריכלות הם: כישורים אנליטיים לוגיים, כישורים טכניים, הבנה צורנית ומרחבית טובה, מבחינת תחומי העניין, רצוי שתהיה בעל עניין בתחומי אומנות, תרבות ורוח. בתכונות האישיות נדרשות - סבלנות, דיוק, ירידה לפרטים, יצירתיות וגמישות מחשבתית, יכולת לעמוד בפני ביקורת, יכולת התמדה והשקעה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א

מעל 303 סטודנטים
המליצו והצביעו על אדריכלות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

 • 4.2

  המסלול האקדמי המכללה למנהל379 חוות דעת

 • 4.2

  המכללה האקדמית הדסה ירושלים318 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר בעיצוב פנים 529 84
תואר בתקשורת חזותית 375 88
תואר בעיצוב אופנה 511 82

חוות דעת של סטודנטים: אדריכלות

התקבלו 303 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

המסלול הינו מסלול מאוד מחייב, אורך הלימוד הוא חמש שנות לימוד ועוד שלוש שנות סטאז. על כן, מי שרוצה להיכנס למקצוע חייב להבין שהדבר הופך למרכז חייך. כדי להצליח במקצוע צריך לחיות ולאהוב את זה, נכון שקשה מאוד לדעת את זה מראש אפילו על גבול הלא אפשרי, אבל כן יש צורך להבין שזו כניסה למחויבות גדולה ולא תואר של " על הדרך..ואיזי". ישנם מקומות רבים בכל מקום בארץ המצעים תואר "דומה" שימו לב שיש רק חמישה מוסדות שמלמדים אדריכלות והשאר הן מוסדות לעיצוב פנים אשר מוסיפים את המילה ללא כל קשר ליכולות אשר ההסמכה מעניקה בסופו של דבר.
למתלבטים היכן ללמוד. לכל מקום האופי שלו, בצלאל אומנותי יותר, הטכניון קשוח ומתמטי יותר, אריאל חדשני ומתפתח, תל אביב מסגרת קשוחה אך מעבר לזאת אינני יודע עוד הרבה ועל ויצו באמת שלא יודע.
בכל מקרה המון הצלחה.
האקדמיה בבצלאל
יונתן
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
אחד הדברים החשובים ביותר שאני ממליץ לסטודנטים אשר מגיעים ללמוד במסלול שבו אני לומד הוא להגיע "מוכנים" וכשאני אומר מוכנים הכוונה שאתם ממש בשלים להתחלה של לימודים מאוד אינטנסיביים שדורשים המון אנרגיות, לוותר על הרבה עיסוקים ודברי פנאי שהתעסקתם עימם לפני הלימודים ובנוגע להתנהלות הכלכלית, לאנשים אשר מגיע משכבות אוכלוסייה שאין תמיכה כלכלית או תמיכה מלאה מההורים לחסוך כסף והרבה, הלימודים מאוד יקרים, אומנם שכר הלימוד הוא שכר אוניברסיטאי אך יש המון הוצאות נלוות כגון חומרים נסיעות העשרה לחו"ל, סמסטר קיץ ואפילו חילופים. העבודה במהלך התואר היא מאוד קשה וכמעט בלתי אפשרית לפחות עד שנה ג', אפשרית במידה ואין בעיה לפגוע מעט בתפוקה הלימודית שלכם.
האקדמיה בבצלאל
ספיר
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
ממליצה לניגשים למבחני אדריכלות לא להתחיל להסתבך עם מכינות ולירות לכל הכיוונים אלא לשפר במיוחד את תחום הרישום, דבר שלא נלמד באופן טוב בזמן הלימודים כמו גם תוכנות מחשב כמו פוטושופ וסקצאפ שיש ציפייה מהמנחים שנלמד אותה בעצמנו ולרבים אין ניסיון בתחום... השנה הראשונה מאוד מאתגרת ומרבית הסטודנטים משקיעים את כל כולם בסטודיו שהוא אכן המקצוע העיקרי אבל אני באופן אישי מרגישה שפספסתי המון תוכן חשוב בשביל להשקיע אקסטרה בסטודיו. היום במבט לאחור אני מבינה ששנה א מטרתה להתנסות ולהיחשף להמון דברים חדשים ולכן צריך בעיקר ליהנות ממנה, לנסות ולהיכשל ולהשתדל להשקיע אולי לא באותה מידה אבל גם במקצועות הנלווים שיש המון מה ללמוד מהם!
האקדמיה בבצלאל
ענבר
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
המון אנשים לא מבינים שהחלק הקשה הוא לא להתקבל ללימודים, אלא לשרוד את הלימודים. תהיו בטוחים שאתם בשלים, מוכנים, מרוצים מההחלטה. בלי לחץ, בלי התחייבות, בלי שעון ביולוגי שמתקתק. כי הלימודים זאת תקופה קשה אך מדהימה, וחבל לפספס אותה בגלל לחץ כלכלי, חברתי או כל לחץ אחר. ואם כבר החלטתם ללמוד משהו והתחרטתם? לא נורא, כל לימוד הוא לא בזבוז! העיקר תהנו!
המרכז האקדמי ויצו חיפה
שירן
ארכיטקטורה - המרכז האקדמי ויצו
העצה הגדולה ביותר היא לברר לעמוקם של הדברים לאן אתם נכנסים. לא לבחור במקצוע מסוים כי הוא "סקסי", נשמע טוב או כי סיפרו לכם ככה וככה.. הדרך הטובה ביותר לדעת אם זה בשבילכם היא לבדוק את הדברים לעומקם, לבדוק את המוסד, לדבר עם בוגרים וסטודנטים גם אם לא תמיד זה נעים. רק כך תתקבל תמונה מלאה על המקצוע שתאפשר לכם לעשות החלטה נכונה ככל האפשר.
המרכז האקדמי ויצו חיפה
עידן
ארכיטקטורה - המרכז האקדמי ויצו
הלימודים הם לימודים מאוד קשים. הקושי המרכזי הוא בעומס, המערכת מאוד קשה ושעות העבודה בבית הן אינסופיות. לכן כמעט ולא ניתן להחזיק בעבודה תוך כדי. עלות הלימודים מאוד יקרה מבחינת חומרים והדפסות.. לכן מומלץ לחסוך הרבה כסף לפני תחילת הלימודים. הלימודים הם גם ארוכים וקצת ללא הפסקה.. צריך להגיע מוכנים נפשית להרבה עבודה קשה אך מתגמלת.
האקדמיה בבצלאל
שירי
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
הייתי ממליצה לסטודנטים שבאים להיבחן במחני הקבלה למחלקת הארכיטרטורה לעשות מכינה קדם עיצובים ולקבל כלים ושיטות להתמודד עפ המבחנים וראיונות הקבלה.
אני לא ביצעתי קורס מקדים מסיבה אחת, עלויות, קורס של שלושה חודשים עולה בערך תשעת אלפים שקלים והדבר גרם לכך שהמתנתי ברשימתהמתנה לקבלה במשך תקופה ארוכה של למעלה מחצי שנה.
המרכז האקדמי ויצו חיפה
לינוי
ארכיטקטורה - המרכז האקדמי ויצו
חשוב לדעתי לדעת בוודאות שהלימודים שבחרת הם מה שאתה אוהב ומה שאתה רוצה להשקיע בהם, לימודי העיצוב הם לימודים מסביב לשעון
הם תובעניים , הדרישות הן גבוהות ותמיד נתונים תחת ביקורת - משהו שיכול לשבור את המורל לאורך זמן
לפי דעתי מי שלא בטוח בבחירה לא ישרוד את הלימודים.
חשוב לקחת את הכל בהנאה ולתת את ה100% כל הזמן

המרכז האקדמי ויצו חיפה
שני
ארכיטקטורה - המרכז האקדמי ויצו
אני אתמקד בתהליך ההכנה ללימודים:
אני ממליץ לרכוש או לצבור ניסיון ברישום.
חשוב להגיע חד ועם יכולת לבטא ולהעביר מסר באמצעות רישום או עבודה תלת מימדית. בנוסף, חשוב להסתכל על הסביבה בעין ספקנית וביקורתית, ולפתח דעה על יצירות אומנות (מומלץ ישראלית ועכשווית).
הבסיס הזה יעזור בתהליך המיון.
האקדמיה בבצלאל
עומר
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
חשוב לדעת שצוברים בטחון אבל הלמידה היא דבר ארוך מאוד ושאינו נשלם אף פעם. חשוב לישון גם אם זה 4 שעות בלבד. חשוב לצאת בחמישי בערב עם חברים, בת זוג ומערכת יחסים תורמים המון לשלווה ולהתמודדות עם הלחצים בלימודים. השקעה באוכל בבית וארוחות חברים בשישי מוסיפים הנאה ומקלים על ההתמודדות רבות
האקדמיה בבצלאל
עמר
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
ללמוד בפקולטה לארכיטקטורה תואר ראשון חמש שנים זה משהו שצריך לקחת בחשבון. בשנים הראשונות אין הרבה זמן לעבוד והלימודים מאוד אינטנסיביים, או שיש משפחה תומכת ועוזרת או שצריך לחסוך לפני. משך הלימודים חמש שנים ושלוש שנים התמחות. לא מעט סטודנטים פורשים במהלך הלימודים.
האקדמיה בבצלאל
תומר
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
חשוב מאוד לקבל את המסגרת בכיף וברוגע, ללמוד להסתגל וליהנות מכל רגע, אחרת במסגרת תובענית כזו מאוד קשה להרגיש סיפוק והנאה מהלימודים. לזכור תמיד - שאנו לומדים את המקצוע כי אנו אוהבים אותו - מתוך שאיפה של התפתחות והנאה, גם בהמשך במקצוע עצמו גם לאחר התואר.
האקדמיה בבצלאל
ילנה תהילה
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
הרבה כוח התמדה, נחישות ומוטיבציה להתמודד עם קשיים של לחץ, ביקורת, ניהול זמנים ועוד. הלימודים וכן המקצוע לוקחים חלק מהותי מאורח החיים ומשנים אותו בהתאם. צריך לאהוב את התחום ולהיות פתוחים ומתעניינים לעוד נושאים רבים הקשורים באופן כזה או אחר לנושא.
האקדמיה בבצלאל
רחלי
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
חייבים לאהוב את המקצוע ולהיות בתשוקה גדולה אליו, אחרת זה לא שווה את המאמץ. הלימודים מאוד מאוד קשים ותובעניים, ונותנים את האפשרות לעסוק רק בזה במשך הרבה מאוד שנים.
זה מקצוע נפלא אך צריך באמת לרצות שהוא יהיה הדבר המרכזי בחיים שלך.
המרכז האקדמי ויצו חיפה
ליאור
ארכיטקטורה - המרכז האקדמי ויצו
ללימודי אדריכלות צריך להגיע מתוך הבנה ברורה שאלו הולכים להיות החיים שלך ל-5 שנים הקרובות. הלימודים מאוד עמוסים ודורשים תשומת לב רבה. האנשים שאתה לומד איתם טובים ועושה רושם כאילו כל מי שעוסק בתחום באמת אכפת לו וזה מאוד חשוב בעניי.
האקדמיה בבצלאל
אור
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
הכי חשוב זה לגור במרחק הליכה, בלי להסתבך בתחבורה ציבורית, להכין אוכל בבית כי האוכל בויצו יקר, לקחת הכל בפרופורציות ולהנות מהדרך כמו מהתוצאה, להבין שלכל מטבע שני צדדים וכל חסרון הוא גם יתרון, והכי חשוב - להתיידד עם מזכירת המחלקה!
המרכז האקדמי ויצו חיפה
הדס
ארכיטקטורה - המרכז האקדמי ויצו
לדעתי בצלאל מציעים המון דברים חיוביים במחלקה לאדריכלות. יש סיבות לבוא ללמוד בבצלאל. אני ממליץ לבחור את המלחמות בקפידה. המע' מגושמת מטופשת ואין סיבה להיכנס לפינות איתם. זה סתם יעיב על התכנים הרציניים שאפשר לספוג.
האקדמיה בבצלאל
שחר
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
העצה החשובה ביותר לדעתי היא לא לפחד ולצלול לתוך העולם הזה, לוותר על שינה מראש, ולהתמסר.
בנוסף כדאי לא לנסות לעבוד בשנתיים הראשונות ולהקדיש את כל הזמן לעבודה מאומצת על הפרויקטים.
לאט לאט זה משתפר :)
האקדמיה בבצלאל
בר
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
לימודים אינטנסיביים מידי יום )א-ה( . כשהעשייה המרכזית והקרדינטלית מתרחשת מחוץ למסגרת הלימודים הפורמאלית.
יש להתפנות מכל עיסוק קודם שמחייב נוכחות ו/או שעות קבועות אם קיים הרצון להצליח בלימודים.
האקדמיה בבצלאל
מתן
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה
- השקעה אינטנסיבית בפרוייקטים האישיים ירחיבו את האינטלקט וישפרו את איכות העבודות (לא רק האישיות/ראשיות)
- כנות ללא פשרות תוביל לדיוק ואיכותיות
- הגשת כל עבודה בזמן
- מגורים בקרבת המחלקה
האקדמיה בבצלאל
עמית
מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp