מלגות לסטודנטים במכללה האקדמית ספיר

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות במכללה האקדמית ספיר


מושיטים יד לסטודנטים


במכללה האקדמית ספיר, שממוקמת בנגב הצפוני, לומדים אלפי סטודנטים לתכניות מגוונות לתואר ראשון ושני, וכן למסלולים במרכז הטכנולוגי להנדסאים או ביחידה ללימודי חוץ. המכללה שמה לה למטרה לקדם את ערכי המצוינות והמעורבות החברתית של הסטודנטים שלה. היא מביאה בחשבון שלימודים אקדמיים הם עניין לא פשוט בכלל, הן מבחינה לימודית והן מבחינה כלכלית. סטודנטים רבים משלבים עבודה יחד עם לימודים בניסיון לממן את עצמם, בעוד אחרים מגיעים מרקע סוציואקונומי בעייתי, אשר מציב קשיים במהלך תקופת הלימודים. מסיבה זו, מעניקים בספיר מגוון מלגות לסטודנטים, שמתחשבות בשלל גורמים.


מלגות פנימיות במכללה


מלגות סיוע של דיקן הסטודנטים: מדי שנה, מעניק דיקן הסטודנטים במכללה שלל מלגות, בשיתוף עם הנהלת המוסד. מלגות הסיוע מביאות בחשבון את הרקע הסוציו - אקונומי של הסטודנטים ושל בני משפחותיהם, וכן בוחנות את המצב המשפחתי, שירות צבאי, ומקורות הכנסה של הסטודנטים. קבלת מלגות אלה מותנה לרוב בפעילות חברתית למען הקהילה.


מלגות הצטיינות: מלגות הצטיינות בספיר ניתנות לסטודנטים שלומדים בהיקף מלא, החל משנתם השנייה ללימודי. בדרך כלל, רשאים לקבל את המלגות הללו סטודנטים שממוצע הציונים שלהם הוא לפחות 90, והן ניתנות לאחוז מסוים של סטודנטים בכל אחת מן המחלקות שמפגינים הצטיינות יתרה.


מלגה לנגמלים מעישון: מלגה זו מוענקת מטעם היחידה לבריאות של דיקן הסטודנטים במכללה, והיא חלק מתכנית גמילה מיוחדת שמונהגת במוסד. מדובר במלגה סמלית, העומדת על סך של כמה מאות שקלים, ומיועדת לעידוד סטודנטים שמביעים רצון להיגמל מההרגל הלא-בריא. בנוסף, כוללת המלגה סדנאות לגמילה מעישון, וסיוע תרופתי למעוניינים בכך.

 


מלגות מטעם גופים חיצוניים


שנת לימודים ראשונה חינם לחיילים משוחררים: מכללת ספיר היא אחד המוסדות האקדמיים שבהם מעניקה הקרן ללימודי השכלה גבוהה מלגה לחיילים משוחררים, שמתחילים את שנתם הראשונה ללימודים. סטודנטים אשר סיימו שירות צבאי או לאומי מלא, רשאים לקבל את ההטבה, שמועברת ישירות לחשבון הפיקדון האישי שלהם. סכום המלגה יכול להגיע עד ל - 10,000 שקלים בערך.


עתידים - צוערים לשלטון המקומי: מלגה זו מיועדת לסטודנטים למשפטים במכללה, וכן לסטודנטים במגוון חוגים באוניברסיטת בן גוריון בנגב. היא מוענקת לסטודנטים צעירים עד גיל שלושים, בעדיפות ליוצאי הפריפריה, על בסיס הצטיינות בלימודים ותרומה משמעותית לחברה. נתמכי המלגה נדרשים לפעול למען איכות השלטון המוניציפלי והציבורי בישראל.


המועמדים לקבלת המלגה נדרשים לעבור מספר שלבים של מבחני מיון פסיכוטכניים, ראיונות אישיים וסדנאות דינמיקה קבוצתית. אלו שנמצאים זכאים, זוכים למלגה בגובה שכר הלימוד, וכן לדמי מחייה חודשיים. בנוסף, הם מקבלים הכוונה מקצועית בסיום הלימודים במסגרת מרכז השמה.


הפדרציה הלאומית של יהדות מרוקו: הפדרציה מעניקה מלגות לסטודנטים במוסדות רבים, על סמך נזקקות כלכלית ומגורים באזורי פריפריה, ללא קשר למוצא ההורים. זכאים למלגה זו סטודנטים אשר סיימו שירות צבאי מלא, ולומדים כעת במכללה במתכונת לימודים מלאה. הם נדרשים לבצע מכסת שעות של פעילות התנדבותית למען הקהילה.


מלגת קרן איסלר: הקרן מעניקה מדי שנה, בשיתוף היחידה להכוונת חיילים משוחררים, מלגות לתואר ראשון, המיועדות לסטודנטים אשר סיימו שירות צבאי מלא, והיא שמה לה למטרה לעודד השכלה אקדמית בקרב חיילים משוחררים ממגוון אוכלוסיות בארץ. על מנת להיות זכאים לקבלת לקבלת המלגה, על הסטודנטים להתגורר בשכונות שיקום או בערי פיתוח. סכום המלגה עומד על כ - 4,000 שקלים.

 

 

מידע נוסף על המכללה האקדמית ספיר

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לסטודנטים בספיר

כניסה לפורום מלגות
אייל יוספי
מלגה לסטודנט במדעי המחשב
134 צפיות
עידו אמסלם
הגשת מלגות בספיר ובאר שבע
112 צפיות
שרה איבגי
מלגה ללימודים במכללת ספיר
108 צפיות
גור יוליה
מילגה למימון לימודי משפטים לתואר ראשון
197 צפיות
בתיה כרמון
מלגה ללימודי תעודה להסבה מקצועית
363 צפיות
נוי בוארון
זכאות לשנה חינם אחרי שנתיים שירות לאומי
356 צפיות
דבורה
מלגת לימודים למכללת ספיר
264 צפיות
אסרס
עזרה דחופה במימון לימודים במכללת ספיר
301 צפיות
ליאורה
מלגה לחיילים בשירות קבע
731 צפיות
זוהר כהן
מלגה למכינה לבני 30 פלוס עם ילדים
1068 צפיות
צופיה
מלגות המיועדות לאפיק מעבר
861 צפיות
לימור חזרי
קבלת מלגה בכדי שאוכל לסיים את התואר
661 צפיות
לינוי
בקשה למלגה במכללת ספיר לתואר ראשון
652 צפיות
רון
מלגה לסטודנט להנדסת תוכנה
933 צפיות
יותם גולן
בקשת מלגה לתואר ראשון במכללת ספיר
746 צפיות
נוי
מלגת שנת לימודים ראשונה במכללת ספיר
693 צפיות
מיכאל
מציאת מלגה מתאימה לחייל משוחרר בספיר
725 צפיות
סהר
שנה ראשונה לחיילים משוחררים בחינם
1012 צפיות
סיגלית
מלגה לתושבי פריפריה, עוטף עזה
1579 צפיות
סווטה
מלגה לסטודנטים מבאר שבע במכללת ספיר
618 צפיות
יהונתן בן נתן
מלגות לחיילים משוחררים תושבי פריפריה
1359 צפיות
רונית
מלגה ללימודי משפטים בקרית אונו
683 צפיות
לידור
מלגה לדיור ומחיה במעונות מכללת ספיר
940 צפיות
יעל
מלגת התנדבות בתחום ההדרכה
711 צפיות
ז'אק
מלגות במכללת ספיר עבור לוחמים תושבי פריפריה
626 צפיות

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp