רוצה פרטים על בחינת מימ"ד - הכנה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכנה למבחן מימד - איך מתכוננים לבחינה הזו?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על בחינת מימ"ד - הכנה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מבחן מימד – קורס הכנה למבחן מימד
 
כרטיס כניסה למכינה
 
אם אתם מתכוונים להירשם למכינה קדם אקדמית, סביר להניח שתידרשו לעבור מבחן מימד. בחינה זו מסייעת למכינות השונות להתאים לכל תלמיד את המסלול הנכון עבורו במכינה. במבחן נבדקת רמת הידע של מצטרפי המכינות במקצועות עברית, אנגלית ומתמטיקה. שאלות הבחינה הן אמריקאיות, כלומר ניתנת לנבחן ברירה בין ארבע תשובות אפשריות לכל שאלה, כאשר רק אחת היא הנכונה ביותר. הזמן המוקצב לענות על הבחינה כולה הוא שלוש שעות וחצי, אך לכל חלק בבחינה (בסך הכל - שמונה) מוקדש פרק זמן מסוים.

איך זה הולך?
 
הבחינה מתבצעת על מחשב באמצעות עכבר בלבד. לפני תחילת המבחן, ניתנת לכם אפשרות להתנסות במענה על שאלות לדוגמא כדי להתרגל לממשק הממוחשב. בכל פרק מופיעות קודם כל שאלות קלות, ורמת הקושי הולכת ועולה בהדרגה. בחלק העברית תצטרכו להוכיח שאתם יכולים לקרוא ולהבין טקסטים, שיש לכם אוצר מילים עשיר, ושאתם מסוגלים לחשוב באופן שיטתי. בחלק המתמטי תידרשו לקרוא טבלאות וגרפים, למצוא נתונים ולהסיק מסקנות. בחלק האנגלי תידרשו לקרוא ולהבין משפטים וקטעים קצרים בשפה האנגלית. רמות הידע והמסוגלות הנדרשות במבחן אינן גבוהות מאד, ובחלק המתמטי, למשל, מספיקה רמת הידע של כיתה י' בתיכון.
 
ציון הבחינה
 
הבדיקה של הבחינה נעשית באמצעות צבירת נקודות על תשובות נכונות. אם עניתם נכון על שאלה, צברתם ניקוד. אם טעיתם בתשובתכם, לא קרה כלום - הציון נשאר כמו שהוא, ואינו פוחת! לפיכך, גם אם אתם מתלבטים או חושבים שאינכם יודעים את התשובה הנכונה, נסו לנחש אותה. גם ניחוש יכול להיות מושכל – תוכלו לפסול תשובות שאינן מתקבלות על הדעת כלל, ולבחור מבין אלו שנותרו (שיטת אלימינציה). בכל אופן, חשוב לענות על כל שאלות הבחינה.
 
לבסוף מתקבלים שלושה ציונים: ציון גלם, ציון לפי תחום וציון כללי. ציון הגלם הוא מצבור הנקודות שהצלחתם להשיג על ידי תשובות נכונות. ציון לפי תחום מחושב ביחס לכל מקצוע בבחינה, והוא מציב אתכם במקום מסוים על סולם השוואתי מול נבחנים אחרים, שענו על בחינת מימד במועד אחר או בפורמט שונה. הציון הכללי הוא שקלול של הציונים שהתקבלו בכל מקצוע. תוכלו לבדוק את הציון שקיבלתם במבחן, דרך אתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, באמצעות מספר זהות וקוד אישי.
 
איך מתכוננים למבחן?
 
תרגול, תרגול, תרגול. באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה ישנה בחינה לדוגמא שאפשר להתנסות בה. כמו כן, מוצע קורס הכנה בכמה בתי ספר בארץ, המאפשר לכם לתרגל ולענות על שאלות מן הסוג שאיתן תיפגשו בבחינה, וכן נותן לכם הזדמנות לשאול שאלות ולקבל הסברים. על בתי הספר המציעים קורס הכנה למבחן מימד נמנים גם בית ספר EZ Way, וביה"ס האמריקאי המציע קורס אונליין, המגיע אליכם דרך כתובת הדואר האלקטרוני.    
 
אז האם יש מה לחשוש מן הבחינה הזו?
 
לא ולא. מטרתה העיקרית היא לסייע למכינות לתת לכם את המענה הטוב ביותר לצורך הכנתכם ללימודים האקדמאיים. כדאי לכם לראות את הבחינה הזו כאבן דרך אחת מבין רבות שתעברו בהתפתחות ההשכלתית והקרייריסטית שלכם. בכל מקרה, אל תראו בה מחסום להתפתחותכם. כעת נותר רק לאחל לכם - בהצלחה.
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על בחינת מימ"ד - הכנה?

רוצה לדעת יותר על בחינת מימ"ד - הכנה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: בחינת מימ"ד - הכנה

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp