רוצה פרטים על לימודי אוסטאופתיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס אוסטאופתיה - מה לומדים? איפה? כמה זמן?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי אוסטאופתיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אוסטיאופתיה

 

היציבה כמכלול

 

האוסטיאופתיה היא למעשה שיטת ריפוי במגע מתחום הרפואה המשלימה, המטפלת בבעיות הקשורות ליציבתו של הגוף ולמבנהו. שיטה זו מבוססת על מניפולציה המתבצעת על העצמות, השרירים והאיברים הפנימיים, והיא שמה דגש על החיבור הדינמי בין מרכיבי מערכת השרירים והעצמות. גישתה נשענת על התפישה ההוליסטית, המאמינה כי גוף האדם יכול להתמודד בכוחות עצמו עם תחלואים שונים וזאת בתנאי שכל מערכותיו עובדות בצורה הרמונית; יש לטפל באדם השלם, ולא רק בחלקים מסוימים בגופו. תיאוריה זו עומדת אף בבסיס האוסטאופתיה.

 

מטרת השיטה היא להביא את מערכות השלד, השרירים והאיברים לתפקוד אופטימלי, ולסייע לגוף להשתמש בכוחות הריפוי העצמי שלו. הטיפול האוסטאופתי שואף לשחרר את הגוף ממגבלות ומחוסר תנועתיות, ובכך גורם לשיפור בהרגשתו של המטופל. שיטה זו מצטרפת לטכניקות העיסוי והטיפול הידועות בעולם הרפואה המשלימה, כגון כירופרקטיקה ושיאצו.

 

הטיפול האוסטיאופתי מיועד לבני כל הגילאים, במצבי בריאות שונים. שיטה זו ידועה ביעילותה במיוחד בטיפול בתינוקות ובבני גיל הזהב. במהלך הטיפול מתבצעות מגוון רחב של טכניקות טיפוליות וביניהן, טכניקות מישוש הרקמות, ניוד המפרקים או טכניקת ה"דחיפה המהירה", התורמות לשיפור הניוד ולהגדלת טווח התנועה של המפרקים. הטיפול האוסטיאופתי כולל גם פעולות מתיחה, מניפולציות ולחצים, במטרה ליצור הרפיה ושחרור ברקמות הרכות ובשרירים. הטיפול מסייע בתיקון תזוזות בחוליות ובמפרקים, מטפל במכאובים פיזיים ממושכים, משרה תחושת רוגע ושלווה ומתקן יציבה ותנועתיות התורמים לשינוי חיובי באיכות החיים כולה.

 

כל מקרה לגופו

 

על פי השיטה, לא קיימת נוסחה אחת ויחידה לטיפול בכל בעיות הגב; כל מקרה מצריך טיפול המשתנה בין מטופל למטופל. שיטת הטיפול המשתנה היא נגזרת של מבנה הגוף של המטופל, של מקור הכאבים ושל חומרתם. אוסטיאופת מוכשר מסוגל לבחון את ייחודיות מבנה הגוף של כל מטופל ולטפל בו, בהתאם לאבחנה, במגוון רחב של טכניקות ידניות. הלימודים מתאימים למטפלים או לעוסקים במקצועות הרפואה השונים, הן מהרפואה הקונבנציונאלית והן מהרפואה האלטרנטיבית. קורס זה מיועד גם לבעלי מקצוע פרא-רפואי אחר המעוניינים לרכוש ידע בשיטה זו ככלי נוסף לטיפולי. בתום הלימודים מוענקת לבוגרים אשר עמדו בדרישות הקורס, תעודת מטפל מוסמך.

 

מבוא ללימודים

 

לימודי האוסטיאופתיה מוצעים כחלק ממסלול לימודי רפואה משלימה או במסגרת מתכונת לימודים מלאה הנמשכת כ- 4 שנים. תכני הלימוד בקורס זה כוללים הרצאות עיוניות והתנסויות מעשיות רבות לצורך רכישת פרקטיקה מקצועית. התנסויות אלה מתבצעות בשיעורי מעבדה, בניתוח מקרים קליניים, בהתבוננות רפואית במרפאות ובהתנסות קלינית. משך הלימודים משתנה בהתאם להיקף התכנים הנלמדים בקורס ולפי רמתו. מרבית הקורסים בתחום זה נפרשים על משך זמן שבין שנה וארבע שנים, וכוללים מגוון תכניות לימודים בהיקף של 400 עד 2550 שעות לימוד.

 

נושאי לימוד מרכזיים

 

נושאי הלימוד משלבים בין תחומים מהרפואה המערבית ומהרפואה האלטרנטיבית.

 

מבין נושאי הלימוד העיקריים ניתן למנות את:

 

  • אבחנה מבדלת
  • העיסוי האוסטיאופתי
  • לימודי רדיולוגיה
  • לימודי אוסטיאופתיה מבנית
  • לימודי פתולוגיה
  • לימודי אוסטיאופתיה ויסרלית
  • ועוד

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

ישנם מספר מוסדות ללימוד אוסטאופתיה בארץ. כמה דוגמאות:

 

  • הקולג' הישראלי לאוסטיאופתיה ונטורופתיה – נוסד ב-1998, ומטרתו לפתח את הפרקטיקה והידע בתחום. הקולג' מוכר על ידי ההסתדרות הרפואית, ומסיימי ההכשרה בקורס אוסטאופתיה יזכו להיות חברים באיגוד. הוא מציע לימודי אוסטאופתיה בשלוש רמות. ברמה הראשונה תלמדו אוסטיאופתיה קרניאלית ופשיאלית: תכנית לימודים זו היא בהיקף של 850 שעות לימוד, ונמשכת כשנה. היא תזכה אתכם בתעודת מטפל בשיטות אלו. הרמה השנייה כוללת לימודי אוסטיאופתיה פריפרית וויסצרלית: תכנית זו נלמדת בהיקף של 2550 שעות ואורכת כשלוש שנים. הרמה השלישית תכשיר אתכם להגשת תיזה בכדי לקבל תוארD.O באוסטיאופתיה. הקולג' ממוקם בירושלים.

 

  • המכון הישראלי ללימודי אוסטיאופתיה – מתמחה בלימוד שיטות טיפול שונות בתחום. מלבד הכשרה מקיפה, מציע המכון גם סדנאות קצרות יותר. ממוקם בתל-אביב.

 

  • המכללה האקדמית בוינגייט – מציעה שיעורים מעשיים ועיוניים. למסיימים העומדים בדרישות, תוענק בסוף הלימודים תעודת מטפל מוסמך באוסטיאופתיה, מטעם המכללה ומטעם המכון הישראלי ללימודי אוסטיאופתיה.

 

לסיכום

 

האוסטיאופתיה היא תחום מרתק שנועד לפתור בעיות גב ויציבה ממנה סובל חלק לא מבוטל מהאוכלוסייה; היא מרכזת תחומי לימוד רבים ומגוונים שיקנו למסיימים את יכולת האבחנה לבעיות השונות מהן סובלים המטופלים, והתאמת שיטה מובנית לכל מטופל. קיימים מספר מוסדות לימוד המכשירים אתכם בתחום במסלולי לימודים שונים ובהיקף שונה. חשוב לבחור מסלול שיהיה מובנה לצרכיכם.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי אוסטאופתיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי אוסטאופתיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp