רוצה פרטים על קורס נהיגה אוטובוס זעיר פרטי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס לימודי נהיגה אוטובוס זעיר D3

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס נהיגה אוטובוס זעיר פרטי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס נהגי אוטובוס זעיר פרטי (אז"פ) - רישיון D3

 

נוהגים בגדול

 

רישיון נהיגה "רגיל" לרכב פרטי (נקרא גם רישיון דרגה B) מאפשר להסיע עד שמונה אנשים ברכב מלבד הנהג. במידה וברצונכם להוביל יותר אנשים, תדרשו להרחיב את ההיתר שניתן לכם על ידי משרד הרישוי. אחת הדרכים לעשות כן, היא לעבור הכשרה ייעודית לנהגי אוטובוס זעיר פרטי המאפשרת להסיע עד 16 נוסעים ולהוביל משקל של עד 5 טון.

 

קהל יעד

 

קורסים לנהגי אוטובוס זעיר פרטי מיועדים לכל מי שאוחז ברישיון נהיגה לרכב פרטי או לרכב משא ומבקש לקבל הרשאה מורחבת לאיסוף של יותר מ – 10 נוסעים וכן היתר מיוחד להסעה של ילדים. ההכשרה מתאימה במיוחד לבעלי משפחות ברוכות ילדים או למבקשים לבצע הסעות במסגרת תפקידם במקום העבודה. חשוב לציין, כי מסלול זה אינו מאפשר הסעת אנשים למטרות רווח – לשם כך תדרשו לעבור קורס רכב נהיגה ברכב ציבורי.

 

 

תכנית הלימוד

 

תכנית הלימודים המועברת בקורסים השונים מפוקחת על ידי משרד התעשייה והמסחר. במהלך ההכשרה, רוכשים המשתתפים ידע בטכניקות נהיגה ונחשפים לגישות עדכניות המתייחסות לחוקים, לדינים ולכללים לנהיגה נכונה בדרגת בטיחות גבוהה.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס כולל כ - 50 עד 70 שעות אקדמיות של לימוד תכנים עיוניים ומתקיים במתכונת של בין פעמיים לחמש פעמים בשבוע. במהלך הקורס חלה על המשתתפים חובת נוכחות ובסיומו עליהם לעמוד בבחינה עיונית חיצונית וכן בחינה פנימית בעזרה ראשונה. לאחר מכן נדרשים התלמידים לעבור מבחן שליטה מעשי באוטובוס זעיר הנערך על ידי רשות הרישוי.

 

נושאי הלימוד

 

לימודי הקורס כוללים מבחר של נושאי לימוד ובהם:

 

קורס עזרה ראשונה כיבוי אש
עקרונות נהיגה מונעת  הכרת הרכב
מערכות בטיחות ברכב דיני תעבורה
זיהום אוויר ואיכות הסביבה תקנות הסעת ילדים     
נגישות לאנשים עם מוגבלויות      ועוד

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים לקורס הינם תושבי הארץ בעלי רישיון נהיגה ברכב פרטי (רישיון דרגה B או C) המיומנים בנהיגה מזה חמש שנים ומעלה. עליהם להציג הפנייה לקורס ממשרד הרישוי ולעבור בדיקה כללית אצל רופא משפחה וכן בדיקת ראייה אצל רופא עיניים או אצל אופטימטריסט מורשה.

 

 

תעודה

 

לאחר סיום הלימודים מקבלים הסטודנטים תעודת גמר המהווה מסמך הכרחי למבקשים לגשת למבחן של משרד הרישוי. לאחר מעבר הטסט המעשי יקבלו המשתתפים תעודה מטעם משרד התעשייה והמסחר.

 

מוסדות

 

  • מכללת לימודית (ירושלים) - היקף הקורס 70 שעות אקדמיות ובמהלכו לומדים לקראת החלק העיוני בהכשרה לסוג רישיון זה.

 

  • אגד המכללה ירושלים - המכללה עורכת קורסי רכב שונים וכן השתלמויות לחברות המשלבות גם תרגול מעשי.

 

  • חש"ן - בית הספר למקצועות התחבורה (חיפה) - מוסד זה פועלת בשיתוף פעולה עם הארגון הארצי של מורי הנהיגה ובפיקוח האגף להכשרה מקצועית במשרד התעשייה והמסחר.

 

  • מכללת סלע דעת (כרמיאל) - המכללה מציעה אפשרויות השכלה מגוונות בתחומים מקצועיים שונים ובהם עיצוב, נדל"ן, שיווק ועוד וכן השתלמויות וקורסי העשרה לציבור הרחב. תכניות הלימודים במכללה עומדים בדרישות משרד הכלכלה.

 

  • מכללת המסלול הנכון (פתח תקווה) - המכללה מתמחה בלימודי תעודה בתחום התחבורה וכן בקורסי בטיחות אש ובטיחות בעבודה. המכללה מציעה לצד ההכשרה העיונית גם לימוד מעשי מסובסד לתלמידי הקורס.

 

  • מכללת לב הגליל (סכנין ומקומות נוספים) - למוסד זה ללימודי תחבורה ורכב שלוחות באום אל פחם, בנצרת, בכפר יאסיף, בכפר קאסם בשפרעם ועוד. הקורס לאוטובוס זעיר פרטי מתקיים לרוב בסניף הראשי הממוקם בסכנין.

 

  • בית הספר לנהיגה קרן (פתח תקווה) - מרכז מורשה משרד הביטחון ללימוד נהיגה בכל סוגי הרכב המקיים גם קורסים מיוחדים לציבור החרדי. חיילים משוחררים יכולים ללמוד בבית הספר על חשבון הפיקדון.

 

  • המכון הגבוה (נצרת ומקומות נוספים) - במכללה זו תוכלו למצוא מסלולי לימוד במקצועות הייטק, בנושאים טכנולוגיים וכן הכשרות מקצועיות בתחומים שונים. הקורס לנהגי אוטובוס זעיר פרטי מועבר במסגרת בית הספר לתחבורה של המכון.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס נהיגה אוטובוס זעיר פרטי?

רוצה לדעת יותר על קורס נהיגה אוטובוס זעיר פרטי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס נהיגה אוטובוס זעיר פרטי
חוות דעת של סטודנטים: קורס רכב
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp