רוצה פרטים על קורס ארכיונאות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

ארכיונאות, מידענות ולימודים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ארכיונאות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ארכיונאנות

איתור מידע הפך להיות נושא מרכזי במאה ה - 21, אך לא תמיד רשת האינטרנט היתה איתנו על מנת לסייע לנו לאתר ולנהל מידע בקלות. בעבר, כל תחום המידע נוהל בצורה שונה, על ידי ארכיונאים, ויש כיום עדיין מקומות בהם יש צורך באנשי מקצוע הללו.

 

כל מי שרוצה ללמוד את תחום הארכיונאות רצוי מאוד שישתתף בקורס ארכיונאות, המקנה את הידע המעשי והתיאורטי הנדרש לבנייה וניהול של ארכיונים, אשר יש בהם מידע רב. ישנן דרכים רבות לנהל ולשמור מידע כגון כתבים, מפות, צילומים, חפצי אמנות ועוד.

 

 

הניהול של כל המידע הזה, הן בדרכים עתיקות והן בדרכים מודרניות הוא מורכב למדי, ולכן יש ללמוד את התחום באופן מסודר. הקורסים בתחום זה מיועדים לבעלי בגרות מלאה, אשר רוצים ללמוד כיצד לנהל ידע ארכיוני. בדרך כלל אין כל צורך בניסיון קודם. כל מי שתחום המידע מרתק אותו, יכול תוך שנים ספורות לרכוש לעצמו מקצוע מעניין וחשוב.

קורס ארכיונאות - מה לומדים?

על מנת שניתן יהיה להשתלט בצורה יעילה וחכמה כל הארכיונים המכילים כמות אין סופית של חומר ומידע, יש ללמוד כיצד לעשות זאת. בקורס ארכינואות לומדים הסטודנטים נושאים רבים מעולם מרתק זה, עולם שהיה קיים הרבה לפני המצאת האינטרנט.

 

בין הנושאים הנלמדים בקורסים השונים ניתן למנות את הנושאים הבאים - כיצד לשמור ותעד חומר בארכיונים, התפתחות תחום הארכיונאות לאורך השנים, ניהול של רשומות ומידע, מבנה הארכיון ותכנונו, סיווגים שונים של רשומות, חוקים בתחום הארכיונאות, שיטות מחקר, קשרים עם הקהילה, רישום חומר ארכיוני בשיטות מסורתיות וממוחשבות, שימור רשומות ומיגונן, טיפול במפות ובתצלומים, שמירת חומר אורקולי, הכרת מוסדות המדינה, אתיקה מקצועית, מוזיאולוגיה ועוד.

 

אין ספק כי המדובר בנושאים מגוונים ומרתקים, ואכן - לימודי ארכינואות נחשבים ללימודים מעניינים במיוחד. הלימודים כוללים בדרך כלל הרצאות עיוניות, סיורים לימודיים וכמובן גם עבודה מעשית בארכיון.

 היכן לומדים וכמה זמן?

בשל מורכבות הנושא, הנלמדים נפרשים על פני שנתיים ולעיתים אף מעבר לכך. מספר שעות הלימוד וחלוקתן לתחום העיוני, המעשי ולסיורים משתנות על פי תוכנית הלימודים והיקף החומר הנלמד. בין מוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד תחום זה -

 

  • המכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך: במרכז ללימודי חוץ ולימודי המשך של המכללה האקדמית ספיר ניתן ללמוד בקורס ניהול ידע וארכיונאות שנפרש על פני כשנה וחצי, הקורס נפתח אחת לשנתיים ומתקיים בתל אביב. המסלול מקיף שיטות רבות ומגוונות לאיסוף, לתיעוד ולהנגשת מידע לרבות כלים טכנולוגיים מתקדמים.

 

  • הטכניון - היחידה ללימודי המשך: היחידה ללימודי המשך של הטכניון מפעילה קורס מידענות שכולל 200 שעות, מהן כ - 40 מוקדשות לביצוע של פרויקט יישומי בתחום.

 

  • מכללת גורדון: המכללה מפעילה תכנית לימודי תעודה בתחום הספרנות והמידענות, אשר מאפשרת לאנשי חינוך בעלי תעודת הוראה ללמוד במסלול במשך מקוצר.

 

  • המכללה האקדמית בית ברל: מציעה תכנית לימודי תעודה בתחום המידענות, שנפרשת על פני כשלוש שנים. במכללה זו ניתן ללמוד בעוד שלל תכניות לתואר ראשון, לתואר שני וללימודי תעודה בתחומי החינוך השונים.


אפשרויות תעסוקה

עם סיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת "ארכיונאי מוסמך" מטעם מוסד הלימוד, וזהו השלב בו ניתן לנסות ולהשתלב בשוק העבודה. ניתן לנסות ולהשתלב בארכיונים ומגנזות במגזר הציבורי, במגזר האקדמי ובמגזר הפרטי. חלק ממוסדות הלימוד מסמיכים את הבוגרים שלהם לעבודה בנציבות שירות המדינה וגנזך המדינה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ארכיונאות?

רוצה לדעת יותר על קורס ארכיונאות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורס ארכיונאות

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp