לימודים באוניברסיטאות בישראל

מכללה או אוניברסיטה, זאת השאלה. במאמרי התוכן שלנו באפשרותך למצוא מידע השוואתי בין לימודים במכללה ובין לימודים באוניברסיטה.

 

על כף המאזניים הנחנו עובדות לגבי שכר לימוד, תנאי קבלה, איכות ההוראה, היחס לתלמידים, יוקרת התואר, חוויות חברתיות ועוד. אנחנו הבאנו את הנתונים, את/ה תעשה/י את השיקולים שלך.

 

עדיין מתלבט/ת? אנחנו פה כדי להעשיר אותך בטיפים, מידע ועצות נוספים, בשיחה אישית ובהתאם לצרכים ולמטרות שלך. באפשרותך להשאיר לנו פרטים באתר, ונציגינו יחזירו לך שיחת טלפון.

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף. 

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על חיפשת אוניברסיטה??

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אוניברסיטה - רוצה ללמוד?

הבה נתחיל בנתונים יבשים. ובכן, האוניברסיטה בהגדרתה היא מוסד להשכלה גבוהה ולמחקר המעניק תארים אקדמאיים.האקדמיה היוונית, שהוקמה ב-387 לפני הספירה, הייתה כנראה האוניברסיטה הראשונה. היא יוסדה על ידי אפלטון ליד אתונה. באוניברסיטה זו למדו בעיקר פילוסופיה, מתמטיקה וספורט.


פעם הייתה אחת, היום יש הרבה. בישראל יש תשע כאלה, והן: האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת אריאל בשומרון, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת חיפה. בכל אלה ניתן ללמוד מגוון עצום של תחומים לתארים ראשון, שני ושלישי. כולן מוכרות כמובן על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. מכון ויצמן, הטכניון והאוניברסיטה הפתוחה, גם הן אוניברסיטאות, אך פועלות במתכונת מעט שונה.


הרעיון המרכזי של האוניברסיטה הוא העברת ידע ויצירת ידע חדש, לכן רוב הידע הנלמד באוניברסיטאות הוא עיוני ומחקרי.


תנאי הקבלה


נתחיל בזה שקשה יותר להתקבל לאוניברסיטה מלהתקבל למכללות השונות, למרות שרמת הלימודים לא תמיד גבוהה יותר מהמכללות. עניין של יוקרה ותדמית. המסלולים משתנים בין אוניברסיטה אחת לחברתה והם מבוקשים במיוחד. לכן תנאי הקבלה מחמירים.


התנאי הבסיסי לקבלה למוסד אוניברסיטאי הוא מעבר מבחן פסיכומטרי וזכאות לתעודת בגרות. השילוב בין ציוני השניים הוא המדד שייקבע מהם המסלולים אליהם תוכל להתקבל. לימודי מדעי הרוח או חינוך וחברה ידרשו את הממוצע הנמוך יותר. לימודי משפטים, רפואה, כלכלה, וכיו"ב דורשים ממוצע גבוהה.

 
מחירים


כיוון ששכר הלימוד באוניברסיטאות מסובסד הוא נקבע על ידי ממשלת ישראל, ועומד על כ - 10,000 ₪ לשנה. זאת לאחר מאבק ממושך שניהלו הסטודנטים. בכל כמה שנים דנה הממשלה בהעלאה אפשרית של שכר הלימוד באוניברסיטה. באמצעות הפגנות והידברות ממושכת עם שרים ויועצים בועדות ממשלה מיוחדות לנושא שכר הלימוד, הסטודנטים עושים מאמצים על מנת לשמור שההשכלה הגבוהה לא תתייקר. 

 

אוניברסיטה - יתרונות וחסרונות

 

 • מספר רב של סטודנטים - אם נשווה את כל האוניברסיטאות למתחריהן, הרי שמדובר במספר עצום של תלמידים במתחם אחד ובכיתה אחת. רוב הסטודנטים רואים בכך חיסרון של ממש, כיוון שלא מקבלים את היחס הנדרש מן המרצים, ואלה לעיתים יכולים ללמד אותם שלוש שנים, לעבור אח"כ במסדרון ולא להכיר אותם. מספר התלמידים הרב בכיתה אינו מאפשר יחס אישי ומעקב אחרי הסטודנט והוא יכול להישאר מאחור.
 • מרצים שבעים וותיקים - לכל מי שהיה סטודנט באוניברסיטה ידועה הטענה כי רוב המרצים עוסקים במחקר וכי אחת מחובותיהם היא העברת קורסים. כיון שהם רואים בכך חובה ולא זכות, ומרבים להתעסק במחקר, הם לא משקיעים בסטודנט. טענות אלה נבדקו ונמצאו נכונות. ההרגשה הכללית של סטודנטים באוניברסיטה היא שהם חלק זעיר במכונה ענקית. אגב, במכללות המצב שונה לחלוטין.


אז מה כן טוב באוניברסיטה? 
 

 • יוקרה - רוב הסטודנטים יאמרו לכם שהגיעו לאוניברסיטה מטעמי יוקרה. התארים שם נחשבים יותר בהמשך בשוק העבודה. אולי. רבים מהסטודנטים אומרים כי למרות היוקרה המיוחסת לאוניברסיטאות, אינם מרגישים אתגר אינטלקטואלי גדול.
 • חיי חברה - ההווי האוניברסיטאי הוא נקודה שמנצחת את רוב המכללות (לא כולן). יש משהו במסדרונות, במעונות ובקפיטריות שאף אחד לא ייקח מהן. סטודנטים רבים מייחסים לכך חשיבות עליונה, ולכן בחרו גם ללמוד שם. לא מדובר רק באלה המתגוררים במעונות, שם ההווי החברתי, הלימוד המשותף, הבילויים והמסיבות, והמגורים המשותפים, הם סיבה מספיק טובה לגיבוש וחוויה שאף סטודנט לא שוכח כל חייו, אלא גם התלמידים האחרים. גם כאן, ימי סטודנט, ארוחת צהריים בקפיטריה, או רביצה על הדשא, בהחלט מחברים בין האנשים.
 • מחיר - זהו ללא ספק הפרמטר הקובע ביותר. בגינו, לכל מי שמתאפשר מבחינת נתונים (ציוני הבגרות והפסיכומטרי), להתקבל לאוניברסיטה, פשוט יעשה זאת בלי להסס פעמיים. אם בנוסף לכך יהיה בר מזל ויצליח לתפוס מקום במעונות, הוא יוכל לעשות תואר במחיר בהחלט אפשרי. אם ניקח תואר ראשון ממוצע בן שלוש שנים, ונחשב את שכר הלימוד ייצא לנו 26,000 ₪ לתואר. נוסיף מחיר שכירות חודשי של מעונות – 300 ₪, ונקבל בהחלט מחיר טוב ללימודים.
  אם תחפשו טוב, תוכלו למצוא מלגה שתקל על חייכם הכלכליים עוד יותר. אגב, לאוניברסיטאות עצמן יש פרויקט פר"ח בו סטודנטים חונכים תלמידים ובני נוער צעירים. פרויקט זה בו נדרש הסטודנט לתת 4 שעות שבועיות, מזכה אותו בכמחצית משכר הלימוד.


בסיכומו של דבר, עשו את החשבון שלכם בהתאם לאופי שלכם, יכולתכם הכלכלית, מלגות, הורים, מיקום, תחבורה, ציונים וקבלו החלטה.

שאלה: האם תואר ראשון במכללה או במוסד לימודים אחר שאינו אוניברסיטה, מאפשר קבלה ללימודי תואר שני באוניברסיטה?

תשובה: כל עוד המכללה קיבלה את אישור המועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר ראשון זה, התואר מוכר בכל מקום לצרכי קבלה לתואר שני. אף על פי כן, כל מוסד אקדמי רשאי לקבוע לעצמו תנאי קבלה לתואר שני, ובלבד שאין אפלייה בין אוכלוסיות ומינים, שזו מנוגדת לחוק.

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חיפשת אוניברסיטה??

רוצה לדעת יותר על חיפשת אוניברסיטה??

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד חיפשת אוניברסיטה?

מעל 4,518 סטודנטים
המליצו והצביעו על אוניברסיטה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים929 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,252 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
טכנולוגיות למידה 500 95
ניהול מערכות מידע 530 93
תואר בארכיאולוגיה 455 80

חוות דעת של סטודנטים: אוניברסיטה

התקבלו 4,518 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

הטיפים שלי רלוונטיים רק לסטודנטים בהדסה עין-כרם (לא הר הצופים, לא הייתי שם מעולם):
1. נסיעות: שווה לעשות רב-קו חופשי סטודנט כי חייבים להשתמש באוטובוסים כדי להגיע. קו 19 בבוקר מפוצץ ולא עומד בזמנים אז אל תחכו לרגע האחרון.
2. חוקים באולם- באולם מגיד ובאולמות רפואת שיניים יש איסור לאכול באולם- הרבה פעמים מתעלמים ממנו אבל פעם הגיע הדיקן והתחיל לצלם את הסטודנטים שאכלו ולא ברור מה העונש שקיבלו (אולי קנס.. לא סגורה על זה) אז צריך להיזהר.
3. במבחנים הממוחשבים בחווה יש מישהו שפותר תקלות טכניות, אבל רב הזמן אין ואז מה שהוא עושה זה להסתכל על כל המסכים במקביל כדי לראות שאף אחד לא עושה דברים שאסור (אל תנסו לחפש תשובות באינטרנט או לפתוח סיכום- תוך שנייה עולים עליכם ולא מקלים ראש בהעתקות אצלנו בפקולטה).
4. המבחנים, בפרט של רפו"ש מאוד אוהבים לשאול על אותם נושאים ואפילו לפעמים אותן שאלות בדיוק- חשוב לפתור כמה שיותר מבחנים וכמו שצריך לפני המבחן ולא רק לעבור על החומר. ברפואה יש חובה לפרסם את התשובות של המבחן, ברפו"ש לא, אז למרות שהשאלות מוכרות הרבה פעמים כל מחזור חוזר בדיוק על הטעויות של המחזור לפניו (מסקנה- לא להסתמך על תשובות בשחזורים ולחפש בספרים ובמצגות את התשובה הנכונה בוודאות). ברפו"ש גם הסיכומים בעייתיים אז עדיף לא להסתמך עליהם ב-100%.
וכמו שלכם יש מבחנים משנים קודמות- תהיו חברים ותשחזרו את המבחן שלכם גם למען השנים הבאות :)
5. עדיף להביא אוכל מהבית! יש מיקרוגלים מפוזרים בכל רחבי האוניברסיטה ויש הפסקה ארוכה וכיפית שאפשר לאכול אוכל מבושל כמו שצריך. אם נתקעתם- יש כל מיני קפיטריות עם אוכל מבושל, סלטים, סנדוויצ'ים וכו' אבל לא הכי זול (סנדוויץ עולה כ-15 ש"ח, פסטות סביב ה-25 ש"ח וארוחה מלאה כ-30 ש"ח). יש אפשרות לקנות כרטיסים אצל גלית מהאגודה לחדר האוכל של בית החולים ב-13 ש"ח לארוחה, אבל בעיניי האוכל שם לא משהו בכלל (אבל הכמויות אדירות ואין הגבלה על כמה תאכל). יש כמה בנים בכיתה שלי שעושים את זה בכל זאת.
שיהיה בהצלחה!
האוניברסיטה העברית בירושלים
מור
רפואת שיניים
בתחילה לפני שהחלטתי מה ללמוד, היה נראה לי שזו החלטה עצומה. לאחר התחלת הלימודים, הכל היה נראה כל כך פשוט וגמיש, שבועיים של שינויים בקורסים שאפשר לעבור מחלקה או קורסים, אפשר בכל שלב לשנות הרשמה והמון סטודנטים עוברים ממחלקה למחלקה אפילו בסוף סמסטר או סוף שנה או אפילו לאחר שנתיים. זה לא בזבוז זמן. כל הרצאה מלמדת אותך משהו חדש ובגדול הלימודים מפתחים חשיבה שלא הייתה קודם. הרבה יותר רציונלית ויצירתית וביקורתית. זהו אורח חיים. הלימודים זה לא סתם עוד שלב, זה חלק מהחיים שלי עכשיו. כמובן שתוך כדי החיים ממשיכים ואני עובדת במשרה חלקית ויוצאת וגם מצטיינת בלימודים. והכל בסדר, זה לא שהעולם עוצר עד שמסיימים ללמוד. זה כיף, ושונה מהתיכון בצורה קיצונית. תבחרו ללמוד אך ורק מה שאתם אוהבים כי כשנכנסים לאקדמיה (לאוניברסיטה בעיקר) אתם מגלים המון המון תחומים שקשורים למה שאתם אוהבים והרבה כיוונים להמשיך בהם שלא חשבתם קודם לכן. אני לדוגמא, מאוד אוהבת אמנות. זה מה שהלכתי ללמוד ( כמובן אחרי תהליכים ארוכים...) וגיליתי את האפשרויות לתואר שני ולהמשיך לדוקטורט לחקור שזה הכי מעניין בעולם. גיליתי את עולם המוזיאונים ושימור מבנים ויצירות, גיליתי את התחום של האוצרות. לדוגמה, קיבלנו הצעה להשתתף בפרויקט שימור טירות בצרפת. שזה מדהים ומפתיע. ועוד המון דברים שונים ומוזרים שלא הייתי מעלה בדעתי קודם. הכי חשוב ליהנות. החיים הם לא חזרה גנרלית. אל תפספסו את הרגע. פריצות הדרך בדרך כלל נעשות על ידי אשפים בתחומם, כאלה שאף פעם לא ויתרו על החלום. אם אתם דואגים מבחינה כלכלית מיידית, תוכלו תמיד לעשות תעודת הוראה וכך גם לעסוק במה שאתם אוהבים וגם לתרום ולסייע לאחרים, וגם תהיה לכם הכנסה בטוחה שבעזרתה תוכלו להתפתח בתחום שבחרתם.
אוניברסיטת בן-גוריון
אושרת
לימודי אמנויות - אוניברסיטת בן גוריון
טיפים: האוניברסיטה מתעקשת על הסיסמה "קשה אבל הכי טוב". לא יודעת לגבי ה"הכי טוב" כי לא למדתי במוסד אקדמי אחר,אבל בהחלט לא פשוט. במיוחד אם לקחתם תואר עמוס,שילוב של מסלולים בגבעת רם והר הצופים או תוכנית מצטיינים. לכן,כדאי לתכנן כמה שיותר מראש-להתייעץ עם סטודנטים מהתחום באוניברסיטה שהם בוגרים וגם עם השנים מעליכם לגבי אילו קורסים לקחת ואילו מתרגלים טובים יותר מבחינת ציונים/דרך לימוד/תוכן וכו'. תוודאו שהמערכת נוחה מבחינת שעות ושלא פיזרתם קורסים על פני כל השבוע-יום חופש בשבוע זה נהדר,גם לעבודה אם אתם משלבים וגם כדי לשבת יום שלם על מטלות של כל הקורסים. מאוד נוח. כבר בהתחלה-תקשיבו לאנשים בדוכנים ותתעניינו-יש מלגות ופרויקטים מעולים שגם תהנו בהם וגם ישתלבו יפה ברזומה שלכם. תראו איזה תאים פוליטיים יש ותוכלו לבחור למי להצטרף לפי הדרך האידיאולוגית שלכם. זה נותן משמעות נוספת ומשמעותית ללימודים בקמפוס וזה רק מוסיף להרחיב את סקאלת הקולות הנשמעת. התאים אחראים להרבה פאנלים ופעילויות משמעותיות. הערה חשובה מהניסיון שלי: אל תתפצלו להרבה תחומים ופעילויות,תנו לעצמכם,לפחות בסמסטר הראשון, לקלוט לאן נכנסתם.זה לא תיכון ואפשר לחטוף "שוק". שלא תיפול רוחכם אם קשה בהתחלה עם כל המאמרים והמטלות והעבודות. אתם תלמדו לג'גלג עם הזמן. רק נותר לי לאחל לכם המון המון הצלחה! מקווה שהייתי לעזר.
האוניברסיטה העברית בירושלים
מאירה
לימודי מדעי המדינה - האוניברסיטה העברית
1) נא לשפר תנאי סניטריה בדחיפות בקפיטריה (בבניין הרפואה).
2) שירות ויחס של המזכירות חייב להשתפר. לא יכול להיות שכל פעם כשאני מתקשרת אני מקבלת טונים גבוהים ואני ממש חוששת ומחפשת המון פתרונות העיקר להימנע משיחה למזכירות (בכל שאלה שיכולה לצוץ לי).
3) מתן מידע לסטודנטים בנושא הכספי. רק לידיעתכם השנה רוב הזמן היינו עסוקים רק בלנסות לברר איפה אצל מי הכסף. זה פשוט נורא החוסר ידיעה של האוניברסיטה.
4) האוניברסיטה היא מקום מרשים בהחלט, ההרצאות מאוד מעניינות ומאתגרות, אבל לא הייתי ממליצה לחבריי ללמוד במסגרת שאני לומדת בה. האמת גם לי בזמנו המליצו לא ללמוד באונ' ת"א. אני כבר בעלת תואר ראשון נוסף ממוסד אחר ואין מה להשוות היחס, השירות, הקשבה שהייתי מקבלת שם זה בכלל לא בר השוואה. אחרי שהייתי במסגרת כה אדיבה ומתחשבת אני מבינה למה לי בזמנו המליצו שלא להגיע לאונ' ת"א.
אוניברסיטת תל אביב
אלכסנדרה
תואר בסיעוד - אוניברסיטת תל אביב
מגורים: דירות בסביבת הקמפוס 1500 שח (לא כולל חשבונות) לסטודנט, מעונות בין 700-1600 שח לסטודנט תלוי ברמה (700 מחיר לקראוון בחדר זוגי).
אוכל: קפיטריות יקרות ולא בצדק, יש שני סופרים, המגה גם יקרה יש סופר נוסף בכניסה לעיר מכיוון המרכז שהוא הכי מומלץ.
נסיעות: יש קבוצות של לוחות טרמפים לסטודנטים בפייסבוק (לירושלים בעלות 15 ש״ח לנסיעה מחיר קבוע) ומסתדרים בקלות.
בנוסף יש אוטובוסים של אגד ואפיקים מהמרכזית (כל שעה וחצי) או מבנייני האומה (פעמיים ביום).

לגבי לימודי ארכיטקטורה: הלימודים מאוד עמוסים אך מעניינים וכיף מאוד עם החבר׳ה, אפילו יש טיסות לחו״ל מאורגנות ביחד והרבה גיבוש. יש להתכונן נפשית לשנתיים/ שלוש עמוסות מאוד ובלי הרבה זמן לעבוד (עדיף לחסוך לפני). השנים רביעית וחמישית יותר קלילות (בתנאי שמסיימים את קורסים הבחירה לפני).
אוניברסיטת אריאל
סימונה
אריאל - לימודי אדריכלות
תחום לימודי הדיפלומטיה הוא תחום אינטר-דסיפלינרי, כלומר שהוא מורכב מדיסיפלינות רבות, כמו תקשורת, פסיכולוגיה פוליטית, יחסים בינלאומיים, מדע המדינה ועוד. על כן קיימת אפשרות לבחור את מה שקרוב ללב הסטודנט ולהתעמק בכך. יחד עם זאת, רצוי להבין שזהו לא תואר יישומי שמקנה כלים לאדם להיות דיפלומט, כמו רטוריקה וכו', אלא תואר תיאורטי בלבד המקנה ידע. אנשים שהולכים ללמוד דיפלומטיה כדי לעסוק בזה במשרד החוץ אחר כך כדיפלומטים, רצוי שידעו שמדובר בעבודה מעניינת מאוד אך שכרוכה בויתורים אישיים עצומים, שתופסים ביטוי לזמן ארוך- כמו שכר זעום שמתבטא גם בפנסיה, אי יכולת של בן הזוג לפתח קריירה, ולמעשה כל המשפחה צריכה להתגייס למען העבודה הזאת. מהרושם שאני קיבלתי, התואר איננו פרקטי במקומות עבודה אחרים מהמגזר הציבורי או מהמגזר השלישי, ולכן זאת קצת בעיה.
אוניברסיטת תל אביב
אמיטל
דיפלומטיה
א. כתיבה לא שווה הבנה - לפעמים עדיף לא לכתוב בזמן השיעור אלא להקשיב ולהשתתף. תמיד יהיה מאיפה להשלים את החומר.

ב. בהרבה מן הקורסים בהם נדרשים לרכוש מקראה מודפסת - יש גרסה אלקטרונית חינמית של המקראה שהמרצה מחלק בשמחה לאחר השבוע השני-שלישי של הלימודים.

3. אל תתפתו לקחת קורסים מסויימים רק בגלל שהבטיחו לכם אי אלו הבטחות לגבי הקורס (הקורס קל, המרצה לא רושם נוכחות וכן הלאה) - בהרבה מהמקרים מה שאמרו לכם לא נכון, בחלקם הקורס השתנה בעקבות המוניטין שיצא לו וכמעט תמיד קורס שהדבר היחיד שתשמעו עליו קשור למידת הקושי שלו או לדרישות מקלות של המרצה יהיה קורס משעמם ולא מהנה.

4. לסטודנטים בבר-אילן (אני מניח שגם במקומות אחרים): אל תשכחו לאסוף את כרטיס החנייה שמגיע לכם כבר בתחילת שנת הלימודים.
אוניברסיטת בר אילן
אלעד
תואר מדעי המדינה
לעבור מראש על השנתון ברגע שהוא מתפרסם ולבדוק שאף קורס לא מתנגש, להתיעץ עם סטודנטים נוכחיים כדי לקבל המלצות או הערות על מרצים וקורסים על מנת לקחת כמה שיותר קורסים שמענינים ורלוונטים ולמנוע מצב של היעדרות ממושכת מקורס או סבל בכתיבת העבודה. רצוי לנכוח בשיעורים כי לא תמיד כולם מסכמים או מוכנים לשתף סיכומים עם אלה שלא סיכמו ובכל אופן אין כמו הסיכומים שלכם. לדעת גם להנות ולקחת הפסקה בין השיעורים כדי לא לקרוס בין מאמר למאמר. חשוב לדעת שלימודים, גם במדעי הרוח וגם בחברה ומדעים מדויקים הם לא פשוטים ולא תמיד כל הקורסים מרתקים אבל יש קורסים שיתפחו את הראש וכדאי להנות מזה עכשיו. חוצמזה שלסטודנטים יש מלא הנחות בכל מיני מקומות והם יודעים להנות הכי הרבה :)
האוניברסיטה העברית בירושלים
טליה
תואר שני בספרות כללית והשוואתית - האוניברסיטה העברית
לסטודנט החדש אמליץ מכל הלב לחקור כמה שאפשר על התחום ולהכין את הקרקע מראש, כגון מפגש עם המזכירות, ראש החוג, סטודנטים שלומדים/למדו בחוג. בנוסף לכך, לחסוך כסף, שהרי בתקופת הלימודים כמעט ואין זמן לעבוד ואם יש, אז הוא זעום. הטיפ הכי חשוב לדעתי הוא להיות מעורב חברתית ולקחת חלק בפעילויות שמעבר לגבולות התואר. האוניברסיטה מציעה מגוון פרוייקטים בהם מכירים אנשים חדשים, מבריקים ואדירים וכן נחשפים לתכנים שמעשירים אותנו הן כפרטים והן כחברה. תתרמו מעצמכם ותקבלו אף יותר, זה הזמן לחקור לתרום ולהיות מעורבים חברתית. על עצמי יכולה להעיד שהפעילות שלי מעבר לתואר תרמה לי הרבה יותר מאשר חלק נכבד מהקורסים בתואר עצמו, ואף הפגישה ביני לבן חברים מדהימים לחיים.
אוניברסיטת תל אביב
מורן
ניהול ומזרח אסיה
חשוב ממש ללכת עם מה שבאמת רוצים ולא רק אחרי הכסף.. השאלה ששאלתי את עצמי היא באיזה תחום אוכל לתת משהו הכי גדול שאני יכולה בתחום שאני מרגישה שאני יכולה להיות טובה בו..
החיים מתגלגלים אחר כך לכל מיני מקומות ו הלימודים לא נותנים לך רק תואר במקצוע שלמדת אלא מלמד הרבה על עצמך ברגעי לחץ ועל מה חשוב לך באמת בחיים.
אני ממליצה על מוסד אקדמאי רחוק מהבית- יש משהו שונה בחוויה של העצמאות שגורם לך להתפתח הרבה יותר למרות החיסרון הברור שמדובר בהוצאה גדולה יותר.. אבל יש לה פתרונות כמו תוכנית איילים ומלגות שונות אז לדעתי שווה לא להתפשר על המוסד, כי הוא נותן הרבה מעבר לשם המוסד על התואר לחיים הפרטיים
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
עדי
ארכיטקטורה ובינוי ערים
לסטודנטים עתידיים באוניברסיטה העברית הייתי מציעה קודם כל לנצל את המגורים בירושלים עד כמה שניתן ולחוות אותה מכל הצדדים - זו עיר רוויה באירועי תרבות, חגיגות, מקומות מגניבים לצאת אליהם וכמובן מקומות מדהים לטייל בהם. לרוב, בגלל אפשרויות השתכרות מוגבלות בעיר רבים מהסטודנטים עוזבים אותה לאחר סיום הלימודים ולכן חשוב לנצל את התקופה הזו היטב.
מבחינת הלימודים עצמם הייתי מציעה לסטודנטים החדשים להיעזר בפרוייקטי החונכויות שיוזמים הועדים החוגיים השונים במסגרתם סטודנטים ותיקים מאפשרים לסטודנטים חדשים להיעזר בהם בכל דבר ועניין. בנוסף, מניסיוני רצוי להתייעץ ולקבל המלצות לגבי הרשמה לקורסים.
האוניברסיטה העברית בירושלים
עדי
לימודי פסיכולוגיה - האוניברסיטה העברית
ממליץ מאוד על המסלול בו אני לומד: תואר ראשון במשפטים ותואר שני ביחסים בין-לאומיים. התואר מקנה יכולת הבנה והתמודדות עם השפה המשפטית המקיפה אותנו, כמו כן הוא מעניק יכולת ניתוח, פרספקטיבה והבנה של תהליכי עבר במערכת הבינלאומית כמו גם תהליכים בהווה.
מומלץ מאוד להשתתף בקליניקות המשפטיות להיכרות עם עבודת שטח והכנה לעיסוק העתידי כמו גם תחושת סיפוק מהשלמת פרויקטים שונים. כמו כן תוכנית מודל האום מומלצת ומאפשרת אינטראקציה עם סטודנטים מרחבי הארץ והעולם במסגרת כנסים שונים.
לבסוף אמליץ להשתתף בתוכניות חילופי סטודנטים אשר מעניקה חוויה. מעשירה על חיי הסטודנט בחו"ל וחוויה אישית מומלצת.
אוניברסיטת חיפה
דורון
תואר יחסים בינלאומיים
ניהול זמן ולמידה שיתופית זה שם המשחק להצלחה :) הכל אפשרי!
1. מומלץ להתייעץ עם חברים לפני בחירת המסלול ולוודא שהתוכן שלו מתאים עבורכם, עדיף מאשר לעבור מסלולים תוך כדי או לבטל לימודים.
2. אם מתאפשר הרשמו עם חברים, זה תומך!
3. הסתכלו סביבכם בתחילת הלימודים ובחרו את חבריכם! שיתוף פעולה ולמידה שיתופית זה נכס בלימודים אקדמיים וניתן לרכוש חברויות לכל החיים!
4. נצלו כל "זמן מת" ביום לטובת הלימודים, זה יקל עליכם המון... דוגמאות מהקבוצה שלי: צפייה בשיעורים מוקלטים תוך כדי תלייה וקיפול כביסה, האזנה לשיעורים בנסיעות ארוכות... וכד'... בהצלחה! תהנו מזה... עם כל הקושי
האוניברסיטה הפתוחה
שמרית
חינוך טכנולוגיות למידה
ממליץ ללמוד באוני' ת"א רק בגלל העוצמה, הגודל וההבדל הגדול מהמכללות, למרות שהפערים מצטמצמים בחלק מן המקצועות. ממליץ לנסות שלא להתפשר על בחירת מוסד הלימודים, לא בהכרח לגבי אוני' ת"א, אלא באופן כללי לגבי אוניברסיטאות ומכללות. לגבי סוג המקצוע - הייתי ממליץ ללמוד מקצוע שבאמת מעניין אתכם, אך מנגד כן לחשוב על הפרקטיות שבו. בסך הכל מדובר ב-3 שנים וחבל לבזבז אותן. יחד עם זאת, עדיין, אם אתם לא ריאליים באופי שלכם, אל תלמדו הנדסה לצורך העניין, או כל מקצוע מן הסוג הזה.
תהנו כי אלו השנים הכי טובות ואל תתרכזו רק בלימודים, תהיו אנשים וסטודנטים טובים וערכיים יותר!
אוניברסיטת תל אביב
דורון
מדעי המדינה והיסטוריה כללית
א. להנות. ויש הרבה ממה. מרכזי בילוי במרחק נסיעה קצרה, פעילויות מגוונות של האגודה, ואירועים שווים שהאגודה מפיקה.
ב. להעשיר. לקחת קורסי בחירה מפקולטות שונות, במסגרת תכנית "כלים שלובים" או באופן פרטי.
ג. ליזום. לקחת חלק בהתארגנויות אגודתיות/פוליטיות/התנדבותיות הקיימות באוניברסיטה, יעניק גוון נוסף ומרענן לחוויה הסטודנטיאלית שלכם.
ד. ליצור קשרים. באוינברסיטה מסתובבים אנשים מגוונים מכל מיני רקעים ומקומות. זו אחת התחנות היחידות בחיים בהם יש אוסף כה מגוון של אנשים. שווה ליצור קשרים עמם גם כי זה מעניין וגם כי אין לדעת באיזו צומת נזדקק לקשר מעין זה.
אוניברסיטת תל אביב
יצחק
רפואת שיניים
בידקו טוב טוב את התכניות והידיעונים של החוגים שבחרתם, תשאלו את כל השאלות שאתם רוצים עליהם תשובות, גם אם זה 10 פעמים - העיקר שבסוף תקבלו תשובה לשאלתכם. התעניינו באתרים הרלוונטיים על החוגים והיעזרו בסטודנטים שכבר לומדים בחוגים שבחרתם. התעניינו על פעילויות חברתיות שונות באוניברסיטה ואיך תוכלו להשתתף במה שנראה לכם. התעניינו על מלגות שונות, אפילו אם זה רק עזרה כלכלית שניתן לקבלה למתאימים מהאוניברסיטה עצמה ומתורמים. נסו ליהנות מתקופת הלימודים במוסד האקדמי והכירו כמה שיותר אנשים שונים, שחלקם אם לא רובם, יהפכו לחבריכם. בהצלחה ותיהנו מהתקופה הזו בחיים!
אוניברסיטת תל אביב
נדב
גאיגורפיה וסביבת האדם והתכנית הרב תחומית
הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מאפשרים גמישות רבה במהלך שנת הלימודים. יש אפשרות לעבוד במשרה מלאה ולשלב קורסים באו"פ. קצב ההתקדמות בלימודים הוא אישי אך אין לזלזל במטלות מנחה שבסופו של דבר תורמות המון להבנה של החומר הנלמד. מומלץ לבדוק טוב טוב לפני תחילת הלימודים איזה מסלול מעניין אתכם, לעבור על הקרוסים של המסלול, להציץ בסילבוסים של כל הקורסים הנלמדים ולראות אם זה באמת מעניין אתכם! חייב לציין שמי שרוצה ללמוד מדעי המחשב צריך להבין שזה תואר שדורש המון השקעה ומשמעת עצמית, לא משנה באיזה מוסד לימודים תבחרו, אך ההשקעה משתלמת בסופו של דבר! בהצלחה!
האוניברסיטה הפתוחה
רומן
האוניברסיטה הפתוחה בבאר שבע
חשוב לחסוך כסף לפני תחילת הלימודים כדי לא להיות בלחץ כלכלי במהלך הלימודים. יש מקצועות רבים שבהם מערכת השעות מאוד עמוסה ואין זמן לעבוד. לכן מומלץ לחסוך לפני. בנוסף כדאי למצוא מלגה טובה כך שגם ניתן לתרום וגם לקבל כסף. לגבי הלימודים עצנם הייתי ממליצה לגבות את כל החומר שלומדים, להשתמש בלפ טופ נוחובנוסף לסגל לעצמך אסטרטגיות למידה על מנת לזכור את החומר טוב יותר. יש אנשים שעוזר להם לכתוב את החומר ולסכם, יש אנשים שעוזר להם למרקר, יש אנשעים שעוזר להם לעשות טבלאות ויש אנשים שעוזר להם להסביר את החומר לאחרים. כל אחד צריך למצוא את הדרך שנוחה לו.
האוניברסיטה העברית בירושלים
Sivan
תואר ריפוי בעיסוק
לא להיבהל בהתחלה! הקורס הראשון שלקחתי היה אינפי 1 וחטפתי הלם, למרות שאני טוב במתמ'. אז אולי נכון להתחיל רגוע (לקחתי רק קורס זה בסמסטר הראשון) ולבנות בסיס טוב. בנוסף, כדאי לבחור נושא שמתחברים אליו. אני לא הייתי בטוח ולכן לקחתי מהספרייה ומאחי ספרים של קורסים של האו"פ בכמה נושאים שנראו לי, וזה מאוד תרם לי בתהליך הבחירה. לסיום, ממליץ ליהנות מהלימוד עצמו, מעבר לסיבה לשמה עושים את התואר, כי יש לאוניברסיטה אפיקי ידע שפותחים את הראש ואם משקיעים בזה אפשר ממש לחשוב ולהתפתח - דרך אגב, נכון מאוד גם בזרימה ובחיבור מהבחינה החברתית. בהצלחה!
האוניברסיטה הפתוחה
טל
תואר במתמטיקה
הייתי ממליצה לסטודנטים לפסיכולוגיה לחקור קצת לגביי הגישה של מוסד הלימודים שלהם לגביי לימודי הפסיכולוגיה: למשל באוניברסיטה אחרת הם לוקחים את לימודי הפסיכולוגיה לפן המדעי יותר, ופה בחיפה, עדיין נותנים קורסים מסויימים של ה"פסיכולוגיה של פעם" שאני חושבת שלא נכון יהיה להימנע מהם. כמו כן, חשוב לבדוק מקומות בהן ניתן לגור בעיר כי המחיה באמת יקרה. המעונות באוניברסיטת חיפה מאד נוחים: חדר לבד, מקלחת ושירותים ומחיר סביר. בנוסף, לגביי חינוך מיוחד- אמנם האוניברסיטה נותנת כלים מחקריים, אך לא ניתנים כלים מעשיים בתחום (פרקטיקום רק בשנה ג'),
אוניברסיטת חיפה
זהבית
חינוך ופסיכולוגיה

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp