חינוך והוראה - לעצב את דור העתיד

לימודי חינוך והוראה? כל התשובות במקום אחד!

אם עולם החינוך מושך אותך, יש לנו את כל המידע שצריך כולל  תנאי קבלה לחינוך, מלגות, ימים פתוחים, מסלולים ואלפי חוות דעת של סטודנטים שלמדו ולומדים חינוך.

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
 שיכול לחסוך לך המון זמן, כאב ראש וכסף.

 

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על חינוך והוראה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חינוך

 

מאת: ד"ר ענת רפופורט

 

"הזורע חיטה דואג לשנה אחת, הנוטע עצים דואג לשנים רבות, המחנך נפשות דואג לדורות" (אנונימוס). אם הקניית ידע, ערכים ומסורת ברגישות ואהבה לזולת היא בנפשכם, לימודי חינוך יתאימו לכם ויאפשרו לכם לפעול בשדות רחבים ומגוונים.

 

יתרונות וכדאיות

 

מערכת החינוך בישראל עומדת מול אתגרים מורכבים ומתעורר בה הצורך בשינוי לטובה. בפני תלמידי החינוך ניצבת הזדמנות פז לתרום להנעת תהליכים שישפיעו על החברה כולה. הילדים של היום הם המנהיגים של המחר. הלימודים מאפשרים לפרחי ההוראה ללמוד מקצוע, לקחת חלק במחקרים, לסייע בגיבוש השקפת עולם חינוכית ולהשתתף בבניית מרכזי מחקר או מרכזי פרקטיקה בשטח.

 

הלימוד, העיסוק והמחקר בחינוך מבטאים את תפיסת המערכת האקדמית לפיה אפשר בהחלט לגעת בנפשם של אנשים, לטפח את תודעתם ולהביא לתמורות חיוביות לקראת חברה טובה יותר. תחום החינוך נושק לכל תחומי החיים, שכן הלמידה הינה אינסופית. זוהי הסיבה שלימודי חינוך מקיפים נושאים רבים ומגוונים ולכן הם יכולים להתאים להרבה אנשים.

 

 

עבודה בפועל של איש החינוך

 

עבודתו של איש החינוך בשטח מגוונת ותלויה בתחום התמחותו. מעבר לכך, שנם קווים כלליים שמאפיינים את רוב אנשי החינוך.

רב אנשי החינוך הם מורים בתפקידם. מורה עובד לרוב לא רק עם הילדים בכיתה. יש לקחת בחשבון שהוא מצוי בקשר תכוף גם עם ההורים, שמעורבותם בנעשה גדלה מאד בשנים האחרונות. בנוסף, הוא נמצא בממשק גם עם גורמים שונים בתוך בית הספר: קולגות, רכז מקצועי, יועצת ומנהל בית הספר. במילים אחרות, מורה עובד לא מעט גם עם מבוגרים.

 

המורה משמש לא רק כסמכות מקצועית וכמי שמלמד תחום כזה או אחר, אלא גם כדמות מחנכת. ככזה, עליו להתמודד פעמים רבות עם בעיות משמעת, וכן גם עם בעיות וקשיים שקשורים לחייו של התלמיד מחוץ לבית הספר. למשל, בעיות משפחתיות ובעיות חברתיות. בעניינים אלו נדרש לעיתים שיתוף פעולה אינטנסיבי עם היועצת או עם שירותי הרווחה.

 

עבודת המורה היום מתבצעת הרבה מעבר לטווח השעות בבית הספר. תלמידים והורים פונים אל המורה בווטסאפ ובטלפון באופן שוטף, גם בשעות הערב ובימי חופש. במובן זה עבודתו של המורה מקיפה ונרחבת מן הדימוי הציבורי שלה, כלומר צריך לקחת בחשבון שהמורה צריך להשתתף גם באסיפות הורים ובישיבות מורים, מעבר לשעות ההוראה הפרונטליות.

 

יכולות ותכונות הנחוצות לאיש חינוך כיום - מאפיינים של מורה טוב

איש חינוך שהוא מורה צריך להיות אדם בעל יחסי אנוש טובים, כדי שיוכל להתחבר לתלמידים ולפתח מערכות יחסים טובות עם שלל הגורמים עימם הוא בא במגע. לעיתים מחויב שיתוף פעולה עם גורמים אחרים, כדי לעזור לתלמיד ורק הסיוע הרב מערכתי נותן פתרון.

 

המורה צריך להיות איש מסגרת המסוגל לקבל מרות, לפעול בגמישות בבניית מערכת השעות, בהחלפת מורים חולים, בהשתתפות בטיולים וכו'. מורה בעל מאפייני אישיות אינדיבידואליסטים או נון-קונפורמיסטים צפוי להתקשות להשתלב בתפקיד, גם אם מקצועית הוא בעל יכולות גבוהות.

 

המורה צריך להיות מסוגל להתמודד עם בעיות המשמעת בכיתה, המכילה מספר גדול של תלמידים. לשם כך הוא נזקק לאסרטיביות וליכולת הובלה. את האסרטיביות צריך לדעת לשלב עם הקשבה, אמפתיה ויכולת הכלה רבה. נחוצה סבלנות רבה, סובלנות רבה למגוון רחב של ילדים ומשפחות, רגישות תרבותית ויכולת להתמודד עם קונפליקטים.


תנאי ההעסקה ושכר מורים - כמה מרוויח מורה?

 

שעות העבודה של המורה מגוונות ומשתנות, כתלות בגיל התלמידים, בסוג בית הספר, בהיות הגדרת התפקיד מורה מקצועי או מחנך, בסוג החוזה ("אופק חדש"), באחוזי המשרה ועוד.

 

השכר אף הוא משתנה בהתאם לסוג החוזה, להשכלה, לאחוזי המשרה, לסוג התפקיד (למשל, ריכוז מגמה), לצורת ההעסקה (העסקה ישירה לעומת העסקה קבלנית) ועוד.

 

שכר המורים עלה משמעותית בעשור האחרון, אם כי הוא עדיין נחשב רחוק יחסית מן השכר בתחומים אחרים, כגון הייטק או הנדסה. מי שגובה השכר חשוב לו במיוחד, צריך לקחת זאת בחשבון.

 

התמחויות בחינוך

 

במסגרת לימודי החינוך השונים תוכלו לבחור, בין השאר, באחת מן האפשרויות הבאות:

 

 • ייעוץ חינוכי
 • חינוך מוסיקלי
 • מחוננים ומצטיינים
 • מחשבת החינוך
 • מדע, הלכה וחינוך
 • חינוך גופני
 • ניהול מערכות חינוך
 • חינוך מיוחד
 • מדיניות בחינוך
 • טכנולוגיה בחינוך
 • חינוך לגיל הרך
 • חינוך לקויי שמיעה
 • ייעוץ חינוכי לגיל הרך
 • חינוך יהודי
 • חינוך לבתי ספר יסודיים
 • פסיכולוגיה חינוכי
 • חינוך ללקויי למידה
 • הכשרת גננות
 • חינוך והתפתחות האדם
 • טיפול באמנויות
 • חינוך לשוני בחברה רב תרבותית
 • חינוך סביבתי
 • הסבת אקדמאים לתעודת הוראה
 • מערכות למידה
 • הכשרת מורים במקצועות השונים
 • ועוד.

 

סוגי תארים

 

לימודי חינוך קיימים הן במכללות המתמחות רק בתחום זה והן במוסדות אקדמאיים אחרים המשלבים את התחום עם חוגים נוספים כגון: מנהל עסקים, תקשורת, כלכלה, משפטים, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד. תארי הלימוד האפשריים:

 • תואר ראשון בחינוך המעניק לבוגריו תעודת B.A בחינוך
 • תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה בסיומו תינתן תעודת B.Ed בחינוך והוראה
 • תואר שני בחינוך למבקשים להתמקצע בשדה חינוכי מסוים או  לאלו שהגיעו מחוגים אחרים ומבקשים לעשות הסבה אקדמאית.
 • תואר שלישי בחינוך במגוון נושאי מחקר חדשניים בתחומים רלוונטיים כגון: התפתחות שפה ולשון בחברה רב תרבותית, השפעת הסביבה על יכולות למידה והבנה, אוכלוסיות בסיכון, טיפול בתופעות אלימות וסמים, וכן הלאה.

 

ישנם מוסדות בהם משולבים הלימודים יחד עם הוראה מעשית וישנם מוסדות המאפשרים לתלמידיהם לסיים את הלימודים ולאחר מכן לעשות את צעדיהם הראשונים בשדה המעשי.

 

מוסדות אקדמיים

 

ישראל התברכה במוסדות אקדמאיים רבים. גם בתחום החינוך, שעריהן הרבים של האוניברסיטאות ושל המכללות נפתחים בפניכם.

 

 • בעיר הבירה תוכלו לבחור מבין האוניברסיטה העברית, המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין, מכון שכטר ללימודי היהדות ומכללת אפרתה המיועדת לבנות דתיות בלבד.

 

 • בצפון הארץ ניתן ללמוד במגוון מוסדות. באזור חיפה תמצאו את אוניברסיטת חיפה, מכללת גורדון לחינוך, מכללת אורנים (בקריית טבעון) ומכללת שאנן שמיועדת לציבור הדתי. באזורי הגליל נמצאות האקדמית גליל מערבי, מכללת עמק יזרעאל (בגליל התחתון) ומכללת תל חי באצבע הגליל. באזור הגולן נמצאת מכללת אוהלו לחינוך, שממוקמת בקצרין.

 

 • במרכז הארץ המרכז ללימודים אקדמיים שבאור יהודה, המכללה האקדמית לישראל שברמת גן, הקריה האקדמית אונו ואוניברסיטת בר אילן שברמת גן. בתל אביב מצויות מכללת לוינסקי לחינוך, אוניברסיטת תל אביב, מכללת סמינר הקיבוצים, מכללת רמת גן והאוניברסיטה הפתוחה.

 

 • באזור השרון, בעיר נתניה ניתן ללמוד במכללה האקדמית בוינגייט. בכפר סבא נמצאת המכללה האקדמית בית ברל.

 

 • באזור הדרום תוכלו להגיע לבאר שבע לאוניברסיטת בן גוריון או למכללת קיי. המכללה האקדמית אחוה ממוקמת גם היא סמוך לנגב. לציבור הדתי מוצעת מכללת חמדת הדרום, שנמצאת במועצה האזורית שדות נגב, סמוך לנתיבות.

 

תנאי קבלה

 

תואר ראשון

 

על מנת להתקבל לתכניות האקדמיות לתואר ראשון (BA או BEd) נדרשים המועמדים לממוצע בגרות וציון פסיכומטרי ולרמת פטור באנגלית. ניתן להתקבל ללימודים ולהגיע לרמת פטור בידיעת האנגלית במהלך השנה הראשונה על ידי השתתפות בקורס ומעבר בחינה. ממוצע הבגרות המינימלי הדרוש לשם קבלה ללימודים במוסדות השונים נע בין 80 ל - 90. ציון הסף בפסיכומטרי הוא 500 בדרך כלל, אך ישנם מקומות שניתן להתקבל גם על סמך ציון של 450 בבחינה זו, ויש מוסדות שאינם דורשים מעבר של מבחן הפסיכומטרי כלל.

  

תואר שני

 

תנאי הקבלה שונים מתכנית לימודים אחת לשנייה. באופן כללי, קבלת תלמיד לתואר שני מותנית בסיום התואר הראשון והצגת ממוצע ציונים כלשהו שייקבע על ידי ועדת הקבלה. כמו כן, נדרשים המועמדים לקבל ציון עובד במבחן סטטיסטיקה, ציון פטור במבחן אנגלית מיוחד לתואר שני והרשמה לקורסי השלמות בתחומי המחקר האיכותי והכמותי ובנושאים אחרים הנקבעים על ידי החוג.

 

מוסדות מסוימים יערכו ראיון אישי ויבקשו המלצות. הקריטריונים האלו עשויים להופיע בחלקם במוסדות הלימוד השונים. ייתכן ויהיו קריטריונים נוספים ולכן יש לבדוק ספציפית במוסד הלימודים המבוקש. 

 

תואר שלישי

 

לרוב, הדרישה היא סיום לימודי תואר שני בחינוך. ישנם מוסדות הדורשים סיום לימודי תואר שני במסלול עם תזה. קיימים מוסדות שיקבלו מועמדים שסיימו תואר שני מתחומים קרובים רלוונטיים עם ציון ממוצע כלשהו מלימודי התואר השני. בנוסף, קיימים מוסדות שיסכימו לקבל תלמידים ללא רקע לימודי בחינוך בתנאי שיירשמו ללימודי השלמה.

 

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד משתנה ממוסד למוסד והוא מושפע, בין היתר, מסוג התואר, מהיקף הלימודים ומסוג שכר הלימוד הנהוג במוסד האקדמי המדובר. קיים שכר לימוד אוניברסיטאי מסובסד שעמד בשנת תשע"א על 9521 ₪ לתואר ראשון ועל 12,866 ₪ לתואר שני. במכללות רבות נהוג לשלם שכר לימוד אוניברסיטאי. ישנן מכללות פרטיות שבהן שכר הלימוד יכול להיות בשיעור של פי שלושה ואף יותר, כך שבסיכומו של דבר אפשר להגיע לשכר לימוד כולל לתואר בסכום של כ-100,000 שקלים!

 

רוצים לדעת כמה מרוויח מורה בישראל? - קראו על שכר המורים בארץ

 

מלגות כאוויר לנשימה

 

אם הפיסקה הקודמת הרתיעה מעט, תשמחו לדעת שישנן מלגות רבות מכמה סוגים. מלגות השונות מחולקות לפי קריטריונים של הצטיינות אקדמית, מצב סוציו-אקונומי, עידוד למחקר של תחום כלשהו, רישום מוקדם לחוג מסוים, מגורים באזורי פריפריה הראויים לקידום, או השתייכות לקבוצה עדתית מסוימת.

 

המלגות ניתנות הן מטעם המוסד האקדמי שעשוי לתמוך כלכלית בסטודנט והן מטעם קרנות חיצוניות ששמו להן מטרות שונות לעידוד השכלה גבוהה בישראל. כדי לקבל מידע מפורט יותר ניתן לפנות לאגודת הסטודנטים ולמחלקת רווחת הסטודנט בכל מוסד ומוסד.

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חינוך והוראה?

רוצה לדעת יותר על חינוך והוראה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד חינוך והוראה

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה

מעל 2,785 סטודנטים
המליצו והצביעו על חינוך והוראה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המרכז ללימודים אקדמיים 188 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית גליל מערבי257 חוות דעת

 • 4.0

  אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט112 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
חינוך ופסיכולוגיה 553 92
תואר שני בלקויות למידה 410 85
הוראת ערבית 402 87

חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה

התקבלו 2,785 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

אני ממליצה למי שפונה לתחום ההוראה שיברר קודם את הסיבות לפנייה שלו לתחום זה, שיבחר את התחום שהכי מתאים לו עם הגילאים שנוח לו יותר ללמד. אני ממליצה שאנשים יגיעו עם פתיחות ללמידה ולא יקבעו מראש שהם כבר יודעים, שיטילו ספק בדברים שכבר קיימים, ויהיו פתוחים לגלות מחדש נושאים שכבר נלמדו בעבר. לפעמים מפתיע לגלות שהפריכו דברים שלמדנו בעבר בבית הספר, ורצוי להגיע עם פתיחות ללמוד את הדברים שוב.
אני ממליצה שאנשים שמגיעים למכללה, לא יחששו מביקורת וילמדו את המשמעות של שקיפות עצמית, חשוב שאדם שמגיע למכללה ידע לבקר את עצמו ולהציב לעצמו יעדים חדשים, שידע לתת משוב גם לעצמו וגם לאחרים.
מכללת לוינסקי לחינוך
מור
לוינסקי - לימודי חינוך
לימודי אמנות דורשים המון השקעה וזמן. מנסיון אישי שלי כדאי בשנות הלימודים, לפחות הראשונות,כמה שפחות לעסוק בעבודה בפרט לא מישרה מלאה כי אז זה פוגע משמעותית בלימודים, בחוויה ובתוצאות. אני אישית קרסתי מזה.
דבר שני תשתדלו להגיש עבודות בזמן וכמה שפחות לדחות. קצת לחץ בשנים הראשונות עדיפה על לדחות.
אל תפחדו להגיש עבודות שעבדתם עליהם דקה לפני ההגשה. לפעמים לא קולטים וזה ממש מציל. עדיף להגיש משהו מאשר כלום.

כשאתם צריכים עזרה אל תתביישו לגשת ולבקש. מההנהלה. הספרנית. המזכירות. החברים..

שיהיה בהצלחה ולא להתייאש.. בלי שתשימו לב הזמן יטוס לכם..
מכללת אמונה
חנה
מכללת אמונה- חינוך
שלא כמו בבית הספר, בתואר אתם תפגשו עם מקצוע רק פעם אחת בשבוע. לכן הדרך הטובה ביותר לסדר את החומר היא לעשות קלסר לכל יום. כך אתם סוחבים על הגב כמה שפחות חומר, הקלסר לא עמוס מאוד והחומר מסודר בצורה הנוחה ביותר.
בנוסף, מומלץ להתחבר ללוח הטרמפים של מוסד הלימודים ובכך תוכלו לחסוך בדלק ובהוצאות. אני לדוגמא, מפרסמת בלוח הטרמפים בכל ערב ותמיד מצטרפים אליי אנשים שמתחלקים איתי בצורה סמלית בהוצאות הדלק. לטרמפיסטים זה יותר זול מתחבורה ציבורית ולבעל הרכב זה גם משתלם. בנוסף, אתם זוכים להכיר אנשים שלומדים באותו מוסד כמוכם במסלול שונה.
מכללת אורנים
שני
הוראת מדעי הטבע והסביבה - אורנים
1. לברר מתי נפתח הרישום לקורסים כבר בסמסטר א' ולקחת כבר בסמסטר הראשון קורס תשתית/אנגלית, למרות שהוא לא מובנה במערכת, הסמסטר הראשון קליל יחסית.
2. לעשות מבחן לפטור באנגלית (אמיר/אמירם) לפני תחילת הלימודים.
3.אם אתם רוצים לשלב עבודה כדאי ללכת על המסלול הגמיש.
4. בתחילת כל שנת לימודים אמורות להתפרסם המערכות שעות מראש במידה וזה תואר מובנה, שווה להתסכל עליהן מראש באופן כיתתי ולראות שזה נראה הגיוני אם לא להתריע למזכירות מראש.
5. במידה ויש לכם קורסים מוכרים ע"י מוסדות לימוד אחרים לוודא מראש שינתן לכם פטור על הקורסים.
מכון טכנולוגי חולון
חן
לימודי טכנולוגיות למערכות למידה - HIT
עצתי לסטודנטים החדשים.. לפני שאתם נרשמים למוסד הלימודי תלכו ליום פתוח או שיחה עם יועץ. תבדקו ותיהיו בטוחים שזה המקצוע שאתם רוצים כי מעכשיו אתם סטודנטים של 3 שנים ויותר וחבל לבזבז שנים אלה על משהו שלא מעניין אתכם כלל.
תתרשמו מהמקום, מהאוכלוסייה, תבדקו למה אתם זכאים ומה הדרישות שאתם צריכים (לפני שאתם ממהרים להשלים פסיכומטרי או ממוצע בגרויות).
דבר אחרון, כשאתם מגיעים לקמפוס תדברו עם הסטודנטים. הם היחידים שיודעים מה הולך במקום, מה היחס שמקבלים בו ויתנו את דעתם האמיתית בתור סטודנט לסטודנט.
מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון
עדי
מכללת גורדון- חינוך
לשלב לימודי תואר עם עבודה מעשית לאלה שלא עובדים, בעיקר עם זה חד הוריות שעשו שמיניות באוויר ווויתרו על משרות טובות יותר לפעמים בשביל להתקדם ובסוף נשארו בלי הקידום עם תואר ביד וללא עבודה טובה, לא שאני מתייאשת , אבל זה מתיש מעייף , קשה ולפעמים גם יכול לשבור את הבן אדם ,במיוחד שהמצב הכלכלי דוחק. מקווה בנוסףשייתחשבו בשעות ושלימודים יוכלו להתחיל גם בתשע למי שגר רחוק ולא נייד ויש ללו ילדים לשלוח לגן, מה שאני אומרת שמאחר שהמכללות היום פתוחות יותר ונגישות יותר צריך לחשוב איך מקלים על אימהות .
מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון
נורית
הסבת אקדמאים להוראה - גורדון
עצה הכי חשוב לדעתי- לא לבחור מסלול לימודים בגלל לחץ של הורים\חברים\נורמה חברתית. אנשים מצטערים על זה אחר כך או פורשים מהלימודים ומבזבזים זמן וכסף, ללכת עם הלב שלכם וללמוד מה שאתם באמת רוצים לעשות בחיים, אני רוצה להיות מאמן כדורסל ומורה לספורט,לכן באתי לוינגייט,בשביל ללמוד ולקבל את התעודות האלה ולעסוק בזה בעתיד. טיפ שני-ללמוד. אם כבר באת לשיעור,תקשיב אולי יצא לך מזה משהו. לא למרוח את 3-4 השנים שאתה לומד ובסוף תחשוב שלא יצאת עם כלום חוץ מתעודה, כדאי להפיק מזה משהו אמיתי.
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
שי
תואר בחינוך ותעודת הוראה
תחסכו כסף כי אין זמן לעבוד אני עובדת 8 שעות בשבוע וגם זה ממש קשה ... חוץ מזה תבררו טוב טוב אילו תעודות באמת מגיעות לכם מהמכללה כי מה שהם מפרסמים זה לא מה שמקבלים בסוף ואם בחרתם להירשם אז תחזקו את האגודתץ סטודנטים כדי שיהיה לכם נציגות חזקה מול המנהל לומדים שהוא בעייתי ורומס את זכויות הסטודנט .. ותבדקו מי המנחי הוראה שלכם בשנה ג כי באיזור המרכז אתם יכולים ליפול וזה הופך את השנה לסיוט. פשוט תשאלו סטודנטים בשנה ג על המנחים שלהם לפני שאתם בוחרים איזור מועדף ללמד בו ובהצלחה
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
דנה
חינוך גופני - מכללת וינגייט
למצוא מקום עבודה למשך זמן הלימודים ולנסות להתאים את המערכת אליהם ולא לוותר להנהלה להתעקש על טובת הסטודנט. לחסוך המון המון כסף לפני הלימודים ולא לבזבז על שטויות. כל חופש לעבוד המון בכדי לחסוך לשנה החדשה. לא להתעצל ולתרום מזמנך בזמן אימוני ההוראה והעבודה המעשית הרי הם לטובתך- "איזה הוא חכם בעל הניסיון". לנסות כמה שיותר לעבוד בזמן הלימודים בעבודות הקשורות לתחום החינוך זה מאוד עוזר לניסיון האישי שלך ובנוסף, בקורות החיים בניסיון למצוא סטאג' ועבודה.
מכללת אורנים
חן
מכללת אורנים - חינוך
יצירתיות יצירתיות יצירתיות. לא להגיד את אותו הדבר שכולם אמרו לפניך. צריך לדעת לחדש משהו באמירה שלך כסטודנט. לדעת לעזור לחברים כי תצטרך את עזרתם בוודאות. לא להבריז למרות הפיתוי הרב! להתייחס בכבוד למרצים ולא לחפור להם יותר מידי. אולם כן לשאול כל מה שצריך ולא יהיה צורך בשיעורים פרטיים. להשיג מחשב קל משקל יחסית ולא לשבור את הגב. למרכיבי משקפיים לא לשים עדשות. עד סוף היום הארוך והמייגע העיניים שלך יתייבשו ויכאבו וזה במילא לא תחרות יופי. בהצלחה
מכללת סמינר הקיבוצים
בתאל
הוראת אנגלית - סמינר הקיבוצים
צריכים לחשוב על ההחלטה הזאת יותר משבוע. צריך לבדוק באיזה מכללות או אוניברסיטאות אפשר ללמוד מה שרוצים וכמובן מהם תנאי הקבלה והאם אנו עומדים בהם. במידה ולא, לנסות למצוא את הדרך הכי אטרקטיבית בכדי להתקבל, מכינה,פסיכומטרי או שיפור בגרויות. צריך להבין שבתקופב הזו לא עובדים הרבה שעות, לא מבלים כל שבת בים ולפעמים צריך להתנתק מהעולם בשביל ללמוד. אבל בינינו, זאת התקופה הכי טובה שיש. אפילו שאין כסף, זמן וכוח אנחנו תמיד נמצא זמן לדברים שחשובים לנו.
המכללה האקדמית אחוה
מור
מכללת אחוה - חינוך
בוינגייט מציעים תעודות מדריך בענפים השונים ולאחר שנתיים מאפשרים תעודת מאמן באותו ענף שבחרת להדריך, כשאני הגעתי לוינגייט לא התבקשנו להציג ניסיון קודם בענף שבו תרצ ללמוד, אומנם דווקא השנה לקראת קורס מדריכים בקיץ החליטו שהם מקשים על הקבלה וכל סטודנט צריך להוכיח ניסיון קודם של 3 שנים בתחום בו הוא רוצה ללמוד- אם כך א ני מציע לסטודנטים חדשים שמגיעים לברר בדיוק מה וינגיט מציע ובאיזה תנאים שלא יופתע לגלות שלא עומד בדרישות לכניסה לקורס מדריכים
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
יוסף
חינוך גופני - מכללת וינגייט
שלום לכל הסטודנטים לעתיד , אחד הדברים החשובים ביותר בקרריירה של הבן אדם היא להיות סטודנט לתואר ראשון או לתעודה או למקצוע , כי בתקופה הזואת אפשר ללמוד הרבה דברים ולהתפתח מבחינה אישים ומחשבותים הרבה מאוד ולהכיר אנשים וחברים חדשים ולהיות בן אדם יותר חברתיי ממה שהיה , ולכן לא משנה איפה ללמוד העיקר הוא ללמוד כדי להצליח בחיים וזה מקנה גם הצלחה אישית ( לי ) וציברית ( למדינה ) ולהמשיך ללמוד הכל התחומים שהבן אדם נמצא בהם .
תודה 😋
מכללת סכנין
מראם
מכללת סכנין - לימודי חינוך
(ספציפית למוסד הזה?) החנייה קצת בעייתית צריך להכיר את כל הרחובות מסביב כי החניונים מתמלאים מהר. אגודת הסטודנטים במאבק קבוע להוריד את מחירי הקפיטריה וצריך לעזור להם - לא לקנות הרבה, להחרים אם ניתן. מי שלומד במסלול גמיש (ערב) יכול לשקול בכלל לא להיות חבר באגודה כי רוב הפעילויות מתרחשות בזמנים שלא תהיו בקמפוס :/ מלבד מסיבות כמו ים הסטודנט ופורים - אז העצה שלי היא אם אירועים כאלה ממילא לא מעניינים אתכם - אפשר לחסוך את דמי האגודה.
מכון טכנולוגי חולון
הדס
לימודי טכנולוגיות למערכות למידה - HIT
ראשית, הלימודים עמוסים ודורשים לא מעט עבודה לאחר שעות הלימודים. לכן, כדאי לחסוך עבודה מהלך הלימודים והתשלום לתואר בעיקר לסטודנטים שמתכננים לעבור לגור בדירה הסמוכה למכללה. באורנים יש חלק נכבד מהמרצים שמעניקים הרבה מעבר לחומר הלימודי וזו אחת החוויות העוצמתיות שאני לוקחת איתי ממהלך הלימודים בתואר. בנוסף, ממליצה לאלו המתכוונים לבחור בתואר ראשון בחינוך מיוחד לבדוק היטב את השיעורים והתכניות הניתנות במסגרת האשכול, טרם בחירת האשכול.
מכללת אורנים
נועה
מכללת אורנים - חינוך
* סבלנות והרבה
* לפני שמתחילים ללמוד לעשות את כל הבירורים האפשריים על המקצוע שמתאים לך וגם אחרי שאתה סגור על עצמך לברר על המכללה שהכי תתאים ל-ך ולא שהיא הכי טובה (גם אם זה ייקח לך שנה עדיף לך להפסיד שנה ולא 3 שנים של תואר שלא תעשה איתו כלום)
* אין גיל ללימודים
* לסכם בכל השיעורים
* קח בחשבון שאתה מקריב המון אבל זה נטו בשבילך
* זכור שאתה לומד בשבילך ולא בשביל אף אחד אחר זה לא בית ספר! אתם משלם על כל יום שאתה שם!
אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט
אביגיל
מכללת אוהלו - לימודי הוראת יהדות
מייעצת קודם כל לבחור תחום לימודים שקרוב ללבך וסיכוי גבוה שתהנה ממנו, אולם עם זאת לא לזנוח את השיקול של פרקטיות ו"מה ניתןל לעשות עם התואר אחר כך". יש חישבות רבה לנושא הזה, כמו כן ממליצה לבדוק מראש, לפני שמחליטים על מסלול ותחום לימודים, את המשכורות, היקף ההיצע של משרות בתחום זה, ומה "מצפה לסטודנט אח"כ בשוק", לכשיסיים את התואר. חשיבות גבוה לבדוק את זה ולא להשאיר עניין זה לסוף התואר.
האוניברסיטה העברית בירושלים
אסנת
לימודי חינוך - האוניברסיטה העברית
הרבה סטודנטים מוותרים על לימודי החינוך ועושים תואר פשוט ואז עוד שנתיים תעודת הוראה ובכך חושבים שהם עשו דרך קצרה יותר אך כיום אני רואה את ההבדל בין הסטודנטים שלומדים חינוך לבין אלו שעושים הסבה מבחינה מקצועית וזה פספוס גדול!! ממליצה לא לוותר על לימודי החינוך אם המטרה היא בסופו של דבר לחנך את דור העתיד, לימודי החינוך נותנים המון ערך מוסף ומכינים אותנו בצורה טובה יותר לעמוד מול כיתה.
המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
לימור
קיי - תואר ראשון בחינוך
להכין את הכסף לכל ארבע השנים של התואר מראש,
לא להיות לחוצים ולא להתבייש לשאול שאלות. לא להילחץ מהעבודות ומהמבחנים הכל עובר ותמיד ניתן לשפר ולדבר עם המרצים, בך הכל אנחנו בני אדם. עם כל הקושי להיות סטודנט יש גם הרבה רגעים יפים ומהנים כמו היכרות עם חברים חדשים, פעילויות נחמדות, אירועים מגניבים כמו פתיחת שנה וסוף שנת לימודים, יום הסטודנט ועוד.
שווה להיות סטודנט.
מכללת לוינסקי לחינוך
ליאת
לוינסקי - לימודי חינוך
לעבוד לעבוד לעבוד כמה שיותר לפני הלימודים לחסוך כמה שאפשר על מנת שהעבודה לא תפגע בלימודים חבל גם להוציא המון כסף לקרוע את עצמנו בעבודה ובסוף לא נוכל לתת את המירב. לתכנן לוח זמנים לעשות חלוקה לסדר השבוע כאשר נותנים עבודות ומבחנים לא לחכות לרגע האחרון כי אי אפשר לדעת באיזה עוד קורס תתבקש לעשות עוד משימה, כאשר מקבלים מטלה עדיף לעשות באותו היום ולהיות משוחררים.
המכללה האקדמית אחוה
רעות
מכללת אחוה - חינוך

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

בחן את עצמך - האם מתאים לך ללמוד חינוך?

נותרו לך עוד 15 שאלות
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד חמש.
כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 5 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp