לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > חינוך והוראה

חינוך והוראה - ללמוד לעצב את דור העתיד


על איזה לימודים רצית לשמוע? חינוך והוראה? אנחנו כאן בשבילך!

רצית לשאול משהו ולא ידעת את מי לשאול? אל תהסס לפנות אלינו. אנחנו נספר לך על שכר הלימוד במוסדות האקדמיים, על מסלולים מיוחדים, על מלגות ועוד. יש בידינו מספיק מידע בשביל לסייע לך להגיע להחלטה הנכונה עבורך ביותר.

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שנסמך על מידע עדכני ממאות מכללות ואוניברסיטאות.

 

מה יש לנו לספר על לימודי חינוך והוראה?

 


המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  

עוד מסלולים ומידע על חינוך והוראה - ללמוד לעצב את דור העתידבחן את עצמך:
האם מתאים לך ללמוד חינוך?
לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד חמש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 5 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).

נותרו לך עוד 15 שאלות
אני אדם סבלני ובעל יכולת הקשבה
(מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
12345
אני טוב בדיבור מול קהל
(מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
12345

המשך


לימודי חינוך

 

מאת: ד"ר ענת רפופורט

 

"הזורע חיטה דואג לשנה אחת, הנוטע עצים דואג לשנים רבות, המחנך נפשות דואג לדורות" (אנונימוס). אם הקניית ידע, ערכים ומסורת ברגישות ואהבה לזולת היא בנפשכם, לימודי חינוך יתאימו לכם ויאפשרו לכם לפעול בשדות רחבים ומגוונים.

 

יתרונות וכדאיות

 

מערכת החינוך בישראל עומדת מול אתגרים מורכבים ומתעורר בה הצורך בשינוי לטובה. בפני תלמידי החינוך ניצבת הזדמנות פז לתרום להנעת תהליכים שישפיעו על החברה כולה. הילדים של היום הם המנהיגים של המחר. הלימודים מאפשרים לפרחי ההוראה ללמוד מקצוע, לקחת חלק במחקרים, לסייע בגיבוש השקפת עולם חינוכית ולהשתתף בבניית מרכזי מחקר או מרכזי פרקטיקה בשטח.

 

הלימוד, העיסוק והמחקר בחינוך מבטאים את תפיסת המערכת האקדמית לפיה אפשר בהחלט לגעת בנפשם של אנשים, לטפח את תודעתם ולהביא לתמורות חיוביות לקראת חברה טובה יותר. תחום החינוך נושק לכל תחומי החיים, שכן הלמידה הינה אינסופית. זוהי הסיבה שלימודי חינוך מקיפים נושאים רבים ומגוונים ולכן הם יכולים להתאים להרבה אנשים.

 

 

עבודה בפועל של איש החינוך

 

עבודתו של איש החינוך בשטח מגוונת ותלויה בתחום התמחותו. מעבר לכך, שנם קווים כלליים שמאפיינים את רוב אנשי החינוך.

רב אנשי החינוך הם מורים בתפקידם. מורה עובד לרוב לא רק עם הילדים בכיתה. יש לקחת בחשבון שהוא מצוי בקשר תכוף גם עם ההורים, שמעורבותם בנעשה גדלה מאד בשנים האחרונות. בנוסף, הוא נמצא בממשק גם עם גורמים שונים בתוך בית הספר: קולגות, רכז מקצועי, יועצת ומנהל בית הספר. במילים אחרות, מורה עובד לא מעט גם עם מבוגרים.

 

המורה משמש לא רק כסמכות מקצועית וכמי שמלמד תחום כזה או אחר, אלא גם כדמות מחנכת. ככזה, עליו להתמודד פעמים רבות עם בעיות משמעת, וכן גם עם בעיות וקשיים שקשורים לחייו של התלמיד מחוץ לבית הספר. למשל, בעיות משפחתיות ובעיות חברתיות. בעניינים אלו נדרש לעיתים שיתוף פעולה אינטנסיבי עם היועצת או עם שירותי הרווחה.

 

עבודת המורה היום מתבצעת הרבה מעבר לטווח השעות בבית הספר. תלמידים והורים פונים אל המורה בווטסאפ ובטלפון באופן שוטף, גם בשעות הערב ובימי חופש. במובן זה עבודתו של המורה מקיפה ונרחבת מן הדימוי הציבורי שלה, כלומר צריך לקחת בחשבון שהמורה צריך להשתתף גם באסיפות הורים ובישיבות מורים, מעבר לשעות ההוראה הפרונטליות.

 

יכולות ותכונות הנחוצות לאיש חינוך כיום - מאפיינים של מורה טוב

איש חינוך שהוא מורה צריך להיות אדם בעל יחסי אנוש טובים, כדי שיוכל להתחבר לתלמידים ולפתח מערכות יחסים טובות עם שלל הגורמים עימם הוא בא במגע. לעיתים מחויב שיתוף פעולה עם גורמים אחרים, כדי לעזור לתלמיד ורק הסיוע הרב מערכתי נותן פתרון.

 

המורה צריך להיות איש מסגרת המסוגל לקבל מרות, לפעול בגמישות בבניית מערכת השעות, בהחלפת מורים חולים, בהשתתפות בטיולים וכו'. מורה בעל מאפייני אישיות אינדיבידואליסטים או נון-קונפורמיסטים צפוי להתקשות להשתלב בתפקיד, גם אם מקצועית הוא בעל יכולות גבוהות.

 

המורה צריך להיות מסוגל להתמודד עם בעיות המשמעת בכיתה, המכילה מספר גדול של תלמידים. לשם כך הוא נזקק לאסרטיביות וליכולת הובלה. את האסרטיביות צריך לדעת לשלב עם הקשבה, אמפתיה ויכולת הכלה רבה. נחוצה סבלנות רבה, סובלנות רבה למגוון רחב של ילדים ומשפחות, רגישות תרבותית ויכולת להתמודד עם קונפליקטים.


תנאי ההעסקה ושכר מורים - כמה מרוויח מורה?

 

שעות העבודה של המורה מגוונות ומשתנות, כתלות בגיל התלמידים, בסוג בית הספר, בהיות הגדרת התפקיד מורה מקצועי או מחנך, בסוג החוזה ("אופק חדש"), באחוזי המשרה ועוד.

 

השכר אף הוא משתנה בהתאם לסוג החוזה, להשכלה, לאחוזי המשרה, לסוג התפקיד (למשל, ריכוז מגמה), לצורת ההעסקה (העסקה ישירה לעומת העסקה קבלנית) ועוד.

 

שכר המורים עלה משמעותית בעשור האחרון, אם כי הוא עדיין נחשב רחוק יחסית מן השכר בתחומים אחרים, כגון הייטק או הנדסה. מי שגובה השכר חשוב לו במיוחד, צריך לקחת זאת בחשבון.

 

התמחויות בחינוך

 

במסגרת לימודי החינוך השונים תוכלו לבחור, בין השאר, באחת מן האפשרויות הבאות:

 

 • ייעוץ חינוכי
 • חינוך מוסיקלי
 • מחוננים ומצטיינים
 • מחשבת החינוך
 • מדע, הלכה וחינוך
 • חינוך גופני
 • ניהול מערכות חינוך
 • חינוך מיוחד
 • מדיניות בחינוך
 • טכנולוגיה בחינוך
 • חינוך לגיל הרך
 • חינוך לקויי שמיעה
 • ייעוץ חינוכי לגיל הרך
 • חינוך יהודי
 • חינוך לבתי ספר יסודיים
 • פסיכולוגיה חינוכי
 • חינוך ללקויי למידה
 • הכשרת גננות
 • חינוך והתפתחות האדם
 • טיפול באמנויות
 • חינוך לשוני בחברה רב תרבותית
 • חינוך סביבתי
 • הסבת אקדמאים לתעודת הוראה
 • מערכות למידה
 • הכשרת מורים במקצועות השונים
 • ועוד.

 

סוגי תארים

 

לימודי חינוך קיימים הן במכללות המתמחות רק בתחום זה והן במוסדות אקדמאיים אחרים המשלבים את התחום עם חוגים נוספים כגון: מנהל עסקים, תקשורת, כלכלה, משפטים, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד. תארי הלימוד האפשריים:

 • תואר ראשון בחינוך המעניק לבוגריו תעודת B.A בחינוך
 • תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה בסיומו תינתן תעודת B.Ed בחינוך והוראה
 • תואר שני בחינוך למבקשים להתמקצע בשדה חינוכי מסוים או  לאלו שהגיעו מחוגים אחרים ומבקשים לעשות הסבה אקדמאית.
 • תואר שלישי בחינוך במגוון נושאי מחקר חדשניים בתחומים רלוונטיים כגון: התפתחות שפה ולשון בחברה רב תרבותית, השפעת הסביבה על יכולות למידה והבנה, אוכלוסיות בסיכון, טיפול בתופעות אלימות וסמים, וכן הלאה.

 

ישנם מוסדות בהם משולבים הלימודים יחד עם הוראה מעשית וישנם מוסדות המאפשרים לתלמידיהם לסיים את הלימודים ולאחר מכן לעשות את צעדיהם הראשונים בשדה המעשי.

 

מוסדות אקדמיים

 

ישראל התברכה במוסדות אקדמאיים רבים. גם בתחום החינוך, שעריהן הרבים של האוניברסיטאות ושל המכללות נפתחים בפניכם.

 

 • בעיר הבירה תוכלו לבחור מבין האוניברסיטה העברית, המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין, מכון שכטר ללימודי היהדות ומכללת אפרתה המיועדת לבנות דתיות בלבד.

 

 • בצפון הארץ ניתן ללמוד במגוון מוסדות. באזור חיפה תמצאו את אוניברסיטת חיפה, מכללת גורדון לחינוך, מכללת אורנים (בקריית טבעון) ומכללת שאנן שמיועדת לציבור הדתי. באזורי הגליל נמצאות האקדמית גליל מערבי, מכללת עמק יזרעאל (בגליל התחתון) ומכללת תל חי באצבע הגליל. באזור הגולן נמצאת מכללת אוהלו לחינוך, שממוקמת בקצרין.

 

 • במרכז הארץ המרכז ללימודים אקדמיים שבאור יהודה, המכללה האקדמית לישראל שברמת גן, הקריה האקדמית אונו ואוניברסיטת בר אילן שברמת גן. בתל אביב מצויות מכללת לוינסקי לחינוך, אוניברסיטת תל אביב, מכללת סמינר הקיבוצים, מכללת רמת גן והאוניברסיטה הפתוחה.

 

 • באזור השרון, בעיר נתניה ניתן ללמוד במכללה האקדמית בוינגייט. בכפר סבא נמצאת המכללה האקדמית בית ברל.

 

 • באזור הדרום תוכלו להגיע לבאר שבע לאוניברסיטת בן גוריון או למכללת קיי. המכללה האקדמית אחוה ממוקמת גם היא סמוך לנגב. לציבור הדתי מוצעת מכללת חמדת הדרום, שנמצאת במועצה האזורית שדות נגב, סמוך לנתיבות.

 

תנאי קבלה

 

תואר ראשון

 

על מנת להתקבל לתכניות האקדמיות לתואר ראשון (BA או BEd) נדרשים המועמדים לממוצע בגרות וציון פסיכומטרי ולרמת פטור באנגלית. ניתן להתקבל ללימודים ולהגיע לרמת פטור בידיעת האנגלית במהלך השנה הראשונה על ידי השתתפות בקורס ומעבר בחינה. ממוצע הבגרות המינימלי הדרוש לשם קבלה ללימודים במוסדות השונים נע בין 80 ל - 90. ציון הסף בפסיכומטרי הוא 500 בדרך כלל, אך ישנם מקומות שניתן להתקבל גם על סמך ציון של 450 בבחינה זו, ויש מוסדות שאינם דורשים מעבר של מבחן הפסיכומטרי כלל.

  

תואר שני

 

תנאי הקבלה שונים מתכנית לימודים אחת לשנייה. באופן כללי, קבלת תלמיד לתואר שני מותנית בסיום התואר הראשון והצגת ממוצע ציונים כלשהו שייקבע על ידי ועדת הקבלה. כמו כן, נדרשים המועמדים לקבל ציון עובד במבחן סטטיסטיקה, ציון פטור במבחן אנגלית מיוחד לתואר שני והרשמה לקורסי השלמות בתחומי המחקר האיכותי והכמותי ובנושאים אחרים הנקבעים על ידי החוג.

 

מוסדות מסוימים יערכו ראיון אישי ויבקשו המלצות. הקריטריונים האלו עשויים להופיע בחלקם במוסדות הלימוד השונים. ייתכן ויהיו קריטריונים נוספים ולכן יש לבדוק ספציפית במוסד הלימודים המבוקש. 

 

תואר שלישי

 

לרוב, הדרישה היא סיום לימודי תואר שני בחינוך. ישנם מוסדות הדורשים סיום לימודי תואר שני במסלול עם תזה. קיימים מוסדות שיקבלו מועמדים שסיימו תואר שני מתחומים קרובים רלוונטיים עם ציון ממוצע כלשהו מלימודי התואר השני. בנוסף, קיימים מוסדות שיסכימו לקבל תלמידים ללא רקע לימודי בחינוך בתנאי שיירשמו ללימודי השלמה.

 

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד משתנה ממוסד למוסד והוא מושפע, בין היתר, מסוג התואר, מהיקף הלימודים ומסוג שכר הלימוד הנהוג במוסד האקדמי המדובר. קיים שכר לימוד אוניברסיטאי מסובסד שעמד בשנת תשע"א על 9521 ₪ לתואר ראשון ועל 12,866 ₪ לתואר שני. במכללות רבות נהוג לשלם שכר לימוד אוניברסיטאי. ישנן מכללות פרטיות שבהן שכר הלימוד יכול להיות בשיעור של פי שלושה ואף יותר, כך שבסיכומו של דבר אפשר להגיע לשכר לימוד כולל לתואר בסכום של כ-100,000 שקלים!

 

רוצים לדעת כמה מרוויח מורה בישראל? - קראו על שכר המורים בארץ

 

מלגות כאוויר לנשימה

 

אם הפיסקה הקודמת הרתיעה מעט, תשמחו לדעת שישנן מלגות רבות מכמה סוגים. מלגות השונות מחולקות לפי קריטריונים של הצטיינות אקדמית, מצב סוציו-אקונומי, עידוד למחקר של תחום כלשהו, רישום מוקדם לחוג מסוים, מגורים באזורי פריפריה הראויים לקידום, או השתייכות לקבוצה עדתית מסוימת.

 

המלגות ניתנות הן מטעם המוסד האקדמי שעשוי לתמוך כלכלית בסטודנט והן מטעם קרנות חיצוניות ששמו להן מטרות שונות לעידוד השכלה גבוהה בישראל. כדי לקבל מידע מפורט יותר ניתן לפנות לאגודת הסטודנטים ולמחלקת רווחת הסטודנט בכל מוסד ומוסד.

 שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום חינוך והוראה

רוצה לדעת יותר על חינוך והוראה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על חינוך והוראה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד חינוך והוראהתואר בחינוך וחברה - הקריה האקדמית אונו
לימודי חינוך - אוניברסיטת חיפה

מכללת תלפיות בחולון - חינוך
מכללת שאנן- חינוך

מכללת גבעת וושינגטון- חינוך
מכללת ראשון לציון - חינוך

מכללת אפרתה - לימודי חינוך
מכללת פתח תקווה - חינוך

הוראת מוזיקה - בית ספר רימון
לימודי טכנולוגיות למערכות למידה - HIT

מכללת אורנים - חינוך
חינוך - מכללת חמדת הדרום

תואר בחינוך לדתיות - אורות ישראל
מכללת עמק יזרעאל- חינוך

מכללת רחובות- חינוך
מכללת גורדון- חינוך

תואר B.Ed בהוראה - הרצוג
לימודי חינוך - אוניברסיטת בר אילן

מכללת ליפשיץ - תואר ראשון
מכללת רעננה- חינוך

לימודי חינוך - האוניברסיטה העברית
לימודי חינוך – אוניברסיטת בן גוריון

מכללת סכנין - לימודי חינוך
מכללת אלקאסמי - לימודי חינוך

המכללה האקדמית הערבית לחינוך - תואר ראשון
מכללת אמונה- חינוך

מורשת יעקב, מכללה אקדמית דתית לחינוך
מכללה ירושלים

מכון כרם
האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

גליל מערבי - חינוך
מכללת אוהלו - חינוך

חינוך - דוד ילין
לוינסקי - לימודי חינוך

לימודי חינוך – אוניברסיטת תל אביב
הוראת המדעים והטכנולוגיה - המרכז האקדמי לב

המכללה להוראת טכנולוגיה- חינוך
המכללה האקדמית be
כל מוסדות הלימוד - חינוך והוראה


חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה (2,547 חוות דעת)
התקבלו 2547 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
בר,אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט, תואר בחינוך גופני - מכללת אוהלו, 16/05/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את החברה שאיתי במסלול לימודים. אני אוהבת את האווירה במכללה. אני אוהבת את רוב המרצים שלי בתואר. אני אוהבת שיש לי אוזן קשבת שאני זקוקה. אני אוהבת קורסים מעשים ואני אוהבת את ההתנסות שלי בבתי הספר.

על הקמפוס
הקמפוס שלנו מאוד עונה לצרכים של הסטודנטים. יש לנו קפטריה מפנקת ועונה לצרכים שלנו. יש לנו הפסקות פעילות במהלך השבוע. יש לנו מוזיקה ברקע ועוד מגוון אטרקציות.
חליל,מכללת סכנין , מכללת סכנין - לימודי חינוך, 09/05/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מרצה שלא מפסיק לכתוב בלוח שגעון.
חברים יד אחד .
עזרה באופן מקון יותר .
לעזור לסטודנטים .
לרגיש שהלימודים קלים .
לקחת אחריות שהחומר הלימודי הועבר בצורה יעילה .

על הקמפוס
קשה לשיג את צורכי הלימוד.
תמיד יש בקק בקבלת סטודנטים .
מחכים לעתים שעות על שעות לקבלת צורכי לימוד .
אין יחס אישי מסויים .
תשלום מדר שכר אין בקמפוס .
אין דרך ישרכרט.
שאלות הגולשים על חינוך והוראה

 תואר או תעודת הוראה בחינוך גופני22/05/2019    (5 צפיות)
 זכאות ללימודים למטרת פתיחת משפחתון ללא תעודת גננת22/05/2019    (4 צפיות)
 איפה עדיך ללמוד חינוך מיוחד? קיי או אחווה?22/05/2019    (5 צפיות)
 לימודי תעודה בטיפול באוטיזם21/05/2019    (9 צפיות)
 תואר שני בהערכה בית ספרית19/05/2019    (12 צפיות)
 המרה מתואר שני אקוויולנטי לאקדמי14/05/2019    (22 צפיות)
 היכן אפשר ללמוד הנחיית שילוב12/05/2019    (164 צפיות)
 תעסוקה בחינוך מיוחד שהיא לא הוראה11/05/2019    (99 צפיות)
 תעודת הוראה לעל יסודי לבוגר לימודי חינוך10/05/2019    (44 צפיות)
 סמכות של בעלי תעודת הוראה בחינוך מיוחד10/05/2019    (137 צפיות)


מלגות וימים פתוחים חינוך והוראה

מלגות
ימים פתוחיםשירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על חינוך והוראה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד חינוך והוראה
לא מצאת? עוד מוסדות לימודסקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תואר או תעודת הוראה בחינוך גופני (לפני 1 ימים, 23 שעות, 13 דקות)
תואר שני בהערכה ותכנון לימודים (לפני 2 ימים, 4 דקות)
זכאות ללימודים למטרת פתיחת משפחתון ללא תעודת גננת (לפני 2 ימים, 3 שעות, 5 דקות)
איפה עדיך ללמוד חינוך מיוחד? קיי או אחווה? (לפני 2 ימים, 3 שעות, 48 דקות)
לימודי תעודה בטיפול באוטיזם (לפני 3 ימים, 9 שעות, 30 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD