רוצה פרטים על הנדסת תחבורה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת תחבורה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת תחבורה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת תחבורה

 

הנדסת התחבורה, הינה למעשה תת-תחום בענף ההנדסה האזרחית. ההנדסה האזרחית עוסקת בתכנונן של מערכות שונות אשר נוצרו למען הציבור. קיימים מגוון נושאים המשתייכים לתחום הנדסה אזרחית כגון הנדסת מבנים, משאבי מים, הנדסת סביבה, הנדסה חקלאית וכמובן הנדסת תחבורה.

 

חשיבותה של תחבורה יעילה עבור שגשוגן של חברות הינו מכריע. כבר בראשית תרבות המערב היוו דרכים יעילות ומעברי מים, גורמים מרכזיים להצלחתן של מדינות וערים. תשתיות כבישים אפקטיביות משפיעים באופן ישיר על איכות חייהם של התושבים. גם כיום, ישנה חשיבות רבה לתשתיות תחבורה המתוכננות בצורה מוקפדת ויעילה.

 

תחום הנדסת התחבורה הינו תחום רב-תחומי בענף ההנדסה בפרט, והמדעים בכלל. מהנדס תחבורה צריך להיות בקיא בתחומי המתמטיקה, סטטיסטיקה, פיזיקה, מדעי המחשב, וכימיה. כמו כן הוא נדרש להכיר לעומק מספר ענפים נוספים בהנדסה כגון הנדסת תעשיה וניהול, הנדסת חשמל ואדריכלות.

 

תכני הלימוד בהנדסת תחבורה

 

מהנדסי תחבורה אחראים על תכנון פרויקטים מקיפים כגון כבישים, מחלפים, רכבות ועוד, כל זאת תוך שמירה על איכות הסביבה והגברת הבטיחות בדרכים. הנדסת תחבורה כוללת מספר מקצועות תחבורה עיקריים:

 

 • תכנון תחבורה - הלימודים בתחום זה מספקים לסטודנטים כלים לקבלת החלטות בנושאים הקשורים למערכות תחבורה. הם לומדים דרכים לשילובה הנכון של מערכת התחבורה במערכת העירונית, וכן מודלים לחיזוי הביקוש של מערכות תחבורה וגישות להערכת אלטרנטיבות. תחום תכנון התחבורה כולל נושאים כמו: תחבורה ציבורית, מערכות תחבורה אווירית ועוד.

 

 • תחום הנדסת תנועה - עוסק ביישום המסלולים, הניתוב, הרימזור והמרחב העירוני בהתאם לתוכניות של מתכנן התחבורה. מהנדסי התנועה הם למעשה מגשרים בין מהנדסי התכנון, תחבורה ברמה הפיזית והפיזיקאלית, למתכנני התחבורה, אשר לוקחים בחשבון שיקולים פסיכולוגיים וכלכליים.

 

 • מערכות תחבורה חכמות - כיום המידע הטכנולוגי משולב בכל תשתיות התחבורה, במערכות בקרה חכמות, במערכות גבייה אוטומטיות, מיפוי זמני נסיעה, כרטיסים חכמים לתחבורה ציבורית ועוד.

 

 • תכנון פיזי הנדסי - הוא תחום נוסף שנלמד במסגרת הנדסת תחבורה ועוסק בתכנון פיזי של כבישים, גשרים, הפרדות מפלסיות, מסילות ברזל ועוד. המתכננים נדרשים לתת דעתם הן להיבט הפיזיקאלי והן להיבט הגיאומטרי.

 

 • תכנון ותפעול דרכים - בתחום זה ילמדו הסטודנטים לתכנן דרכים מהירות וצמתים, נתיבי האצה והאטה, רמפות ועוד, תוך התאמתם לתנאי השטח ולסביבה העירונית. לאחר שלב התכנון ילמדו הסטודנטים כיצד לתפעל דרכים באופן אופטימאלי באמצעות חישובי קיבולת, קביעת מאפייני זרימה ועוד.

 

 • הנדסת תעבורה ובטיחות בדרכים - תחום זה עוסק בהבנת האדם, הרכב והדרך כגורמים בתעבורה. במהלך הלימוד צוברים הסטודנטים ידע ומיומנות במאפייני זרימת התנועה, בקרת התנועה, מרכזי בקרת רמזורים והסדרי תנועה אזוריים. תחום הבטיחות בדרכים כולל נושאים כמו תנועת הולכי רגל, תכנון רמזורים ,הסדרי צמתים ומעגלי תנועה.

 

 • תחבורה אווירית - לימודי הנדסת תחבורה כוללים גם את תחום התחבורה האווירית, כמו למשל תכנון שדות תעופה ותחבורה אווירית.

 

מהנדסי התחבורה נדרשים לידע מקיף בתחום חקר הביצועים והתכנון העירוני וכן עובדים בשיתוף פעולה עם אדריכלי נוף, מהנדסי קרקע, מהנדסי בניין, מהנדסי ניקוז, מתכנני ערים ועוד.
 

היכן ניתן ללמוד הנדסת תחבורה בישראל?

 

כיום, ניתן ללמוד את מקצוע הנדסת התחבורה ללימודי תואר ראשון B.Sc בטכניון, בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית. תוכנית הלימודים בטכניון מתפרשת על פני ארבע שנות לימוד. סטודנטים שיבחרו ללמוד במוסד יוקרתי זה יקבלו עם סיום לימודם תואר מהנדס B.Sc "מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית - הנדסת תחבורה".

 

כמו כן, המכללה האקדמית להנדסה בירושלים מקיימת מסלול לימודים להנדסת תחבורה בשיתוף המכון הטכנולוגי – הטכניון. השנתיים הראשונות ללימודים מתקיימים בקמפוס המכללה בירושלים. שנים ג' וד' מתקיימות בקמפוס הטכניון בחיפה. בוגר תוכנית לימודים זו יקבל תואר אקדמי B.Sc של הטכניון.

 

מוסדות אקדמיים רבים, אשר מקיימים מסלולים ללימודי הנדסה אזרחית, נוגעים במסגרת תוכנית הלימודים בתחום הנדסת התחבורה (כגון אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת אריאל, SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון ועוד).

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

מהן אפשרויות התעסוקה עבור מהנדס תחבורה?

 

בוגרי מסלולי הלימוד להנדסת תחבורה נהנים ממגוון אפשרויות תעסוקה בפרויקטים שונים בארץ כגון רכבת ישראל, הרכבת הקלה בירושלים ובתל אביב, פרויקט להפרטת קווי אוטובוס, מערכות בקרת תנועה ועוד. כמו כן, סטודנטים שיבחרו בכך יוכלו להמשיך את לימודיהם האקדמיים במיטב האוניברסיטאות המובילות בתחומי ההנדסה בארץ ובעולם.

 

שכר מהנדס תחבורה דומה לממוצע במשק וכן לשכרם של מהנדסים בענפים אחרים בתחום הבנייה כגון מים או תכנון מבנים. כעבור מספר שנות וותק ניתן להעלות את המשכורות.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת תחבורה?

רוצה לדעת יותר על הנדסת תחבורה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הנדסת תחבורה
התאמה לתפקיד מהנדס/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: הנדסת תחבורה
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp