לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מקצועות הרפואה

לימודי בריאות רפואה - רוצה להיות רופא?


התברכת בראש טוב, בלב זהב, ובידיים יציבות? איפה ביקשת ללמוד רפואה? – כאן תמצא/י פרטים חיוניים, עובדות ורשמים בנוגע לתכניות שונות ברפואה ובמקצועות פרא רפואיים בישראל.

 

במאגר הידע שלנו באפשרותך לקרוא על מגוון מסלולים רפואיים לתואר ראשון, לתואר שני, לתעודה ולהסבה מקצועית. קרא/י גם על מסלולים לרפואה ולווטרינריה במוסדות לימוד בישראל ובחו"ל, על תכניות מיוחדות בסיעוד, וכן הלאה.

חסר לך משהו? – נביא לך מידע נוסף בהתאם לבקשה האישית שלך. אנחנו מזמינים אותך לכתוב לנו כאן באתר.

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

 

כל מה שרצית לדעת על לימודי בריאות ורפואה 


המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  לימודי בריאות, רפואה וריפוי, לימודי רפואה ומקצועות הבריאות

 

בחירת מקצוע לימודים היא בחירה קשה שעלולה להשליך רבות על עתידנו. עם הקידמה וככל שעובר הזמן נדמה שתקופות הלימודים בחיינו רבות יותר ומקבלות תוקף חזק יותר. כיום ניתן לומר כי אדם ממוצע שוזר לימודים לאורך כל ציר חייו: לימודים בבית ספר, לימודים לתואר ראשון, לימודים במסגרת העבודה, לימודים לצורך הכשרה ועוד.

 

מהם המרכיבים הכלולים בהחלטה זו? כיצד תשפיעה הבחירה על מסלול חיינו וחשוב מכך כיצד תשפיע בחירה לא נכונה על מסלול חיינו?

 

כבר מתקופת חיינו כנערים ונערות חולמים רבים מאיתנו להפוך לרופאים או למשרתי ציבור אחרים בתחום הבריאות. הפתיחות התקשורתית והיכולת של כל נער ובוגר להבין את החשיבות של איש סגל רפואי במדינה כמו ישראל שסועת הפיגועים, הגבירו אצל רובנו את המוטיבציה לקראת תכנון לימודי רפואה.

 

מה כוללים לימודי בריאות ורפואה?

 

לימודי רפואה ובריאות כוללים תתי קטגוריות רבות כגון: טיפוליים מסוגים שונים, קליניים ומחקריים, רפואיים ופרא רפואיים , שפועלים להשבת החולים לקו הבריאות, למניעה, ולשימור מצב בריאותי תקין.

 

מערך הרפואה מורכב מבעלי מקצועות רפואה מגוונים, ביניהם רופאים, אחיות, פרמדיקים, טכנאים, מנהלי בריאות ציבורית וכן מטפלים בריפוי בעיסוק ובשיטות טיפול מתחום הרפואה המשלימה.

 

לימודי רפואה מערבית / רפואה קונבנציונאלית

 

אלו המייעדים עצמם להיות רופאים בישראל יוכלו לבחור להתמחות בתחום רפואת משפחה, רפואת ילדים, רפואה פנימית, רפואת חירום, גניקולוגיה, רפואה מונעת, כירורגיה, רפואת שיניים או אורתופדיה. לימודים לתואר דוקטור אורכים 7 שנים ובסיום מסלול הלימודים ושנת ההתמחות , הבוגרים יוכלו להשתלב במוסדות הרפואיים בהתאם לתחומי ההתמחות הספציפיים.

 

בישראל פועלים כיום מספר מוסדות להכשרת רופאים ובהם, אוניברסיטת בן גוריון ,אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית בירושלים, והטכניון בחיפה. בשל הביקוש הגבוה ללימודי רפואה, ובשל מספר המקומות המוגבל בפקולטות לרפואה, תנאי הקבלה ללימודי רפואה הם קשים במיוחד. כיום עדיין לא קיימת מכללה בישראל בה ניתן ללמוד רפואה. עם זאת קיימות מכללות רבות המציעות לימודי רפואה משלימה או מקצועות פרא רפואיים אחרים.

 

לימודי רפואה משלימה

 

הרפואה המשלימה אינה מתבססת על מדע הרפואה הקלאסי, אלא מציעה חלופה או השלמה לאותה רפואה מערבית. היא מבוססת על התפיסה כי נפש וגוף אחד הם ולכן השיטות הרפואיות מושתתות על טיפול סינרגי והוליסטי. שיטות הטיפול הקיימות ברפואה המשלימה הן רבות, והמעוניינים להכשיר עצמם לתחום יכולים לעשות זרת במתכונת לימודים מקיפה, שאורכת כ-4 שנים, או במסלולי לימוד קצרים וממוקדים. בין תחומי הלימוד ברפואה משלימה נציין את לימודי הרפואה הסינית, דיקור סיני, הומיאופתיה, שיאצו, רפלקסולוגיה, נטורופאתיה, פרחי באך, עיסוי הוליסטי או טווינה.

 

מקצועות תומכי רפואה

 

מקצועות נוספים, אותם ניתן ללמוד גם במוסדות פרטיים ובמכללות, מכונים מקצועות תומכי רפואה. בסיום ההכשרה במקצועות אלה, הבוגרים זכאים לתעודה בתחום העיסוק הנלמד. להלן מקצת מהמקצועות הפרא רפואיים:

 

 

לימודי רפואה, על כל סוגיהם, מיועדים להקנות לסטודנטים ידע עיוני מעמיק והבנה בכל הקשור לפעילות התקינה של מערכות הגוף, לדרכי פעולתן, וכן למחלות ופתולוגיות שונות. מלבד זאת, תכניות הלימודים במקצועות הרפואה והבריאות משלבות התנסויות מעשיות וקליניות נרחבות במכוני הבריאות השונים במטרה להעניק לסטודנטים צבר של נסיון פרקטי שיכין אותם למילוי תפקידם בהצלחה.

 

מהם התנאים לקבלה?

 

ראשית חשוב להבין כי תנאי הקבלה בארץ ללימודי רפואה הינם מהקשים בעולם, תלמיד תיכון שסיים לימודיו בהצטיינות יאלץ להוציא ציון פסיכומטרי גבוה מאוד על מנת להתקבל.

 

למרות האמור לעיל רשימת הממתינים לקבלה לתארים אלו הינה מרשימה מאוד ויש הטוענים כי זאת בדיוק הסיבה בגינה תנאי הקבלה נעשים קשים.

 

מכיוון שתנאי הקבלה בישראל קשים, בוחרים ישראלים רבים ללמוד בחו"ל. הלימודים בחו"ל מקבלים תוקף בישראל רק לאחר מעבר מבחני הסבה של משרד הבריאות.

 

עם זאת תנאי הקבלה למקצועות הנלווים לתחום הרפואה (מקצועות המוגדרים כתומכי רפואה) סבירים יחסית וללימודי רפואה אלטרנטיבית כמעט ואין דרישות קבלה.

 

סוג ההסמכה

 

לימודי רפואה לתואר דוקטור אורכים שבע שנים אשר רק עם סיומם ועם סיום תקופת ההתמחות, ייזכו הבוגרים לתואר הנכסף.

 

לימודי מקצועות הרפואה אורכים לרוב שלוש שנים ומזכים את בוגריהם בתואר ראשון, שמאפשר להם להמשיך ללימודי תואר שני בתחום הניהול הרפואי או בתחומים אחרים. מקצועות רפואיים אחרים כמו פיזיותרפיה או כירופרקטיקה נלמדים במשך מספר שנים ומקנים לבוגריהם תעודת מטפל.

 

 

כמה זה עולה?

 

לימודי הרפואה יקרים מאוד בכל העולם וכך גם בישראל. אחת הדרכים המומלצות בכדי לחסוך בכסף היא לתכנן את הלימודים מוקדם ככל האפשר ואפילו להשתמש בתוכניות הלימודים של הצבא.

 

תוכנית "קצין ודוקטור" מאפשרת ללמוד רפואה על חשבון הצבא ואף לקבל משכורת מהצבא תוך כדי הלימודים. סטודנטים שלא השתמשו בתוכנית זו, ייאלצו להיפרד מסכום הקרוב ל 80,000 ₪ במהלך לימודיהם באוניברסיטה.

 

גם למקצועות הרפואה יש ביקוש בצבא והיום קיימות תוכניות עתודה גם לאחיות, להנדסאי רפואה, לרוקחים, רופאי שיניים, פסיכולוגים ועוד. עלות לימודים אלה, שלא במסגרת תוכניות עתודה, נעה בין 20,000 ₪ ל50,000 ₪ לכל תקופת התואר.

 

 

היכן לומדים?

 

אוניברסיטאות ומכללות ללימודי רפואה ומקצועות הבריאות:

 

 • אוניברסיטת תל-אביב
 • אוניברסיטת בן-גוריון
 • אורט היחידיה ללימודי תעודה
 • אורט מכללה טכנולוגית להנדסאים
 • אפקה המכללה האקדמית להנדסה ת"א
 • דיפלומה - לימודי תעודה והסמכה של האוניברסיטה הפתוחה
 • האוניברסיטה העברית הפקולטה לחקלאות - לימודי תעודה
 • האוניברסיטה העברית הפקולטה לחקלאות רחובות - לימודי חוץ
 • המכללה האקדמית יהודה ושומרון באריאל
 • המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון
 • המכללה האקדמית עמק יזרעאל ע"ש מקס שטרן
 • המכללה האקדמית תל-חי
 • המכללה למנהל חוץ אקדמי- לימודי תעודה ומנהל
 • מירב - ביה"ס לרפואה משלימה של האו"פ ומכבי-טבעי
 • מכללת סמינר הקיבוצים בית הספר ללימודים מתקדמים
 • מכללת רמת גן היחידיה ללימודים חוץ אקדמיים
 • ספירטק - המרכז ללימודי חוץ בספיר
 • שמחת הלב ליצנות רפואית
   

 שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום רפואה

רוצה לדעת יותר על מקצועות הרפואה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על מקצועות הרפואה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד מקצועות הרפואה

חוות דעת של סטודנטים: רפואה (432 חוות דעת)
התקבלו 432 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
בר,המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות , לימודי שיננות, 18/03/2017
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מיקום המוסד ומראה המוסד פיזית לא נוחים או נעימים. לעיתים חוסר ארגון וסדר בכל מה שקשור בלימודים עצמם.. אלה הדברים הפחות נעימים.
אך יחד עם זאת יש המון יתרונות כמו היחס המתחשב שניתן לקבל במצבים שיש צורך, אוירת לימודים מאוד נעימה במהלך יום הלימודים, הסטודנטים מאוד חבריים והמחזורים בכללי מאוד מגובשים, הצוות האחראי במכללה משתדל לענות על הבקשות והקשיים של הסטודנטים ברוב המקרים. בסה״כ ניתן לומר שיש המון יתרונות במקום זה ושלמי שמתאים הקונספט שהם מציעים מבחינת שעות וימי הלימוד זה יכול להיות מקום נחמד להעביר בו 3 שנים של לימודים, אך כמו בכל מקום או כמו בכל תחום בחיים לא הכל מושלם!

על הקמפוס
כמו שכבר סיפרתי.. שהמבנה עצמו ומיקומו לא הכי טובים, אפילו גרועים, אין שום קפיטריה במבנה אך למי שזה לא כל כך משמעותי ויותר מעניין אותו השורה התחתונה שזה לקבל את הידעה הנדרש והדיפלומה הסופית.. יכול שלא להתייחס לנימוסים האלה ולהרביח את יתר היתרונות שניתן לקבל מהמקום שהם מבחינה לימודית ויחס אישי ומתחשב.
מירי,אוניברסיטת בן-גוריון, תואר ברפואה, 06/10/2014
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את היחס האישי של הצוות למרות שלפעמים הוא לוקה בחסר. לי קרה מקרה שהיה קורס שבו מותר להיעדר עד 30% מהפעמים והיתה פעם אחת שהרשימת נוכחות עברה אחרי שהסתיים השיעור ולדאבוני הרב כבר יצאתי מאחר ומיהרתי לאוטובוס כי גרתי מחוץ לבאר שבע והייתי צריכה להספיק לעבודה. כאשר הסברתי אודות המצב נתקלתי באוזנים ערלות. לא היו מוכנים לבא לקראתי ולהאמין לי על אף הוכחות של התכתבות עם חברה מהלימודים. בסופו של דבר נאלצתי לחזור על הקורס.
אבל מה שאני הכי אוהבת? זה את הוועד שלנו! הוא מדהים הוא עושה עבודת קודש. כמה הוא משקיע בשביל שיהיה לנו טוב!

על הקמפוס
אוניברסיטת בן גוריון בנגב נמצאת בבאר שבע, עיר שמאוד פותחה לאחרונה. העיר נראית טוב, ירוקה מטופחת. ראש העיר מצוין, תפקד על הצד הטוב ביותר במהלך מבצע צוק איתן. האוניברסיטה כיום עדיין מתמודדת עם ההשלכות של המבצע ויש לא מעט ישיבות הדנות בהקלות לאנשי המילואים ולטובת רווחת שאר הסטודנטים. במקום יש מסעדות חלביות ובשריות, האוכל מגוון וטרי במחירים סבירים. יש איפה לשבת. ספריה נעימה עם עובדים מסבירי פנים.
פשוט כיף ללמוד פה.
שאלות הגולשים על רפואה

 לימודי רפואה סינית - קבלה לברושים22/05/2017 16:13:57    (26 צפיות)
 לימודי דוקטורט ברפואה אלטרנטיבית 16/05/2017 05:49:41    (65 צפיות)
 לימודי אירידיולוגיה - מתי נפתח הקורס?03/05/2017 11:45:44    (42 צפיות)
 דוקטורט ברפואה סינית - היכן ניתן ללמוד?26/04/2017 15:51:35    (71 צפיות)
 קבלה לעתודה לרפואה - אילו מקצועות כדי להרחיב בבגרות?28/03/2017 11:58:07    (116 צפיות)
 אחות מוסמכת בעלת תואר ראשון - על בסיסי או תואר שני?17/03/2017 16:03:12    (119 צפיות)
 קורס מיילדות אחרי לימודי רפואה משלימה04/03/2017 21:34:35    (121 צפיות)
 סיעוד - אסותא כבית חולים אוניברסיטאי של בן גוריון24/02/2017 15:38:37    (97 צפיות)
 רפואה סינית וטווינא - איפה מתקיים?15/02/2017 22:10:49    (112 צפיות)
 דוקטורט בתחום החברה והרוח 05/02/2017 10:46:09    (163 צפיות)


מלגות וימים פתוחים רפואה

מלגות
ימים פתוחיםשירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על מקצועות הרפואה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.

סקר גולשים
זוגיות עם חבר/ה לספסל הלימודים –
עדיף שלא, צריך מרחב אחד מהשנייה
תלוי כמה קורסים משותפים יש לנו
הכי טוב שיכול להיות, מבלים המון זמן יחד
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודים במכללת בית וגן (לפני 18 שעות, 29 דקות)
הסתכלי בתגובה הקודמת שלי (לפני 21 שעות, 35 דקות)
ימי הלימודים בתואר שני בגרנטולוגיה (לפני 21 שעות, 59 דקות)
הדרכה למבחן המיון וראיון קבלה (לפני 1 ימים, 7 שעות, 31 דקות)
קורס בודהיזם (לפני 1 ימים, 8 שעות, 50 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD