לימודי MBA התמחות ניהול אסטרטגי של משאבי אנוש באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי MBA התמחות ניהול אסטרטגי של משאבי אנוש באוניברסיטת חיפה

 

תוכנית M.B.A בהתמחות ניהול אסטרטגי של משאבי אנוש באוניברסיטת חיפה

 

ניהול משאבי אנוש הינו ענף בתוך תחום ניהול הארגון. כמו כן, ניהול משאבי אנוש מאפשר יצירת יתרון תחרותי לארגון על פני מתחרים אחרים, בהתחשב באיכות והניהול של המשאב האנושי. בית הספר לניהול באוניברסיטת חיפה יוצר סטנדרטים ניהוליים חדשים בכל הקשור לתחום משאבי האנוש.

 

נקודת המוצא של התוכנית הינה כי משאבי האנוש בארגון מהווים את הבסיס עליו נבנה הארגון כולו. לפיכך, תחום זה הינו בעל חשיבות עליונה. כיום, הולך וגובר הצורך בהעלאת המקצוענות של משאבי האנוש ובשימוש בתפיסות חדשניות ועדכניות של ניהול משאבי אנוש.

 

מטרת התוכנית

 

מסלול לימודי תואר שני במשאבי אנוש מיועד להכשיר עתודה ניהולית בעלת אופקים רחבים ומקצועיים והבנה עסקית מקיפה. התוכנית מעניקה כלים אקדמיים ברמה הגבוהה ביותר על מנת לאפשר יכולת תפקוד כשותף אסטרטגי בארגון תוך התמודדות עם מגוון הקשיים הניהוליים. הבנת משמעותו של המשאב האנושי, תוך ניהולו בהתאם לצרכי הארגון, מהווה למעשה מראה דו צדדית.

 

מחד, המשאב האנושי הינו הבסיס הקיומי של הארגון והוא גם מקור הצלחתו. מאידך, התנהלות לא נכונה מול העובדים יכולה להציב קשיים רבים גם בדרכם של הדרגות הניהוליות הגבוהות. במילים אחרות, התרומה של אקדמאים בעלי ניסיון ניהולי, המתמחים באסטרטגיית ניהול משאבי האנוש, יכולה להביא להצלחתו ונסיקתו העסקית של הארגון.

 

קהל היעד

 

תוכנית זו מיועדת למועמדים המעוניינים להרחיב ולקדם את יכולות הניהול שלהם. כיום, השוק העסקי מתפתח בצורה מהירה וחשוף לשינויים רבים כגון תמורות כלכליים, שינויים חברתיים, אתגרים סביבתיים, התנהלות מול גורמים פוליטיים ועוד. בשל שינויים אלו, קיים צורך ממשי בניהול אתגרים אלו בייחוד בתחום משאבי האנוש אשר מחייב חשיבה שונה וצורת ניהול אסטרטגית ופרו-אקטיבית. קהל היעד בתוכנית הינם מנהלים אשר מעוניינים להשתלב בתחום משאבי האנוש ולהוביל את המשאב החשוב ביותר בארגון.

 

תנאי קבלה

 

לתכנית מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 80 ממוסד מוכר. כמו כן, יש צורך בלפחות שלוש שנים של ניסיון ניהולי לאחר תום התואר הראשון. המועמדים נדרשים להיות בעלי שליטה ברמה טובה בשפה האנגלית.

 

מה לומדים?

 

התוכנית מתמקדת בשלושה תחומי ליבה: מקצועות ייחודיים למשאבי אנוש, היבטים ארגוניים (התנהגותיים וניהוליים) והבנה עסקית. על כן, הלימודים בתוכנית כוללים קורסים רבים בתחום הניהול, הפסיכולוגיה, הכלכלה ועוד. בין קורסי הלימוד בתוכנית ניתן למצוא כלכלה ניהולית, פסיכולוגיה חברתית, עקרונות החשבונאות, התנהגות אירגונית, ניהול השיווק, ניהול אסטרטגי של משאבי אנוש, ניהול משא ומתן עסקי, מחשבים ומערכות מידע, למידה אירגונית- הדרכה ופיתוח מנהלים, דיני עבודה, אסטרטגיה שיווקית, ניהול פיננסי ועוד.

 

למה כדאי ללמוד בחיפה?

 

אוניברסיטת חיפה מציעה כמה מאפיינים ייחודיים לתוכנית לימודים זו:

 

  • הלימודים יתקיימו בקמפוס החדש של האוניברסיטה הממוקם בלב העיר וצמוד לתחנת הרכבת. הקמפוס נגיש מכל כיוון ובעל חניה מסודרת.
  • משך הלימודים בתוכנית קצר יחסית, ונמשך כשנה וחצי בלבד.
  • הלימודים מתקיימים בכיתות לימוד נפרדות, המאפשרות תנאי לימוד משופרים כגון עזרי הוראה וחומרי לימוד ייחודיים.
  • הלימודים מתקיים בקבוצות קטנות ומגובשות. בצורה זו, הסטודנטים יכולים לקיים אינטרקציה מלאה המאפשרת חילופי רעיונות התורמים להעמקת ההבנה בלימודים והעצמת החוויה הלימודית.
  • הלימודים בתוכנית משלבים מפגשים עם בכירים במגזר העסקים בארץ ובחו"ל.
למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp