לימודי מדעי החיים באוניברסיטת בן-גוריון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

הגעת לדף עם מידע על לימודי מדעי החיים - אוניברסיטת בן-גוריון.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

תואר מדעי החיים של אוניברסיטת בן-גוריון

מדעי החיים מהווים שם כולל לכל חקר התהליכים האחראיים על התפתחות, היווצרות והמשכיות החיים. מחקר זה מהווה את הבסיס לכל תחום בחיינו החל מהחקלאות ועד לתעשיית התרופות ופיתוחים רפואיים. תוכנית הלימודים לקראת תואר ראשון במדעי החיים מקנה ידע נרחב בכל ענפי הביולוגיה המודרנית ועוסקת בנושאים רבים ומגוונים כגון: יחסי הגומלין בין בעלי החיים, תהליכי תורשה, אופן התפתחותם של מחלות ועוד.

המחלקה למדעי החיים של אוניברסיטת בן-גוריון ידועה כמרכז של מצוינות אקדמית מחקרית בתחומי הביולוגיה השונים. סגל המחלקה מורכב מבוגרים של השתלמויות רבות באירופה ובארה"ב אשר מקנים לסטודנטים ידע עשיר במחקרים חדשניים במחקר ביולוגי מודרני. המחלקה מאופיינת במתן יחס אישי לסטודנטים, תוך שמירה על מעורבותם במחקר והקניית כלים לביצוע מחקר בסיסי עצמאי.

מגמות לימוד

תוכנית הלימודים לתואר ראשון מדעי החיים כוללת שלוש מגמות בתחומים הבאים:

• המגמה למדעי החיים - תוכנית הלימודים במגמה למדעי החיים כוללות מגוון רחב של נושאי לימוד בתחומים כגון: גנטיקה, ביוכימיה וביולוגיה מולקולרית, פיזיולוגיה של התא ובע"ח ומדעי הצמח.

• המגמה לאקולוגיה - במסגרת הלימודים במגמה נבדקים הגורמים השונים שהובילו לשינויים של גידול האוכלוסיה וכתוצאה מכך שינויים בכדור הארץ. קורסים לדוגמא: התנהגות בע"ח גישה אקולוגית ואבולוציונית ואקולוגיה של שמירת טבע.

• המגמה לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית - הלימודים במגמה מתבצעים במסגרת לימודית של שנתיים ראשונות במחלקה למדעי החיים באוניברסיטה ושני קורסי מבוא בנושאי אבולוציה ימית וביולוגיה שייתקמו בקמפוס האקדמי באילת. קורסים לדוגמא: אימנולוגיה בסיסית והשוואתית של יונקים ודגים ומבוא לאוקיינוגרפיה.

ניתן ללמוד את התואר במסגרת של ארבעה מסלולי לימוד:

• תואר חד חוגי במדעי החיים - תוכנית הלימודים במסלול זה הינה בהיקף של של 120-124 נ"ז.
  • מסלול לתואר דו חוגי המשלב לימודי מדעי החיים כמחלקה ראשית עם לימודים ממחלקה אחרת כמחלקה משנית. תוכנית הלימודים במדעי החיים כמחלקה ראשית הינה בהיקף של 82 נ"ז.
  • מסלול לתואר דו חוגי המשלב לימודי מדעי החיים כמחלקה משנית עם לימודים ממחלקה אחרת כמחלקה ראשית. תוכנית הלימודים במדעי החיים כמחלקה משנית הינה בהיקף של 40 נ"ז.
  • מסלול לימודים לתואר כפול המשלב את לימודי המחלקה למדעי החיים עם לימודי המחלקה למדעי הגיאולוגיה והסביבה. תוכנית הלימודים במסלול זה הינה בהיקף של 162 נ"ז.

נושאי הלימוד

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסי חובה ובחירה, להלן רשימה של קורסים לדוגמא:

מבוא לאנדוקרינולוגיה השוואתית

מנגנונים עצביים של התנהגות בע"ח יחסי צמח בעלי חיים
גנטיקה מולקרולרית של התא ישומים רפואיים של ד.נ.א רקומביננטי חלבונים ואנזימים: מבנה ותפקוד
הסתכלות מחודשת על שלד התא ביולוגיה התפתחותית של צמחים ועוד...

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי החיים בתכנית חד מחלקתית הינם:

• סכם כמותי 585 ומעלה
  • ציון פסיכומטרי 585 ומעלה
  • בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 60 ומעלה.
  • רמת אנגלית מתקדמים א' לפחות

* לקבלת תנאי קבלה מדוייקים ואפשרויות קבלה נוספות אנו ממליצים לפנות ישירות אל מזכירות החוג באוניברסיטה.

משך הלימודים ותעודות

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי החיים אורכת שלוש שנים אקדמיות.

• בסוף תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי החיים מוענקת לסטודנט תעודת תואר ראשון B.Sc. במדעי החיים.
  • תוכנית הלימודים לתואר כפול במדעי החיים ומדעי הגיאולוגיה והסביבה אורכת ארבע שנים אקדמיות.
  • בסוף תוכנית הלימודים במסלול הדו חוגי התואר שיוענק לבוגרי התוכנית הינו B.Sc. או M.A על פי המחלקה ראשית.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללמודים מתקדמים במדעי החיים או בתחומים משיקים. הבוגרים יכולים להשלים את הלימודים לתעודת הוראה במדעי החיים ולהשתלב בתחום ההוראה במוסדות החינוך השונים בארץ. בנוסף, בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה כיועצים בענף התרופות, יועצים גנטיים, במפעלים ביוטכנולגיים, בתעשיות עתירות מדע ובמעבדות רפואיות.

** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
חוות דעת של סטודנטים על לימודי מדעי החיים - אוניברסיטת בן-גוריון
התקבלו 21 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5
יעל

יעל

05/02/2019
5/ 4

אוניברסיטת בן-גוריון

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

עוד לא התחלתי ללמוד שם, אני מתחילה בשנת הלימודים הקרובה (אוקטובר 2019), ולכן אני עוד לא יודעת לענות  קרא עוד...

על הקמפוס

עוד לא התחלתי ללמוד שם, אני מתחילה בשנת הלימודים הקרובה (אוקטובר 2019), ולכן אני עוד לא יודעת לענות  קרא עוד...

טיפים

אולגה

15/08/2023
5/ 3

אוניברסיטת בן-גוריון

הרבה חתולים חבל שלא מטפלים בהם, מעט מיקרוגלים בקמפוס

על הקמפוס

קפטריות יקרות ואין גיוון באוכל עדיף להביא אוכל מהבית

טיפים

להגיע להרצאות ולהגיש מטלות, להביא עליוניות להרצאות גם בקיץ במיוחד באולם גדול כי המזגנים מקפיאים

מיטל

20/12/2018
5/ 3

אוניברסיטת בן-גוריון

אני אוהבת את הסביבה, האנשים, האווירה שיש באוניברסיטה עצמה ובבאר שבע בכלל. לא אוהבת את שיטת הלימוד וא קרא עוד...

על הקמפוס

האוניברסיטה ממש מועטה במקומות מזון, המרצים אינם מורים הם עושים זאת מכורח הנסיבות

טיפים

לשקול טוב לפני בחירת מקצוע הלימודים לבוא מוכן נפשית לבוא בגישה חיובית

לכל חוות הדעת

כלים שיעזרו לך לבחור