לימודי מנהל מערכות בריאות במכללת עמק יזרעאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל מערכות בריאות במכללת עמק יזרעאל

לימודי מנהל מערכות בריאות במכללה האקדמית עמק יזרעאל

המכללה האקדמית עמק יזרעאל מציעה מסלולי לימוד לתואר ראשון B.A, תואר שני M.A, וכן מסלולים ללימודים קדם אקדמאים. למכללה מכוני מחקר מתקדמים וכפועל יוצא מזה, ההתנסות המעשית היא ראשונה במעלה, דבר המקנה לבוגריה יתרון בכניסה לשוק העבודה בתחום הלימודים.

לימודי מנהל מערכות בריאות לתואר B.A באקדמית עמק יזרעאל שמים דגש על למידה מכוונת פרקטיקה, במהלכה הסטודנטים נחשפים להיבטים מעשיים של עבודתם של מנהלים במערכת הבריאות. הם מפתחים ראייה ניהולית והיכרות עם מערכת הבריאות הישראלית, וכן מפתחים מיומנויות חשיבה ביקורתית וניהול מבוסס נתונים. 

למה ללמוד ניהול מערכות בריאות?

לימודי מינהל מערכות בריאות מקנים לבוגריהם את ההבנה של דרך העבודה והתנהלות מערכות הבריאות השונות. בוגר המסלול יידע לראות את התמונה הרחבה של מערכות הבריאות דרך תפיסה מערכתית וארגונית. הכלים אותם ירכשו הבוגרים במהלך לימודיהם יסייעו להם להבין כיצד התנהגות המערכת תשפיע על עובדיה, שירותיה וחשוב מכל - בריאות המטופלים.

מה לומדים?

הלימודים כוללים מספר צירים:

• ניהול – רכישת מיומנויות ניהוליות החיוניות למנהלים במאה ה – 21, לרבות ניהול מוסדות בריאות, הבנה כלכלית, בקרה ומעקב, עבודת צוות, ועוד.
  • מערכת הבריאות – תכנים אלו רלוונטיים למערכת הבריאות הישראלית ועוסקים במושגים חשובים כגון חשיבה רפואית, אתיקה בבריאות, מערכות מידע, טכנולוגיות רפואיות, ועוד.

התמחות תוך כדי לימודים

במסגרת שנה ג’, עובר כל סטודנט התנסות מעשית באחד ממוסדות הבריאות. במהלך התנסות זו לומד הסטודנט כיצד ליישם בפועל את התכנים אותם למד. במהלך תקופת ההתמחות, לכל סטודנט יצוות מנחה אשר ילווה אותו בתהליך היישום הראשוני של התכנים – הלכה למעשה.

סימולציה בניהול מרפאה

במהלך שנה ג' מתקיים קורס חובה שבו מדמים התנהלות של מרפאה אזורית, כאשר כל סטודנט ממלא תפקיד שונה. הסטודנטים נחשפים למצבים האופייניים לשדה העבודה, מפתחים חשיבה מערכתית, ודנים בדילמות ניהוליות מגוונות. הקורס תורם להכנה לפרקטיקה ולחיי העבודה לאחר התואר.

איזו תעודה מקבלים?

לבוגרי המסלול מוענק תואר ראשון B.A במינהל מערכות בריאות. 

מה עושים עם התואר?

בוגרי התואר משתלבים במגוון שירותים וארגונים בענפי הבריאות והרווחה הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. בין המסגרות שבהן ניתן להשתלב נכללים בתי חולים, מרפאות בקהילה, מרפאות שיניים. ניתן למלא תפקידים מגוונים לרבות ניהול אדמיניסטרטיבי של מכונים ומרפאות, אבטחת איכות, שירות לקוחות ופניות הציבור, תכנון פרויקטים, מנהלנים בחדר ניתוח, שיווק, משאבי אנוש, ועוד.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל
חוות דעת של סטודנטים על האקדמית עמק יזרעאל - מנהל מערכות בריאות
התקבלו 42 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5
אימאן

אימאן

28/10/2018
5/ 3

המכללה האקדמית עמק יזרעאל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המכללה קרובה למקום מגוריי, וקל לי להגיע אליה בתחבורה ציבורית. כיף לי לשתות לפעמים קפה בדשא הירוק והמ קרא עוד...

על הקמפוס

המכללה משתדלת לספק לסטודנטים עזרה בכך שמקנה טכנולוגיה חדשה שכוללת מדפסות מחשבים ומכונות צילום חדישו קרא עוד...

טיפים

למרות הדרישות הרבות מהקורסים, חשוב למצוא זמן להתרעננות מדי פעם. לנסות ככל שאפשר להפוך את הלימודים לח קרא עוד...

לינא

לינא

20/12/2017
5/ 4

אני אוהבת את האווירה הנעימב מאוד במכללה , איך עוזרים לסטודנטים וכמה עם דואגם לעזור לו

על הקמפוס

ממש טוב באמת, הכל יש במכללה מהקפטיריה עד הדברים הכי בסיסייים במכללה .

טיפים

המקום הכי מתאים ללמוד את התואר הראשון , עושזרים לסטודנטים דואגים להם , מי שרוצה אווירה ממש נעימה ורו קרא עוד...

עדי

עדי

21/11/2017
5/ 4

קשה לי שההפסקות הם רק רבע שעה ואני לא מספיקה לאכול לפעמים.. יש הרבה נושאים מורכבים י כי אני דיסקלקו קרא עוד...

על הקמפוס

מקום נחמד בסהכ אמצעי להתקדם בחיים. האוירה נעימה יש הופעות וימי כיף ובסך הכל ממש נחמד

טיפים

לא לוותר וגם אם לא מתקבים ללמוד עוד עד שתצליחו. כי זה שווה את התואר ובדרכ המוסד נעים וביתי וכיפי

לכל חוות הדעת