קורס הפעלת מחרטה וכרסומת CNC במכללת עתיד

קורס הפעלת מחרטה וכרסומת CNC במכללת עתיד

קורס הפעלת מחרטה וכרסומת CNC במכללת עתיד

 

בעתיד רשת מכללות מתקיים קורס הפעלת מחרטה וכרסומת CNC. מסלול זה מתאים לעובדים בעלי ניסיון של שנתיים ומעלה בתעשיית המתכת, שברצונם להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם כדי לשדרג את הקריירה. כמו כן, הקורס מתאים לארגונים שברצונם להכשיר כוח אדם מומחה, וישנה אפשרות ליצירת קורסים ייעודיים בענף זה עבור ארגונים וחברות.


במהלך הקורס רוכשים מיומנויות פרקטיות וידע עיוני המותאמים להתפתחויות בענף. כיום הפעלת מכונות עיבוד שבבי, או CNC, מתבצעת בעיקר על ידי מכונה ממוחשבת. מתכנתי אותן מכונות נדרשים להגדיר את הדרישות הטכנולוגיות לתהליך הייצור, בעוד הכנתן של הפקודות לייצור נעשית על ידי המחשב. מצב זה מצריך מיומנויות בעבודה מול מחשב וכן ידע טכנולוגי עיוני נרחב יותר משהיה נדרש בעבר. משתתפים בקורס יכולים להרחיב את הידע שברשותם ולהתאים אותו לדרישות התעשייה.

היכן לומדים?


הקורס מתקיים בשלוחות עתיד.

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס מקבלים הכשרה מקיפה לייצור של מוצרים החל משלבי קבלת השרטוטים הטכניים, דרך קבלת תכניות CNC מוכנות המצויות בזיכרון המחשב וביצוע הגדרות לכלים שנקבעו, ועד לייצור בפועל של אותו מוצר. כמו כן, נלמדים תהליכי הבדיקה של התכניות והרצתן וכן דפינה של המוצר. המשתתפים לומדים גם לבצע תיקונים בסיסיים בתוכניות הקודים ולהתערב במהלכי ביצוע המוצרים.


בתחילתה של ההכשרה נרכשים יסודות בתורת המקצוע והחומרים. בהמשך מעמיקים בתהליכי החריטה והכרסום הקונבנציונלי. כמו כן, לומדים על תהליכי מדידה ותכנות ועל מושגים מקצועיים מעולם אבטחת האיכות הרלוונטיים לעובדים בתחום המתכת.

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס 300 שעות לימוד אקדמיות. הקורס כולל תרגולים מעשיים בתהליכי הכרסום והחריטה, כדי לסייע למשתתפים בהטמעת החומר הנלמד ובפיתוח כישורים פרקטיים ליישום בעבודתם.

 

נושאי לימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת ההכשרה:

 • תורת המקצוע
 • תורת החומרים
 • קריאת שרטוטים
 • תכנות CNC עיוני
 • כרסום קונבנציונלי
 • חריטה קונבנציונלית
 • מדידה ואבטחת איכות
 • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


הקורס מיועד לעובדים בעלי ניסיון בתחום המתכת, שברצונם לשדרג ולקדם את המעמד המקצועי. מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים לעמוד בתנאים הבאים:

 • בוגרי 9 שנות לימוד לפחות
 • בעלי רקע מקצועי של לפחות שנתיים בתחום המתכת
 • מעבר ועדת קבלה

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום הקורס מקבלים המשתתפים תעודת סיום קורס להפעלת מחרטה וכרסומת CNC המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד ומשרד העבודה והרווחה.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, הקורס מיועד לעובדים מנוסים בתחום החריטה והכרסום שלהם ותק בתעשיית המתכת. הידע הנרכש בקורס יכול לסייע לאותם עובדים להתמקצע ולפתח את הידע הטכנולוגי הנדרש במציאות בתעשייה כיום. ידע זה יכול לתרום להגברת היעילות בעבודה ולפעילות איכותית יותר במהלך הייצור.

 

על מוסד הלימוד


עתיד היא רשת מכללות שבה מתקיימים לימודי תעודה במגוון מקצועות, לצד לימודי הנדסאי וטכנאי. הקורסים מותאמים לדרישות התעשייה והמשק וברבים מהם נכללים תרגולים פרקטיים כדי לתרום להתמקצעות של המשתתפים ולהכין אותם לקראת אתגרים בשוק העבודה. בחלק מן ההכשרות ניתן ללמוד לקראת קבלת דיפלומות מוכרות מטעם גורמים ממשלתיים, כגון משרד העבודה. בין ההכשרות שאותן ניתן למצוא במכללה אפשר למנות מבנאות אלומיניום, מנהל עבודה בתעשייה, ניהול הבטחת איכות, ניהול רכש ומלאי, בקרים מתוכנתים, קורסים בחשמל ועוד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה