אפיק מעבר בכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר בכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בן גוריון

אפיק מעבר ללימודי כלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בן-גוריון


סטודנטים המעוניינים במסלול קבלה עם תנאים נוחים ללימודי כלכלה, יכולים ללמוד בתכנית אפיק מעבר לכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. תכנית זו היא פרי שיתוף פעולה בין המוסדות האקדמיים והמועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), שנובע בין היתר מהבנה כי קיימת חפיפה בין תכני הלימוד בשנה א' בשני המוסדות וכן ברמת הלימודים.


במסגרתו של אפיק המעבר לכלכלה, הסטודנטים מתחילים את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה שבה מונהגים תנאי קבלה נוחים יחסית, ולאחר השלמת מכסת קורסים מתאימה יכולים להמשיך לחוג לכלכלה של אוניברסיטת בן-גוריון כסטודנטים לשנה ב', ושם לסיים את התואר. קבלתם של הסטודנטים לשנה ב' באוניברסיטת בן-גוריון נעשית על סמך ההישגים שלהם באפיק המעבר.


השאיפה במסלול אפיק המעבר היא לסייע למי שאינם עומדים ברף הדרישות לתואר בכלכלה להתחיל את הלימודים במסלול שבו תנאי הקבלה גמישים, ולאחר מכן להמשיך אותם באוניברסיטת בן-גוריון. יתרון נוסף של התכנית הוא האפשרות ללמוד סמוך למקום המגורים באמצעות בחירה בין מרכזי לימוד של האוניברסיטה הפתוחה הפועלים במגוון ערים בארץ, מצפון ועד דרום.

 

מה לומדים?


במהלך הלימודים באפיק המעבר הסטודנטים לומדים קורסי יסוד שנכללים בתכנית לשנה א' ללימודי כלכלה. בקורסים אלה שמים דגש על היכרות עם יסודות הכלכלה ונחשפים לסוגיות ממדעים שונים כגון סטטיסטיקה ומתמטיקה, לצד כלים בסיסיים בתיאוריה מיקרו ומקרו כלכלית. ידע זה יכול לשמש תשתית לקראת המשך התואר ולהכין את הסטודנטים לחומר הנלמד בשנים המתקדמות של התואר.


הקורסים הנכללים באפיק המעבר כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה קורס מקביל באוניברסיטת בן-גוריון
מבוא למיקרו כלכלה מבוא לכלכלה 1
מבוא למקרו כלכלה מבוא לכלכלה 2
חשבון דיפרנציאלי לתלמידי כלכלה וניהול חדו"א ד
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א' סטטיסטיקה לכלכלנים א'
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה ב' סטטיסטיקה לכלכלנים ב'

 

כמה זמן לומדים?


ברוב המקרים, ניתן להשלים את הלימודים באפיק המעבר תוך שנה אחת. סטודנטים המעוניינים בכך יכולים לפרוס את הלימודים על פני זמן ממושך יותר, בהתאם לצורכיהם.


באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים הלימודים במתכונת גמישה, שבה הסטודנטים יכולים לבחור את קצב הלימוד והזמנים כדי להתאים אותם לשילוב עם עבודה ושגרת חייהם. הלימודים כוללים שילוב בין למידה פרונטלית בקמפוס (שאותו ניתן לבחור כאמור מתוך מרכזי למידה בפריסה ארצית), לבין לימודים מקוונים בסיוע של טכנולוגיות.

 

מהם תנאי הקבלה?


כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה הפתוחה אין צורך בהצגת הציון בפסיכומטרי או ממוצע הבגרויות. באוניברסיטה הפתוחה שואפים להנגיש את הלימודים למגוון רחב של אוכלוסיות, כגון חיילים משוחררי ומשרתים, אנשים עובדים, הורים ועוד, ללא הסתמכות על הרקע הלימודי הקודם.

 

המשך הלימודים


סטודנטים המעוניינים לעבור לאוניברסיטת בן-גוריון נדרשים לשלוח את גיליון הציונים העדכני שניתן באוניברסיטה הפתוחה, שבו מאושר סיום כל לימודי החובה הנדרשים בכל הקורסים הנכללים בטבלת ההקבלות.


הקבלה ללימודים בשנה ב' מותנית בהישגים של הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה. יש צורך בציון ממוצע של 90 ומעלה בקורסים בטבלת ההקבלות, ונוסף על כך ציון של 95 ומעלה בכל אחד מהקורסים הבאים: מבוא למקרו כלכלה, מבוא למיקרו כלכלה, חשבון דיפרנציאלי לכלכלה וניהול.


כמו כן, הסטודנטים המתקבלים לשנה ב' באוניברסיטת בן-גוריון נדרשים ללימודי השלמה, אשר נכללים בשנה א'. בין אותם קורסים נכללים: מימון פירמה א', יסודות בחשבונאות לכלכלנים. סטודנטים שעברו את הקורס "תורת המימון - ניהול פיננסי של גופים עסקיים" באוניברסיטה הפתוחה בציון 90 ומעלה יכולים לקבל פטור מהקורס "מימון פירמה א'".


המועמדים נדרשים להגיע לקמת פטור בשפה האנגלית, במסגרת תנאי הקבלה לשנה ב' באוניברסיטת בן-גוריון. ניתן ללמוד את קורסי האנגלית באוניברסיטה הפתוחה במקביל ללימודים באפיק המעבר. לחלופין ניתן לעבור מבחן אמי"ר.


יש לציין כי סטודנטים המעוניינים להתקבל לשנה ב' באוניברסיטת בן-גוריון על סמך ההישגים באפיק המעבר של האוניברסיטה הפתוחה נדרשים להתחיל את הלימודים לא יאוחר מחמש שנים מתחילת הלימודים בקורס הראשון באוניברסיטה הפתוחה ולא יאוחר משנה מסיום הקורס האחרון.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp