תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מדיניות ציבורית בקריה האקדמית אונו שלוחת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מדיניות ציבורית בקריה האקדמית אונו שלוחת חיפה

תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מינהל ומדיניות ציבורית בקריה האקדמית אונו - קמפוס חיפה

 

בקמפוס חיפה מתקיימת התכנית לתואר שני במנהל עסקים במתכונת דו יומית, ימי הלימוד הם ב' + ד'.

 

בשלוחת חיפה של הקריה האקדמית אונו ניתן ללמוד בתואר שני במנהל עסקים עם התמחות במנהל ומדיניות ציבורית. מסלול זה מתאים למגוון מגזרים במשק ובפרט למעוניינים לרכוש כלים במגזר הציבורי והעסקי. התכנית יכולה להתאים למנהלים בכירים וזוטרים שמעוניינים להשפיע על תהליכי מדיניות, תקצוב וכוח אדם. כמו כן, יכולים ללמוד במסלול מנהלים במגזר העסקי שקיימת בפעולתם זיקה למגזר הציבורי וברצונם להרחיב את היכרותם עם הסקטור הממשלתי.


במסלול התמחות זה מתייחסים לאתגרים בניהול הציבורי ובחשיבותו לפיתוח המשק הישראלי. הסטודנטים מתייחסים לשיטות מסורתיות לצד חידושים בענף, תוך התאמה לצורכים העולים מן השטח. אחת ממטרות המסלול היא לאפשר למנהלים מן המגזר הציבורי והעסקי כאחד לפתח ולשכלל את כישורי הניהול תוך היכרות עם התפתחויות מקצועיות רלוונטיות.

 

מה לומדים?


במסגרת התמחות זו בתואר השני במנהל עסקים הסטודנטים רוכשים ידע הנוגע לפעילות המגזר הציבורי, במקביל לעלים רלוונטיים למגזר העסקי. במהלך התכנית משכללים את סל הכלים המקצועי במגוון תחומי ליבה עסקיים כגון תקציבים, מימון וקריאת דו"חות. הם לומדים כיצד פועלים מול גורמי רגולציה, רשויות, ארגוני המגזר השלישי וגופים נוספים.


בתכנית מקנים ערך למנהלים בסקטור הציבורי ובמגזר השלישי, תוך התייחסות לאתגרים המייחדים את עבודתם. הם עוסקים בתהליכי קביעת מדיניות ובמקביל מתוודעים לתהליכים קהילתיים, פוליטיים ופסיכולוגיים רלוונטיים. ההנחה היא כי מנהלים במסגרת זו נדרשים להחזיק גם בסל כלים מקצועי ומרחב במנהל עסקים לצורך ביצוע תפקידם, ובמהלך התכנית מחזקים את הפרקטיקות הניהוליות המתאימות.


כמו כן, נרכש ידע הרלוונטי למנהלים במגזר העסקי אשר נחשפים במסגרת תפקידם לתהליכי בסקטור הציבורי. הם לומדים כיצד להתנהל מול גופים רגולטוריים ומחזיקי עניין מרובים כגון משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ועוד.


במסלול מתייחסים להבדלים שבין שני המגזרים ומגשרים על הפערים המושגיים ביניהם.

 

 

כמה זמן לומדים?


התכנית כוללת חמישה טרימסטרים. היא נלמדת במתכונת דו יומית, ימי הלימוד הם ב' ו - ד'.


הסטודנטים עורכים פרויקט גמר שבו הם מתנסים בכתיבה של ניירות מדיניות. הפרויקט נערך בקבוצות ובמסגרתו נדרשים המשתתפים להגיע ליעדים המקדמים אותם בתהליך העבודה בכתיבה ועריכה של נייר המדיניות.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים בהתמחות כוללים:

  • כתיבת נייר מדיניות
  • כלכלה ופסיכולוגיה פוליטית
  • קבלת החלטות בתנאי אי ודאות
  • תכנון אסטרטגי בסקטור הציבורי
  • קביעת מדיניות ציבורית במאה ה - 21

 

סגל הוראה


בראש ההתמחות עומד בעל תואר דוקטור החוקר את תחום המדיניות ההתנהגותית. כמו כן, הוא עוסק בייעוץ פוליטי ותכנון מדיניות עבור ארגונים בממשל ובמגזר השלישי.

 

על מוסד הלימוד


סטודנטים לתואר שני במנהל עסקים בקמפוס חיפה יכולים לבחור בהתמחויות נוספות בתחומים כגון ניהול ספורט, משאבי אנוש, חדשנות ואסטרטגיה, ניהול פארמה ומערכות בריאות, מערכות מידע ועוד. בהתמחויות ניתן לפתח מיומנויות ממוקדות המותאמות לתחומי העניין של הסטודנטים תוך התאמה לנדרש כיום בשוק העבודה.

 

 

מהם תנאי הקבלה?


כדי להתקבל קבלה ישירה יש צורך בממוצע 80 ומעלה בתואר ראשון מוכר. מועמדים שברשותם תואר ראשון בממוצע שבין 70 - 79 מתקבלים קבלה משוקללת לאחר מעבר ראיון. כמו כן, בעלי תואר ראשון העוברים ראיון ומוכיחים ניסיון ניהולי או מקצועי רלוונטי יכולים גם הם להתקבל קבלה משוקללת.

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום לימודיהם מוענק לסטודנטים תואר שני MBA במנהל עסקים.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו - שלוחת חיפה