תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול ספורט בקריה האקדמית אונו שלוחת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול ספורט בקריה האקדמית אונו שלוחת חיפה

תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול ספורט בקריה האקדמית אונו - קמפוס חיפה


התואר השני במנהל עסקים בקמפוס חיפה מתקיים במתכונת דו יומית, ימי הלימוד הם ב + ד


בקמפוס חיפה של הקריה האקדמית אונו מציעים תכנית לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול ספורט. במסלול זה ניתן לרכוש כלים ניהוליים לקידום יוזמות וארגונים בתחום הספורט, התכנית מתקיימת בליווי דמויות מפתח בתעשיית הספורט במגוון ענפים.


המסלול מתאים לבעלי ניסיון בתחום הספורט ברצונם לפנות לקריירה ניהולית, כגון מנהלי איגודים ומועדונים, מנהלי מחלקות, יזמים בתחום הבריאות והכושר וקציני כושר בצה"ל. כמו כן, המסלול יכול להתאים גם למי שמגיעים מחוץ לענף הספורט וברשותם ניסיון פיקודי וניהולי משמעותי.


התכנית נבנתה לאור צורכים העולים כיום בשטח בענף הספורט. לצד צמיחה בפעילות העממית והתחרויות, יש מחסור בגידול בספורטאים וקשיים בתחום ההישגי. אחד הכלים האפשריים לקידום תעשייה זו הוא ענף ניהול הספורט, אשר הוגדר כמחולל שינוי מרכזי על ידי המועצה הלאומית לספורט. העוסקים בענף זה נדרשים לנקודת מבט רחבה ובין תחומית ולהבנה בסוגיות עסקיות, תרבותיות, טכנולוגיות ומדעיות רבות. במהלך התכנית נחשפים לאתגרים אלה ומפתחים מיומנויות פרקטיות לביצוע תפקידים בכירים.

 

מה לומדים?


במהלך התואר השני במנהל עסקים רוכשים בסיס נרחב לתחום הניהול, ובמסגרת ההתמחות מפתחים ידע וכלים ממוקדים לניהול ארגוני ספורט ולהובלה של יזמות בתחום זה.


הסטודנטים מתוודעים למבנה תעשיית הספורט הישראלית והעולמית ולמודלים ניהוליים ייעודיים בענף זה. הם רוכשים ידע לקידום ולפיתוח של עסקים וכן מיומנויות מיתוג, גיוס חסויות ושיווק במרחב הדיגיטלי. בהמשך נחשפים לטכנולוגיות רלוונטיות וכן לסטארט אפים טכנולוגיים בתעשייה זו. כמו כן, הם דנם בדרכים שבהן ניתן להתאים שיטות ניהול מעולם העסקים לצורכים הייעודיים של ענף הספורט כדי להוביל מועדונים וארגונים להצלחה.

 

מתכונת הלימוד


התכנית מתקיימת במתכונת דו יומית בימים ב' + ד'.


ההתמחות היא בעלת דגש יישומי, הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים מעשיים, נפגשים עם דמויות מובילות בתעשיית הספורט וכן מבצעים פרקטיקום או פרויקט גמר. באפשרותם לבחור בין פרויקט שאותו מבצעים בארגוני ספורט מול לקוחות אמיתיים, לבין ביצוע פרקטיקום בארגוני ספורט כגון ועד אולימפי, איגודים או משרד הספורט, במסגרת הפרקטיקום מקדמים משימות ניהוליות ופרויקטים.

 

נושאי לימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במסגרת ההתמחות:

 

 • ניהול ומיתוג מועדון
 • גיוס ספונסרים וחסויות
 • Sport Tech and Analytics
 • פיתוח עסקי ושיווק בספורט
 • הובלה בתנאי לחת ואי ודאות
 • סטארטאפים טכנולוגיים בספורט
 • תהליכי למידה למאמנים ולספורטאים
 • מקורות תקציב של תעשיית הספורט בארץ
 • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?

 

 • תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה - קבלה ישירה
 • תואר ראשון בממוצע 79 - 70 וראיון קבלה - קבלה משוקללת
 • תואר ראשון, ראיון קבלה וניסיון ניהולי או תעסוקתי רלוונטי - קבלה משוקללת

 

 

אילו תעודות מקבלים?


בתום התכנית מקבלים שתי תעודות - תואר שני במנהל עסקים MBA, וכן תעודת ניהול ספורט.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


לאחר סיום התכנית המוסמכים יכולים ליישם את הידע הנרכש בתפקידים ניהוליים פורמליים כגון מנהלי מחלקות ספורט ברשויות מקומיות, מנהלי מועדונים ואגודות ומנהלי מתנ"סים. כמו כן, באפשרותם להשתלב בתחום היזמות הקהילתית והטכנולוגית או להקים עסקים פרטיים עצמאיים. מי שעוסקים בפועל בתפקידים בכירים בענף יכולים להשתמש בידע הנלמד כדי לייעל ולקדם את הארגונים שבהם הם פועלים.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו - שלוחת חיפה