קורס שמאות רכוש וחקלאות במכללת פסגות

שירות אישי - צור קשר
קורס שמאות רכוש וחקלאות במכללת פסגות

קורס שמאות רכוש וחקלאות במכללת פסגות


במכללת פסגות ניתן ללמוד בקורס שמאות רכוש וחקלאות. בקורס זה ניתן לרכוש את הידע והכלים הפרקטיים להשתלבות במקצוע מבוקש בתחום הביטוח. המשתתפים לומדים לכתוב חוות דעת ומכירים את ההתמחויות והנזקים השונים בענף.


בשוק העבודה של היום ישנו ביקוש רב לשמאי רכוש. מדובר בתפקיד חשוב ומכריע בתהליכי הערכה של נזקי רכוש והצורך בשירותיהם ניכר בשוק העסקי, בתעשייה ובשוק הפרטי. אנשי המקצוע עוסקים בהערכה של נזקים כתוצאה מרטיבות, שריפה, אסונות ועוד, וכן מבצעים הערכות שווי ליישוב של סכסוכים בבתי המשפט.

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס זה לומדים בהרחבה על תחום שמאות הרכוש ועל שמאות חקלאות. הם מתחילים מלימוד יסודות תחום שמאות הרכוש ומכירים את ההתמחויות וכלי העבודה של השמאים. בהמשך לומדים מבוא לביטוח אלמנטרי ומתוודעים לתקנות וחקיקה רלוונטית.


בהמשך לומדים על ענפי ביטוח דירות ותכולתן, חוות דעת לנזקי מים וצנרת, ביטוחים הנדסיים לציוד מכני ואלקטרוני ולעבודות קבלניות ולנזקי אש ושריפות. הם גם מתרגלים תהליכי כתיבה של חוות דעת לסוגי הנזקים השונים.


נוסף על כך, נלמדים תהליכי העבודה מול חברות הביטוח והטיפול הנדרש בעסקים, מפעלי תעשייה ועוד. כמו כן, מתמקדים גם בתחום שמאות חקלאית ולומדים על נזקים לגידולים חקלאיים, נזקי מזג אוויר וטבע ועוד.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס כארבעה חודשים והוא כולל 14 מפגשים.


משולבים בו שיעורים עיוניים ומעשיים, לרבות תרגילים שבהם וסדנאות לתרגול כתיבת חוות דעת. מתקיימות גם הרצאות אורח של מומחים מענפים רלוונטיים כגון בדק בית ותכולת דירות.


משתתפי הקורס מקבלים ערכת לימוד הכוללת פורמטים לכתיבה של חוות דעת וכלים לעבודת השמאים, לרבות מוצרים דיגיטליים רלוונטיים. כמו כן, מקבלים המשתתפים ליווי אישי של רכזי התחום.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים שאותם לומדים במהלך הקורס:

 

 • תכולת דירות
 • פוליסה תקנית
 • נזקי צנרת ומים
 • ביטוח אלמנטרי
 • חוק חוזה הביטוח
 • חוות דעת לנזקי אש
 • ביטוחי עסקים ומפעלים
 • ביטוח הנדסי וציוד ומכני
 • עבודה מול חברות הביטוח
 • שמאות בשירות משרדי הממשלה
 • ועוד

 

סגל הוראה


מרצה הקורס הוא שמאי וסוכן ביטוח מורשה מטעם משרד האוצר. ברשותו ניסיון רב בתחום הפיננסים והביטוח, וכן הוא מייסד ובעלים של חברת סוקרים ושמאים.

 

על מוסד הלימוד


במכללת פסגות, אשר נוסדה בשנת 2005, מתקיימים קורסים נוספים בתחום השמאות, שוק ההון, נדל"ן, משכנתאות ויזמות. בתחום השמאות ניתן ללמוד גם שמאות מקרקעין, בקורס זה מקבלים הכנה למבחני ההסמכה למקצוע תוך היכרות עם תחומי האחריות של אנשי המקצוע בתחום הנדל"ן.

 

מסלולי הכשרה נוספים המתקיימים במכללה כוללים יזמות נדל"ן והשקעות, הכנה למבחני הרישוי בתיווך, יזמות עסקית, ייעוץ משכנתאות, ניהול פיננסי ועוד.

 

מהו קהל היעד?


הכשרה זו מתאימה למעוניינים להתמחות בתחום שמאות הרכוש והחקלאות, הוא מיועד למעוניינים לעבור הסבה מקצועית לענף וכן למי שעוסקים בתחום הביטוח ומעוניינים להרחיב את הידע שברשותם. הוא יכול להתאים למעוניינים ליצור הכנסה עיקרית וכן למעוניינים בהכנסה נוספת.

 

איזו תעודה מקבלים?


המשלימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת "סיום קורס שמאות חקלאות ורכוש" המוענקת על ידי פסגות שמאות.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

בוגרי הקורס יכולים לעסוק בתחום שמאות הרכוש והחקלאות בתחום עיסוק מרכזי או לעסוק בו כהכנסה צדדית. מדובר בענף שיש לו ביקוש רב בשוק, התפקיד מתאפיין בגמישות מבחינת שעות העבודה וכן ברמות שכר גבוהות באופן יחסי.


באפשרות הבוגרים לעסוק במקצוע כשכירים ולהשתלב בסוכנויות וחברות ביטוח, במשרדי שמאים, בחברות גילוי לנזקי מים, בחברות בתחום בדק הבית ועוד. כמו כן הם יכולים להשתלב בשוק כעצמאיים, בענף זה ניתן לעבוד גם מהבית ללא צורך בפתיחת משרד.

למידע נוסף לחצו: מכללת פסגות