קורס ייעוץ משכנתאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

שירות אישי - צור קשר
קורס ייעוץ משכנתאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

קורס ייעוץ משכנתאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט - היחידה ללימודי תעודה

 

ביחידה ללימודי תעודה של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בהוד השרון מתקיים קורס להכשרת יועצי משכנתאות. במסלול מקיף זה ניתן להתמקצע בתחום המשכנתאות ולרכוש ידע וכלים פרקטיים להשתלבות בענף זה. המסלול מתאים גם למי שאין ברשותם השכלה קודמת או ידע בתחום, ובסיומו ניתן להשתלב בשוק כיועצים עצמאיים או להשתלב במגוון אפיקים בשוק המשכנתאות הישראלי. תכנית זו מותאמת להתפתחויות עדכניות ולעבודה בשטח ומשתתפים בה גופים מובילים במשק, כדי להכין את המשתתפים לקראת ההשתלבות בשוק העבודה. הלימודים נערכים בסביבה אקדמית, כחלק מבית הספר לחשבונאות של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.

 

מה לומדים?


משתתפי קורס זה מקבלים הכשרה מקיפה לתפקידי יועצי משכנתאות. הם מתחילים מהיכרות עם מסלולי המשכנתא ומתוודעים למושגי יסוד בתחומי הבנקאות והמשכנתא בישראל. לאחר מכן נלמדים היבטים ברגולציה בנקאית, מרכיבים מתקדמים במימון וסוגיות בשמאות ואשראי חוץ בנקאי. המשתתפים לומדים בהרחבה על תהליך בניית תמהיל המשכנתא ועל התאמת ההלוואות לצורכים של הלקוחות ולמטרותיהם, תוך תרגול והתנסות מעשית באותם כלים.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס הוא 16 שבועות והוא כולל 80 שעות אקדמיות. מתכונת הקורס מותאמת לאנשים עובדים. במהלך שלושת החודשים הראשונים השיעורים מתקיימים בשעות הערב, אחת לשבוע. החל מן החודש הרביעי מתווסף יום לימוד נוסף שנערך בלמידה מקוונת.


במהלך הקורס משולבים שיעורים עיוניים יחד עם תרגילים פרקטיים כדי לסייע למשתתפים לבנות כלים חשובים למקצוע. בין היתר מתקיימות סדנאות מעשיות וחלק פרקטי שבהם מתרגלים את תהליכי בניית תמהיל המשכנתא ומכירים מקרוב את החומר הנלמד. המשתתפים גם מקבלים מידע אודות הצעדים הראשונים הנדרשים בתהליך פתיחת עסק עצמאי בתחום.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

 

  • רגולציה בנקאית
  • אשראי חוץ בנקאי
  • שמאות במשכנתאות
  • בניית תמהילי משכנתא
  • מרכיבי מימון מתקדמים
  • מושגי יסוד במשכנתאות ובנקאות
  • מסלולי המשכנתאות במערכת הבנקים בישראל
  • ועוד

 

סגל הוראה


המרצים בקורס הם בעלי ניסיון מקצועי רב בתחום המשכנתאות, בהם גם חבר וותיק באיגוד יועצי המשכנתאות. המרצים מעבירים מן הידע והניסיון שברשותם אל המשתתפים במהלך ההכשרה המקצועית. כמו כן, מתקיימת תכנית ליווי על ידי המרצה הראשי לאחר תום הקורס כדי לספק לבוגרים תמיכה בעת הכניסה לשוק העבודה.

 

על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי תעודה של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בהוד השרון מתקיימות הכשרות בתחומים נוספים, כגון קורס גישור. בקורס זה רוכשים כלים פרקטיים לניהול משר ומתן, ליישוב סכסוכי ולהתמודדות עם מחלוקות באופן המיטיב עם שני הצדדים. קורס זה יכול להתאים למעוניינים ליצור הכנסה נוספת או לפתוח בקריירה חדשה.


כמו כן, במרכז האקדמי מתקיימות תכניות מגוונות לתואר ראשון ושני. בין המסלולים הללו ניתן ללמוד משפטים, חשבונאות, מנהל מערכות בריאות וכן מינהל ממשל ומשפט. כמו כן ניתן ללמוד תואר שני במשפטים או במשפט ללא משפטנים. מסלולי הלימוד כוללים תכנים מעשיים ופרויקטים שונים כדי להכין את הסטודנטים ליום שאחרי התואר ולהשתלבות בתפקידים משמעותיים בשוק העבודה.

 

מהם תנאי הקבלה?


מסלול זה מתאים למעוניינים להתמקצע בתחום המשכנתאות ולהשתלב בשוק העבודה כיועצי משכנתא. אין צורך בהשכלה קודמת, תואר אקדמי או ידע קודם בתחום זה כדי להתקבל לקורס.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בוגרי הקורס יכולים להשתלב כיועצי משכנתאות במסגרות שונות. באפשרותם לפתוח בקריירה עצמאית או לחלופין להשתלב כשכירים בבנקים, בחברות תיווך ונדל"ן ובמסגרות נוספות. באפשרותם לבחור לעסוק במקצוע זה כעיסוק עיקרי, או לעסוק בו כהכנסה נוספת לצד הקריירה הנוכחית. בשוק של היום ישנו ביקוש רב ליועצי משכנתאות וההערכות הן כי הדרישה לאנשי מקצוע אלה רק תלך ותגבר עקב הצמיחה בשוק הנדל"ן.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
Whatsapp Whatsapp