קורס CBT במכללת תילתן לרפואה משלימה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תילתן לרפואה משלימה - קורס CBT.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מטפל CBT במכללת תילתן לרפואה משלימה


במכללת תילתן לרפואה משלימה ניתן לקחת חלק בקורס מטפלי CBT. מסלול זה מתאים למעוניינים לרכוש מקצוע טיפולי שבו מיושמים ערכים של עזרה וסיוע לאחר. במהלך הקורס ניתן להכיר את עקרונות הגישה וללמוד כיצד להיעזר בה כדי לסייע למטופלים להתמודד עם קשת רחבה של קשיים רגשיים במעגלי החיים.


מטפלי CBT, או טיפול התנהגותי קוגניטיבי, מתמקדים ביצירת שינוי חיובי בחיי המטופלים דרך שינוי קוגניטיבי בתפישת המציאות ובמקביל רכישה של הרגלים התנהגותיים חדשים ויעילים יותר. הביקוש למטפלים בתחום זה נמצא כיום בעליה, וכך מטפלים המעוניינים להרחיב את קהל המטופלים שלהם יכולים לקבל יתרון מהיכרות ושליטה בגישה. הכלים אותם רוכשים המשתתפים במהלך הקורס יכולים לשרת אותם בהמשך דרכם המקצועית, ולאפשר להם להתאים את הטיפול לצורכי הלקוחות ולהעניק מעטפת טיפולית מקיפה ומלאה יותר.

 

מה לומדים?


משתתפי קורס זה מתוודעים לעקרונות הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי - CBT, ולומדים ליישם כלים אלה בעבודה עם מטופלים שונים. הם בוחנים כיצד לניתן להיעזר בכלים מגישה זו כדי לסייע למטופלים לעבור שינוי חיובי בחייהם, להתמודד עם קשיים רגשיים שונים ולפתח הרגלים התנהגותיים חדשים ובריאים יותר. הלימוד נעשה בדגש פרקטי תוך היכרות עם דרכים ליישום עקרונות הגישה בפועל, במהלך העבודה הטיפולית.

 

מתכונת הלימוד


במהלך קורס CBT משלבים לימודים עיוניים ומעשיים. במכללה שמים דגש על התנסות מעשית בכלים הנלמדים כדי להכין את המשתתפים לקראת ההשתלבות בענף. דרך תרגילים מעשיים הם יכולים להכיר את גווני הטיפול, להיחשף למגוון של סיטואציות בתהליך הטיפולי וללמוד כיצד להתאים את התרפיה לצורכי המטופלים ולקשיים עמם הם מתמודדים.


השיעורים בקורס מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הצהריים.

 

על מוסד הלימוד


במכללת תילתן מתקיימות הכשרות מקצועיות בענפים טיפוליים שונים ברפואה המשלימה. הקורסים מועברים על ידי בעלי ניסיון בתחום הנלמד, אשר מעבירים מן הניסיון והידע שברשותם אל התלמידים ומסייעים להם ברכישת המקצוע החדש. בקורסים משולבים שיעורים פרקטיים כדי להכין את המשתתפים להשתלבות בשוק העבודה ולסייע להם לצבור ניסיון יישומי בעקרונות הטיפוליים הנלמדים.


בין המסלולים הנוספים שבהם ניתן ללמוד במכללת תילתן נכללים קורס פסיכותרפיה הוליסטית שבו נלמדות טכניקות שונות להתמודדות עם קשיים רגשיים לרבות טכניקות מגע, תמציות תצמחים, תנועה וגישות נוספות; הכשרה בפסיכודרמה והנחיית קבוצות שבו ניתן ללמוד כיצד להשתמש בעקרונות מתוך אמנויות הבמה ככלי לטיפול גוף נפש; תכנית בתחום בתזונה הוליסטית שבה נרכשות מיומנויות תכנון וטיפול בתזונה טבעית; קורס נטורופתיה שבו רוכשים סל נרחב של כלים לאבחון וטיפול אשר רואים את האדם כמכלול; קורס מעסה רפואי בכיר שבו מתמקדים בשיטות שונות בתרפיות המגע; ומסלולים רבים נוספים.

 

למי מתאים הקורס?


מסלול זה מתאים בין היתר למטפלים ממקצועות הרפואה המשלימה המעוניינים להכיר את גישת CBT כדי ליישמה בעבודה עם מטופליהם. כמו כן יכולים ללמוד בקורס גם מטפלים מענפים נוספים שברצונם להיחשף לגישה ולהכיר את עקרונותיה. כדי לקבל את המידע המלא והעדכני ביותר אודות תנאי הקבלה לקורס מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


את הכלים הנרכשים במסגרת הקורס יכולים מטפלים בגישות שונות ברפואה האלטרנטיבית ליישם בפועל בעבודתם עם מטופלים בקליניקות שלהם, ולשלב אותם עם גישות נוספות.


מטפלים הבקיאים בגישת CBT מבוקשים כיום במגוון מסגרות, הבוגרים יכולים להשתלב במרכזים ומכונים שיקומיים וטיפוליים, בקליניקות לרפואה אלטרנטיבית ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת תילתן לרפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת תילתן לרפואה משלימה

כלים שיעזרו לך לבחור