בהייטק יש מחסור באנשי מערכות מידע - איך מנצלים את ההזדמנות ומשתלבים במקצוע?

26/5/2021 מאת: אנאבל אדמסקי (279 צפיות)

השוק של היום צמא לאנשי מערכות מידע ובהייטק מכתירים את תחום הביג דאטה בתור המקצוע של מחר. הכל על הלימודים שיעזרו לכם להשתלב במקצוע המבוקש הזה תוך שלוש שנים בלבד.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


רוצים קריירה מבוקשת בהייטק תוך שלוש שנים? הכל על הלימודים שיובילו אתכם לשם


אם אתם חולמים על קריירה מבוקשת ומשמעותית בהייטק, יש מסלול שיעזור לכם לצאת מהדירה של ההורים והעבודה הזמנית ולהגיע לתפקידים עם שכר מספק ותנאים מפנקים. לתחום קוראים מערכות מידע, ומדובר היום על אחד התחומים הצומחים והנדרשים בתעשייה.


מערכות מידע נמצאות בכל פינה סביבנו. מהקניות שאנחנו עושים אונליין ועד למאגרי סטטיסטיקות הקורונה של משרד הבריאות, בכל יום נוצרות כמויות כמעט בלתי נתפסות של דאטה. כדי לנתח את כל הנתונים האלה ולהפוך אותם למסקנות עסקיות פרקטיות שיש להן ערך יש צורך במומחים במערכות מידע, ובפרט מומחים בתחום ה - Big Data שבו מתמקדים בכמויות ענק של נתונים.


בשוק של היום יש מחסור משמעותי באנשי ביג דאטה. ההערכות הן שהמחסור הזה ימשיך גם בעשור הקרוב ואולי אפילו מעבר לכך. המצב הזה יוצר הזדמנות גדולה למי שרוצים להשתלב במקצוע ולהפוך לאנשי מערכות מידע.


למי זה מתאים? לימודי מערכות מידע מתאימים למי שיש להם אהבה למחשבים, ראש מתמטי, ציונים גבוהים והמון תשוקה להשתלב בהייטק. חושבים שיש לכם את התכונות האלה? כבר עשיתם צעד ראשון לעבר קריירה. הצעד הבא, ואולי הכי חשוב, הוא לימודים.


הכלים הפרקטיים שמחפשים בהייטק


במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן אפשר למצוא תכנית לימודי מערכות מידע שבה מתמקדים גם בתחום הביג דאטה. התכנית נערכת בדגש פרקטי והסטודנטים יכולים לקחת חלק בשיתופי פעולה עם חברות תוכנה כבר בזמן התואר. אחד משיתופי הפעולה האלה הוא עם "מיה מחשבים", נציגת SAS בישראל. בתכנית נכללת גם הכשרה ביזמות עסקית והייטק.


הניסיון הפרקטי הזה יכול לעזור לפתוח דלתות אחרי התואר ולהשתלב בחברות השונות. המעסיקים של היום מחפשים עובדים שמגיעים אליהם כשהם כבר מבינים את התחום, בעדיפות למי שכבר התנסו בו בפועל.


הלימודים מתאימים גם לאנשים עובדים, והסטודנטים יכולים למצוא עבודה בתחום כבר בזמן התואר. בשוק ההייטק של היום יש מגוון של הזדמנויות ואפשר לבחור בין לא מעט אפיקי תעסוקה כמו מנתחי מערכות, מעצבי בסיסי נתונים, מטמיעים, מנהלי פרויקטים ועוד. אנשי ביג דאטה לא עובדים רק בחברות הייטק, הם יכולים להשתלב בלא מעט מסגרות אחרות כמו בנקים, חברות בתחום הדיגיטל, סטארט אפים, מערכת הבריאות, מפעלים והרשימה עוד ארוכה.


בין התפקידים המבוקשים לבוגרים בתחום הביג דאטה הם מפתחי מערכות ומנתחי מערכות מידע. מדובר על תפקידים עם שכר גבוה גם למתחילים. בתחילת הדרך עובדים יכולים להגיע למשכורות שבין 10,000 - 15,000 שקלים לחודש ובמקרים רבים השכר מכפיל את עצמו בתוך כמה שנים.

 


שוק ההייטק הישראלי אמנם פורח בכל רחבי הארץ, אבל הלב שלו עדיין במרכז. חברות ההייטק הגדולות מרוכזות היום באזורים כמו הבורסה ברמת גן, רמת החיים והרצליה פיתוח. עבור מי שלומדים וגרים במרכז יכולות להיפתח לא מעט אפשרויות תעסוקה איפה שהכל קורה.

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 26/5/2021
משבר הקורונה רק החריף את הצורך במנהלים איכותיים בשירותי הבריאות. רוצים לקריירה מבוקשת שגם תורמת לאחרים? הכל על האפשרויות שעומדות בפני בוגרי מנהל מערכות בריאות בשוק של היום. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 26/5/2021
איך השינויים המהירים שמתרחשים במשק משפיעים על לימודי מנהל עסקים? הסטודנטים של היום צריכים להתאים את עצמם לדרישות של מחר, והדרך לעשות את זה מתחילה בתואר. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp