חשבונאות וחדשנות - מה חדש בלימודי ראיית חשבון ולמה כדאי ללמוד?

26/5/2021 מאת: אנאבל אדמסקי (670 צפיות)

חשבתם שחשבונאות היא רק מספרים וחישובים יבשים? מקצוע ראיית החשבון עובר לאחרונה התחדשות משמעותית והיום מדובר על מקצוע דינמי שיש לו קשר להחלטות הפיננסיות הכי מכריעות במשק. אז איך מגיעים להיות רואי חשבון ומה לומדים בתואר?

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מקצוע החשבונאות עובר תחייה מחודשת - איך אפשר להשתלב במקצוע המבוקש?


לימודי חשבונאות תמיד נקשרו עם סטטוס וקריירה מבוקשת, ובזמן האחרון המקצוע עובר התחדשות משמעותית. ראיית חשבון היום שונה מאוד מהמקצוע הקלאסי והפכה לשם נרדף לחדשנות, עם מגוון ענק של הזדמנויות תעסוקה. אז מה שונה היום בתחום?


קריירה בחשבונאות היום היא כבר ממש לא רק עבודה במשרד רואי חשבון או בתפקידי מבקר. אנשי המקצוע משתלבים במגוון רחב מאוד של תחומי עיסוק שיש להם ביקוש גדול בשוק. הם יכולים להשתלב כמנהלים בבנקים, אנליסטים בחברות ביטוח או בתי השקעות, סמנכ"לי כספים, מבקרי מערכות מידע ועוד המון תפקידים שיש להם השפעה ישירה על מה שקורה בשוק הפיננסי בארץ.


גם העבודה עצמה שונה מאוד ממה שאולי שמענו על ראיית חשבון. רואי חשבון כבר לא רק עוסקים בחישובים יבשים אלא פועלים בסביבות טכנולוגיות מתקדמות ודינמיות ועובדים מול מערכות מידע. המקצוע גם מביא אותם למסגרות מעניינות כמו ליווי של חברות במיזוגים ורכישות, ייעוץ לעסקים ועוד.


חשבונאות הפכה למקצוע מבוקש מאוד בארץ וההערכות היא שקיים מחסור במאות אנשי מקצוע. אחת הסיבות לביקוש המוגבר הזה ברואי חשבון הוא ההבנה של מנהלים שחשבונאות קשורה בקשר ישיר לרווחיות ולהצלחה הכספית של הארגונים שלהם. יותר ויותר חברות מעסיקות רואי חשבון כדי שיסייעו להם לנתח את הפעילות ולקבל החלטות פיננסיות חשובות ומכריעות, בעיקר כי לרואי חשבון יש ידע בתקנות והתמצאות בנעשה בשוק שאין לאנשי מקצוע אחרים. הם מכירים את מה שקורה באמת בשטח ויודעים לתת את הדגש שארגונים צריכים כדי לנווט בשוק התחרותי של היום.


מורידים את האבק מהמקצוע


אז איך משתלבים בתחום? הדרך להתחיל היא בלימודי חשבונאות לתואר ראשון. בתואר רוכשים את כל הכלים והידע כדי להגיע לתפקיד הנכסף של רואה החשבון.


במרכז האקדמי למשפט ולעסקים מתקיימת תכנית שבה שמים דגש על חשיבה מחוץ לקופסה. במסלול מעודדים את הסטודנטים לפתח חשיבה עסקית עצמאית ולהבין מה באמת עומד מאחורי המספרים והחישובים. במסלול שואפים "להוריד את האבק" מהמקצוע, לרענן אותו ולהציג אותו כפי שהוא באמת - חדשני, דינמי וגם מעניין.


אחד הדגשים המרכזיים במסלול הוא שיתופי פעולה עם ה - BIG4, ארבעת התאגידים הגדולים בתחום החשבונאות בעולם. בתואר נכלל קורס מערכות מידע שאותו מעבירים בכירים ממשרד BIG4, במסגרת הקורס הסטודנטים מכירים שימושים פרקטיים של מערכות מידע ולומדים איך הן משמשות היום חלק בלתי נפרד מהעולם העסקי. מצטיינים יכולים להשתלב בתור מתמחים במחלקת מערכות המידע של פירמות מובילות.


אחרי שרוכשים את כל הכלים והידע במהלך התואר, נשאר לכם רק לעבור את מבחני מועצת רואי החשבון ואז כל הדלתות נפתחות בפניכם. מחברות ראיית החשבון הגדולות ועד לבנקים וגופים פיננסיים, יש לא מעט דרכים שאפשר לבחור.


הסטודנטים יכולים להכיר חלק מהאפיקים האלה כבר בזמן התואר ולבחור מסלולים שונים בזמן ההתמחות כמו מיסים, ייעוץ ניהולי, הערכת שווי וביקורת קלאסית. בעתיד הם יכולים גם להתקדם ולהגיע לתפקידים בכירים שיש להם השפעה על התהליכים הכי חשובים במשק.

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 16/11/2021
סטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר - מה הם באמת חושבים על התואר, הקמפוס, המרצים והאווירה אחרי השיעורים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 15/11/2021
מה חושבים הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת על הלימודים? הנה כל מה שיש להם להגיד על התואר, הקמפוס, המרצים ועוד. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים שלומדים היום בקריה האקדמית אונו על הלימודים, הקמפוס, התכנים והאווירה בתואר? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת בן גוריון? הנה מה שחושבים הסטודנטים על הקמפוס, הקורסים, המרצים והאווירה בבאר שבע. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 10/11/2021
סטודנטים מספרים על האוניברסיטה הפתוחה - מה דעתם על התואר, על השילוב בין עבודה ולימודים, על המרצים ועל הקמפוס? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 9/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת אריאל בשומרון? הבאנו לכם חוות דעת של סטודנטים שלומדים היום באריאל ומספרים על המרצים, הקמפוס, האווירה בלימודים ועוד. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין