חשבונאות וחדשנות - מה חדש בלימודי ראיית חשבון ולמה כדאי ללמוד?

26/5/2021 מאת: אנאבל אדמסקי (485 צפיות)

חשבתם שחשבונאות היא רק מספרים וחישובים יבשים? מקצוע ראיית החשבון עובר לאחרונה התחדשות משמעותית והיום מדובר על מקצוע דינמי שיש לו קשר להחלטות הפיננסיות הכי מכריעות במשק. אז איך מגיעים להיות רואי חשבון ומה לומדים בתואר?

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מקצוע החשבונאות עובר תחייה מחודשת - איך אפשר להשתלב במקצוע המבוקש?


לימודי חשבונאות תמיד נקשרו עם סטטוס וקריירה מבוקשת, ובזמן האחרון המקצוע עובר התחדשות משמעותית. ראיית חשבון היום שונה מאוד מהמקצוע הקלאסי והפכה לשם נרדף לחדשנות, עם מגוון ענק של הזדמנויות תעסוקה. אז מה שונה היום בתחום?


קריירה בחשבונאות היום היא כבר ממש לא רק עבודה במשרד רואי חשבון או בתפקידי מבקר. אנשי המקצוע משתלבים במגוון רחב מאוד של תחומי עיסוק שיש להם ביקוש גדול בשוק. הם יכולים להשתלב כמנהלים בבנקים, אנליסטים בחברות ביטוח או בתי השקעות, סמנכ"לי כספים, מבקרי מערכות מידע ועוד המון תפקידים שיש להם השפעה ישירה על מה שקורה בשוק הפיננסי בארץ.


גם העבודה עצמה שונה מאוד ממה שאולי שמענו על ראיית חשבון. רואי חשבון כבר לא רק עוסקים בחישובים יבשים אלא פועלים בסביבות טכנולוגיות מתקדמות ודינמיות ועובדים מול מערכות מידע. המקצוע גם מביא אותם למסגרות מעניינות כמו ליווי של חברות במיזוגים ורכישות, ייעוץ לעסקים ועוד.


חשבונאות הפכה למקצוע מבוקש מאוד בארץ וההערכות היא שקיים מחסור במאות אנשי מקצוע. אחת הסיבות לביקוש המוגבר הזה ברואי חשבון הוא ההבנה של מנהלים שחשבונאות קשורה בקשר ישיר לרווחיות ולהצלחה הכספית של הארגונים שלהם. יותר ויותר חברות מעסיקות רואי חשבון כדי שיסייעו להם לנתח את הפעילות ולקבל החלטות פיננסיות חשובות ומכריעות, בעיקר כי לרואי חשבון יש ידע בתקנות והתמצאות בנעשה בשוק שאין לאנשי מקצוע אחרים. הם מכירים את מה שקורה באמת בשטח ויודעים לתת את הדגש שארגונים צריכים כדי לנווט בשוק התחרותי של היום.


מורידים את האבק מהמקצוע


אז איך משתלבים בתחום? הדרך להתחיל היא בלימודי חשבונאות לתואר ראשון. בתואר רוכשים את כל הכלים והידע כדי להגיע לתפקיד הנכסף של רואה החשבון.


במרכז האקדמי למשפט ולעסקים מתקיימת תכנית שבה שמים דגש על חשיבה מחוץ לקופסה. במסלול מעודדים את הסטודנטים לפתח חשיבה עסקית עצמאית ולהבין מה באמת עומד מאחורי המספרים והחישובים. במסלול שואפים "להוריד את האבק" מהמקצוע, לרענן אותו ולהציג אותו כפי שהוא באמת - חדשני, דינמי וגם מעניין.


אחד הדגשים המרכזיים במסלול הוא שיתופי פעולה עם ה - BIG4, ארבעת התאגידים הגדולים בתחום החשבונאות בעולם. בתואר נכלל קורס מערכות מידע שאותו מעבירים בכירים ממשרד BIG4, במסגרת הקורס הסטודנטים מכירים שימושים פרקטיים של מערכות מידע ולומדים איך הן משמשות היום חלק בלתי נפרד מהעולם העסקי. מצטיינים יכולים להשתלב בתור מתמחים במחלקת מערכות המידע של פירמות מובילות.


אחרי שרוכשים את כל הכלים והידע במהלך התואר, נשאר לכם רק לעבור את מבחני מועצת רואי החשבון ואז כל הדלתות נפתחות בפניכם. מחברות ראיית החשבון הגדולות ועד לבנקים וגופים פיננסיים, יש לא מעט דרכים שאפשר לבחור.


הסטודנטים יכולים להכיר חלק מהאפיקים האלה כבר בזמן התואר ולבחור מסלולים שונים בזמן ההתמחות כמו מיסים, ייעוץ ניהולי, הערכת שווי וביקורת קלאסית. בעתיד הם יכולים גם להתקדם ולהגיע לתפקידים בכירים שיש להם השפעה על התהליכים הכי חשובים במשק.

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 18/8/2021
במל"ג הכירו השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. מוסד הלימוד יהפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. ומה חושבים הסטודנטים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/7/2021
בעידן שבו מעסיקים בהייטק מחפשים ניסיון קודם, איך בוגרים טריים יכולים לשדרג את הסיכויים להתקבל למשרת החלומות? הכל על מסלול לימודים חדש שבו הדגש הוא על רכישת ידע מעשי כבר בזמן התואר. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp