מהו מקצוע העתיד בהייטק? הכל על הלימודים שיפתחו לכם דלת לקריירה מבוקשת

18/5/2021 מאת: מערכת "לימודים בישראל" (460 צפיות)

ביג דאטה הוא אחד המקצועות המבוקשים בהייטק. איך אפשר להתקבל לתפקידים האלה ומה כדאי ללמוד? הכל על הלימודים שיסדרו לכם קריירה במקצוע העתיד.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


Big data הוא מקצוע העתיד בהייטק - הכל על הלימודים שיעזרו לכם להשתלב בתחום

 

בשוק העבודה של היום כבר ברור שתעשיית ההייטק היא אחד ממקומות התעסוקה הכי מבוקשים. המשכורות הגבוהות והתנאים המפנקים מושכים לא מעט סטודנטים ללימודי מדעי המחשב, כדי להשתלב בתפקידים הנחשקים האלה.


מה שלא כולם יודעים הוא שההייטק הוא תחום דינמי ושהתפקידים המבוקשים בו משתנים כל הזמן. אחד התחומים הכי חמים היום הוא מדעי הנתונים ו - Big Data. לא מעט מומחים מגדירים את התחום הזה בתור "מקצוע העתיד", וההערכות הן שחסרים אלפי אנשי מקצוע שישתלבו בו. מול ההזדמנות הגדולה הזאת, לא מעט אנשים שואלים את עצמם מה זה בכלל ביג דאטה? ואיך משתלבים במקצוע? הבאנו לכם תשובות.

 

 

מתמקצעים בביג דאטה - ומקבלים יתרון לקריירה


מהסמארטפון שבכיס שלנו ועד למאגרי מידע עסקיים ענקיים של בנקים או תאגידים, מדי יום נוצרת כמות חסרת תקדים של נתונים. עסקים שמעוניינים לתרגם את המידע הזה לרווחים צריכים להשתמש בכלים הנכונים כדי לעבד אותו. בשביל זה נולד תחום חדש שמוכר בשם Big Data.


לאנשי ביג דאטה יש תפקיד חשוב בהתמודדות עם האתגרים החדשים האלה בשוק. הם אחראיים על מיון הנתונים ועיבוד שלהם כדי לקבל מסקנות פרקטיות, שבהן מנהלים ומנכ"לים יכולים להשתמש כדי לבנות את האסטרטגיה העסקית שלהם ולהפוך אותה לכמה שיותר יעילה וממוקדת לצורכי השוק.


לפי נתונים של הפורום העולמי לכלכלה, ביג דאטה הוא אחד התחומים עם הגידול הכי משמעותי במשרות. גם בארץ יש מחסור גדול במומחים במקצוע, מה שמביא גם לרמות שכר גבוהות במיוחד, וגם פותח לא מעט הזדמנויות לסטודנטים שרוצים להשתלב בענף המתפתח הזה.


בין המוסדות האקדמיים שמציעים הכשרה לתפקידים אלה נכלל המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן. בפקולטה למדעי המחשב במוסד זה מתקיימות שתי תכניות לימוד - לימודי מדעי המחשב ולימודי מערכות מידע.


אחד הדגשים המרכזיים בשתי תכניות הלימוד הוא על הקנייה של כלים שנדרשים להצלחה בשוק ההייטק התחרותי של היום.


איך עושים את זה? אחת הדרכים שבהן עוזרים לסטודנטים למדעי המחשב להתכונן לקריירה היא השילוב בין לימודים תיאורטיים לבין יכולות יישומיות, כאשר הדגש הוא על הכנה לכניסה לשוק העבודה. הסטודנטים יכולים לקחת חלק בהתמחות פרקטית ב - Big Data וכך להכיר מקרוב את ההתפתחויות והחידושים בתחום מדעי הנתונים.


במסגרת הלימודים, הסטודנטים משתלבים בחברות הייטק כבר במהלך התואר. המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מפעיל שיתוף פעולה עם חברת MIA ANALYTICS, שהיא נציגה של ספקית התוכנה האמריקאית SAS בארץ ומספקת היום פתרונות למאות ארגונים בישראל. במהלך ההתמחות הסטודנטים יכולים לצבור ניסיון מקצועי פרקטי, מה שיכול להקל על ההשתלבות שלהם בהייטק אחרי התואר. הם יכולים לראות ממקור ראשון מה קורה בשטח בתחום הביג דאטה וכך להכין את עצמם להמשך הדרך המקצועית. ההערכות הן שהתחום רק ימשיך להתפתח בשנים הקרובות, כך שלבוגרים יש למה לחכות - וגם לא מעט הזדמנויות לבנות קריירה באחד התחומים הכי מסקרנים בהייטק.

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 18/8/2021
במל"ג הכירו השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. מוסד הלימוד יהפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. ומה חושבים הסטודנטים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/7/2021
בעידן שבו מעסיקים בהייטק מחפשים ניסיון קודם, איך בוגרים טריים יכולים לשדרג את הסיכויים להתקבל למשרת החלומות? הכל על מסלול לימודים חדש שבו הדגש הוא על רכישת ידע מעשי כבר בזמן התואר. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp