לימודי מדעי ההתנהגות בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי ההתנהגות בקריה האקדמית אונו

לימודי מדעי ההתנהגות בשילוב אמנויות בקריה האקדמית אונו


בקריה האקדמית אונו מתקיימים לימודי מדעי ההתנהגות בשילוב אמנויות. בתכנית זו לומדים על מגוון גורמים חברתיים ונפשיים שיש להם השפעה על חיי האדם והתנהגותו. במהלך תואר זה מכירים גם כלים אמנותיים שונים שיכולים לסייע לפיתוח החשיבה.


לימודי מדעי ההתנהגות מתקיימים במסלול נוח לאנשים עובדים והם כוללים התנסויות מעשיות שונות. בוגרי התואר גם זכאים לדיפלומה בתחום הנחיית הקבוצות, שיכולה לסייע להם בהמשך דרכם. תואר זה גם מהווה הכנה לקראת המשך לתואר שני בתחום הטיפול באמנויות. הוא כולל הכנה לתואר שני בענף זה מבחינת קורסי קדם נדרשים וכן שעות האמנות המעשיות. בסיום לימודיהם יכולים הבוגרים להשתלב במגוון מסגרות, כגון בתפקידי ניהול, הדרכה, רווחה ומשאבי אנוש. באפשרותם להשתלב במסגרות לנוער בסיכון, בפנימיות, במערכת החינוך הבלתי פורמלית, בארגונים חברתיים, בעמותות חברתיות, במלכ"רים, בשירותים ציבוריים ובמשרדי הממשלה.

 

היכן לומדים?


החל משנת תשפ"ב הלימודים מתקיימים בקמפוס קריית אונו

 

תכנית הלימודים


במהלך התואר הסטודנטים לומדים על גורמים פסיכולוגיים, חברתיים ותרבותיים אשר משפיעים על האדם. כמו כן, הם נחשפים לאמנויות שונות בעזרתן ניתן לפתח חשיבה מקורית "מחוץ לקופסה" הנדרשת במדעי ההתנהגות. נוסף על כך, הם דנים בסוגיות יצירתיות שונות שנוגעות לפסיכולוגיה של האמנות תוך עיסוק בתחומים כגון אימפרוביזציה, עבודת שחקנים על דמויות, קולנוע ועוד, ומתוודעים לשיטות בלתי מילוליות לתקשורת ולעבודה עם קבוצות, קהילות ופרטים במגוון של מסגרות.


במסגרת התואר נחשפים הסטודנטים לתכנים בתחום הנחיית הקבוצות, ובסיום הלימודים הם זכאים לדיפלומה נוספת בתחום זה. בהקשר זה הם מכירים מודלים שונים לעבודה קבוצתית, בעזרתם ניתן לעסוק בסיפורי החיים של קבוצות ופרטים.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים שלוש שנים. הם מתקיימים במסלול נוח לשילוב עם עבודה. בשנה הראשונה לומדים יום לימודים מלא וחצי יום נוסף להכשרה קלינית מחוץ לקמפוס. התכנית כוללת שיעורים מעשיים, שיעורי סטודיו והתנסות פרקטית, כדי לסייע לסטודנטים לצבור כלים מקצועיים חשובים ולהתכונן לקראת ההשתלבות בשוק העבודה בהמשך.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך התואר:

 

 • קונטקט אימפרוביזציה
 • פסיכולוגיה של האמנות
 • קולנוע ומחאה חברתית
 • מודלים בעבודה קבוצתית
 • יצירתיות במדעי ההתנהגות
 • מסיפורים אישיים לקול חברתי
 • מיומנויות תקשורת ושיטות לא מילוליות
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

בקריה האקדמית אונו ניתן למצוא מסלולי לימוד נוספים לתואר ראשון, במקצועות כגון חינוך וחברה, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, ספורטתרפיה, מנהל עסקים, משפטים ועוד. בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך גם לתואר שני במגוון מסלולים וכך לפתח את מיומנויות המחקר והכישורים המקצועיים. במהלך הלימודים מושם דגש על רכישה של ידע וכלים פרקטיים להשתלבות בשוק העבודה בתפקידים מבוקשים, רבות מן התכניות מותאמות לשילוב עם עבודה ויכולים ללמוד בהן עובדים המעוניינים לפתח את הקריירה ולהרחיב את סל הכלים המקצועי.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה למדעי ההתנהגות המועמדים נדרשים לעמוד בדרישות הבאות:

 

 • בגרות מלאה מטעם משרד החינוך או תעודה שוות ערך כגון מכינה קדם אקדמית או בגרות מחו"ל
 • ציון פסיכומטרי - הסף המינימלי לקבלה למכללה הוא 520 ומעלה
 • מועמדים שברשותם בגרות בממוצע ציונים 90 ומעלה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי.
 • ציון סיווג בשפה האנגלית באמצעות פסיכומטרי או בחינת אמי"ר
 • מועמדים שהפסיכומטרי שלהם אינו בשפה העברית נדרשים למבחן יע"ל


חשוב להדגיש - תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת!

 

תעודה


בסיום הלימודים זכאים בוגרים העומדים בהצלחה בכל חובותיהם לקבל תואר ראשון BA במדעי ההתנהגות מטעם הקריה האקדמית אונו. כמו כן, הם מקבלים תעודה בתחום הנחיית הקבוצות.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו
Whatsapp Whatsapp