רוצה פרטים על הסבה לשיווק?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי שיווק לאקדמאים - מחפשים הסבה לשיווק?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הסבה לשיווק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לשיווק


תחום השיווק הוא מבוקש באקדמיה ובין מי שמגלים בו עניין נכללים גם אקדמאים שסיימו תואר במקצוע אחר וברצונם לשנות כיוון מקצועי. מאחר וזהו ענף מגוון ודינמי במיוחד, ניתן למצוא בו אפיקים מקצועיים רבים שעשויים להתאים לבעלי תואר מענפים שונים, כגון מקצועות ניהוליים, מקצועות המדיה, מקצועות טכנולוגיים, הייטק ועוד. אנשי המקצוע השונים יכולים להביא לידי ביטוי את הידע הקודם שברשותם וכך להתפתח ולהתקדם בתחום העיסוק החדש.


נכון להיום, לא מתקיים במוסדות הלימוד בארץ מסלול ייעודי להסבת אקדמאים לתואר ראשון בשיווק. עם זאת, אקדמאים המעוניינים בתואר ראשון בתחום זה יכולים למצוא מסלולים שונים שבהם באפשרותם לקצר את משך הלימודים לקבלת התואר. כמו כן, פועלות תכניות לימודי תעודה שגם בהן ניתן להעשיר את הידע המקצועי ולרכוש כלים לפיתוח קריירה בענפי הפרסום והדיגיטל. דרך המסלולים הללו ניתן לרכוש את הידע הנדרש לפיתוח קריירה בשיווק, דיגיטל, פרסום ואפיקים משיקים נוספים שבהם יש דרישה בשוק העבודה.

 

למי זה מתאים?


המסלולים להסבת אקדמאים יכולים להתאים לבעלי תואר ראשון במגוון תחומים שמעוניינים לשנות מסלול קריירה ולהשתלב בתפקידי שיווק ופרסום. אקדמאים מענפים רבים מתעניינים בקריירה בתחום זה, הן מי שמגיעים מעולם העסקים והמדיה, והן כאלה שמגיעים מענפים שאינם קרובים בהכרח וברצונם לעבור שינוי מקצועי לענף דינמי ומבוקש.


כמו כן, המסלול יכול להתאים לעובדים בארגונים שמעוניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית ולהשתלב בתפקידים בתחום הפרסום, ניהול מוצר, ניהול פרויקטים וענפים משיקים נוספים. בחלק ממקרים אלה הלימודים הם בעידוד המעסיק ולעיתים אף במימונו.

 

מסלולים אפשריים


בעלי תואר ראשון שברצונם ללמוד את תחום השיווק יכולים לבחור מבין מספר אפשרויות המוצעות כיום במוסדות הלימוד:


תואר ראשון נוסף


כאמור, בעלי תואר שמעוניינים ללמוד את תחום השיווק לתואר ראשון נדרשים ללמוד את המקצוע כתואר ראשון נוסך ולהשלים את מלוא החובות לקבלת התואר. עם זאת, במקרים מסוימים ניתן לקבל פטורים על קורסים מסוימים שנלמדו במסגרת התואר הקודם, מה שנוגע בעיקר לבוגרי מקצועות רלוונטיים כגון מנהל עסקים, ניהול, כלכלה, תקשורת וכדומה. ההחלטה על מתן פטורים נעשית על ידי מוסדות הלימוד בהתאם לשיקוליהם ולהישגים הקודמים של המועמדים.


חוג לאחר תואר


במסגרות אלה יכולים ללמוד אקדמאים המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם, הם משתתפים בתואר נוסף בהיקף של לפחות שלושת רבעי מן הקורסים הנכללים בתכנית המלאה לתואר. הם יכולים לקבל פטורים מסוימים על סמך הלימודים הקודמים. מסלולים אלה לא מקנים תואר נוסף אלא תעודה שמעידה על סיום החובות לחוג לאחר תואר.


לימודי תעודה


אקדמאים יכולים להרחיב את הידע המקצועי בשיווק דרך לימודי תעודה שונים. מדובר על מסלולי הכשרה ממוקדים שהיקפם לרוב קצר מזה של תואר ראשון, ובמהלכם שמים דגש על פיתוח מיומנויות פרקטיות הנדרשות בשוק העבודה. הקורסים מתקיימים בענפים מגוונים כגון פרסום דיגיטלי, קידום אתרים, PPC, רשתות חברתיות, כתיבה שיווקית ועוד. בדרך כלל הם כוללים פרויקטים והתנסויות בעבודה מול לקוחות, כדי לסייע למשתתפים לפתח כלים פרקטיים לקראת ההשתלבות במקצוע.

 

תכנית הלימודים


את תחום השיווק ניתן ללמוד בדרך כלל כהתמחות או חטיבה לבחירה במסגרת לימודי מנהל עסקים או לימודי ניהול. קיימות גם מספר תכניות לתואר ראשון בשיווק שבהן מתמקדים בפרסום וקידום דיגיטלי ומסורתי.


לימודי מנהל עסקים בהתמחות שיווק מקיפים הן אסטרטגיות מיתוג ופרסום מקוון, והן כלים ניהוליים להובלה של תהליכים עסקיים ואסטרטגיות ארגוניות. נרכשות מיומנויות חקר שוק ומתחרים, טכניקות מכירה, העברה יעילה של מסרים ופעילות בשווקים הגלובליים. הסטודנטים יכולים גם לרכוש ידע בפיתוח וקידום מיזמים וסטארט אפים ולהתנסות בכך בעצמם. לצד הכלים הללו נרכש גם ידע בתחומים רלוונטיים למנהלים כגון מימון, שוק ההון ומערכות מידע.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים משתנה בהתאם לקריטריונים שונים ובראשם סוג התואר הקודם של האקדמאים. בחלק מן המקרים ניתן לקצר את משך הלימודים לפרק זמן של כשנתיים. אורכו של התואר המלא הוא שלוש שנים.


קבלת פטורים נתונה לשיקול הדעת של כל מוסד הלימוד ונעשית על סמך ההישגים הקודמים של האקדמאים בקורסים הרלוונטיים. בדרך כלל הקורסים החופפים הם קורסי יסוד ומבוא, אולם בחלק מן המקרים ניתן לקבל פטורים נרחבים יותר בהיקפם, בכפוף לעמידה בדרישות.


במוסדות מסוימים ניתן למצוא מסלולי לימוד המותאמים לאנשים עובדים, כגון לימודי ערב או מסלולים גמישים שבהם הסטודנטים יכולים לתכנן את מערכת השעות כדי לשלבה בנוחות רבה יותר עם הקריירה. בתכניות אלה לומדים בדרך כלל גם בחודשי הקיץ.


תנאי קבלה


קבלת מועמדים אקדמאים נעשית לרוב על סמך הישגיהם בתואר הראשון הקודם. ממוצע הציונים בתואר משתנה ממוסד למוסד אולם לרוב נע בין 80 - 85. בחלק מן המוסדות מביאים בחשבון גם את הציון של המועמדים בפסיכומטרי.


חלק מן המסלולים מיועדים לבוגרי לימודים במקצועות משיקים, כגון מקצועות הניהול והחשבונאות, אולם ניתן למצוא מסלולים הפתוחים גם לבוגרי תואר במגוון של מקצועות נוספים. במקרים אלה, לעיתים יש צורך בקורסי השלמה כחלק מדרישות הסף. כמו כן, בחלק מן המקרים מועמדים שחסרים ידע קודם רלוונטי יכולים לקחת חלק במכינות שמציעים במוסדות.


חשוב להדגיש - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת! מומלץ לוודא את התנאים מול מוסדות הלימוד


תעודה


סוג התעודה משתנה בהתאם למסלול הנלמד. בוגרי תואר ראשון נוסף מלא זכאים לתואר ראשון BA מטעם מוסד הלימוד. בוגרי מסלולי חוג לאחר תואר מקבלים תעודה המעידה על השלמת לימודים, אולם אינם מקבלים תואר ראשון נוסף. תעודת החוג לאחר תואר מקנה בדרך כלל אפשרות להמשיך לתואר שני בתחום.

 

אפשרויות תעסוקה


בשוק העבודה של היום ישנן אפשרויות רבות לבוגרי לימודים בתחום השיווק. הם יכולים להשתלב בתפקידי מנהלי פרסום, אנליסטים, מנהלי מוצר, מנהלי מותגים ואנשי מרקום. כמו כן, ניתן להשתלב בענפים משיקים כגון בדוברות ויחסי ציבור, הסברה וייעוץ תקשורתי. אפיקים נוספים הם תפקידים כגון פלנרים, קופירייטרים, מתכננים ותקציבאים במשרדי פרסום.


תפקידים רבים היום מתמקדים בזירת הדיגיטל. הבוגרים יכולים למלא תפקידים כגון מנהלי קמפיינים בגוגל או ברשתות חברתיות כגון פייסבוק או אינסטגרם. תפקידים נוספים בדיגיטל כוללים מקדמי אתרים, מנהלי סושיאל, מנהלי מדיה דיגיטלית, אנשי PPC, מנהלי רכש דיגיטלי ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה לשיווק?

רוצה לדעת יותר על הסבה לשיווק?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית

התקבלו 85 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp