קורס ניהול פרויקטים וניהול אג`ילי במכללה האקדמית כנרת - למובטלים ולנמצאים בחל"ת

שירות אישי - צור קשר
קורס ניהול פרויקטים וניהול אג`ילי במכללה האקדמית כנרת - למובטלים ולנמצאים בחל"ת

קורס ניהול פרויקטים וניהול אג'ילי במכללה האקדמית כנרת - למובטלים ולנמצאים בחל"ת


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית כנרת מתקיים קורס ניהול פרויקטים וניהול אג'ילי. התכנית מתקיימת בשיתוף עם הרשות לחדשנות ובה יכולים העומדים בתנאים לקבל הכשרה לתפקידי ניהול פרויקטים בהייטק.


חשוב להדגיש - הקורס רלוונטי למובטלים ולנמצאים בחל"ת בלבד


בקורס זה יכולים המשתתפים להכיר מודלים עסקיים וכלים ניהוליים המותאמים לשינויים העוברים על תחום ניהול הפרויקטים לאחרונה. כיום בארגונים רבים מבינים כי חשוב להתאים את הפיתוח לקצב השינויים המהיר, כדי להתמודד עם שינויים בלתי צפויים אלה פותחו מערכות ניהול כגון גישת אג'ייל (Agile), שעיקרה גמישות ואפקטיביות להתמודדות עם אי ודאות. במהלך הקורס המשתתפים מכירים את הגישה ועקרונותיה ולומדים כיצד להשתמש בה כדי להוביל פרויקטים טכנולוגיים להצלחה תוך שמירה על איכות ויעילות.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס נחשפים לגישות ניהול ומודלים עסקיים ומתמקדים בשיטת הניהול האג'ילי ובכלים לניהול פרויקטים. בקורס משולב שימוש בתוכנת סימולציה לתכנון ולניהול של פרויקטים. כמו כן נכלל תרגול בסימולטור לניהול סיכונים. המשתתפים מתרגלים את עקרונות הגישה האג'ילית ואת יישומיה במחזור החיים של הפרויקט.


בתכנית מקיפים את ההיבטים הניהוליים הנוגעים לניהול פרויקט, החל משלב הייזום, דרך תכנון ויישום ועד לניתוח וסיכום התהליך. המשתתפים לומדים על שיטות יעילות לתכנון ולניהול הפרויקט ומקיפים תחומי ידע חיוניים כגון עלויות, זמן, משאבים, איכות, ניהול סיכונים, אינטגרציה ורכש, וכן היבטים משפטיים רלוונטיים.


נוסף על כך, המשתתפים מפתחים מיומנויות רכות הנדרשות ממנהלי הפרויקטים, לרבות הצגה יעילה של מסרים, שיתוף פעולה בצוות, ניהול בתנאי אי ודאות ועוד. הם מפתחים כישורי יזמות וחדשנות המותאמים לדרישות בשוק ההייטק ובתעשייה של היום.

 

 

מתכונת הלימוד


זהו קורס אונליין, הוא כולל 144 שעות לימוד אקדמיות ומחולק ל - 30 מפגשים שנלמדים באופן מקוון, אחת לשבוע בשעות הערב. היקף הקורס כחמישה חודשים.


התכנית מורכבת ממספר מרכיבים:

 

 • קורס ניהול פרויקטים מבוסס סימולציה
 • קורס ניהול פרויקטים אג'ילי
 • הכשרה בתחום הכישורים הרכים שבה מפתחים מיומנויות חדשנות, יזמות ועבודת צוות
 • ליווי מעשי
 • ליווי תעסוקתי - בקורס זה השמה מקצועית בשיתוף עם חברת ההשמה AllJobs. המשתתפים מקבלים ליווי תעסוקתי הכולל הכנה לראיונות עבודה וחיבור לארגונים בשוק, במסגרת מעטפת תעסוקתית אישית.

 

הקורס מוכר למימוש הפיקדון הצבאי לחיילים משוחררים. הרשות לחדשנות מעניקה לנרשמים מלגת לימודים.

 

נושאי הלימוד


משתתפי הקורס לומדים מגוון נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

 • ניהול צוותים מרחוק
 • עולם הסטארט אפים
 • חדשנות בעולם משתנה
 • מדדים לניהול פרויקטים
 • מתודולוגיות ופרקטיקום אג'ייל
 • כלים דיגיטליים לניהול משימות
 • התמודדות ארגונים בעולם כאוטי
 • ועוד

 

סגל הוראה


הרכזת האקדמית של הקורס היא בעלת תואר דוקטור, שברשותה ניסיון בתפקידים בהייטק ובחברות סטארט אפ. היא חוקרת את תחומי ניהול הפרויקטים, IOT ותהליכי פיתוח ומומחים ביישום הפרדיגמה האג'ילית. נוסף על כך, היא משמשת מנהלת אקדמית של בית הספר להייטק במכללה האקדמית כנרת, מנהלת חטיבת פיתוח במרכז החדשנות כנרת וראשת המחלקה להנדסת תוכנה של המכללה.


תנאי קבלה


קורס זה רלוונטי רק למי שנמצאים בחל"ת או מובטלים. במסגרת תנאי הקבלה לקורס על המועמדים לעבור ראיון קבלה.

 

תעודה


משתתפים העומדים בהצלחה בכל חובות הקורס זכאים למספר תעודות. הם מקבלים תעודת ניהול פרויקטים וניהול אג'ילי המוענקת על ידי הרשות לחדשנות והמכללה האקדמית כנרת - היחידה ללימודי חוץ; תעודת "ניהול מבוסס סימולציה" בהסמכה של SandBoxModel; ותעודת "סקראם מאסטר מומחה" המוענקת על ידי מכון לין אג'ייל. כדי לקבל את הדיפלומות יש צורך בנוכחות של לפחות 85% מהמפגשים והשלמה של כל המטלות הנדרשות.

Whatsapp Whatsapp