מכינה 30+ בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

שירות אישי - צור קשר
מכינה 30+ בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

מכינה 30+ תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה ( לשעבר אוהלו )

 

בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה (לשעבר מכללת אוהלו) מתקיימת מכינה קדם אקדמית 30+. מסלול זה מותאם במיוחד למועמדים ללימודים בחינוך שהם מעל גיל 30 ואינם עומדים בדרישות הסף לקבלה ללימודים.


במכינה 30+ ניתן לרכוש את המיומנויות והכלים הנדרשים בלמידה באקדמיה, להשלים פערים ולשפר את סיכויי הקבלה לתואר בחינוך במסלולים השונים המתקיימים בקמפוס. צוות המכינות מסייע לסטודנטים ומעניק להם ליווי ויחס אישי, כדי להכין אותם לקראת המשך דרכם כסטודנטים.


תכנית הלימודים


במסגרת המכינה הסטודנטים רוכשים מיומנויות למידה וחשיבה המותאמות לעולם האקדמי ויכולות לסייע להם בהגעה לסף הקבלה הנדרש ללימודים. במהלך המכינה נלמדים קורסים במקצועות יסוד כגון אנגלית ואוריינות קדם אקדמית. כמו כן נלמדים קורסים בתחום החינוך.

 

מתכונת הלימוד


אורכה של מכינת 30+ הוא כסמסטר אחד. היא מתקיימת במתכונת ערב שמותאמת לצורכיהם של סטודנטים עובדים.

 

על מוסד הלימוד


בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה פועלות גם תכניות מכינות קדם אקדמיות לחינוך, שמותאמות למועמדים ללימודי חינוך שאינם עומדים בסף הקבלה. אותן מכינות מתאימות בין היתר לבעלי בגרות מלאה עם ממוצע נמוך מן הנדרש או לבעלי בגרות חלקית, שעומדים בדרישות מוסד הלימוד. לאחר סיום מוצלח של המכינות ניתן להמשיך לתואר הראשון בחינוך בקמפוס לחדשנות בחינוך ובהוראה.


בקמפוס נלמדים מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני בחינוך במגוון של מקצועות. בתארים במוסד זה משולבת התנסות מעשית רבה כדי לסייע להכין את הסטודנטים לקראת אתגרי המקצוע. הלימודים לתואר ראשון כוללים תעודת הוראה כדי לאפשר לבוגרים להשתלב במערכת החינוך ללא צורך להשלים לתעודה זו אחרי סיום התואר.


במוסד הלימוד שואפים להכשיר את הסטודנטים להוביל חדשנות בעולם ההוראה. בקמפוס פועלים מרכז סימולציות ויחידה לקידום ההוראה, שבהם מכינים את הסטודנטים לקראת מפגשים עם התלמידים במערכת ההוראה. הם יכולים לבחון מצבים מתוך הנעשה בשטח ולהכיר דרכים להתמודדות עם אתגרים מקצועיים.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


מכינה זו מתאימה למועמדים מעל גיל 30. יכולים ללמוד בה מי שעומדים בתנאים הבאים:

 

 

  • בגרות מלאה בממוצע ציונים אשר נמוך מסף הקבלה
  • או בעלי תעודת בגרות חלקית
  • או בוגרי 12 שנות לימוד שאין ברשותם תעודת בגרות
  • נדרשת עמידה ביום היכרות והתאמה להוראה
  • מועמדים שברשותם תעודת בגרות שאיננה בשפה העברית צריכים להציג ציון של לפחות 90 בבחינת יע"ל ובגרות בהבעה עברית ברמת 4 יחידות לימוד.

 

תעודה והמשך הלימודים


כדי לסיים את המכינה בהצלחה על הסטודנטים לעבור בהצלחה את מבחני הגמר בכל הקורסים הנכללים בה, בציון הנקבע על ידי הקמפוס. ציוני מכינה זו מחליפים את תעודת הבגרות בתנאי הקבלה לחינוך.


לאחר סיום מוצלח של המכינה, הבוגרים יכולים להשתלב ישירות במסלולים לתואר ראשון החינוך הנערכים בקמפוס לחדשנות בחינוך ובהוראה. בקמפוס מציעים עשרה חודשים בחינוך, בהם לימודי הוראת מתמטיקה, הוראת אנגלית, הוראת לשון, הוראת יהדות, הוראת חינוך גופני, הוראת ארץ ישראל, הוראת מדעים, הוראת ביולוגיה, חינוך לגיל הרך וחינוך מיוחד. קיימת גם תכנית רג"ב לסטודנטים מצטיינים. סטודנטים העומדים בדרישות יכולים להיעזר במלגות לימודים שונות וגם להתגורר במגורים מסובסדים.

 

אופק תעסוקתי לבוגרים


בסיום הלימודים בקמפוס, הבוגרים יכולים להשתלב במערכת ההוראה וכן בתפקידים נוספים בסקטור הציבורי והפרטי. קיימות אפשרויות תעסוקה מגוונות במערכת החינוך, מעבר לחינוך פורמלי בבתי ספר ניתן להשתלב גם במוסדות חינוך לא פורמליים ובמסגרות שונות בקהילה כגון עמותות, פנימיות, מתנ"סים ובתי ספר של זרמים אלטרנטיביים כגון דמוקרטי ואנתרופוסופי. ניתן לכהן גם בתפקידים ניהוליים וכרכזים חברתיים. כמו כן, ניתן להמשיך ללימודים מתקדמים וכך להתמחות בענפים טיפוליים שונות כגון טיפול באמנות, במוזיקה ובתנועה. באפשרות הבוגרים להמשיך לתואר שני בחינוך וכך להרחיב את הידע שברשותם ולפתוח אפשרויות לקידום הקריירה במערכת ההוראה.

עוד מסלולי לימוד - תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה (לשעבר אוהלו)