רוצה פרטים על לימודי ניהול מערכות בריאות בירושלים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מנהל מערכות בריאות בירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ניהול מערכות בריאות בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ניהול מערכות בריאות לתואר ראשון בירושלים


המעוניינים בקריירה המשלבת בין תחום הבריאות לעולם הניהול והעסקים יכולים למצוא בעיר ירושלים מסלולים ללימודי ניהול מערכות בריאות. בתכניות אלה לתואר ראשון ניתן לרכוש את הידע הניהולי הנדרש להשתלבות בתפקידים בכירים בגופים כגון בתי חולים, קופות חולים, מרפאות, מוסדות גריאטריים, מרכזי שיקום ועוד.


לימודי ניהול מערכות בריאות מתאימים לאוכלוסיות שונות ויכולים ללמוד בהם בעלי זיקה לתחום הניהול והבריאות. כמו כן, במקרים מסוימים יכולים ללמוד בתכניות אלה גם מי שעובדים בפועל במערכת הרפואה והבריאות בתפקידים שונים ורוצים לקדם את הקריירה. המסלולים המתקיימים בעיר מתמקדים בעיקר בתחום השירות, ונלמדים כהתמחות במסגרת לימודי ניהול ארגוני שירות, מסלולים לתואר ראשון שבהם נרכש ידע נרחב אודות ייעול וקידום מערכי השירותים בישראל.


הבוגרים יכולים לבחור מבין מגון של מסגרות תעסוקה באזור, שכן פועלים בה היום גופי טיפול ורפואה מגוונים, החל מבתי חולים גדולים ועד למרפאות פרטיות קטנות. משבר הקורונה רק מעלה את הצורך בניהול איכותי ויעיל של השירותים, מה שיכול להציב הזדמנויות בפני בוגרי לימודים בירושלים, שכן במוסדות בעיר ובסביבתה ישנה עלייה בביקוש לאנשי צוות ומנהלים איכותיים המתגוררים באזור, לאיוש המשרות החדשות הרבות.

 

מוסדות

 

המכללה האקדמית הדסה


הלימודים מתקיימים כהתמחות במסגרת לימודי ניהול ארגוני שירות, הנערכים בבית הספר הבינתחומי לבריאות חברה ומדע של המכללה. במסלול זה נרכש ידע ניהולי הממוקד לענפי השירותים ובמקביל נלמדים כלים ניהוליים ייעודיים לענפי הבריאות בישראל. הסטודנטים מכירים גישות ניהול ומפתחים כישורי מנהיגות ותודעת שירות הנדרשים בעבודתם של המנהלים. כמו כן, הם נחשפים למגמות עכשוויות במערכת הבריאות הישראלית ולומדים כיצד ניתן להוביל בה מיזמים, תהליכים והטמעה של טכנולוגיות. כמו כן, הם לומדים כיצד איכות ומקצועיות בשירות יכולים לתרום להצלחה עסקית של מסגרות הטיפול והבריאות.


אורך הלימודים הוא שלוש שנים והם מתקיימים במתכונת הנוחה לאנשים עובדים. משולבים בהם פרויקטים יישומיים והתנסויות שדרכם ניתן להיחשף לתהליכים עכשוויים במערכת הרפואית. מסלולים נוספים המוצעים בתואר לניהול ארגוני שירות כוללים התמחות מערכות תיירות, התמחות משאבי אנוש או התמחות מערכות מידע. בכל אחת מאותן התמחויות יכולים הסטודנטים להתמקד במאפיינים של ענפים שונים בתחום השירותים ולפתח כלים ניהוליים הנחוצים בהם.


נוסף על כך, ניתן למצוא בכללה תכניות לימודים בענפים נוספים כגון לימודי מעבדה רפואית, לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי מדעי המחשב, לימודי מדעי איכות הסביבה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי פוליטיקה ותקשורת ועוד. בוגרי התואר הראשון יכולים להמשיך לתואר שני בתחומים שונים.

 

תכנית הלימודים


במהלך לימודים אלה, הסטודנטים משלבים בין ידע בניהול לבין היכרות עם תהליכים במערכת הבריאות הישראלית. ידע משולב זה יכול לסייע להם בניהול של מוסדות במערכת הבריאות כגון בתי חולים, קופות חולים ומרפאות, וכן לתרום לתהליכי קבלת החלטות, בניית אסטרטגיה והטמעת שינויים וחדשנות.


הסטודנטים מכירים שיטות ניהוליות המותאמות למסגרות שונות במערכת, ונחשפים גם לתחומים משיקים כגון סיעוד, גריאטריה, ניהול טיפול ומחקר קליני. נלמדים גם תהליכי התכנון והיישום של מדיניות בריאות והתאמתה לתהליכים חברתיים. נוסף על כך, הסטודנטים בוחנים טכנולוגיות שניתן להטמיע במערכות השונות כדי לייעל ולשפר את השירות הניתן למטופלים ולהגדיל את רווחיות הגופים.


בחלק מן המוסדות, הדגש המושם בתכנית הוא על תחום השירותים. הסטודנטים מתמקדים בשיטות וגישות לייעול ושיפור השירות הניתן במערכת הבריאות, וכן מפתחים תודעת שירות מתקדמת וחדשנית. במקרים אלה דנים במאפיינים הייחודיים של מערכת הבריאות, בצורכים של העובדים והמטופלים בה ובאופן שבו מנהלים ובכירים בתחום השירות יכולים לסייע לקדם את המערכת ולשפר את הישיגיה.

 

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא שלוש שנים. במרבית המקרים, הלימודים נערכים במתכונת נוחה לאנשים עובדים כדי להתאים ללוח הזמנים של עובדים במערכת הבריאות ושל סטודנטים המעוניינים לשלב עבודה במהלך התואר. השיעורים מרוכזים במספר ימים במהלך השבוע.


הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה ובסמינריונים. כמו כן, הם משתתפים בקורסים מעשיים שבהם הם יכולים לנתח תהליכים ומדיניות מתוך הנעשה בשטח. לקראת סיומה של התכנית הם מבצעים פרויקט גמר יישומי, שבו הם יכולים ליישם את מכלול הכלים הנלמדים. את הפרויקטים עורכים במסגרות שונות במערכת הבריאות כגון בבתי חולים, במרפאות או בקופות חולים. במהלך הפרויקט בוחנים את התנהלות אותם מוסדות, מציעים דרכים לייעול הפעילות ומתכננים תהליכי פעולה חדשות באופן המותאם לכלים ולתיאוריות הנלמדות במהלך התואר.

 

נושאי הלימוד


הסטודנטים לומדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • כלכלת בריאות
  • בריאות הציבור
  • שיווק שירותים
  • אתיקה רפואית
  • קידום איכות השירות
  • ניהול שינויים ארגוניים
  • יחסי מטפלים ומטופלים
  • שירותי הבריאות בישראל
  • מערכות מידע במערכת הבריאות
  • ועוד

 

קהל יעד ותנאי קבלה


לימודים אלה מיועדים למי שברצונם ללמוד בירושלי םוכן לתושבי האזור, שברצונם לרכוש את הידע הנחוץ להשתלבות בתפקידים בכירים במערכת שירותי הבריאות הישראלית. הענף מתאים לבעלי זיקה לעולמות הניהול, הפיננסים והרפואה. המסלולים יכולים גם להתאים לאנשי מקצוע ירושלמים במקצועות הבריאות והמקצועות הפרא רפואיים, שברצונם לפתח את הידע והכלים שברשותם כדי להתקדם למשרות ניהוליות.


הקבלה ללימודים נעשית על סמך הישגי המועמדים בבגרויות ובפסיכומטרי, כאשר במוסדות מביאים בחשבון את ציון ההתאמה, או מתאם, של המועמדים. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה בציון גבוה. במקרים מסוימים, מועמדים שלהם ממוצע בגרות גבוה במיוחד יכולים להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי. המועמדים נדרשים לעיתים גם לעבור ראיון אישי לבדיקת התאמתם. חשוב לציין כי דרישות הקבלה משתנות מעת לעת.

 

אפשרויות תעסוקה בירושלים


בתחום מגוון של תפקידים שאותם יכולים הבוגרים לאייש, כגון בתחום המשאב האנושי, ניהול כלכלי של המערכות (כלכלת בריאות), תפעול המסגרות, ניהול טכנולוגיות, ניהול עבודה ותפוקה ועוד. העובדים משתלבים בבתי חולים, קופות חולים, מרכזים רפואיים פרטיים, מרכזי שיקום, מוסדות גריאטריים ועוד. כמו כן, ניתן להשתלב בחברות ביומד ופארמה בענפי התרופות ופיתוח המכשור הרפואי.


בעיר ירושלים פועלים מספר בתי חולים ולצידם מוסדות גריאטריים, מרפאת פרטיות, סניפי קופות חולים ומסגרות נוספות שבהם יכולים הבוגרים להשתלב, בדרך כלל הם מתחילים מן התפקידים הראשוניים וממשיכים להתקדם עם צבירת הניסיון. כמו כן, ניתן למצוא בעיר חברות וסטארט אפים בתחום הרפואי ובענפי התרופות, שבהם נדרשים מנהלים להובלת פרויקטים, לתכנון תהליכים ולייעוץ בנושאים כלכליים ותפעוליים רלוונטיים.


בתחילת הדרך התפקידים הם לרוב אדמיניסטרטיביים או תפעוליים אולם בהמשך לאחר צבירת ניסיון ניתן להגיע לתפקידים בכירים יותר. בתפקידים הבכירים במיוחד בענף זה, כגון מנהלי בתי החולים, ניתן להגיע לשכר גבוה במיוחד. באופן כללי, שכר מנהל מערכות בריאות נע בין 6,000 - 15,000 שקלים בשנים הראשונות במקצוע ויכול להגיע גם ל - 20,000 שקלים לעובדים מנוסים וותיקים. יש לציין כי קריטריונים שונים משפיעים על המשכורות כגון הסקטור שבו עובדים (ציבורי מול פרטי), גודל הארגון, היקף המשרה וסוג התפקיד וגורמים נוספים.


בוגרי הלימודים יכולים להחליט להמשיך גם לתואר שני בתחום. בתואר מרחיבים את הידע האקדמי ונחשפים לכלים ניהוליים מתקדמים. תואר שני יכול להוות יתרון למועמדים למשרות בכירות ובמגזר הציבורי יכול לסייע גם להעלאת רמות השכר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ניהול מערכות בריאות בירושלים?

רוצה לדעת יותר על לימודי ניהול מערכות בריאות בירושלים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי ניהול מערכות בריאות בירושלים

חוות דעת של סטודנטים: ניהול

התקבלו 474 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp