רוצה פרטים על חינוך לגיל הרך בירושלים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חינוך לגיל הרך בירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על חינוך לגיל הרך בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך לגיל הרך והכשרת גננות בירושלים והסביבה

 

תושבי ירושלים המעוניינים בלימודי חינוך מיוחד בסמוך למקום מגוריהם יכולים למצוא בעיר מספר מוסדות לימוד שבהם מתקיימים הלימודים. בתכנית זו ניתן לרכוש את כל הידע והכלים הנדרשים להכשרה לתפקידי גננות וגננים ולהשתלבות במוסדות החינוך בעיר.


לימודי חינוך לגיל הרך מוצעים במספר מסלולים, לעיתים בשילוב מקצועות נוספים כגון חינוך מיוחד. במהלכם הסטודנטים מתנסים באופן מעשי בתהליכי ההוראה כדי להכין את עצמם לקראת האתגרים בשטח כמורים בפועל.


לאחרונה נערכות במשרד החינוך רפורמות משמעותיות לקידום ההוראה בשכבת גיל זו כגון הוספת אנשי צוות בגנים, הגדלת תקציבים והגברת הפיקוח על המוסדות. כחלק מאותן מגמות עולה גם הדרישה לאנשי ונשות מקצוע שיכולים להשתלב בגנים ולסייע לקדם את המערכת ולפתח את הדור הצעיר.

 

מוסדות


בעיר פועלים מספר מוסדות שבהם מתקיימים לימודים בתחום. המעוניינים בלימודים בירושלים בתחום זה יכולים לבחור מבין מספר מכללות אקדמיות, הממוקמים באזורים שונים של העיר:


המכללה האקדמית דוד ילין: זוהי מכללה אקדמית לחינוך הממוקמת בשכונת בית הכרם, ונכללת בין המכללות הותיקות בארץ בתחום זה. לימודי חינוך לגיל הרך מתקיימים במספר מסלולים, בהם מסלול רגיל להכשרת גננות, מסלול גננות חינוך מיוחד שבו ניתן לקבל הכשרה לגנים של החינוך הרגיל והמיוחד, ומסלול לחברה הערבית. ניתן ללמוד גם בתכנית המשולבת עם תעודת הוראה לחינוך וולדורף לבתי ספר אנתרופוסופיים.


בתואר נכללות מספר חטיבות בהן חטיבת חינוך מיוחד, חטיבות מתמטיקה ומדעים. כמו כן, הסטודנטים יכולים לבחור בין חטיבה באמנויות ומקרא לבין חטיבה במדעי הרוח. בתואר משולבת גם סדנה שבה מתנסים הסטודנטים בתכניות לשילוב משחקים ויצירה בלמידה בגנים.

 

לציבור הדתי והחרדי


גברים ונשים מן הציבור החרדי או הדתי יכולים למצוא בעיר מסלולים ייעודיים ללימודי חינוך המותאמים לצורכיהם. המעוניינים בלימודי חינוך לגיל הרך לציבור הדתי והחרדי יכולים ללמוד בהפרדה ותוך התאמה של התכנים לעולמם של הסטודנטים וכן לצורכי מערכת החינוך הממלכתית דתית והחרדית.

 

מכללת אפרתה: מכללה לחינוך לציבור הדתי הממוקמת בשכונת בקעה, שבה יכולות נשים ללמוד במגוון מסלולים לתואר ראשון ושני, הסבת אקדמאיות או לימודי תעודה. במסלול לחינוך לגיל הרך משלבות הסטודנטיות לימודי ניהול גן יחד עם לימודי קודש לגילים אלה, ספרות ילדים, טבע, אמנות, דרמה ומחשבים. הסטודנטיות יכולות להוסיף להכשרתן גם הרחבת הסמכה המאפשרת להן ללמד בחטיבה הצעירה של בתי ספר יסודיים, בכיתות א' - ב'. מסלולי לימוד נוספים הפועלים במכללה כוללים חינוך על יסודי, חינוך יסודי וחינוך מיוחד. מתקיימים חוגים כגון הוראת ספרות, הוראת תנ"ך, הוראת היסטוריה, הוראת לשון, הוראת תושב"ע, חינוך לא פורמלי ועוד.

 

מכללה ירושלים: זוהי מכללה אקדמית לחינוך לציבור החרדי, הממוקמת בשכונת "בית וגן", שבה הלימודים מתקיימים בהפרדה בין נשים לגברים. נכון להיום, החוג לגיל הרך פתוח לנשים בלבד. ישנה אפשרות לשילוב של לימודי מדרשה עם הלימודים לתואר.
במהלך לימודיהן הסטודנטיות רוכשות את הידע והכלים להשתלבות כגננות ומורות בגנים וחטיבות צעירות במערכת החינוך החרדית והממלכתית דתית. הן לומדות בחוג לגיל הרך וכן בחוג ליהדות, כאשר התכנית כוללת גם תכנים מענפים משיקים כגון אמנות לילדים, ספרות ילדים, מחשבים בגן, פענוח ציורי ילדים, ראשית מתמטיקה וקריאה ועוד. במכללה זו נשים יכולות ללמוד במסלולים נוספים כגון הוראת תנ"ך, הוראת מחשבת ישראל, הוראת מוזיקה, הוראת אנגלית, הוראת מדעי הטבע, החוג למשאבי למידה ועוד.

 

על הלימודים


במסלולים אלה ללימודי חינוך בירושלים נרכשים הידע והכלים הנחוצים להוראת ילדים מגיל לידה ועד שש שנים בגני ילדים ומעונות יום. הסטודנטים רוכשים ידע מעולם ההוראה וכן נחשפים לסוגיות התפתחותיות, פסיכולוגיות, חברתיות ורגשיות הנוגעות לילדים בשנות חייהם הראשונות.


נלמדים תהליכי בניית שיעורים תוך התאמה של הסביבה החינוכית לצורכיהם של ילדים צעירים והתחשבות בצורכים האישיים של הילדים. כמו כן, דנים בתהליכים שמתנהלים מול הורי הילדים, חברי הצוות בגן וכן גורמים במשרד החינוך. במהלך התואר עוסקים בסוגיות רבות הנוגעות לארגון תשתית הגן ולשילוב תכנים איכותיים ומעשיים לילדים, פיתוח הכישורים החברתיים שלהם, עידוד סקרנות ולמידה ומרכיבים נוספים שחשובים לילדים הנכנסים בשערי מערכת החינוך.


בחלק מן המקרים באפשרות הסטודנטים לשלב בתואר זה התמחויות או קורסים שונים וכך להרחיב את תחומי הסמכתם. כך למשל ניתן למצוא מוסדות המאפשרים להתמחות גם בהוראה בגנם אנתרופוסופיים, וכן מוסדות שבהם ניתן להתמקצע בשילוב אמנויות או מחשבים בגנים.


מתכונת הלימוד


לימודי חינוך מתפרשים על פני ארבע שנים. הם מתקיימים בדרך כלל במתכונת יום מלאה שבה לומדים בחמישה ימים שבועיים משעות הבוקר ועד הערב.


בלימודים משולבים קורסים עיוניים עם התנסויות פרקטיות ותרגילים מעשיים שדרכם הסטודנטים יכולים להיחשף לתהליכי ההוראה באופן פעיל. לעיתים נערכים גם סיורים לימודיים ומפגשים עם אנשי הוראה המשתפים את הסטודנטים בניסיונם האישי.
בשנה הרביעית מתקיים סטאז' בחינוך, שבו הסטודנטים משתלבים בפועל בגני ילדים ובבתי ספר (חטיבות צעירות) בעיר ירושלים, הם מתרגלים את מכלול הכלים הנדרשים מן הגננות והגננים לרבות העברת שיעורים וניהול כיתה, השתתפות בעבודת הצוות במוסד החינוכי, תכנון מערכי שיעורים ועוד.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


לימודים אלה מתאימים לתושבי ירושלים וסביבתה הקרובה שברצונם להשתלב במערכת החינוך כגננות וגננים, ובעלי תפקידים נוספים במוסדות חינוכיים לפעוטות. ניתן למצוא מסלולים ייעודיים לאוכלוסיות שונות, כגון לחברה הערבית או לציבור החרדי. כמו כן ניתן למצוא מסלולים להסבת אקדמאים שמתאימים לבעלי תואר ראשון בענפים אחרים המעוניינים להשתלב בתחום החינוך.

 

במקצוע נדרשות אמפתיה והכלה, אהבה גדולה לילדים, יכולות תמיכה והקשבה ובמקביל גם הצבת גבולות ויכולות התמודדות עם תנאי לחץ.


במסגרת תנאי קבלה לחינוך לגיל הרך, מביאים בחשבון במוסדות את ציון ההתאמה של המועמדים שמורכב משקלול של הציונים בפסיכומטרי ובבגרויות. ציון ההתאמה משתנה ממוסד למוסד אולם בדרך כלל נע בין 525 - 560. ברבים מבין המוסדות מקבלים מועמדים גם ללא פסיכומטרי, כאשר בידיהם ציון גבוה במיוחד בבגרויות, ולהם ציון מתאים בבגרות באנגלית ובמתמטיקה.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


בתום הלימודים על הבוגרים להשלים את שנת הסטאז' ולקבל רישיון הוראה מטעם משרד החינוך. לאחר קבלת הרישיון באפשרותם להשתלב במערכת החינוך כגננים וגננות. בעיר ירושלים ישנו ביקוש לאנשי הוראה לשכבת הגיל הצעירה, והבוגרים יכולים למצוא משרות פנויות במוסדות במיקומים שונים בעיר. אנשי המקצוע יכולים להשתלב גם במערכת החינוך הפרטית, בגנים ומעונות, כגון מעונות של ארגונים שונים וכן באפשרותם לפתוח מכון או גן משלהם.


בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך גם לתואר שני בתחום וכך לפתח את הכישורים והידע שברשותם. תואר שני בתחומי החינוך יכולים לסייע גם להעלאת שכר אנשי המקצוע בהתאם להנחיות משרד החינוך. קיימים גם קורסים והשתלמויות לאנשי הוראה דרכם ניתן להרחיב את סל הכלים המקצועי ולהכיר כלים חדשנים לשילוב בעבודה בגנים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חינוך לגיל הרך בירושלים?

רוצה לדעת יותר על חינוך לגיל הרך בירושלים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה

התקבלו 2,825 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp