תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך במוקד הגיל הרך תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך במוקד הגיל הרך תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

תואר שני .M.Ed בניהול וארגון מערכות חינוך – מוקד לגיל הרך לניהול גנים בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה ( לשעבר אוהלו )

 

בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה (לשעבר מכללת אוהלו) מתקיימת תכנית לתואר שני M.Ed. בניהול וארגון מערכות חינוך במוקד לניהול גנים. זוהי תכנית הכשרה ייעודית לגננות לתפקידי ניהול גנים ופיקוח במוסדות חינוכיים לגיל הרך.


מסלול זה מותאם במיוחד לצורכים הייחודיים של גננות ולמצב הניהולי הייחודי שבו הן מצויות במערכת. אנשי ונשות מקצוע אלה נדרשים לקחת חלק פעיל בפיתוח הילדים וכישוריהם, לטפח קשר עם ההורים ובמקביל להוביל את העבודה הניהולית בגן לקבות דיונים, ישיבות צוות, תפעול סביבת הלמידה והיבטים אדמיניסטרטיביים שונים. ריבוי משימות זה עשוי ליצור לחץ על אנשי המקצוע, שנדרשים לנהל את הזמן והמטלות באופן ממוחשב.


יש לציין כי עד היום מנהלות גנים וכן גננות שברצונם לפתח עצמן מקצועית ולהתקדם לתפקידים אלה נדרשו ללמוד בתכניות לתואר שני למינהל ומנהיגות בחינוך, מסלולים לתואר שני בחינוך שבהם לומדים מורים, מנהלים ובעלי תפקידים נוספים בבתי ספר, אולם לא התקיימו מסלולים ייעודיים לאנשי מקצוע בגיל הרך שבהם מובאים בחשבון המאפיינים הייחודיים של שכבת גיל זו. כמו כן, אנשי המקצוע יכלו ללמוד בתואר שני בחינוך לגיל הרך, אולם בו לא מתמקדים באופן ייעודי בניהול. לגננות ומנהלות גנים יש כאמור צורכים ייחודיים, בהן הניהול של יחידות קטנות ובהן בעלי תפקידים רבים (גננות סבב, סייעות, פסיכולוגים, מפעילי חוגים וגורמים נוספים במחלקת החינוך). מדובר בעבודה אינטנסיבית לאורך היום, אנשי המקצוע נדרשים לשליטה בתכנון , לידע תיאורטי וליכולות מנהיגות מפותחות.


במסלול זה בקמפוס לחדשנות בחינוך ובהוראה מתמקדים בצורכים הניהוליים הייחודיים של גננות ומסייעים להן לרכוש את הידע והכלים הנדרשים להתקדמות לתפקידי ניהול גן. זהו כאמור מסלול ייחודי במסגרת תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך, שבו יכולים אנשי מקצוע מנוסים במסגרות לגיל הרך לפתח ידע המותאם במיוחד לצורכיהם ולצורכי המסגרות שבהן הם פועלים. בין בוגרי התכנית מנהלי גנים ובתי ספר, רכזי תחומי דעת, מנהלי מחלקות חינוך ודוקטורנטים שהמשיכו במחקר אקדמי.

 

תכנית הלימודים


במסלול זה ניתן לרכוש את הידע, הכלים וההכשרה הנחוצים בתחום המנהיגות בחינוך והיזמות בחינוך באופן המותאם במיוחד לחינוך לגיל הרך. המסלול מתאים למי שרואים את עתידם בניהול, ריכוז ופיקוח בעולם החינוך.


מעל מחצית מהקורסים במסלול מתמקדים בחינוך לגיל הרך, ובהם שמים דגש על צורכים ניהוליים ייחודיים של גננות. בתואר מתמקדים בקשר שבין תיאוריות בגיל הרך לבין פרקטיקה ניהולית. נכללים קורסים שבהם מכירים דמויות מפתח בחינוך לגיל הרך בארץ ומפתחים יכולות מנהיגות וניהול. כמו כן, בתכנית נכלל פרקטיקום שבו עוסקים בהוויה ניהולית בגנים.

 

מתכונת הלימוד

 

אורכו של התואר הוא שנתיים. הלימודים מרוכזים בים שבועי אחד משעות הבוקר ועד הערב. כמו כן, כוללת התכנית קורסים מקוונים, ייתכנו ימים מרוכזים לאורך התואר, במהלך חופשות משרד החינוך או בחודשי הקיץ.

 

על מוסד הלימוד


בקמפוס לחדשנות בחינוך ובהוראה מתקיימות תכניות נוספות לתואר שני בחינוך. בין היתר ניתן למצוא תואר שני בהוראת חינוך גופני, שמתאים למורים לחנ"ג המעוניינים לפתח קריירה, וכן תואר שני מוסמך בהוראה לעל יסודי M.Teach, שמיועד לאקדמאים המעוניינים לשנות את כיוון הקריירה ולהשתלב בעולם ההוראה.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


תכנית זו מיועדת לבעלי ובעלות תואר ראשון רלוונטי, שברשותם ניסיון בתפקידי ניהול גן, סייעות או גננות סבב, שברצונם להשתלב בתפקידי ניהול, ריכוז ופיקוח במוסדות חינוך לגיל הרך.


במסגרת תנאי הקבלה על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים 80 ומעלה וכן תעודת הוראה. יש צורך בוותק של שלוש שנים והוראה ומעלה. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור וועדת קבלה, להציג קורות חיים ושתי המלצות המעידות על כישוריהם וניסיונם הרלוונטיים.

 

תעודה


בסיום התכנית מקבלים הסטודנטים העומדים בכל הדרישות תואר שני בחינוך M.Ed..

עוד מסלולי לימוד - תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה (לשעבר אוהלו)
Whatsapp Whatsapp