רוצה פרטים על הנדסת מכונות בצפון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת מכונות בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת מכונות בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת מכונות בחיפה והצפון

 

בצפון הארץ פועלים מספר מוסדות לימוד שבהם ניתן ללמוד הנדסת מכונות לתואר ראשון. בין המוסדות הללו מכללות אקדמיות להנדסה ואוניברסיטאות. המוסדות ממוקמים בערים שונות, כגון בחיפה ובכרמיאל, וכך יכולים תושבי אזור חיפה או תושבי הגליל ללמוד בסמוך למקום המגורים או העבודה. המוסדות גם מפעילים קשרים עם גופים הנדסיים רלוונטיים הפועלים באזור, כגון מפעלים, חברות הייטק וגופים ממשלתיים, מתוך שאיפה לפתוח דלת לתעסוקה עבור הבוגרים באזור רלוונטי ובמקביל לסייע לקידום התעשייה בצפון.


בלימודי הנדסת מכונות ניתן לקבל את ההכשרה למקצוע שיש לו דרישה רבה במשק הישראלי. כיום ישנו מחסור באנשי מקצוע אלה, מחסור זה מורגש גם באזור הצפון והדבר פותח הזדמנויות שונות לבוגרים איכותיים המעוניינים לפתח קריירה בתחום.

 

מוסדות


מי שמעוניינים בלימודים בצפון בתחום זה יכולים לבחור מבין מוסדות הלימוד הבאים:


המכללה האקדמית אורט בראודה (כרמיאל)


האקדמית אורט בראודה היא מכללה להנדסה הממוקמת בכרמיאל. בין המסלולים הנלמדים בה נכללים גם לימודים בתחום המכונות, כאשר הסטודנטים יכולים ללמוד במספר מסלולים: מסלול תכן וייצור שבו לומדים על מערכות תיב"מ (תכנון באמצעות מחשב), ייצור ממוחשב ותכן של מוצרים ומערכות; מסלול מכטרוניקה שבו עוסקים בשילוב שבין מכניקה, אלקטרוניקה ומחשבים להתמקדות ברובוטיקה ומערכות בקרה מתקדמות; ומסלול ביו מכניקה שבו לומדים על תכן מערכות והתקנים רפואיים ועוסקים בממשק שבין מכניקה לעולם הרפואי.


במסגרת התואר, הסטודנטים יוצאים להתמחות בתעשייה שאורכה כסמסטר. הם גם עורכים פרויקט מסכם בתחום ההתמחות, את הפרויקט עורכים בשיתוף עם מפעלים וחברות ובו מתנסים בעריכת סקרים, תכנון ומעקב אחרי ביצוע תהליכים תעשייתיים. מספר מצומצם של סטודנטים מצטיינים עם עניין מחקרי יכולים לקחת חלק בפרויקטים של הסגל המחקרי במכללה וכך לקבל כלים לקראת תואר שני מחקרי.


בוגרי התואר הראשון יכולים להמשיך גם לתואר שני בתחום זה המתקיים במכללה. מסלולים נוספים לתואר ראשון המתקיימים במכללה כוללים הנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסה אופטית, הנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסת מערכות מידע, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי מתמטיקה שימושית ועוד.

 

הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל (חיפה)


בפקולטה להנדסת מכונות של הטכניון מתקיימים לימודים לתואר ראשון, שני ושלישי. בתואר הראשון שמים דגש על הפן המערכתי של המקצוע ומקנים לסטודנטים כלים למילוי תפקידים שונים בתעשייה ולהובלת פרויקטים טכנולוגיים.


סטודנטים יכולים לבחור במגמות התמחות בתחומים כגון אנרגיה, מכטרוניקה ורובוטיקה, מיקרו מערכות, תכנון וייצור בעזרת מחשב, ביו מכניקה, אופטיקה והנדסת אוניות. בפקולטה מאפשרים להתמחות בנושאי בחירה כגון הנדסה גרעינית, הנדסה ימית, מכניקה חישובית ואמינות מערכות.


כמו כן, פועלות בפקולטה תכניות המיועדות לסטודנטים מצטיינים. תכנית "רעמים" מיועדת לסטודנטים עם הישגים אקדמיים גבוהים ובה הם יכולים לבנות תכנית לימודים מוגברת שבה מתחשבים בשאיפות המקצועיות שלהם. תכנית "ברקים" מיועדת לעתודאים מצטיינים ובה מתמקדים בתחום התכן ההנדסי.


בטכניון נלמדים עוד מגוון של מקצועות הנדסיים ומדעיים. בין מקצועות ההנדסה שניתן ללמוד בו נכללים הנדסה אזרחית, הנדסה ביו רפואית, הנדסה כימית, הנדסת סביבה, הנדסת חשמל, הנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה, הנדסת תעשייה וניהול ועוד. ניתן ללמוד גם מקצועות מדעיים כגון לימודי מדעי המחשב, לימודי כימיה, לימודי מתמטיקה, לימודי פיזיקה ועוד.

 

על הלימודים


בלימודים אלה מכשירים מהנדסים בתחום המכניקה. הסטודנטים לומדים בהרחבה על תחומי האחריות של מהנדסים אלה בתעשייה ורוכשים ידע עיוני ופרקטי אודות תהליכים בתעשייה, שיטות ייצור ותהליכי עיבוד של חומרים. בעזרת מכלול הידע והכלים הללו הסטודנטים יכולים לתכנן ולפתח פתרונות לבעיות עכשוויות לפי צורכי התעשייה.


בתחילת התואר נרכש הבסיס המדעי כגון מתמטיקה, פיזיקה, סטטיסטיקה ותכנות. בהמשך נלמדים נושאים רלוונטיים כגון חוזק של חומרים, תכנון בעזרת מחשב, מכניקה ומעברי חום. עוד נלמדים נושאים מתקדמים הנוגעים לתהליכי ייצור ולבקרה בתעשייה. הסטודנטים מתוודעים גם לסוגיות כלכליות, ניהוליות ושיווקיות הרלוונטיות לעוסקים בענף זה.


במקרים רבים באפשרות הסטודנטים לבחור תחום התמחות, לרוב בשנה השנייה או השלישית לתואר. בהתמחות ניתן להתמקד בענפים הנדסיים מבוקשים ולהעמיק את הידע המקצועי. ענפי התמחות מבוקשים כוללים מכטרוניקה (ענף שבו עוסקים בחיבור שבין מכניקה ואלקטרוניקה ומתכננים רובוטים ומערכות אוטומטיות), רכב (תכנון של כלי תחבורה ומערכות הנעה), ייצור בעזרת מחשב (ידוע גם בשם תיב"מ, ענף שבו עוסקים בעזרים ממוחשבים לתכנון ולהדמיה במפעלים) וענפים נוספים.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של לימודי הנדסה הוא ארבע שנים. הלימודים מתקיימים במתכונת יום שבה הסטודנטים לומדים במספר ימים מלאים במהלך השבוע.


בתואר משולבים קורסים עיוניים (בחירה וחובה) יחד עם קורסים מעשיים והתנסות במעבדות. בעזרת שילוב זה הם יכולים לבנות סל כלים פרקטי בתחום ההנדסי ולהכיר מקרוב טכנולוגיות חדשניות ותהליכים בתעשייה. בחלק ממוסדות הלימוד מאפשרים לסטודנטים לקחת חלק בהתנסויות בתעשייה וכך להכיר חברות בתחום הנלמד ולפתוח דלת לאפשרויות תעסוקה בסוף התואר. לקראת סיומם של הלימודים עורכים פרויקט גמר, בקבוצות או באופן אישי, ובליווי של סגל התכנית. בפרויקט מתנסים בפתרון של בעיות הנדסיות ומכניות אקטואליות, ולרוב הוא נערך בתחום ההתמחות שבחרו הסטודנטים. את הפרויקטים מציגים בתערוכת בוגרים בסיום הלימודים, אליה נחשפים בכירים מן התעשייה.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


לימודי הנדסה בצפון במסלולים אלה מיועדים לתושבי חיפה והגליל שברצונם לרכוש מקצוע הנדסי, המוסדות ממוקמים בחיפה ובערים סמוכות וכן בגליל התחתון והעליון, לנוחות הסטודנטים.


מקצוע ההנדסה המכנית מתאים לאנשים ריאליים ובעלי יכולות טכניות. התחום מתאים למי שמתעניינים בעולם המכניקה, באופן שבו פועלות מערכות תעשייתיות מורכבות וברצונם ללמוד עוד על תחומים כגון רובוטיקה, ייצור, אנרגיה ומכשור תעשייתי.


תנאי קבלה להנדסת מכונות מתבססים לרוב על סכם הנדסי כלומר שקלול הציון בפסיכומטרי עם ממוצע הבגרויות באופן המדגיש את הציונים הכמותיים - בגרות במתמטיקה ובפיזיקה והמרכיב הכמותי של הבחינה הפסיכומטרית. לעיתים מתאפשרת קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי, במקרים שבהם המועמדים הם בעלי בגרות בממוצע גבוה במיוחד.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


בתום לימודיהם הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידי מהנדסים בתעשייה, בדגש על ענפי המכניקה והייצור. מהנדסים אלה עוסקים בתכנון, פיתוח ותחזוקה של מערכות ייצור, מערכות אוטומציה תעשייתית, רובוטים לענפי הייצור והשירותים, מערכות בקרה, כלי תחבורה ועוד.


באזור הצפון, הבוגרים יכולים להשתלב במפעלים, חברות טכנולוגיות, ארגוני הייטק וכן במסגרות ציבוריות. באזור פועלים מספר פארקי תעסוקה, הייטק ותעשייה שבהם ניתן למצוא מפעלים וארגונים בין לאומיים ומקומיים, אלה ממוקמים למשל בחוף הכרמל, בכרמיאל, ביקנעם, במגדל העמק ובמיקומים נוספים, כאשר מספר מתחמים נוספים נמצאים בתהליכי הקמה.


ברבות מן המשרות ישנה דרישה לניסיון, אולם קיימות גם משרות באזור שמתאימות למתחילים ולבוגרים. הדרישות משתנות ממשרה למשרה, בהתאם לתחום ההתמחות של החברה ולתחומי התפקיד. במשרות מסוימות ישנה דרישה להתמחות בענפים כגון מים, רכב, אנרגיה ועוד. בחלק מהמשרות יש צורך גם בידע בשרטוט ושימוש בתוכנות מידול והדמיה תעשייתיות.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת מכונות בצפון?

רוצה לדעת יותר על הנדסת מכונות בצפון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנדסת מכונות בצפון

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,114 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp