רוצה פרטים על שכר פיתוח פול סטאק?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר מפתח Full Stack

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר פיתוח פול סטאק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויח מפתח פול סטאק ( Full Stack )?


מפתחי פול סטאק הם בין התפקידים המבוקשים כיום בתחום ה - WEB וההייטק באופן כללי. מדובר במפתחים ששולטים בזירות פיתוח ושפות רבות במקביל ויודעים לנווט בין השלבים השונים בתהליך הפיתוח וכך יכולים לחסוך לארגונים זמן, כסף ומשאבים. מסיבה זו הם מבוקשים במיוחד בשוק, דבר שבא לידי ביטוי גם בשכר אותם עובדים.


משכורות העובדים בתפקיד זה נחשבות גבוהות למדי, כאשר הרמות הגבוהות ביותר הן לרוב בחברות הגדולות ואצל בעלי וותק וניסיון רב. עם זאת, ניתן להגיע למשכורות גבוהות למדי גם בתחילת הדרך, בייחוד לעובדים מצטיינים.

 

מה זה פול סטאק?


פיתוח פול סטאק (Full Stack) הוא שיטה חדשה יחסית בעולם התוכנה, שבה המפתחים מספקים פתרונות הן לצד הלקוח (כל מה שהמשתמשים רואים באתר) והן לצד השרת (הפעולות שהגולשים אינם רואים ישירות). מפתחים אלה עובדים בסביבת ווב (WEB, כלומר רשת האינטרנט) ואחראיים על פיתוח של אתרים ואפליקציות, הם לוקחים חלק במכלול תהליכי הפיתוח החל מהתכנון הראשוני והעיצוב, דרך כתיבת הקוד בפועל ועד לביקורת על המוצר המוגמר ואיכותו.


בתפקיד זה, עקב הצורך לעבוד במגוון פלטפורמות ולבצע משימות רבות ושונות, יש צורך בסל כלים טכנולוגי רחב ומגוון. מכאן שהתפקיד מתאים למעוניינים בעבודה מאתגרת ודינמית, שבה לא מתמקדים במשימה אחת אלא פועלים מקביל בכמה זירות. הם נדרשים גם להבנה של צורכי הלקוחות, לגמישות מחשבתית וליכולת התמודדות עם אי ודאות ולוחות זמנים עמוסים.


גישה זו הופכת לאחרונה לפופולרית יותר ויותר בתעשייה. גישת פיתוח ועבודה זו הפכה לאחד מהתפקידים המבוקשים בהייטק.
מפתחים אלה עובדים לרוב בצוותים שכוללים מספר אנשי מקצוע. לאחר צבירת ניסיון ניתן להתקדם לתפקידים בכירים יותר, כגון מנהלי צוותים שאחראיים על ניהול מכלול הפעולות והעובדים בצוות, וכן מנהלי פרויקטים בתוכנה שנדרשים לפעול מול כל הגורמים שלוקחים חלק בפרויקט מסוים ולדאוג לכך שהם פועלים יחד באופן יעיל ואיכותי.

 

רמות שכר


בדומה לשכר הייטק בתפקידי פיתוח ו - WEB דומים, גם בתפקידים אלה המשכורות גבוהות למדי ונמצאות מעל הממוצע במשק גם למתחילים במקצוע. עובדים מתחילים לרוב מטווח שבין 17,000 - 20,000 שקלים בשנים הראשונות ולאחר מכן מעלים את המשכורת משמעותית ויכולים להגיע אף לטווח שבין 25,000 - 28,000 שקלים לעובדים מנוסים וותיקים במיוחד. מנהלי צוותים יכולים להגיע לתגמול גבוה אף יותר.


עובדי ג'וניור, כלומר עובדים ללא ניסיון קודם, מתחילים ממשכורות נמוכות יותר, לרוב בין 9,000 - 15,000 שקלים לחודש. בחלק מן המקרים עובדים אלה מתקבלים לחברות במסגרת הכשרות על חשבון החברות.


אחת המגמות הדומיננטיות בשנים האחרונות בשוק התכנות וההייטק היא של עלייה במשכורות העובדים. באופן כללי העלייה בתגמול בענף זה היא באחוזים הגבוהים מאחוז עליית המשכורות הכללית במשק ובענפים אחרים. רבים מן המפתחים אף מרוויחים יותר מציפיות השכר שלהם. הדבר מתאפשר עקב רצונם של ארגוני ההייטק למשוך עובדים מצטיינים וכך מציעים להם הטבות שונות כדי לבלוט מול מתחרים. הדבר בולט במיוחד בגיוס של טאלנטים, כלומר עובדים מצטיינים ומוכשרים במיוחד המביאים רווחים גבוהים במיוחד וכך מהווים נכס ושחשוב לחברות לשמר, עובדים אלה נמצאים במוקד של תחרות עם חברות גדולות רבות וכך כל חברה מציעה סכומים גבוהים.


לצד העלייה במשכורות מתכנתים ועובדים נוספים בהייטק נרשם גם מחסור בעובדים בענפים רבים, גם בפיתוח פול סטאק. מחסור זה מביא לעיתים חברות להתפשר ולהעסיק גם עובדים בגילים מבוגרים יותר, וזאת בניגוד למקובל בתעשייה בעבר. במקביל אפשר לראות גם מוכנות לקלוט עובדים חדשים לתפקידי ג'וניור, כלומר מתחילים ללא ניסיון ובוגרים טריים שיוצאים מהאקדמיה לתפקיד ראשון.

 

טבלת שכר

 

תפקיד שכר חודשי 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי 5 שנות ניסיון ומעלה
Fullstack
17,000 - 24,000 שקלים לחודש 25,000 - 28,000 שקלים לחודש
ראש צוות פיתוח
28,000 - 30,000 שקלים לחודש 30,000 - 38,000 שקלים לחודש
מנהל פרויקטים בתוכנה
18,000 - 20,000 שקלים לחודש 21,000 - 27,000 שקלים לחודש
שכר פיתוח מובייל
17,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 28,000 שקלים לחודש

 

לתשומת לבך - רמות השכר משתנות מעת לעת!

 

ביקוש בשוק


בדומה לתפקידים נוספים בהייטק, הדרישה לעובדים היא תמיד קיימת. נזקי משבר הקורונה משפיעים גם על ענף ההייטק, אולם למרות הפגיעה הדרישה לעובדים עדיין קיימת. פיתוח פול סטאק, ופיתוח ווב באופן כללי, נכללים בין המקצועות שבהם הביקוש לעובדים עדיין קיים גם בזמן המשבר.


בין עיקרי הנזקים אפשר לראות ירידה בהיקף הגיוסים החדשים וכן פיטורים של עובדים קיימים, קיצוצים וצמצומים בחברות. עם זאת, תעשיית ההייטק היא בין הענפים ששומרים על יציבות בתקופה זו, לפחות בהווה. באופן כללי בתעשייה כולה ניתן אף לראות עלייה במשכורות הממוצעות. אחת הסיבות האפשריות לעליית המשכורות הזו היא העדפת החברות לגייס מפתחים מנוסים ובכירים בתקופת המשבר, מה שכרוך במשכורות המתאימות לוותק עמם הם מגיעים. כלומר הפגיעה המשמעותית ביותר היא במשרות ג'וניור, כלומר במשרות לבוגרים ללא ניסיון.


למרות הביקוש הגבוה, היצע העובדים לא נמצא בעלייה בזמן המשבר, בשל החשש של מועמדים מפיטורים והוצאה לחל"ת וחשש גדול מקיצוצים בחברות השונות. עובדים בודקים פחות הזדמנויות חדשות לצורך שיפור הקריירה ומעדיפים להישאר בתפקידיהם הנוכחיים, ואינם נחשפים הזדמנויות חדשות בשוק. הצורך של עובדים ביציבות הביא גם לעלייה בביקוש למשרות בחברות גדולות, שנחשבות יציבות ובטוחות יותר תעסוקתית, מאשר בביקוש בסטארט אפים טכנולוגיים.

 

מציאת עבודה ללא ניסיון


רוב המשרות למפתחי פול סטאק מיועדות לבעלי ניסיון. בדרך כלל נדרש ניסיון של מספר שנים (לעיתים שנתיים או למעלה מכך) בפיתוח, בין היתר נדרש ניסיון רלוונטי בפיתוח פול סטאק ונוסף על כך ניסיון גם באנגולר, React, ג'אווה סקריפט ו - PHP. כמו כן, רבות מן המשרות מיועדות לאקדמאים בוגרי לימודי מדעי המחשב או הנדסת תוכנה.


עם זאת, ניתן למצוא משרות ג'וניור מסוימות, כלומר כאלה המתאימות לעובדים ללא ניסיון קודם בתחום או לבוגרים טריים.
תפקידים אלה אפשר למצוא בחברות טכנולוגיות ותוכנה, בסטארט אפים טכנולוגיים ובאפיקים נוספים. מרבית משרות הג'וניור מרוכזות באזור המרכז אולם ניתן למצוא משרות גם באזורים אחרים כגון בצפון, בשרון או בירושלים. יש לציין כי ברבות ממשרות הג'וניור הדרישה היא לבוגרי לימודים רלוונטיים לתואר ראשון לפחות במקצועות כגון מדעי המחשב או הנדסת תוכנה.


אחת הדרכים לשפר את סיכויי הקבלה למשרות אלה היא על ידי הצגת תיק עבודות מרשים, שבו נכללים פרויקטים שבהם מפגינים את השליטה התוכנה, כגון פרויקטים מזמן הלימודים.


מה ללמוד כדי להשתלב בתחום?


כאמור ברבות מן המשרות בתפקיד זה הדרישה היא לבוגרי לימודי מדעי המחשב או הנדסת תוכנה לתואר ראשון לפחות. עם זאת, בחלק מן החברות מקבלים גם חסרי תואר אקדמי, כגון בוגרי הכשרות אינטנסיביות הנערכות באותן חברות, בין היתר מסלולי בוטקאמפ לתכנות שנערכים על ידי חברות ההייטק. במסלולים אלה מעסיקים את הבוגרים העומדים בדרישות בשורות החברה בכפוף להתחייבותם לעבוד בה למשך מספר שנים.


בין הדרכים לבנות את סל הכלים הנחוץ לתפקיד וגם לקבל יתרון בהגשת מועמדות אליו היא השתתפות בקורסים ייעודיים בפיתוח. קורס פול סטאק מתקיים במכללות ומרכזי הכשרה שונים ובמהלכו מכירים את שיטת הפיתוח וצוברים ניסיון מעשי בה דרך תרגילים ופרויקטים שונים. הקורסים נפרשים לרוב על פני פרק זמן של מספר חודשים עד שנה אחת והם מתאפיינים בגישה פרקטית שבה שמים דגש על התנסות.


היות ותפקיד זה מתאפיין ברב תחומיות ודינמיות רבה, המפתחים נדרשים לשלוט במגוון של סביבות פיתוח ושפות. מי שמעוניינים לשפר את סיכוייהם בתעשייה יכולים להמשיך גם לקורסים נוספים וכך להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר פיתוח פול סטאק?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp