רוצה פרטים על הנדסת תעשייה וניהול במרכז?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת תעשייה וניהול במרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת תעשייה וניהול במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת תעשייה וניהול בתל אביב והמרכז

 

באזור מרכז הארץ פועלים מוסדות לימוד רבים שבהם ניתן ללמוד הנדסת תעשייה וניהול. אלה כוללים אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות. המוסדות ממוקמים בערים שונות באזור כדי לאפשר לסטודנטים לימודים סמוך למקום המגורים או העבודה, בין הערים הללו נכללות תל אביב, רמת גן, חולון, בת ים ועוד.


לימודי הנדסת תעשייה וניהול מתקיימים במסלולים שונים, כאשר בחלק מן המוסדות הסטודנטים יכולים למצוא תכניות המותאמות לאנשים עובדים שבהן הלימודים נערכים בשעות הערב.


הלימודים יכולים להתאים לתושבי המרכז ולמי שעובדים באזור, המעוניינים לרכוש מקצוע הנדסי מבוקש. התחום מתאים במיוחד למי שמתעניינים הן בתחום התעשייתי והטכנולוגי והן בעולמות הניהול והלוגיסטיקה וברצונם לקבל כלים לקריירה שבה נוצרת אינטגרציה בין שני העולמות הללו בדרך ליצירת שינוי בתעשייה, קידום וייעול שלה.

 

מוסדות לימוד


המעוניינים בלימודים במרכז בתחום זה יכולים לבחור מבין המוסדות הבאים:


האוניברסיטה הפתוחה (מספר ערים באזור)


לאוניברסיטה הפתוחה מספר מרכזי לימוד באזור, לרבות בתל אביב (רמת אביב), בבת ים, בחולון, באור יהודה, בפתח תקווה, בכפר הירוק ובמיקומים נוספים. חשוב להדגיש כי לא בכל עת מתקיימים הלימודים בכל אחד מן המרכזים.


הלימודים מתקיימים במתכונת גמישה שבה משולבת למידה פרונטלית במרכזי הלימוד יחד עם לימוד מרחוק בעזרת טכנולוגיות מקוונות. הסטודנטים יכולים לתכנן את לוח הזמנים ולקבוע את כמות הקורסים הנלמדת מדי סמסטר, כך שהמסלול מותאם לאנשים עובדים ולבעלי משפחות.


בתחום ההנדסה, ניתן לקחת חלק גם בלימודי הנדסת תוכנה באוניברסיטה הפתוחה. כמו כן נלמדים בה מקצועות רבים נוספים כגון מדעים מדויקים, מדעי החברה, מדעי הרוח וניהול. במקרים מסוימים ניתן ללמוד במסלולים דו חוגיים או לשלב חטיבות ידע מענפים שונים במסגרת התואר.


אפקה המכללה האקדמית להנדסה (תל אביב)


במכללה להנדסה מתקיימים הלימודים במסלול בוקר או במסלול משולב שבו מתקיימים שיעורים בשעות הערב ובימי שישי. הסטודנטים יכולים לבחור בין מספר התמחויות כגון מערכות מידע, תפעול או אנליטיקה עסקית. קיים גם מסלול משולב עם מדעי המחשב, שבו יכולים הסטודנטים להרחיב את סל הכלים ההנדסי ולרכוש גם ידע בתכנות.


בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני בתחום זה המתקיים במכללה.


ענפים נוספים הנלמדים במכללה כוללים הנדסת חשמל, הנדסה מכנית, הנדסת תוכנה והנדסה רפואית. ניתן ללמוד גם במסלולים משולבים עם לימודי מדעי המחשב.

 

מכללת רמת גן


מכללה זו היא מרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה. שיטת הלימודים במכללה דוגלת בתגבור של לימודים פרונטליים ומתן אפשרות למערכות שעות גמישה המותאמת לאנשים עובדים. הסטודנטים יכולים ללמוד בשיעורי בוקר או ערב, או בימי שישי, לפי צורכיהם.


תחום זה נלמד בשני מסלולים, האחד עם התמחות מערכות מידע והשני עם התמחות תפעול וייצור. מסלולים נוספים המתקיימים במכללה הם לימודי הנדסת תוכנה, לימודי מדעי המחשב, לימודי מדעי החיים, לימודי כלכלה, לימודי חשבונאות, לימודי מדעי החברה ועוד.

 

המכללה למינהל (תל אביב)


המכללה למינהל היא רשת מכללות שבה מתקיימים לימודי תעודה והנדסאים, באזור המרכז פועלת שלוחה בתל אביב. כמו כן, ניתן למצוא בה מסלולי לימוד לתואר ראשון אשר נערכים בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה. תכנית זו כוללת מכינה שנערכת על ידי המכללה למינהל וקורסים אקדמיים של האוניברסיטה הפתוחה. לימודים אלה נערכים במתכונת שלושה סמסטרים בשנה, לרבות סמסטר קיץ, כאשר הלימודים מתקיימים במתכונת בוקר או ערב לבחירת הסטודנטים. חשוב להדגיש כי לא בכל עת זמינים כל מסלולי הלימוד בכל שלוחות המכללה ומומלץ לוודא את הזמינות מול מוסד הלימוד.


המכון הטכנולוגי חולון HIT


במכון הטכנולוגי HIT מתקיימים לימודים בתחום זה במסגרת הפקולטה לניהול טכנולוגיה. הסטודנטים יכולים ללמוד במספר התמחויות כגון ניהול תפעול ולוגיסטיקה, ניהול משאבי אנוש, ניהול פרויקטים או מערכות מידע וניתוח נתוני עתק ביג דאטה. הבוגרים יכולים להמשיך לתואר שני בניהול טכנולוגיה בהתמחויות שונות. מסלולים נוספים הנלמדים במכון כוללים לימודי הנדסת חשמל, לימודי מדעי המחשב, לימודי מתמטיקה שימושית, לימודי טכנולוגיות דיגיטליות ברפואה, לימודי טכנולוגיות למידה וכן מקצועות העיצוב.

 

אוניברסיטת תל-אביב


במסגרת הלימודים בחוג זה באוניברסיטת תל-אביב הסטודנטים לומדים קורסי חובה ובחירה, קורסי הבחירה מתחלקים למספר מקצבים בתחומים כגון ניהול, מערכות מידע ומחשוב או תפעול מערכות. במהלך התואר הסטודנטים גם לוקחים חלק בתרגולים והתנסויות במעבדות שבהן ניתן להכיר מקרוס תחומים כגון אינטראקציית אדם ומחשב, מערכות מידע או רובוטיקה.


בפקולטה להנדסה ניתן למצוא בתי ספר ומחלקות נוספים בתחומים כגון הנדסת חשמל, הנדסה מכנית, הנדסה ביו רפואית והנדסת חומרים. מתקיימות גם תכניות מיוחדות כגון מסלול מדעים דיגיטליים להייטק, תכנית רב תחומית שבהן ניתן לשלב תחומים הנדסיים עם ענפי לימוד נוספים כגון מדעים, מדעי המחשב או מדעי כדור הארץ ותכנית מצטיינים שבה נפתחות אפשרויות להשתתפות במחקרים כבר במהלך התואר הראשון.


מכללת שנקר (רמת גן)


במכללת שנקר מתקיימים לימודים בתחומי ההנדסה, העיצוב והאמנות. במחלקה להנדסת תעשייה וניהול ניתן למצוא מסלולים לתואר ראשון וכן לתואר שני. בסיום השנה השנייה הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות, בתחום ניהול מערכות תפעול ושירות, שבה מתמקדים בשיטות לשיפור היעילות בארגונים תעשייתיים ובארגוני שירות; או בתחום ניהול מערכות דיגיטליות שבמסגרתה עוסקים בפיתוחים טכנולוגיים לניהול צורכים הנדסיים ובתחום האינטגרציה בין אדם למחשב.

 

על הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים מקבלים את הכלים והידע הנחוצים למהנדסים בתעשייה, תוך דגש על לימוד שיטות להגדלת היעילות של מפעלים וחברות ולהעלאת הפריון והרווחים. בלימודים בונים סל כלים רב תחומי מענפים הנדסיים וניהוליים כאחד תוך עיסוק בענפים כגון תפעול, כלכלה, חקר ביצועים וטכנולוגיה ומערכות מידע.


ברבים מבין המוסדות מאפשרים לסטודנטים לבחור התמחות או מסלול, כדי לאפשר להם להעמיק בענפים הנדסיים רלוונטיים המעניינים אותם. ניתן להתמחות בענפים כגון תפעול מערכות, ניהול מערכות לוגיסטיות, שיווק תעשייתי, ניהול טכנולוגי, ביג דאטה ועוד.

 

מתכונת הלימוד

 

אורך הלימודים ארבע שנים. ברוב המוסדות הלימודים מתקיימים במתכונת יום אולם ישנם מוסדות שבהם מוצעים לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול, המותאמים לאנשים עובדים.


במהלך התואר הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים וכן במעבדות וקורסים מעשיים שבהם מכירים כלים החשובים למהנדסי התעשייה, כגון תוכנות תפעול, יישומים לניהול תעשייתי וקשרי לקוחות, ייצור באמצעות מחשב, יישומים לניהול מלאי ולשינוע רובוטי ועוד. כך הסטודנטים יכולים להתנסות בפועל בתהליכים וטכנולוגיות עדכניים שבהם משתמשים היום בתעשייה.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


היות ומדובר בענף רב תחומי שנוגע במגוון תחומים הנדסיים, בוגרי לימודי הנדסה במרכז בתחום זה יכולים להשתלב במגוון אפיקים תעסוקתיים בתעשייה עם תום הלימודים. הם פועלים בחברות הייטק, בענפי התקשורת, בתחום התחבורה, בענף הפיננסי והבנקאי, בתעשייה הביטחונית ובענפי תעשייה נוספים.


תפקידים פופולריים לבוגרים כוללים מהנדסי ייצור, מנהלי תפעול, תפ"י (תכנון ופיקוח על הייצור), אנליסטים תעשייתיים, מנהלי פרויקטים, מנתחי דאטה ועוד. לאחר מספר שנות ניסיון הם יכולים להתקדם לתפקידים בכירים יותר, כגון ניהול צוותי עובדים או ניהול מחלקות.


באזור המרכז פועלות חברות רבות שבהן יכולים הבוגרים להשתלב. באזור פועלים מתחמי הייטק ותעסוקה רבים שבהן נתן למצוא חברות בין לאומיות גדולות לצד חברות ישראליות. רוב המשרות מרוכזות בתל אביב וברמת גן אולם ניתן למצוא משרות גם בערים סמוכות.


אפשרות נוספת העומדת בפני בוגרים שברצונם לשדרג את הקריירה היא להמשיך לתואר שני בתחום. לעיתים התואר השני יכול להוות יתרון מול מועמדים אחרים, ובחלק מן המקרים הוא מאפשר קבלת תוספת שכר, בעיקר בסקטור הציבורי. התארים מתקדמים במספר מוסדות ביניהם גם מכללות ואוניברסיטאות במרכז.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת תעשייה וניהול במרכז?

רוצה לדעת יותר על הנדסת תעשייה וניהול במרכז?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנדסת תעשייה וניהול במרכז

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,114 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp