רוצה פרטים על שכר ביואינפורמטיקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

ביואינפורמטיקה שכר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר ביואינפורמטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


רמות שכר ביואינפורמטיקה וביולוגיה חישובית

 

ענף הביואינפורמטיקה, הידוע גם בשם ביולוגיה חישובית, מתמקד בקשר שבין מדעי המחשב לתחום הביולוגיה. חוקרים בתחום זה משתמשים בשיטות מתמטיות ובכלים במחשוב ותכנות כדי לנתח נתונים ביולוגיים, רפואיים ומדעיים, להבין את פעילותן של מערכות ביולוגיות ואת אופן הפעילות של תרופות וטיפולים. כמו כן, הם משתמשים בכלים הללו לצורך ניתוח כמויות המידע האדירות המצויות במערכת הבריאות הציבורית והפרטית.


זהו אחד הענפים הטכנולוגיים והמדעיים החווים צמיחה בעשור האחרון והביקוש לעובדים בו רב למדי, דבר אשר בא לידי ביטוי גם בשכר העובדים שנחשב לגבוה למדי. משכורות גבוהות במיוחד נרשמות בענף ההייטק וניתנות בעיקר לעובדים בעלי שנות וותק במקצוע.

 

על המקצוע ותפקידים


עובדים בענף הביואינפורמטיקה משתמשים בכלים מתחומי המתמטיקה, המחשבים והסטטיסטיקה לפיתוח מערכות עיבוד של מידע ביולוגי. הם נעזרים בין היתר באלגוריתמים ובתוכנות מתקדמות באמצעותן הם אוספים את המידע ממקורות שונים, מאתרים תבניות חוזרות בנתונים שנאספים ומסיקים מסקנות בהתאם. מסקנות אלה משמשות את החוקרים והמדענים בתהליכי הפיתוח של טכנולוגיות רפואיות, תרופות, שיטות טיפול ועוד. המידע המתקבל יכול לשמש גם בענפים נוספים כגון מדעי המוח, מדעי בעלי החיים וחקלאות, וכן למטרות ניהול של מוסדות ומערכות בריאות גדולות כגון בתי חולים ושירותי בריאות הציבור.


בתחום קשת רחבה של תפקידים, שנדרשים בתהליכים השונים במחקר, במערכת הבריאות ובתעשייה. בדרך כלל מדובר בתפקידי מחקר ופיתוח של ציוד ומערכות, וכמו כן תפקידים רבים הם במסגרת מחקר בהייטק ובמוסדות אקדמיים. תפקידי המחקר אלה מיועדים לרוב לבעלי תארים מתקדמים, אולם ניתן להשתלב בהם גם לאחר תואר ראשון במקרים מסוימים. בוגרים משתלבים בדרך כלל בתפקידי ניתוח ועיבוד דאטה.


בתעשיית ההייטק נפוצים בעיקר תפקידי תכנות ופיתוח בחברות שבהן מפתחים מוצרים לעולם הרפואי, כגון בדיקות, תוכנות לניהול רפואי ועוד.


בין התפקידים הנפוצים בענף נכללים:

 

מהנדס נתונים: תפקיד הידוע גם בשם Data Engineer. עובדים אלה הם בעלי חשיבות רבה בתעשייה הטכנולוגית, הם אחראיים על איסוף, ארגון וניתוח של הנתונים המתקבלים בתהליכי פיתוח ומחקר. הם אוספים דאטה שמופקת על ידי הארגון, שומרים אותו ומבצעים ניתוח להבנתו, וכן מארגנים אותו כדי לאפשר גישה נוחה ויעילה יותר בתהליכי העבודה השוטפים.


אנליסט מידע רפואי: מנהלי נתונים ומידע רפואי בחברות טכנולוגיה רפואית וסטארט אפים. זהו מקצוע חדש באופן יחסי בעולם הרפואי, העובדים אחראיים על ניתוח של מידע המתקבל ממקורות כגון התיקים הרפואיים של מטופלים, וכן מידע שמתקבל מאפליקציות, מערכות מידע ותוכנות שבהן משתמשים בקופות חולים ובתי חולים. לעיתים הם גם מנתחים דאטה במסגרת מחקרים ותהליכי פיתוח.


ביו חישוביות: עובדים בתחום זה משתלבים במחקרים בחברות רפואיות ומדעיות או בביוטק. הם מהווים מרכיב חשוב ביחידות במחקר בקליני, העובדים משתמשים בכלים מתמטיים ובתוכנות שונות לעיבוד מידע המתקבל במחקרים רפואיים.


מהנדס וריפיקציה: מהנדסים אלה אחראיים על פיתוח ויישום בדיקות הנדרשות בשלבי הפיתוח של טכנולוגיות. הם מבצעים סימולציות הנדרשות בתהליך הפיתוח ולפיהן מתקבלות מסקנות דרכן החברה יכולה לחסוך זמן ומשאבים.

 

משכורות בענף


השכר הממוצע של עובדים בענף זה מתחיל מטווח שבין 10,000 - 15,000 שקלים בשנים הראשונות לתפקיד. לאחר מכן, החוקרים ואנשי המקצוע מעלים משמעותית את משכורותיהם ומגיעים לטווחים שבין 15,000 - 25,000 שקלים לחודש ולעיתים אף מעבר לכך.


התגמול הגבוה ביותר ניתן למהנדסים בתחום, בעיקר לכאלה בעלי ניסיון וותק בתפקידם. אפיקים מקצועיים שבהם המשכורות גבוהות במיוחד הם שכר הייטק ובייחוד בסטארט אפים טכנולוגיים, שבהן האופק התעסוקתי הוא לרוב לטווח הקצר. בחברות שבהם ההעסקה היא לטווח ארוך יותר לרוב התגמול מעט נמוך יותר בהתאם.


יש לציין גם כי משכורות במגזר הפרטי הן לרוב גבוהות מאלה בסקטור הציבורי בענף זה. משום כך בארגונים ומוסדות ציבוריים לרוב מעסיקים מהנדסים ואנליסטים מתחילים, או במסגרת פרויקטים לטווח מוגבל. הדבר יכול לפתוח דלת לבוגרי הלימודים בשנותיהם הראשונות בשוק ולאפשר להם לצבור ניסיון פרקטי בשטח. בשני האפיקים, ישנו יתרון למי שמגיעים עם רקע מתאים בתכנות ובפיתוח ושולטים במספר שפות קוד עדכניות.

 

טבלת שכר

 

תפקיד שכר חודשי 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי 5 שנות ניסיון ומעלה
ביואינפורמטיקה
10,000 - 14,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש
אנליסט ביואינפורמטיקה רפואי
10,000 - 16,000 שקלים לחודש 17,000 - 24,000 שקלים לחודש
מהנדס DATA
18,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש
מהנדס וריפיקציה
18,000 - 20,000 שקלים לחודש 22,000 - 26,000 שקלים לחודש
למידת מכונה
20,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 35,000 שקלים לחודש

 

לתשומת לבכם - רמות השכר משתנות מעת לעת!

 

ביקוש בשוק

 
לבעלי תפקידים בתחום זה יש ביקוש רב בתעשיית ההייטק וכן בענפים משיקים, כגון ביוטק ופארמה. העלייה בפרויקטים גדולים בעולם הרפואי הדורשים כמויות נתונים גדולות יוצרת דרישה גוברת לעובדים בענף ניתוח הדאטה, וכך גם הפיתוח המתמיד של הטכנולוגיות בענף זה. ביקוש זה בא לידי ביטוי, כאמור, גם במשכורות העובדים, כגון שכר ביוטק או משכורות בתעשיית ההייטק והפארמה.


בעקבות משבר הקורונה, הדרישה למומחים בענף ולאנליסטים לניתוח דאטה רפואי נמצא בעלייה משמעותית, כאשר ההערכות הן כי קיים מחסור בעשרות, אם לא מאות, עובדים בשוק הישראלי. אלה נדרשים במסגרות כגון מכוני מחקר פרטיים וסטארט אפים רפואיים וכן בשוק הציבורי, בקופות ובתי החולים. עובדים אלה לוקחים חלק בתהליכי הפיתוח של פתרונות להתמודדות עם אתגרי המשבר וכן לניהול וניתוח של הנתונים העסקיים והרפואיים המתקבלים בכמויות אדירות במערכת, כדי להפיק מסקנות להמשך. צפוי שהביקוש לאותם עובדים רק ילך ויגבר עם הצורך בפיתוח ושיקום מערכת הבריאות, גם אחרי המשבר.

 

דרושים


העובדים בתחום זה דרושים כאמור במגוון רחב של חברות טכנולוגיות, סטארט אפים וארגוני הייטק ורפואה. בין הדרישות לתפקידים אלה נכללים תואר אקדמי רלוונטי בתחום או בתחום מדעי המחשב. נדרש גם ידע או ניסיון קודם בתחום המחשוב, ביוטכנולוגיה או ניתוח דאטה. כמו כן, המועמדים נדרשים לידע בשפות תכנות רלוונטיות כגון פייתון, C++, ג'אווה ועוד.


ברבות מהחברות עובדים אלה משתלבים בצוותים רב תחומיים שבהם פועלים יחד מומחים מענפים משיקים שונים כגון הנדסת תוכנה, ביולוגיה ומדעי המחשב. כך למשל בתעשיית התרופות מומחים אלה פועלים לפיתוח של פתרונות לעיבוד מידע רפואי, פענוח מנגנוני הפעילות של תרופות או ניתוח אופן הפעילות של תרופות חדשות שיוצאות אל השוק, תוך התבססות על משאבי דאטה מורכבים ומתקדמים.


קיימות משרות מסוימות, בעיקר משרות מחקר, שבהן הדרישה היא לתארים מתקדמים ובמיוחד תואר שלישי. לצידן ניתן למצוא משרות המתאימות גם לבוגרי התואר הראשון ואף משרות סטודנט שמתאימות למעוניינים לשלב בין לימודים לבין עבודה רלוונטית

בתחום הנלמד כבר במהלך התואר.

 

מה ללמוד כדי להשתלב בתחום?


המשרות בתחום זה מיועדות לאקדמאים, תחילת הדרך באקדמיה היא בלימודי ביואינפורמטיקה לתואר ראשון. אלה מתקיימים לעיתים כמסלול עצמאי ובמקרים אחרים כמסלול במסגרת לימודי מדעי המחשב. במקרים מסוימים נערכים הלימודים כהתמחות במסגרת לימודי ביולוגיה, לימודי מדעי החיים, לימודי פיזיקה או מקצועות נוספים בתחום המדעי. אורכם של הלימודים הוא כשלוש שנים. במהלכם נלמדים קורסים עיוניים מדעיים וכן מעבדות, פרויקטים מעשיים והתנסויות בהייטק. במסלולים אלה מושם דגש על קורסים מתמטיים, קורסים בתיאוריה של מדעי המחשב וכן קורסים במקצועות הפיתוח והתכנות.


רבים מבוגרי התואר הראשון ממשיכים גם לתואר שני בתחום, וזאת בעיקר כדי להתקבל למשרות מחקריות שבהן יש דרישה לתארים מתקדמים. מוסמכי תואר שני מחקרי יכולים להמשיך גם לתואר שלישי (דוקטורט) בתחום וכך לפתוח דלת למשרות מחקר במוסדות אקדמיים ובגופים מדעיים שונים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר ביואינפורמטיקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp