רוצה פרטים על הנדסת מכונות בירושלים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת מכונות בירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת מכונות בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת מכונות בירושלים והסביבה

 

תושבי ירושלים וסביבתה שברצונם ללמוד מקצוע הנדסי מבוקש יכולים למצוא מסלולים שונים ללימודי הנדסת מכונות. מסלולים אלה כוללים את כל הידע והכלים הנדרשים להכשרתם של המהנדסים ומשולבים בהם תכנים מעשיים ופרויקטים בשיתוף התעשייה.


הלימודים נערכים במתכונת המשלבת קורסים עיוניים עם שיעורים מעשיים, מעבדות ופרויקטים, מתוך שאיפה להכשיר מהנדסים איכותיים, יצירתיים ואחראיים שביכולתם להציע פתרונות מתקדמים לפי צורכי התעשייה. ברבים מבין המוסדות מפעילים קשרים עם חברות הייטק, מפעלים וארגונים בסביבת המוסדות, כדי לפתוח דלת לתעסוקה עבור הבוגרים ולחשוף אותם לנעשה בשטח.


בוגרי לימודי הנדסת מכונות יכולים למצוא מגוון אפיקי תעסוקה באזור ירושלים, כאשר התעשייה באזור זה חווה פריחה משמעותית לאחרונה. המהנדסים משתלבים בחברות טכנולוגיות, מפעלים, ארגונים ממשלתיים ומסגרות רבות נוספות הפועלות בעיר. בתעשייה של היום ישנו מחסור במהנדסי מכונות, מה שיכול לפתוח הזדמנויות לפיתוח הקריירה עבור הבוגרים.

 

מוסדות הלימוד


אלה הם המוסדות האקדמיים המציעים לימודים בירושלים ובסביבתה הקרובה בתחום זה:


עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה


זוהי מכללה להנדסה הממוקמת ברמת בית הכרם, שבה מתקיימים לימודים לתואר ראשון בתחום. הסטודנטים לומדים על תהליכי תכנון ופיתוח של מערכות שונות בתעשייה, בהן מערכות משובצות מחשבים וטכנולוגיה עילית. חומרי הלימוד מותאמים לשינויים המהירים בתעשייה ובמהלכם הסטודנטים נחשפים לפיתוחים עדכניים ולתיאוריות עכשויות. כמו כן מושם דגש על פיתוח מיומנויות ניהול ויזמות החשובות למהנדסים בענף זה.


במכללה ניתן לקחת חלק בלימודים בענפים הנדסיים נוספים, בין התכניות לתואר ראשון אפשר למצוא לימודי הנדסה פרמצבטית, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת חומרים ולימודי הנדסת תוכנה. קיימים גם מסלולים המשולבים עם חוג לאחר תואר במדעי המחשב, בהם פרמצבטית, חומרים ואלקטרוניקה, שבהם נרכש ידע משולב שיכול לסייע למעוניינים להשתלב בהייטק. במכללה פועלים גם מסלולים לתואר שני, בתחום הנדסת המכונות וביזמות טכנולוגית.

 

בשומרון


אוניברסיטת אריאל


באוניברסיטה זו הממוקמת בשומרון, מתקיימים לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה. הסטודנטים במסלול זה מתמקדים בשילוב בין מכונות למחשבים ועוסקים בענפים כגון רובוטיקה וביו מכניקה ויישומיהם בתעשייה של היום. בתכנית זו משלבים גם היבטים מענפים נוספים כגון מדעי המחשב, הנדסת חשמל, אלקטרוניקה ועוד.


הסטודנטים יכולים לשלב בלימודיהם גם לימודי תעודה להכשרת ממונה אנרגיה, החל משנה ד' לתואר. התכנית מיועדת לסטודנטים עם ממוצע ציונים גבוה ומאפשרת להם להרחיב את היצע התעסוקה שלהם ולהתמקצע גם בתחום האנרגיה. באוניברסיטה מתקיים גם מסלול ייעודי לעתודאים בתחום המערכות האוטונומיות, שבו מכשירים מהנדסי רובוטיקה ליחידות טכנולוגיות בצה"ל.


בפקולטה להנדסה של האוניברסיטה מתקיימים לימודים במסלולים נוספים כגון לימודי הנדסה כימית, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ולימודי הנדסה אזרחית. ניתן להמשיך גם לתואר שני ברבות מבין המחלקות הללו.

 

על הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים עוסקים בתהליכים בתכנון, פיתוח, ייצור ותחזוקה של מכונות בתעשייה. הדגש בתכניות אלה הוא על פיתוח של מוצרים מתקדמים ותכנון מערכות מכניות חדשניות בהתאם לצורכי התעשייה.


הסטודנטים לומדים כיצד מתנהלים פרויקטים הנדסיים בתעשייה ומכירים תיאוריות וכלים הנדסיים לפתרון של בעיות הנדסיות ומכניות מתקדמות. הסטודנטים מתחילים מרכישת הבסיס הכמותי והמדעי הנדרש וממשיכים בלימוד נושאים הנדסיים שונים הרלוונטיים למהנדסים בתחום. הם גם נחשפים לפיתוחים עכשוויים, לשיטות ייצור חדשות ולמגמות רלוונטיות בתעשייה הישראלית והעולמית.


בחלק מן המוסדות מאפשרים לסטודנטים לבחור בהתמחות במסגרת לימודיהם. אחד מתחומי ההתמחות הוא מכטרוניקה, ענף הנדסי שבו מתמקדים בקישור שבין מכניקה לאלקטרוניקה ומפתחים מערכות רובוטיות ומשולבות מתקדמות לצורכי התעשייה. במסגרת ההתמחות נלמדים קורסים ייעודיים ומבצעים פרויקטים ומטלות שונות שדרכן נחשפים הלכה למעשה לתהליכים רלוונטיים בענף.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של לימודי ההנדסה הוא ארבע שנים. התכניות מתקיימות במתכונת יום מלאה שבה לומדים ארבעה או חמישה ימים במהלך השבוע. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים וכן בקורסים מעשיים ומעבדות שבהם הם יכולים לפתח כלים פרקטיים בתחום המכני.


החל משנת הלימודים השלישית מתחילים הסטודנטים לתכנן את פרויקט הגמר. בפרויקט מתנסים במכלול שלבי פרויקטים הנדסיים, החל מאבחון צורכי לקוחות, תכנון לוחות הזמנים דרך בניית תכניות העבודה ועד לקבלת מוצר מוגמר. עיקר העבודה על הפרויקט נעשית בשנה הרביעית, בליווי של אנשי סגל במחלקות ולעיתים גם בסיוע של ארגונים מן התעשייה. בחלק ממוסדות הלימוד מאפשרים לסטודנטים לבצע את הפרויקט בהנחייתם של מהנדסים מארגונים כגון רפא"ל, התעשייה האווירית, אינטל, טבע וחברות נוספות.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


קבלת מועמדים לתכנית זו נעשית בדרך כלל על סמך שקלול של הציונים בבגרויות בדגש על המקצועות הריאליים, יחד עם ההישגים בפסיכומטרי הכמותי.


ציון ההתאמה הנדרש משתנה בין המוסדות ונע בדרך כלל בין 550 - 620. כמו כן, יש צורך בציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד ובבגרות בפיזיקה.


במקרים מסוימים מאפשרים במוסדות קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי, למועמדים שלהם ציונים גבוהים במיוחד בבגרויות. ממוצע הבגרות הנדרש משתנה ונע בין 90 - 100 לפחות. כמו כן, בדומה למסלול הקבלה הרגיל, יש צורך בציונים גבוהים במקצועות הריאליים לבגרות - מתמטיקה ופיזיקה, וכן בבגרות באנגלית.


מועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה יכולים לנסות להתקבל על סמך ההישגים במכינה ייעודית. מכינות אלה מתאימות למעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה, להשלים פערים ולרכוש יסודות אקדמיים להמשך הדרך.

 

תעודה


בסיום הלימודים מוענק לבוגרים תואר ראשון B.Sc מטעם המוסד המלמד. כדי לקבל את התואר יש לעמוד בכל חובות הלימודים, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מעבר כל המבחנים והשלמת הדרישות בקורסים. בחלק מן המוסדות מעניקים לסטודנטים גם דיפלומות נוספות לתעודה, לצורך הרחבת אפשרויות התעסוקה של הבוגרים.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


בדומה לבוגרי לימודי הנדסה בירושלים בענפים אחרים, גם בוגרי תחום לימוד זה יכולים לפתוח דלת למגוון של אפשרויות תעסוקה בתעשייה הירושלמית שחווה לאחרונה צמיחה משמעותית.


באזור ירושלים יש דרישה למהנדסים אלה, הדרישה קיימת בחברות ממגוון ענפים כגון במפעלי תעשייה, חברות אלקטרוניקה, בתחום התחבורה (כגון הרכבת הקלה), בתחום הביטחוני, בענף האוטומציה, בתחום הרובוטיקה ועוד. באזור קמים לאחרונה מתחמי עסקים והייטק, שגם בהם ניתן למצוא חברות וסטארט אפים טכנולוגיים שבהם עשויים להשתלב הבוגרים.


בחלק מן המשרות הדרישה היא למהנדסים בעלי מספר שנות ניסיון, אולם לצידן ניתן למצוא גם משרות המתאימות לבוגרי התואר המעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים בתעשייה. התפקידים הנפוצים לבוגרים הם במחקר ופיתוח, בניהול פרויקטים, בתחום הייצור ובקרת הייצור, בתכנון עבור מפעלים, מהנדסי אחזקה, מהנדסי תהליכים ועוד. עם השנים ניתן להתקדם גם לתפקידים ניהוליים כגון מנהלי מחלקות או צוותים, וזאת בהתאם להצטיינות בתפקיד והצלחה בפרויקטים. שכר מהנדסי מכונות נחשב גבוה למדי, ועולה עם צבירת הוותק וההתמקצעות בענף לאורך השנים.


מי שברצונם לפנות למחקר ולעשייה באקדמיה יכולים להמשיך גם לתואר שני בתחום. כדי להמשיך לתארים מתקדמים יש לבחור בתואר מחקרי ולהשלים את כתיבת התזה. לאחר מכן ניתן להשתלב בגופי מחקר, במעבדות, באוניברסיטאות ומכללות ובאפיקים נוספים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת מכונות בירושלים?

רוצה לדעת יותר על הנדסת מכונות בירושלים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנדסת מכונות בירושלים

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,114 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp