רוצה פרטים על תנאי קבלה - רפואת שיניים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה לרפואת שיניים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - רפואת שיניים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי רפואת שיניים

 

לימודי רפואת שיניים הנכללים בין המקצועות הטיפוליים נחשבים לאחד המסלולים המבוקשים באקדמיה, מה שבא לידי ביטוי גם בתנאי הקבלה לתואר. תהליך הקבלה ללימודים אלה כולל מספר שלבים, במהלכם נבדקים המועמדים בקפידה ומתוכן נבחרים הטובים ביותר.


במסגרת תנאי הקבלה, המועמדים נדרשים לציונים גבוהים בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות. כמו כן, נבדקים ההישגים במקצועות ריאליים לבגרות, כגון מתמטיקה, כימיה או פיזיקה, וזאת בשל האופי המדעי והכמותי של התואר. נערכות בדרך כלל גם בחינות כניסה באותם מקצועות מדעיים, לצורך הערכת הכישורים של המועמדים.


קבלת מועמדים מתבססת לא רק על ההישגים הלימודיים הקודמים בפסיכומטרי ובבגרויות, אלא גם על ההישגים בשלבי ראיונות אישיים, אשר נערכים במתכונת של ימי מיון או מרכז הערכה בתחנות. אלה כוללים גם מבחני אישיות, תחנות אבחון ושאלונים דיגיטליים שונים, מטרת השלבים הללו היא אבחון התאמתם של מועמדים ללימודי רפואת שיניים, הנחשבים לתובעניים במיוחד, על סמך מאפייני האישיות שלהם, יכולת התמודדות עם מצבי לחץ ואי ודאות, בשלות רגשית, יכולות עבודה בצוות ותקשורת בין אישית ועוד.


ועדות קבלה בחוגים משקללות את ההישגים של המועמדים בבגרות, בפסיכומטרי ובמבחנים הפנימיים עם ההישגים האישיים בימי ההערכה, ומקבלות את ההחלטה בכל מקרה לגופו. בדומה לנעשה בלימודי רפואה, מדי שנה מתקבלת קבוצה מצומצמת של סטודנטים בלבד לחוגים ברפו"ש, לרוב אלה הנמצאים בעשירונים העליונים מבחינת הישגיהם בתהליך המיון.


למי שאינם עומדים ברף, מציעים מכינות שונות וקורסי הכנה, שבהם ניתן להשלים פערים ולשפר את הסיכויים להתקבל לחוג. בדומה לנוגע לתנאי קבלה לרפואה, גם בתהליך הקבלה לחוגי רפו"ש ישנם מועמדים המנסים להתקבל מספר פעמים עד לקבלתם לחוג, לאחר שיפור ההישגים.


שימו לב - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת! מומלץ לפנות אל מוסדות הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני והמדויק ביותר לגבי תנאי קבלה. המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

האוניברסיטה העברית (ירושלים)


מתקבלים מועמדים בעלי אזרחות ישראלית שברשותם ציון פסיכומטרי רב תחומי של לפחות 650.


תהליך הקבלה מורכב ממספר שלבי מיון שיש לעבור.


בשלב הראשון מתקיים מיון לפי הציון בפסיכומטרי, רמות הידע בעברית ובאנגלית והישגים לימודיים בתעודת הבגרות. מי שהציון המשוקלל שלהם עומד בדרישות עוברים לשלב הבא.


שלב ב' כולל מילוי שאלונים. שלב זה כולל שאלון פתוח שבו בודקים מאפייני אישיות של המועמדים. בשל מגפת הקורונה השאלונים ממולאים באופן מקוון ואין צורך להגיע לקמפוס. ההשתתפות בשלב זה כרוכה בתשלום ובהחלטת וועדת קבלה.


יש לציין כי מי שברשותם ציון פסיכומטרי 700 ומעלה פטורים משלב זה ומוזמנים לראיונות האישיים (שלב ג').


בשלב ג' מתקיימים ראיונות אישיים. נערכים מספר ראיונות קצרים בכמה פעימות. בפעימה הראשונה מוזמנים מועמדים הנרשמים עד למועד מסוים והם עומדים בתנאים המאפשרים מעבר ישיר לראיונות. בפעימה השנייה מוזמנים מי שמציגים נתונים מתאימים בפסיכומטרי ובבגרות. פעימות אלה מיועדות למי שהציונים שלהם מאפשרים פטור משלב השאלון. הפעימה השלישית מיועדת למי שעברו את שלב השאלון.


בחירת המועמדים ללימודים נעשית לאחר קבלת הציונים והיא משוקללת לפי משקל 75% לראיונות האישיים ו - 25% לציונים המשוקללים של הפסיכומטרי ותעודת הבגרות. המועמדים מדורגים לפי הציונים הסופיים ומתקבלים בעלי הציונים הגבוהים ביותר במדרג לפי מכסת הסטודנטים בחוג.

 

אוניברסיטת תל-אביב


ללימודים רשאים להגיש מועמדות אזרחי ישראל בעלי ציון של לפחות 640 בפסיכומטרי, שהם בעלי בגרות ישראלית. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון עובר ומעלה.


במקרים מסוימים מתקבלים גם בוגרי תואר ראשון או שני קודם ובעלי בגרות בחו"ל.


תהליך הקבלה לחוג כולל מספר שלבים. ראשית מחושב ציון ההתאמה "רפואה ראשוני" של המועמדים. את הציון מחשבים על פי ההישגים של המועמדים בפסיכומטרי. את הציון בפסיכומטרי משלבים עם ציוני בגרות או מכינה קדם אקדמית, כאשר ניתן משקל של 30% לבגרות ו - 70% לפסיכומטרי, או לחלופין צשקל של 50% להשכלה אקדמית קודמת (חלקית או מלאה) ו - 50% למבחן הפסיכומטרי. לבעלי בגרות מחו"ל, המשקל הוא 30% לבגרות שקילה לבגרות ישראלית ו - 70% לציון בבחינה הפסיכומטרית.


עבור מועמדים שציוני הבגרות שלהם אינם עומדים בדרישות ישנה אפשרות להתקבל על סמך המכינה האוניברסיטאית המוכרת על ידי אוניברסיטת תל-אביב, בממוצע ציונים של לפחות 90 בלי בונוסים במסלול מדעי הטבע או מדעים מדויקים. משקל הציונים הנדרש הוא 30% לציונים במכינה ו - 70% לציון בפסיכומטרי.


מי שעומדים בדרישות הסף לגבי ציון זה מוזמנים למבחן ידע במתמטיקה, וכן למבחן ידע בכימיה או בפיזיקה. הבחינה מקבילה לחומר לבגרות ברמת 3 יחידות לימוד בכימיה או 4 יחידות לימוד בפיזיקה וכן ברמת 4 יחידות לימוד במתמטיקה. במקרה של לקויות למידה ניתן להגיש אבחונים מוכרים, בקשות אלה נבדקות על ידי יחידה לייעוץ לימודי ונשקלות כל אחת לגופה. יש לציין כי ההרשמה לבחינות אלה כרוכה בתשלום.


נוסף על כך, בזמן מבחני הידע מתקיימת בחינה בראייה מרחבית בתחום רפואת השיניים.


לאחר מכן, מערך יום תחנות שבו מתקיימים ראיונות אישיים, תחנת אנימציה ושאלונים ממוחשבים לבדיקת מאפייני אישיות של המועמדים.


נשקלת קבלת מועמדים שעומדים במבחן התפיסה המרחבית ונכללים בקבוצת 80% של הציונים הגבוהים. נדחים מועמדים שהציון שלהם במבחן הידע מתחת ל - 60 ושהציון שלהם בבחינת התפישה המרחבית נמצא ב - 20 אחוזים הנמוכים של הקבוצה.


בשלב זה משקללים את ציון ההתאמה כך - 40% ציון התאמה רפואה ראשוני ו - 60% ציונים בבחינת ידע. בעלי הציונים הגבוהים ביותר מוזמנים להמשך התהליך ומשתתפים בראיונות אישיים, ממלאים שאלוני אישיות ממוחשבים ומשתתפים בתחנת אנימציה ותחנות מיון. מתקיימים מספר ראיונות אצל מראיינים שונים. הראיונות כרוכים בתשלום. הם נערכים במועד יחיד בלבד.

 

תנאי קבלה לרפואת שיניים בחו"ל


בשל תנאי הקבלה הגבוהים יחסית לתואר זה, ישנם מי שבוחרים לנסות להתקבל ללימודי רפואת שיניים בחו"ל לאחר שלא עברו את תהליך הקבלה למוסדות בארץ. בין המדינות הפופולריות ללימודים אלה נכללות רומניה, הונגריה, פולין, צ'כיה ואיטליה. במדינות השונות דרישות הסף הן לרוב נמוכות מאלה הנהוגות בארץ, אם כי הדרישות משתנות ממדינה למדינה ומעת לעת.


ברבות מבין המדינות, מתקבלים מועמדים על סמך ההישגים בתעודת הבגרות. כמו כן נערכות בחינות כניסה בכתב שבהן נבדקת השליטה במקצועות מדעיים כגון פיזיקה, ביולוגיה וכימיה. בחלק מהמוסדות דורשים בגרות מדעית במקצועות רלוונטיים בציון גבוה. מתקיימים גם מבחנים לבדיקת השליטה בשפה האנגלית וכן ראיונות אישיים לבדיקת התאמה למסלול. בדרך כלל מתקבלת קבוצה מצומצמת של סטודנטים, בעלי ההישגים הטובים ביותר מבין המועמדים.


מוסדות שונים מציעים מכינות וקורסי הכנה, שנועדו להכין את המועמדים לאותם מבחני הערכה ומיון. אלה נערכים בדרך כלל מטעם חברות פרטיות או גופי הכנה בארץ, שגם מסייעים למועמדים בהסדרת תהליכי הקבלה והקליטה במדינות הזרות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - רפואת שיניים?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - רפואת שיניים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה - רפואת שיניים

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp