רוצה פרטים על לימודי עיצוב אופנה בצפון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי עיצוב אופנה בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי עיצוב אופנה בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עיצוב אופנה בחיפה והצפון - לתואר ולתעודה


המתגוררים באזור הצפון המעוניינים לרכוש את הידע והכלים לפיתוח קריירה בתחום האופנה יכולים למצוא מספר מסלולי לימוד בענף זה. מרבית המסלולים מרוכזים בעיר חיפה ובסביבתה הקרובה, אולם קיימים גם מוסדות באזורים נוספים, כגון בגליל. באופן זה ניתן ללמוד סמוך למקום המגורים באופן נוח ונגיש. יש לציין כי הלימודים מתאימים גם לתושבי אזורים אחרים בארץ, המעוניינים ללמוד בצפון.


באזור זה מתקיימות מספר תכניות בתחום עיצוב האופנה. ניתן למצוא הן תכניות לתואר ראשון בתחום, והן מסלולים ללימודי תעודה. מסלולים אלה נבדלים בהיקפם, נושאי הלימוד, כמות ההתנסויות המעשיות והיבטים נוספים, מומלץ להביא היבטים אלה בחשבון בעת קבלת ההחלטה על מסלול הלימודים, כדי לבחור את התכנית המתאימה ביותר לצורכים האישיים.


הכלים הנרכשים במהלך התואר או הקורס יכולים לסייע לבוגרים לקחת את הצעדים הראשונים לעבר קריירה כמעצבים. תעשיית האופנה היא תחרותית מאוד אך גם מאפשרת יצירתיות רבה וביטוי אישי ומי שמשתלבים בה יכולים לפתח קריירה מאתגרת ומספקת באזור חיפה והגליל, וקיימות בה הזדמנויות רבות לבוגרים.

 

קראו על לימודים בצפון

 

לתואר ראשון


המרכז האקדמי ויצו חיפה


במרכז האקדמי ויצו חיפה ניתן לקחת חלק בתואר ראשון בעיצוב אופנה. הסטודנטים מתמקדים ברכישת הידע והכלים הפרקטיים הנחוצים לפיתוח קולקצייה משלהם. כדי לעשות זאת הם לומדים על היבטים עיוניים, טכנולוגיים ויישומיים רלוונטיים למעצבים. בין היתר הם מפתחים מיומנויות תפירה, דיגום ותדמיתנות, מכירים מעצבים וחברות מסחריות ומתרגלים שיטות עבודה. הם גם יוצאים להתנסות מעשית בחברות בשוק, שמטרתה לאפשר להם להכיר מקרוב את התעשייה ולקחת חלק פעיל בהפקות ובעבודה בצוותים. במהלך התואר מושם דגש גם על תחום הטקסטיל, כדי לסייע לסטודנטים להכיר מקרוב את החומרים וליצור תוצרים מקוריים וחדשניים.


במסגרת תואר זה, הסטודנטים מקבלים גם תעודת הוראה בעיצוב אופנה, בעזרתה ניתן להשתלב כמורים במגמות בתחום זה בבתי ספר.


במוסד הלימוד הסטודנטים יכולים למצוא גם מסלולים נוספים לתואר, כגון לימודי עיצוב גרפי לתואר, לימודי ארכיטקטורה, תואר ראשון בצילום ועוד. קיימות גם תכניות לתעודת הוראה ולהסבת אקדמאים להוראה. ניתן לקחת חלק גם בלימודי תעודה במקצועות העיצוב השונים.

 

לימודי תעודה


סטודיו 6B: לסטודיו שלוחה בעיר חיפה, הממוקם במתחם צ'ק פוסט. המעוניינים ללמוד תחום זה בסטודיו יכולים למצוא קורסים בעיצוב ותדמיתנות, קורס תפירה, קורס עיצוב בגדי ים וקורס תפירת שמלות ערב. הקורסים יכולים להתאים גם למתחילים העושים את צעדיהם הראשונים בתחום. ניתן למצוא בסטודיו גם מכינה לעיצוב אופנה, שבה ניתן לבנות תיק עבודות לקראת הקבלה ללימודים. תחומי עיצוב נוספים המתקיימים במוסד זה כוללים עיצוב גרפי ועיצוב פנים.


בית למעצב (חיפה): במוסד זה מתקיימים קורסים לתעודה במקצועות כגון תדמיתנות, תפירה, עיצוב שמלות כלה, עיצוב בגדי ים ועיצוב בגדי תינוקות. הקורסים מתקיימים במתכונת מותאמת לאנשים עובדים, בערבים או בימי שישי. הקורסים מתאימים גם למתחילים ובמהלכם מתקיימים תרגולים מעשיים בסטודיו.


סטודיו דנקה (מושב ברק, סמוך לעפולה): בסטודיו מתקיימים קורסים בתחום התפירה והתדמיתנות. ניתן להתמחות בעיצוב בגדים מחויטים או בעיצוב בגדי קז'ואל ליום יום. כמו כן, מתקיימים קורסים בהם ניתן לפתח תיק עבודות, כגון למעוניינים להתקבל למוסדות הלימוד השונים.


לציבור הדתי והחרדי


מבין המוסדות המציעים לימודי תעודה בתחום, ישנם מוסדות ייעודיים לציבור הדתי. במסגרת מוסדות אלה נשים יכולות ללמוד בהפרדה וכמו כן, תכני הלימוד מותאמים לעולמן של הנשים הדתיות והחרדיות. לעיתים הדגש הוא על עיצוב פרטי לבוש צנועים. בין המוסדות המתאימים לציבור הדתי:


המדרשה לאופנה: זהו מוסד ללימודי אופנה לנשים דתיות. למדרשה שלוחה צפונית בעיר חיפה, מול קניון לב המפרץ במתחם צ'ק פוסט. ניתן למצוא בו קורס למתחילות בעיצוב אופנה וכן קורסים נוספים כגון קורס תפירה וקורס עיצוב שמלות כלה. בקורסים מכירות המשתתפות טכניקות עבודה וציוד ומתנסות בעצמן בתהליכי העבודה.

 

מתכונת הלימוד


היקף התכניות משתנה, התואר הראשון נמשך ארבע שנים, בעוד הקורסים לתעודה נפרשים על פני פרק זמן שבין מספר חודשים לשנה. בתואר הראשון לומדים בדרך כלל במספר ימים מלאים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב. בקורסים לתעודה ניתן למצוא במרבית המקרים תכניות בשעות הערב, שמתאימות לאנשים עובדים.


במסגרת המסלולים משולבת למידה עיונית של עקרונות העיצוב יחד עם תרגילים מעשיים, כאשר נעשית עבודה רבה בסטודיו שבו מכירים תהליכי עבודה מעשיים, טכניקות תפירה וציוד מקצועי. בחלק מן המוסדות המשתתפים יכולים להשתלב בהתנסות מעשית בחברות בשוק העבודה וכך להכיר מקרוב תהליכי עבודה בשטח וגם לפתוח הזדמנויות להשתלבות בתעסוקה בהמשך הדרך. לקראת סיום התכניות הסטודנטים עורכים פרויקט גמר שבו הם מתכננים קולקציה, הפרויקט יכול לשמש עבור הבוגרים כתיק עבודות ואותו ניתן להציג למעסיקים פוטנציאליים וללקוחות.


קהל יעד ותנאי קבלה


מסלולים אלה מיועדים למי ברצונם לרכוש את הידע והכלים לפיתוח קריירה בתחום האופנה. הם מתאימים לאנשים יצירתיים ואוהבי עיצוב, שמתעניינים במגמות ושינויים בשוק האופנה העולמי והישראלי. יכולים ללמוד גם מי שעוסקים בפועל בתחום ומעוניינים להרחיב את הידע המעשי והתיאורטי שברשותם.


תנאי הקבלה לעיצוב אופנה משתנים מתכנית לתכנית וכן מעת לעת. כדי להתקבל לתואר הראשון יש צורך בציון התאמה של כ - 540 (ציון המורכב משקלול הפסיכומטרי עם ממוצע הבגרות). כמו כן, ישנה אפשרות לקבלה ללימודים ללא פסיכומטרי, לבעלי ממוצע בגרויות גבוה (לרוב מעל 92). המועמדים נדרשים להציג תיק עבודות ולעבור מבחני התאמה ובהם תרגילי עיצוב מעשיים, וכן ראיונות אישיים.


כדי להתקבל ללימודי התעודה בדרך כלל יש צורך לעבור תהליך קבלה שבו מתקיימות בחינות פנימיות וראיונות אישיים, לרוב תוך הצגה של תיק עבודות אישי או ביצוע מטלות יצירתיות שונות לצורך הערכת הכישורים של המועמדים. בדרך כלל אין צורך בידע מקצועי קודם בתעשייה, אולם יש עדיפות לבעלי זיקה לתחום ועניין במתרחש בענף.

 

תעודה

 

סוג התעודה משתנה בהתאם למסלול הנלמד. בתואר הראשון מוענק לבוגרים תואר B.Ed.Des מטעם מוסד הלימוד. בקורסים ניתנת לבוגרים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. לרוב כדי לקבל את הדיפלומות יש צורך להשלים את כל המטלות בקורס, להגיש את הפרויקט המסכם ולעבור את הבחינות.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


כאמור מדובר בתעשייה תחרותית מאוד, שבה המעצבים מתחרים על שוק קטן, מה שבא לידי ביטוי בעיקר לעוסקים בענף כעצמאיים. עם זאת, יש מגוון של אפשרויות להשתלב בשוק, כגון כשכירים ברשתות הגדולות, בבתי סטודיו או בחנויות. ניתן גם להשתלב בתפקידי ייעוץ, שיווק וניהול בחנויות וברשתות אלה. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא פתיחה של סטודיו עצמאי משלהם ובו למכור באופן עצמאי את העיצובים שלהם. ניתן להתמחות בענפים ייעודיים כגון שמלות ערב וכלות, בגדי ים ועוד. באזור הצפון מרבית המשרות בתחום מרוכזות בחיפה ובסביבתה, אולם ניתן למצוא אפשרויות לתעסוקה גם בערים ויישובים נוספים בצפון, שגם בהם יש דרישה לעובדים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי עיצוב אופנה בצפון?

רוצה לדעת יותר על לימודי עיצוב אופנה בצפון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי אופנה

התקבלו 144 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp