קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 אורט ירושלים

קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 אורט ירושלים

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 אורט ירושלים

 

במכללת אורט ירושלים מתקיים קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, הידוע גם בשם הנהלת חשבונות בסיסי ומתקדם. במסלול זה ניתן לרכוש את הידע הבסיסי הנחוץ במקצוע הנהלת החשבונות ולפתח את המיומנויות הנדרשות לביצוע תפקידים אלה בארגונים וחברות.


כיום כדי לעסוק בהנהלת חשבונות יש צורך בתעודת גמר ותעודת מקצוע תקפים. הגוף האחראי על הסמכת אנשי המקצוע הוא משרד הכלכלה, והוא עורך בחינות ממשלתיות שאותן יש לעבור כדי לקבל את אותן דיפלומות. במקצוע זה מספר דרגות שקובעות את תחומי הסמכות של העובדים, כאשר דרגת 1 + 2 היא הראשונה בסולם הדרגות ומתייחסת לתחומי אחריות בסיסיים בארגון ולביצוע פעולות יסוד.


במהלך קורס חשבונאות זה, המשתתפים רוכשים את הידע הנחוץ לעיסוק במקצוע, ולאחריהם ניתן להמשיך לפתח את הקריירה דרך קורסים רלוונטיים נוספים. כמו כן, בקורס ניתן לקבל הכנה לקראת מבחני משרד הכלכלה. במוסד הלימוד שמים דגש על היכרות עם כלים מעשיים שחשובים למנהלי החשבונות בסקטור הפרטי והציבורי, בדרך להשתלבות בעבודה בארגונים, משרדים ומפעלים.

 

תכנית הלימודים


משתתפי קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 לומדים נושאי יסוד חיוניים למקצוע. הם לומדים לבצע את הפעולות הנדרשות מאנשי המקצוע ומכירים את החקיקה והנהלים הנדרשים בו. הם עוסקים בהיבטים אקטואליים בניהול פקודות היומן, מיסים, ריביות, התאמה של בנקים וספקים, תשלומי מע"מ ועוד, וכן לומדים לבצע את החישובים הנדרשים לתכנון משכורות עובדים בארגונים ולביצוע תשלומים רלוונטיים.


בקורס עוסקים גם בחובותיהם של מנהלי החשבונות בעידן הממוחשב. הם מכירים תוכנות ויישומים שבהם ניתן להשתמש כדי לייעל את העבודה ולהפיק דוחות באופן מהיר ופשוט יותר. המשתתפים מפתחים גם מיומנויות מקצועיות שיכולות לסייע להם להתמודד עם אתגרים מקצועיים שונים ולקבל החלטות שעולות תוך כדי ביצוע העבודה השוטפת.


נוסף על כך, בקורס מקבלים הכנה לקראת המבחנים החיצוניים שעורך משרד הכלכלה. מדובר במבחנים עיוניים ומעשיים שבהם נבדקת שליטת המועמדים בכלים החשבונאיים וכן בשימוש בתוכנות הממוחשבות להנהלת חשבונות.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני פרק זמן שנע בין שנה אחת לשנה וחצי. המפגשים נערכם בערבים פעמיים בשבוע, באופן המותאם גם לאנשים עובדים. בקורס משולבים תרגילים ליישום החומר הנלמד וכן התנסויות על גבי תוכנות ניהול חשבונות המקובלות בענף.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס מותאמים לאלה המופיעים בבחינות ההסמכה הממשלתיות למקצוע מנהלי החשבונות, הסטודנטים לומדים בין היתר את המקצועות הבאים:

 

 

  • רישום כפול
  • שכר עובדים
  • חישובי ריבית
  • סוגיות במיסוי
  • דוחות כספיים
  • דיווח רווח והפסד
  • מערכת הבנקאות
  • תוכנות ניהול חשבונות
  • ביטוח כולל וביטוח לאומי
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


אורט ירושלים היא מכללה טכנולוגית שבה נערכים לימודי תעודה וכן לימודי הנדסאים במגמות שונות. במסגרת הקורסים לתעודה המתקיימים במכללה, ניתן למצוא קורסים נוספים בתחום החשבונאי, בהם קורס חשבי שכר שבו נרכש ידע לעריכה של דוחות שכר בארגונים עסקיים. נוסף על כך, ניתן למצוא הכשרות בענפים כגון חשמל, עיצוב, בניין ועוד. קורסים אלה מתאימים הן למי שמחפשים לעבור הסבה מקצועית לענפי עיסוק מבוקשים והן למי שעובדים בפועל באותם תחומים ומעוניינים לפתח את הקריירה ולרכוש דיפלומות מקצועיות לקידום בעבודתם.

 

תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שהם בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, או לחלופין בוגרי 11 שנות לימוד שעוברים מבחן התאמה.

 

תעודה


בוגרי הקורס יכולים לגשת למבחנים ממשלתיים שנערכים על ידי משרד העבודה והרווחה. מי שעוברים את הבחינות הללו זכאים לקבל תעודת גמר בהנהלת חשבונות סוג 1 + 2 מטעם המשרד.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים
Whatsapp Whatsapp