קורס יוניטי חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

קורס יוניטי חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

קורס Unity בחשיפה האוניברסיטה הפתוחה

 

יוניטי הוא אחד ממנועי פיתוח משחקי המחשב הפופולריים בעולם, ורבים מבין המשחקים המובילים והנמכרים בעולם פותחו באמצעותו. בבית הספר חשיפה של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה מתקיים קורס Unity, שבו ניתן להכיר את מנוע פיתוח המשחקים, וללמוד כיצד ליצור באמצעותו משחקי דו ממד ממגוון סוגים. בוגרי הקורס יכולים להשתמש בידע הנרכש כדי להשתלב בתעשיית הגיימינג הצומחת שבה יש כיום דרישה רבה לעובדים איכותיים ויצירתיים.

 

היכן לומדים?


קורס זה מתקיים בשלוחת מוסד הלימוד בכפר הירוק.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מכירים את מנוע המשחקים הגרפי יוניטי (Unity 3d) ואת תכונותיו. הם לומדים כיצד יוצרים ומפעילים אנימציה בתלת ממד, רוכשים ידע בכתיבת קוד ולומדים על הממשק הגרפי של המנוע, על אפשרויות הסאונד, הגרפיקה והתנועה שבו.


התכנית כוללת שלושה סמסטרים. בסמסטר הראשון נלמדים יסודות בתכנות ומכירים את מנוע המשחקים. בסמסטר השני רוכשים מיומנויות יסוד בבניית משחקים בסביבת תלת ממד ודו ממד, ובסמסטר השלישי מעמיקים במנוע יוניטי ובבניית משחקים באמצעותו.


בתחילת הקורס המשתתפים מכירים את מנוע המשחק ורוכשים ידע בסיסי בתכנות. לאחר מכן נלמדים רכיבי הממשק הגרפי והפעלתו תוך שימוש בקוד. בהמשך עוסקים בעקרונות פיזיקליים הנוגעים למרכיבים במשחק, לרבות תנועת מוגלים, התנגשויות וכוחות משיכה. המשתתפים לומדים גם על רכיבי סאונד ותאורה במשחק ועל יצירה של אנימציות בדו ממד ובתלת ממד, תוך היכרות עם שלבי הבנייה של אובייקטים שונים. לאחר מכן עוסקים באפקטים מתקדמים שניתן לשלב במשחקים ורוכשים ידע מתקדם ונרחב יותר בתכנות.

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורס 11 חודשים, הוא כולל 91 שעות אקדמיות ומחולק ל - 39 מפגשים. השיעורים נערכים אחת לשבוע, כאשר בשלבי הקורס המתקדמים מתקיים גם תרגול מונחה אחת לשבוע.


בשיעורי הקורס משולבים תכנים עיוניים ומעשיים. בכל אחד מהמפגשים מתחילים ממענה על שאלות מן השיעור הקודם וממשיעים בהרצאה פרונטלית שלאחריה מתקיים תרגול מעשי של החומר הנלמד. משתתפים שלא מסיימים את התרגולים בכיתה יכולים להמשיך אותם גם בבית. בכל סמסטר המשתתפים מגישים פרויקט מסכם שבו מיישמים את העקרונות הנלמדים. בפרויקט המסכם של הקורס המשתתפים מפתחים משחק דו ממד במנוע יוניטי.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים אותם לומדים המשתתפים במהלך הקורס נכללים:

 

  • תאורה וסאונד
  • תזוזת מודלים
  • הממשק הגרפי
  • אפקטים מיוחדים
  • סקריפטים מוכנים
  • אנימציה דו ממדית
  • תכנות במנוע יוניטי
  • בניית תפריט משחק
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בחשיפה, בית הספר למקצועות הדיגיטל והמדיה של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, ניתן למצוא קורסים רבים נוספים שבהם ניתן להכיר תוכנות ויישומים. בין היתר מתקיים קורס פוטושופ שבו ניתן להכיר את תוכנת עיבוד התמונות; קורס וורדפרס שבו לומדים לבנות אתרי אינטרנט בסיסיים; קורס פרמייר שבו מכירים את תוכנת עריכת הוידאו; קורס MAYA שבו לומדים על תוכנת האנימציה התלת ממדית; וקורסים נוספים.


כמו כן, ניתן למצוא קורסים במקצועות המדיה והשיווק השונים, בין היתר נערכים קורס תלת ממד, אפקטים וקומפוזיטינג, קורס פיתוח משחקי מחשב, קורס עיצוב גרפי לדיגיטל, קורס חוויית משתמש ואפיון למוצרים דיגיטליים, קורס כתיבה שיווקית ותוכן דיגיטלי ועוד הכשרות רבות. בקורסים משלבים תכנים פרקטיים כדי לסייע למשתתפים לבנות תיק עבודות שבו יוכלו להשתמש בהמשך דרכם ולצבור ניסיון לקראת המשך הקריירה, כך משולבים תרגילים בכיתה ובבית כאשר ברבות מן ההכשרות עורכים גם פרויקט גמר מסכם.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים לידע קודם במחשבים ולשליטה בשפה האנגלית. המסלול מתאים למעוניינים להכיר את מערכת יוניטי לצורך השתלבות בתעשיית המשחקים. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המלא לגבי קבלה לקורס.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת תעודת גמר מטעם חשיפה האוניברסיטה הפתוחה. כדי לקבל את התעודה יש להיות נוכחים בלפחות 80 אחוזים מהמפגשים בכל סמסטר, להגיש את כל התרגילים ולהשלים את פרויקט הגמר לפי הנחיות מוסד הלימוד.

עוד מסלולי לימוד - בית ספר חשיפה

Whatsapp Whatsapp