מלגת שגרירי רוטשילד

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות קרן שגרירי רוטשילד - לסטודנטים בפריפריה

 

תכנית "שגרירי רוטשילד" מיועדת לצעירים וצעירות מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית הלומדים לתואר ראשון. בתכנית זו משלבים בין קבלת מלגת לימודים לבין השתתפות בתכנית מנהיגות חברתית. בעזרת שילוב זה שואפים בקרן להכשיר את אותם צעירות וצעירים כמנהיגים חברתיים ולסייע להם להשתלב באפיקי עשייה חברתית משמעותית בהמשך דרכם.


במסלול זה פועלים היום כ - 300 סטודנטים, כאשר לאורך השנים עברו בו כ - 500 בוגרים. במיזם זה מאתרים מצטיינים ומצטיינות מן הפריפריה ומציעים להם תמיכה כספית, אקדמית וחברתית. במסגרת השתתפותם בתכנית הם לוקחים חלק בפרויקטים התנדבותיים, נחשפים לסמינרים וימי עיון וגם מקבלים מלגת לימודים. כל זאת כדי לסייע להם לממש את הפוטנציאל האישי והלימודי ולטפח אותם כמובילים חברתיים וקהילתיים. במסגרת הפעילות הסטודנטים משתלבים גם בארגונים חברתיים וציבוריים וכך יכולים לפתוח דלת לעבר קריירה לאחר התואר.


לתשומת לבכם - תנאי המלגה עשויים להשתנות מעת לעת. מומלץ לפנות אל הקרן לקבלת המידע העדכני אודות הגשת המועמדות ותנאי הזכאות.


אודות הקרן


מאחורי המלגה עומד ארגון "שותפות אדמונד דה רוטשילד". זוהי עמותה שהוקמה בשנת 2016, ומהווה עמותת גג של מספר תכניות חברתיות ופרויקטים במנהיגות. המטרה המרכזית של התכנית היא צמצום פערים בחברה הישראלית וקידום צעירות וצעירים מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית. התכנית נתמכת על ידי קרן אדמונד דה רוטשילד, קרן פילנתרופית אשר נוסדה על ידי משפחת רוטשילד, בתחום החברתי והחינוכי.


בקרן פועלים לקידום ההשכלה הגבוהה בישראל ומפעילים שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים, ארגונים חברתיים ורשויות מקומיות בפרישה ארצית. כמו כן, פועלים להוות גורם מאגד לתכניות מנהיגות שונות לצעירים, סטודנטים ובני נוער.


אחד הדגשים של הקרן הוא ייצוג של הפריפריה החברתית והגיאוגרפית. בתכנית סבורים כי כדי לקדם חברה שוויונית יותר, יש לקדם ולטפח את הפריפריה ואת הצעירים והצעירות המתגוררים בה. בין היתר, מפעילים את התכנית החברתית כדי לסייע לאותם צעירים לרכוש מיומנויות מנהיגות ולקדם עצמם מבחינה אקדמית ומקצועית, תוך מתן מלגות פריפריה. בעזרת הכלים שהצעירים והצעירות רוכשים בזמן השתתפותם בתכניות הקרן הם יכולים לפתח מיומנויות אישיות ומקצועיות ולגבש תפיסות עולם דרכם יוכלו להשתלב באפיקים משמעותיים בחברה הישראלית ולסייע לקדם שוויון הזדמנויות גם בעתיד.


מלבד תכנית שגרירי רוטשילד, מפעילים בקרן מיזמים חברתיים נוספים, כגון תכנית "קן הזינוק" לצעירים בפריפריה; תכנית הצוערים לשלטון המקומי שבה פועלים בתחום החינוך הלא פורמלי והתכנון העירוני; תכנית המנהיגות "מובילים באקדמיה"; תכנית "מסאר" הכוללת פרויקט מנהיגות לצעירים מהחברה הערבית אחרי סיום התיכון; ועוד.


קריטריונים לזכאות


בתכנית זו מעניקים מלגות לסטודנטים לתואר ראשון, אלה מיועדות לסטודנטים לתואר ראשון, בתחומי לימוד שונים, שלהם יתרה של לפחות שלוש שנים לתואר.


ניתנת עדיפות לסטודנטים מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית.


כמו כן, ישנה עדיפות לבעלי ניסיון בפעילות חברתית וקהילתית, שברשותם מוטיבציה לעשייה חברתית ולהשתלבות בתכנית מנהיגות.


במסגרת דרישות הקרן מן הסטודנטים, עליהם להיות בעלי רצון לקידום החברה הישראלית ולהראות נכונות להתפתחות אקדמית ומקצועית. כמו כן, עליהם לקחת חלק בפעילויות התכנית במלואן. נערכים מפגשים קבוצתיים שבועיים וכן פרקטיקום חברתי במגזר הציבורי והחברתי. יש להשתתף בכל הכנסים והסמינרים בתכנית. בקרן בוחנים גם את ההישגים האקדמיים של הסטודנטים לאורך לימודיהם, כאשר נדרשת שמירה על הישגים לימודיים טובים במקביל לעשייה החברתית המתחייבת.

 

מה גובה הסיוע?


גובה הסיוע המוענק לסטודנטים הוא 20,000 שקלים לשנת לימוד למשך שלוש שנים. הסכום מועבר לסטודנטים על ידי המוסדות האקדמיים שבהם הם לומדים, בכמה פעימות לאורך שנת הלימודים. הסכום מועבר רק לאחר שהסטודנטים מוכיחים כי עמדו בכל החובות הנדרשות מבחינה אקדמית וכן כלפי הקרן.

 

מה כוללת התכנית?


בתכנית זו מושם דגש על פיתוח מנהיגות חברתית ועשייה קהילתית במקביל לפיתוח האקדמי של הסטודנטים. משום כך, כדי להיות זכאים לסיוע הקרן, על הסטודנטים לקחת חלק בפעילויות התנדבותיות שונות לאורך התואר, במסגרת תכני העשרה שעורכים בקרן.


באמצעות העשייה החברתית בתכנית, שואפים בקרן להכשיר צעירים וצעירות מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית למיצוי הפוטנציאל האישי והלימודי שלהם, תוך הנגשה של ידע ופיתוח כישורי יזמות חברתית. בקרן מפעילים רשת חברתית בשיתוף פעולה עם ארגונים במגזר הציבורי והאזרחי, כאשר חלק מבוגרי התכנית יכולים להשתלב באותן מסגרות לאחר תום התואר.


במסגרת הפעילות החברתית, על הסטודנטים להשתתף במספר סוגי פעילויות:


מפגשים שבועיים: יש לקחת חלק במפגש שבועי קבוצתי, שבו דנים בנושאים חברתיים כגון גיבוש קבוצה, פיתוח חברתי ועוד.


השפעה חברתית: פרקטיקום מעשי שבו הסטודנטים משתלבים בהיקף שבין 4 - 8 שעות שבועיות בארגונים חברתיים בסקטור הציבורי או העסקי והחברתי, עצימות פעילות זו עולה משנה לשנה.


עבודת בית: מעבר לזמן הקבוצתי, הסטודנטים נדרשים להשקיע זמן לפעילות פרטנית בבית.


סמינרים: מדי שנה נערכים שלושה סמינרים ארציים, אחד מהן במתכונת דו יומית על חשבון ימי לימודים.

 

באילו מוסדות ניתן להיעזר?


התכנית פועלת במספר מוסדות אקדמיים הפרושים ברחבי הארץ:

 

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)
 • אוניברסיטת חיפה
 • אוניברסיטת תל-אביב
 • האוניברסיטה העברית בירושלים
 • הטכניון (חיפה)
 • המכללה האקדמית תל חי (אצבע הגליל, צפון)
 • המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב, סמוך לשדרות)
 • SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון (אשדוד, באר שבע)
 • האקדמית תל אביב יפו
 • הקריה האקדמית אונו - שגרירות חרדית

 

האם ניתן להיעזר בקרנות נוספות במקביל?


סטודנטים הלוקחים חלק בתכנית זו יכולים להיעזר בקרנות נוספות נוסף על זו של מיזם שגרירות רוטשילד, בתנאי שקבלת הסיוע לא כרוכה בשעות פעילות חברתית, כגון מלגות הצטיינות, מחקר או סיוע כלכלי וכן מיזמי חונכות או פרויקטים קהילתיים. אין אפשרות לקבל סיוע בתכניות שבהן נדרשת פעילות חברתית והתנדבותית נוסף על זו של תכנית רוטשילד.

 

איך מגישים מועמדות?


תהליך הגשת המועמדות לתכנית נעשה באופן ממוחשב, דרך אתר האינטרנט של הקרן. הסטודנטים נדרשים להקפיד להגיש את כל המסמכים הנדרשים למלא את כל הפרטים הנחוצים כפי שמגדירה זאת הקרן.


כדי להיות זכאים לסיוע, על הסטודנטים לעבור תהליך מיון הכולל מספר שלבים.

 

 

 • הגשת מועמדות באופן מקוון דרך אתר הקרן, תוך מילוי של שאלונים אישיים, שאלונים הבודקים את הנתונים הסוציו אקונומיים, צירוף מסמכים רלוונטיים וכתיבת קורות החיים של המועמדים.
 • מעבר מרכז הערכה
 • מעבר ראיו אישי
 • השלמת יום אוריינטציה

 

מתי מקבלים תשובות?


התשובות ניתנות באופן נפרד על כל אחד משלבי המיון בתהליך הגשת המועמדות. לגבי שלב מרכז ההערכה, (שלב מיונים שני), התשובות ניתנות בדרך כלל עד סוף חודש יולי. בחלק מן המוסדות, בהם המכללה האקדמית ספיר והמכללה האקדמית תל חי, התשובות ניתנות עד סוף חודש אוגוסט.


התשובות על ההזמנה לשלב המיונים השני ניתנת עד סוף חודש יולי, מלבד בתל חי ובמכללת ספיר שם התשובות מגיעות עד סוף אוגוסט.


התשובות הסופיות על קבלת הסטודנטים לתכנית מתקבלות עד לסיום חודש אוגוסט. במכללות תל חי וספיר התשובות מגיעות בחודש ספטמבר.

 

Whatsapp Whatsapp