רוצה פרטים על שכר גיימינג?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר פיתוח משחקי מחשב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר גיימינג? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר גיימינג ופיתוח משחקי מחשב


תעשיית הגיימינג, או פיתוח משחקי המחשב, היא בין התעשיות הגדולות בעולם ומגלגלת מליארדי דולרים בשנה. בארץ היום פועלות כמה מאות חברות בענף, רובן בתחום המובייל ופיתוח האפליקציות. אפשר לראות מגמות חדשניות בשוק, בהן שילוב של טכנולוגיות VR ומציאות מדומה ורבודה, מה שמציב אפשרויות חדשות לחברות ולמפתחים.


משבר הקורונה, שפגע בתעשיות רבות בשוק, דווקא הביא לעלייה גדולה במיוחד בצמיחה בשוק הגיימינג בארץ וגם בעולם, בין היתר עקב העלייה בביקוש למשחקים בתקופת הבידוד והסגרים. כתוצאה מכך בחברות אלה יש דרישה לעובדים בתפקידים השונים וכן פרויקטים חדשים ומסקרנים שצומחים בזמן האחרון.


ענף זה תופס אחוזים גבוהים יותר ויותר מתעשיית הבידור הגלובלית וכיום מהווה כמעט שליש ממנו. מדובר בשוק שמגלגל מעל 150 מיליארד דולרים בעולם מדי שנה, גדולה מענפים טכנולוגיים רבים אחרים בהייטק. חברות ישראליות מהוות שחקן חשוב בשוק עולמי זה, וניתן לראות חברות שנרכשות על ידי חברות עולמיות גדולות וסטארט אפים שמגיעים לאקזיט.


כל המגמות הללו מביאות לעלייה בהצלחתן של החברות בתחום, ובא לידי ביטוי גם בשכר העובדים.

 

על המקצוע ותפקידים

 

כדי להוציא לשוק משחק חדש יש צורך בעבודה משותפת של צוות גדול, שבו חברים בעלי תפקידים רבים ושונים. אנשי המקצוע אחראיים על הצדדים השונים של הפרויקט, כגון תכנון ואפיון של הצרכים והמגמות בשוק, עיצוב הפן החזותי והאמנותי של המוצר, פיתוח התוכנה וכתיבת הקוד הדרוש, ניהול, שיווק וכדומה, כאשר כולם עובדים יחד עד לקבלת המוצר המוגמר. לרוב בכל פרויקט פועלות כמה מחלקות במקביל ועובדות בשיתוף פעולה.

 

פיתוח יוניטי: יוניטי (Unity) הוא מנוע לפיתוח משחקים, מדובר באחת מפלטפורמות הבנייה הפופולריות בתעשייה היום ורבים מהמשחקים הגדולים פותחו במנוע זה. מפתחים המתמחים בסביבה זו הם חלק חשוב מתהליך הבנייה של משחק חדש.


פיתוח פלאש: תוכנה פופולרית נוספת לפיתוח היא פלאש (Flash) של חברת אדובי. רוב השימוש בה הוא במשחקי האונליין ובאפליקציות.


חוויית משתמש: בעלי תפקידים אלה עוסקים בניתוח ותכנון של הממשק שבין המשתמשים לאפליקציות, כדי לוודא שאלה נגישים, ברורים וקלים לתפעול.


אנימטור: אחראיים על הפן החזותי של המשחק, לרבות רקעים, דמויות ואביזרים. האנימציה נעשית בדרך כלל בתוכנות כגון MAYA או 3dmax.


תלת ממד: מעצבי תלת ממד ידועים גם בשם תלתיסטים. הם יוצרים הדמיות דיגיטליות של הדמויות, המרקמים ואלמנטים נוספים בגרפיקה הממוחשבת. עושים שימוש בתוכנות מגוונות לרבות Mudbox, אפטר אפקטס, Arnold, Z Brush ועוד.


ארט דירקטור: ארט דירקטורים משמשים המנהלים האמנותיים של תהליך פיתוח המשחק. הם נדרשים הן להבנה עיצובית והן להבנה שיווקית של המרכיבים שיכולים להביא להצלחת המוצר.


שיווק וניהול מוצר: בתהליך נכללים גם אנשי מקצוע האחראיים על שיווק המוצר המוגמר ללקוחות, על ניהול התהליכים הטכנולוגיים והפרסומיים ועל איתור קהלי יעד רלוונטיים. כמו כן, אלה אחראיים על ניתוח מגמות הצרכנים וניטור הצלחת המכירות.


באופן כללי, ובדומה לאפיקי קריירה אחרים בהייטק, מדובר בתפקידים תובעניים שכרוכים בשעות עבודה ממושכות מדי יום, לעיתים עד שעות הערב המאוחרות. כמו כן, העבודה נעשית בדרך כלל לפי פרויקטים שבהם יש צורך לעמוד בלוחות זמנים צפופים ולהיענות לדד ליינים, כך שנדרשות יכולות עמידה בלחצים.

 

רמות שכר


משכורות העובדים בתחום זה נעות בקשת רחבה למדי, משום שקיימים תפקידים רבים שלוקחים חלק בכל פרויקט. בדומה לענפי מדיה ודיגיטל אחרים, גם בתחום זה מתחילים העובדים בשכר נמוך מן הממוצע הנהוג במשק, לעיתים מעט יותר משכר המינימום. עם זאת, אחרי מספר שנות ניסיון וצבירת הצלחות בפרויקטים, ניתן להעלות את המשכורות לרמות גבוהות למדי.


גורמים נוספים המשפיעים על תגמול העובדים כוללים עבודה כעצמאיים מול שכירים, וכן סוג החברה או הארגון בו פועלים העובדים השכירים. כך למשל המשכורות בחברה בין לאומית גדולה עשויות להיות גבוהות מאלה שנהוגות בבית סטודיו בוטיק קטן.


עבור עצמאיים, הצלחה בתחום כרוכה בין היתר באיתור לקוחות מתאימים, יצירת תיק עבודות איכותי ושמירה על קשרים עסקיים רלוונטיים בארץ ובעולם. עשויות לעבור מספר שנים עד שהעובדים בונים את המוניטין המקצועי, מה שמביא גם לעלייה בתגמול לאורך הזמן.


המשכורות הגבוהות ביותר בענף שייכות למפתחים ולאנשי התוכנה, בעיקר מפתחי יוניטי ומפתחים המומחים בסביבת המובייל. שכר מתכנתים משתנה בהתאם לסביבות בפיתוח שבהן מתמחים העובדים, לניסיון ולוותק וקריטריונים נוספים.

 

לאחרי אנשי הפיתוח והתוכנה, ניתן למצוא את בעלי התפקידים בתחום האנימציה ותלת ממד וכן את שכר חוויית משתמש. התגמול למקצועות האנימציה נחשב באופן יחסי נמוך מזה של מתכנתים ואנשי תוכנה ושיווק.

 

טבלת שכר


שימו לב - רמות השכר משתנות מעת לעת!

 

תפקיד שכר חודשי ממוצע 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי ממוצע 5 שנות ניסיון ומעלה
פיתוח יוניטי
13,000 - 16,000 שקלים לחודש 20,000 - 30,000 שקלים לחודש
פיתוח פלאש
9,000 - 15,000 שקלים לחודש 16,000 - 22,000 שקלים לחודש
פיתוח למובייל
18,000 - 20,000 שקלים לחודש 24,000 - 32,000 שקלים לחודש
חוויית משתמש
10,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש
אנימטור
8,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 13,000 שקלים לחודש
תלת ממד (תלתיסט)
10,000 - 12,000 שקלים לחודש לא צוין
ארט דירקטור 12,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 23,000 שקלים לחודש

 

ביקוש בשוק


הביקוש לעובדים בתעשייה זו גבוה יחסית ולאחרונה אף נמצא בעלייה. כיום פועלות בארץ בין 150 - 200 חברות בענף זה, כאשר הרוב המכריע שלהן הוא בתחום המובייל, תעשיית המובייל מהווה היום מחצית משוק המשחקים.


אחת המגמות המרכזיות בשוק בארץ הוא משחקי "הייפר קז'ואל", כלומר משחקים קלילים שאותם משחקים בסמארטפון. משחקים אלה מפותחים בחברות קטנות או סטארט אפים, שבהם עובד מספר מצומצם של עובדים.


באופן כללי פועלות בתעשייה הישראלית מיעוט של חברות גדולות. בין החברות הגדולות הידועות ביותר נכללות פלייטיקה (Playtika) שגם נמכרה תמורת 5 מיליארד דולרים וכיום עובדים בה מאות ישראלים; חברת פלריום (Plarium) שעוסקת בפיתוח משחקים לפייסבוק ולווב; חברת קרייזי לאב ועוד.


כאמור, למשבר הקורונה הייתה השפעה חיובית אדירה על שוק המשחקים, כאשר אחוז הצרכנים של משחקים, בייחוד משחקי מובייל, עלה בעשרות אחוזים. הצלחת חברות המשחקים יכולה להביא להזדמנויות רבות נוספות למי שמעוניינים להשתלב בתעשייה. עלייה זו מביאה גם לנכונות גדולה יותר של משקיעים להשקיע בסטארט אפים חדשניים בשוק זה.

 

מה ללמוד כדי לעבוד בתחום


מאחר ומדובר בתעשייה הכוללת מגוון תפקידים, קיימים מגוון של מסלולי לימוד שניתן לבחור בהם כדי להשתלב בענף. כמו כן, ישנה אפשרות לבחור בין תואר לבין לימודי תעודה כדי לרכוש את הידע והכלים הרלוונטיים לתפקידים מסוימים.


המעוניינים בתפקידי פיתוח יכולים לבחור בלימודי מדעי המחשב או לימודי הנדסת תוכנה. מדובר בלימודים לתואר ראשון שבהם רוכשים ידע נרחב בתכנות ובעולם המחשוב. בלימודים אלה הסטודנטים מתוודעים גם לתיאוריה של תחום התוכנה. לחלופין, ניתן ללמוד בקורסים בתכנות שבהם מכירים את השפות המבוקשות בתעשייה. קיימים גם קורסים בתחום פיתוח משחקי מחשב, שבהם מכירים גם תוכנות גרפיקה ועריכה וסוגיות בעיצוב.


המעוניינים בתפקידים העיצוביים בתעשיית המשחקים יכולים לבחור בלימודי תקשורת חזותית, לימודי עיצוב גרפי לתואר, תואר ראשון באנימציה ומסלולים משיקים. כמו כן, קיימות אפשרויות שונות ללימודי תעודה כגון קורס גרפיקה ממוחשבת, קורס תלת ממד, קורס ארט דירקטור, קורס חוויית משתמש ועוד. ניתן ללמוד גם בקורסים ייעודיים להיכרות עם התוכנות המשמשות את אנשי המקצוע, כגון קורס MAYA, קורס 3DMAX, או קורס אפטר אפקטס ללימוד אפקטים מיוחדים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר גיימינג?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp