רוצה פרטים על מכללות להנדסה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכללות להנדסה: מה לומדים ואיפה כדאי ללמוד?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכללות להנדסה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללות להנדסה

 

סטודנטים המעוניינים בלימודי הנדסה יכולים לבחור מבין מגוון של מכללות הממוקמות באזורי הארץ השונים. הלימודים מתקיימים במגוון ערים ואזורים, מה שמאפשר לסטודנטים ללמוד בסמוך למקום המגורים ולעבודה בתנאים נוחים.


בחלק מן המקרים הלימודים נערכים במכללות ייעודיות להנדסה, שבהן מתמקדים בעיקר בתחום זה, ובמקרים אחרים נלמדים במסגרת פקולטה או מחלקה במוסד לימודים שבו נלמדים גם מקצועות נוספים, כגון עיצוב, ניהול, מדעים וכדומה.


גודל מוסדות הלימוד, כמות הסטודנטים הלומדים וסוגי המסלולים המוצעים משתנים ממוסד למוסד. לכל אלה השפעה על התואר ואופי הלמידה, מומלץ למי שעומדים בפני בחירת לימודים לשקול את כלל הקריטריונים כדי לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר.

 

בצפון


תושבי חיפה והגליל המעוניינים ללמוד מקצועות הנדסיים סמוך למקום מגוריהם יכולים למצוא מסלולים שונים ללימודי הנדסה בצפון. המכללות ממוקמות בערים כגון חיפה, כרמיאל, טבריה ועווד.


האקדמית אורט בראודה

 

האקדמית אורט בראודה, הממוקמת בכרמיאל, היא מכללה שבה ניתן ללמוד מקצועות הנדסיים לתואר ראשון ושני לצד מקצועות מדעיים שונים. הענפים הנלמדים נכללים תעשייה וניהול, תוכנה, מערכות מידע, חשמל ואלקטרוניקה, ביוטכנולוגיה ועוד.


דירוג הסטודנטים: 4.0 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"אווירה טובה, המרצים דואגים לסטודנטים ומעבירים את החומר בצורה מובנת"


"קמפוס יפה וירוק עם אווירה צעירה, לא משעמם."

 

המכללה האקדמית כנרת

 

המכללה האקדמית כנרת ממוקמת על שפת הכנרת, בסמוך לטבריה. פועלת בה פקולטה שבה ניתן לקחת חלק במסלולים לתואר ראשון בתחומים כגון חשמל ואלקטרוניקה, תוכנה, תעשיות מים, אנרגיה וגז טבעי, איכות ואמינות בתעשיית האלקטרוניקה.


דירוג הסטודנטים: 3.9 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"אוהב את המרצים והסגל המנהלי, זמינים לסטודנטים בכל בעיה."


"האווירה בקמפוס ליד הכנרת מהממת, נוף יפה."

 

בדרום


המעוניינים בלימודי הנדסה בדרום יכולים למצוא מוסדות לימוד בערים שונות כגון בבאר שבע, באשדוד ועוד.

 

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

ל - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון קמפוסים בבאר שבע ובאשדוד. ניתן למצוא בה תכניות מגוונות לתואר ראשון ושני. בין הענפים שניתן ללמוד במוסד זה נכללים חשמל ואלקטרוניקה, מכונות, בניין, תעשיה וניהול, תוכנה ועוד.


דירוג הסטודנטים: 4.2 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"תמיד יש למי לפנות, יש מעבדות למימוש החומר התיאורטי. סביבת הלימודים נוחה"


"יש אווירת לימודים טובה, כיתות שקטות וחדשות, קל לעבור בין הכיתות בין הקורסים"

 

המכללה האקדמית ספיר

 

המכללה האקדמית ספיר ממוקמת במועצה האזורית שער הנגב, בסמוך לשדרות. ניתן לקחת חלק בלימודי הנדסה שנה א', בתכנית זו לומדים קורסי יסוד בתחום המדעים ולאחרי השלמתה ניתן להמשיך לתואר הראשון באוניברסיטת בן גוריון.


דירוג הסטודנטים: 3.8 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"כיתות יחסית קטנות, יחס אישי, אפשר לשאול שאלות את המרצים והמתרגלים"


"אווירה של רוגע ושלווה, נותן חשב לבוא ללמוד."

 

במרכז


המעוניינים ללמוד במרכז יכולים למצוא מכללות בערים תל אביב, רמת גן, חולון ויישובים נוספים. לימודי הנדסה במרכז יכולים לפתוח דלת להשתלבות במגוון חברות ההייטק והארגונים הפועלים באזור, במגוון של ענפים.

 

מכללת אפקה

 

מכללת אפקה היא מכללה להנדסה הממוקמת בתל אביב. ניתן ללמוד בה במגוון מסלולים לתואר ראשון ושני. בין התחומים הנלמדים נכללים חשמל, תוכנה, מכונות, תעשייה וניהול, רפואית. ניתן לקחת חלק גם בלימודי מדעי המחשב, או בתכניות שבהן משולבים לימודים הנדסיים יחד עם מדעי המחשב.


דירוג הסטודנטים: 4.1 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"אני אוהב את היחס האישי, הקמפוס בנוי מאוד נוח לסטודנטים."


"אני אוהבת את הרצון של המרצים לעזור ולתמוך בסטודנטים, הפוש הקטן הזה משאיר מוטיבציה ועוזר להצליח."

 

מכללת רמת גן


מכללת רמת גן היא מרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים בה מתקיימים במתכונת נוחה לאנשים עובדים ומשלבים למידה מרחוק יחד עם מפגשים בקמפוס. ניתן למצוא לימודי הנדסת תוכנה ולימודי תעשייה וניהול של האוניברסיטה הפתוחה.


דירוג הסטודנטים: 4.0 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"יש יחס טוב בין המרצים לסטודנטים, אווירה נוחה, קורסים מעניינים."


"אוהב את הנוחות במערכת השעות, את הגמישות בקורסים ואת היועצים."

 

המכון הטכנולוגי חולון HIT


במכון הטכנולוגי HIT חולון ניתן ללמוד תואר ראשון ושני בתחום החשמל והאלקטרוניקה, בהתמחויות שונות כגון רובוטיקה, תקשורת, אנרגיות חלופיות, מיקרו אלקטרוניקה ועוד. מתקיימות גם תכניות נוספות כגון B.Sc. בניהול טכנולוגיה, לימודי מדעי המחשב, לימודי טכנולוגיות למידה ועוד.


דירוג הסטודנטים: 4.1 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"אוהבת את החברה, הסטודנטים עוזרים אחד לשני, ויש תרגולים ועזרה בלימודים."
"המרצים משקיעים מהזמן שלהם כי לעזור, זה נותן הרגשה טובה, תומכים במי שמתקשים ועוזרים להצליח."

 

מכללת שנקר


במכללת שנקר, הממוקמת בעיר רמת גן, ניתן ללמוד את מקצועות ההנדסה וכן את תחומי האמנות והעיצוב. בין המקצועות ההנדסיים נכללים חשמל ואלקטרוניקה, תעשייה וניהול, תוכנה, כימית וחומרים ופולימרים. ניתן להמשיך במקצועות אלה גם לתואר שני.


דירוג הסטודנטים: 4.0 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"אני אוהבת את האווירה המיוחדת במכללה בגלל השילוב בין המגמות השונות לאמנות ומקצועות טכנולוגיים."


"לוקחים את הסטודנטים ברצינות ומתייחסים לבקשות שלהם. אוהב את שיטת ההוראה."

 

בירושלים


תושבי ירושלים וסביבתה הקרובה יכולים לקחת חלק בלימודים בתחום זה במסגרת מספר מכללות הממוקמות בשכונות השונות בעיר. התעשייה הטכנולוגית וההייטק הירושלמיים נמצאים לאחרונה בצמיחה ובמוסדות השונים מכינים את הסטודנטים להשתלבות בתפקידים מגוונים בשוק. בין המוסדות המציעים לימודי הנדסה בירושלים נכללים:

 

עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה


מכללת עזריאלי ממוקמת בשכונת רמת בית הכרם. ניתן ללמוד בה במגוון של מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני, במקצועות תוכנה, תעשייה וניהול, פרמצבטית, מכונות וחומרים, בהתמחויות ומסלולים שונים. מתקיימים גם לימודי מדעי המחשב.


דירוג הסטודנטים: 3.9 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"אני אוהב שהסגל קטן וזה נותן תחושה של משפחתיות. הקמפוס גדול, מרווח ונגיש."


"המרצים מדברים אלייך בגובה העיניים. הסטודנטים מאוד חברותיים."


המרכז האקדמי לב


המרכז האקדמי לב הוא מוסד לימוד לציבור החרדי, שבו מתקיימים לימודים בהפרדה בין נשים לגברים. גברים לומדים בקמפוס לב בשילוב לימודי תורה, נשים לומדות בקמפוס טל בשילוב מדרשה. בין המקצועות ההנדסיים המתקיימים במוסד זה נכללים תעשייה וניהול, חשמל ואלקטרוניקה, תוכנה ואלקטרו אופטיקה. נלמדים גם מקצועות מדעיים כגון מדעי המחשב, פיזיקה ומתמטיקה, ביואינפורמטיקה.


דירוג הסטודנטים: 4.0 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"קמפוס גדול ומרווח, המרצים נחמדים ובסך הכל חוויית לימודים טובה."


"אוהבת את הלימודים מבחינה חברתית ואת הנגישות של המוסד."

 

באזור השרון


סטודנטים באזור נתניה והשרון יכולים ללמוד סמוך לביתם בתנאים נוחים במכללות השונות שבהן מציעים לימודי הנדסה בשרון. בין המוסדות:


המרכז האקדמי רופין


המרכז האקדמי רופין ממוקם בעמק חפר, בסמוך לכפר מונש ולעיר נתניה. בפקולטה של מוסד זה ניתן ללמוד מסלולים כגון תעשייה וניהול, חשמל ואלקטרוניקה או מחשבים, בהתמחויות שונות. בחלק מהתכניות ניתן ללמוד בשעות הערב. נוסף על כך מתקיימים במכללה לימודים במקצועות מדעיים כגון מדעי הים, מדעי המחשב וביוטכנולוגיה ימית.


דירוג הסטודנטים: 3.9 מתוך 5


מה אומרים הסטודנטים?


"אווירה סטודנטיאלית טובה, מרגיש טוב לבוא ללימודים בבוקר. יש הרבה דשא ומרחב."


"נותנים יחס אישי לסטודנטים, הלימודים בכיתות קטנות. המרצים נגישים ומרגישים נוח לשאול אותם שאלות."

 

מסלולי לימוד אפשריים


הלימודים מתקיימים בתחומים שונים באופן המותאם לצורכי התעשייה. בין המקצועות המבוקשים נכללים חשמל, תוכנה, מכונות, בניין, תעשייה וניהול וביוטכנולוגיה. במרבית המוסדות מאפשרים לסטודנטים לבחור בהתמחות או מסלול, וכך להתמקד בענפים טכנולוגיים מבוקשים ולהכיר פיתוחים ותהליכים מן התעשייה.


לימודי ערב: אחד היתרונות בלימודים במכללות הוא גמישות מסלולי הלימוד והעובדה כי רבים מהם מותאמים לצורכיהם של אנשים עובדים. במוסדות רבים מציעים לימודי ערב בהנדסה, שבהם לומדים מספר מצומצם של ימים במהלך השבוע, בשעות אחר הצהריים והערב. בתכניות אלה לומדים גם בסמסטר קיץ כדי להשלים את התואר במשך זמן דומה ללימודים בשעות היום.


ציבורי או פרטי: אחד ההבדלים בין המכללות המציעות תחום זה הוא העובדה כי חלקן פועלות במוסדות ציבוריים ואחרות כמוסדות פרטיים. ההבדל העיקרי הוא בגובה שכר הלימוד, שבמוסדות הציבוריים הוא כגובה שכר לימוד אוניברסיטאי ובמוסדות הפרטיים עשוי להיות גבוה יותר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכללות להנדסה?

רוצה לדעת יותר על מכללות להנדסה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מכללות להנדסה

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,115 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp