קורס יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה במכללה האזורית צפת

שירות אישי - צור קשר
קורס יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה במכללה האזורית צפת

קורס הכשרת יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה במכללה האזורית צפת


במכללה האזורית צפת מתקיים קורס להכשרת יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה. בתכנית זו מתמקדים הן במיומנויות ייעוץ והן בכלים מתחום האימון, כדי לאפשר לבוגרי ההכשרה לסייע למשפחות לממש את הפוטנציאל הכלכלי שלהן ולהתמודד עם מגוון אתגרים פיננסיים.


תכנית זו ללימודי תעודה נערכת בדגש פרקטי ומשלבת התנסויות והיכרות עם תהליכים בשטח. המטרה היא לספק למשתתפים את הידע והכלים הנחוצים להשתלבות במקצוע, כאשר באפשרותם להתחיל לעבוד מיידית עם תום ההכשרה. הקורס נערך בשיתוף עם איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה ועם קבוצת "פילת" בתחום האבחון והמיון התעסוקתי.

 

תכנית הלימודים


בקורס זה מקנים למשתתפים את הידע והכלים הנחוצים להשתלבות בתפקידי יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה. הם לומדים על מתודולוגיות לניהול הון אישי ועקרונות בעזרתם ניתן להעביר משפחות תהליכים כלכליים יעילים ונבונים. כמו כן, נלמדים תהליכי הבנייה של תכנית כלכלית אישית לטווח הארוך, בדומה לתכנון של תכנית עסקית.


תחילה הם לומדים כיצד למפות את הצורכים הפיננסים של המשפחות, תוך היכרות עם מודלים ומתודולגיות מתחום האימון והייעוץ. לאחר מכן, הם לומדים כיצד לבנות מפות ותסריטים לקראת העתיד תוך בנייה של חזון פרקטי עבור המשפחה. נלמדים כלים רלווונטיים הנוגעים למשכנתאות, בניית תקציבים, בקרה פיננסית, ניהול סיכונים, ניהול של עסקים עצמאיים, שיקום והבראה ועוד. הם רוכשים גם כלים בשיווק וקידום שירותיהם כמאמנים ויועצים, ועקרונות לבנייה של מאגר לקוחות.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס 16 מפגשים. הוא כולל 100 שעות אקדמיות ו - 30 שעות המוקדשות לביצוע פרקטיקום מעשי.


כדי לסייע למשתתפים בתכנית לרכוש את המיומנויות הנדרשות להשתלבות בעבודה כיועצים ומאמנים, משולבים בתכנית תכנים פרקטיים שונים. המשתתפים מתנסים בניתוח של מקרי בוחן מהנעשה בשוק, בוחנים פתרונות מן השטח ולוקחים חלק בהתנסויות פעילות. בין היתר הם עורכים סימולציות של תכנון תיק כלכלי מלא תוך תרגול של כל השלבים. כמו כן, הם יכולים לתרגל בפועל את הכלים הנלמדים דרך הפרקטיקום המעשי.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים גם התחומים הבאים:

 

 

 • צרכנות נבונה
 • תיק הבראה כלכלי
 • ניהול סיכונים משפחתי
 • תכנית חסכונות עתידית
 • מתודולוגיות ייעוץ כלכלי
 • בניית מאזנים ותקציבים
 • מפת הכנסות משפחתיות
 • מיפוי יעדים כלכליים לעתיד
 • טיפול במשברים ושימור תהליך
 • תקשורת זוגית והורית בתהליכים פיננסיים
 • ועוד

 

סגל הוראה


מרכזת הקורס היא מנהלת מחלקת הייעוץ הכלכלי של חברת "פילת" למיון וגיוס עובדים.


המרצים בתכנית הם בעלי ניסיון בתחום הייעוץ הכלכלי למשפחות. כמו כן, נכללות בתכנית הרצאות אורח של מומחים מענפים רלוונטיים שונים כגון נדל"ן, בנקאות, משכנתאות, חשבונאות, מכירות, שיווק, פנסיה וגמל.

 

על מוסד הלימוד


במכללה האזורית צפת יכולים תושבי צפת וסביבתה הקרובה לקחת חלק בלימודי תעודה במגוון של תחומים. בין הקורסים שניתן ללמוד נכללים קורס להכשרת יועצי משכנתאות, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, קורס הום סטיילינג, קורס מדריכי רכיבה על סוסים ועוד. בהכשרות השונות מושם דגש על רכישת הכלים הפרקטיים הנחוצים לפיתוח הקריירה, כדי לסייע למשתתפים בקורסים בעת ההשתלבות במקצוע החדש עם תום לימודיהם.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון בתחומים רלוונטיים. יש צורך בניסיון מקצועי מעשי בענפים כגון פיננסים, מדעי החברה, ניהול וייעוץ. במקרה הצורך המועמדים מוזמנים לראיון אישי שבו נבדקים נתוניהם האישיים והתאמתם למסלול.

 

תעודה


משתתפים המשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודה כפולה ליועצים ומאמנים כלכליים למשפחה ולפרט. הדיפלומה מוענקת על ידי המכללה האזורית צפת, המכון לקידום אינטגרציה חברתית וקבוצת "פילת". בוגרי הקורס יכולים להירשם לאיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית צפת