רוצה פרטים על שכר מאמנים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר מאמן אישי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מאמנים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


משכורות מאמנים אישיים וקואצ'רים


קריירה באימון, הידועה גם בשם קואצ'ינג, כוללת מגוון של התמחויות ואפשרויות. המאמנים פועלים עם אוכלוסיות שונות כגון מנהלים, בעלי עסקים, משפחות, זוגות והורים ועוברים יחד עם המאומנים שלהם תהליכים משמעותיים להגעה ליעדים ומימוש הפוטנציאל. הגיוון הגדול במקצוע יוצר גם קשת רחבה למדי של משכורות, כאשר גורמים כגון עבודה כשכירים או עצמאיים או היקפי משרה יכולים גם הם להשפיע על ההשתכרות. באופן כללי, השכר לעובדים ותיקים בתחום זה הוא מעל הממוצע במשק, אולם נתונים אלה תלויים באיכות ומצוינות העובדים, בהתמדה ונחישות ובבנייה של קהל לקוחות איכותי ומתאים.


רמות שכר


השכר הממוצע לעובדים בתחילת הדרך בתחום זה נע בין 10,000 - 15,000 שקלים לחודש. יש לציין כי מאור ובענף התמחויות רבות גם המשכורות נעות בקשת רחבה. כמו כן, ישנם קריטריונים רבים שיכולים להשפיע על ההשתכרות של העובדים וכן לתרום להעלאת המשכורות.


שכיר מול עצמאי: רובם של העובדים במקצוע האימון האישי פועלים כעצמאיים. השכירים מצויים בביטחון תעסוקתי רב מאשר העצמאיים, אולם המשכורות של הפרילנסרים הן לעיתים קרובות גבוהות משל השכירים בחברות הייעוץ. יש לציין כי עצמאיים נדרשים לדאוג גם לשיווק השירותים שלהם, בניית קהל לקוחות ושימור לקוחות, מה שמצריך הוצאות נוספות מצדם של הפרילנסרים. בניית קהל הלקוחות הוא משימה מורכבת שעשויים לקחת מספר שנים ויש להביא בחשבון כי פוטנציאל ההשתכרות עולה עם השנים תוך בניית מאגר הלקוחות.


שעתי מול חודשי: גם סוג המשכורות משתנה, בחלק מן החברות מציעים תשלום שעתי ובמקרים אחרים חודשי. אנשי מקצוע רבים, בעיקר עצמאיים, פועלים לפי תעריפים קבועים מראש, המכתיבים עלות למפגש שעתי. גובה התעריפים משתנה בהתאם לקריטריונים כגון ותק, סוג העבודה וסוג הלקוח. עלות מפגש אחד עם קואצ'ר יכול לנוע בין 150 - 500 שקלים, כאשר קואצ'רים ותיקים מגיעים לרוב לתשלום שבין 400 - 550 שקלים לשעה. המאמנים המפורסמים בענף, העובדים עם ידוענים ובכירים בחברות הגדולות, יכולים להגיע גם לתעריפים של אלפי שקלים לפגישה.


היקף המשרה: היבט נוסף המשפיע על ההשתכרות הוא היות המשרה מלאה או חלקית. מאמנים ומנחים רבים עובדים בהיקף משרה חלקית ומשלבים מספר מקומות עיסוק במקביל כדי להגיע לכמות הלקוחות הנדרשת להם.


תחום העיסוק והמומחיות: בענף האימון התמחויות רבות, אנשי המקצוע יכולים לעבוד עם מנהלים ובכירים בסקטור העסקי, עם עסקים קטנים, עם משפחות וזוגות, עם לקוחות פרטיים ועוד. מי שעובדים עם מנהלים ובכירים בחברות גדולות נוטים להגיע לתגמול גבוה במיוחד.

 

על התפקיד


מאמנים עוסקים בייעוץ והדרכה של המאומנים שלהם בתהליכים אישיים ועסקיים, בדרך למימוש פוטנציאל אישי, התגברות על קשיים וחסמים והגעה ליעדים מקצועיים. בדרך כלל תהליכים אלה הם ממוקדים וקצרי טווח ובהם פועלים יחד הקואצ'רים והמאומנים בעבודה משותפת ואינטנסיבית שמוגדרים מראש, בתחילת הדרך. הדגשים בתהליך משתנים מאדם לאדם, לעיתים המטרה היא קידום ופיתוח של עסק חדש או קיים והגדלת מכירות, לעיתים התגברות על חסמים אישיים ובניית ביטחון עצמי, לעיתים התמודדות עם חסמים בתקשורת הזוגית ועוד.


קיימים תת תחומים רבים בקואצ'ינג, התלויים בקהל היעד של המאומנים:


עסקי: באימון עסקי המאמנים עובדים יחד עם מנהלים ובכירים בארגונים ועסקים ומסייעים להם להגיע ליעדים ומטרות כלכליים ותפעוליים, כגון העלאת רווחים, הגדלת היקפי מכירות, התמודדות עם חסמים בתקשורת הפנים ארגונית ועוד. ישנם גם מי שעוסקים בסיוע בהקמה של עסקים קטנים או סטארט אפים חדשים.


זוגי: מאמנים זוגיים מסייעים לזוגות להתמודד עם דילמות ואתגרים בקשר הזוגי ובמעגל המשפחתי ולפתור סכסוכים ומחלוקות המתעוררים בקשר. תהליכים נוספים כוללים סיוע במציאת זוגיות.


ADHD: מאמנים אלה עובדים עם ילדים ומבוגרים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה ומסייעים להם בהתמודדות עם קשיים הנוגעים לתפקוד במעגל הלימודים, העבודה והחיים האישיים.

 

טבלת שכר

 

תפקיד שכר חודשי 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי 5 שנות ניסיון ומעלה
מאמן אישי

12,000 - 20,000 שקלים לחודש

או  100 - 300 שקלים לשעה

20,000 - 24,000 שקלים לחודש

או 300 - 1,000 שקלים לשעה

מנחה קבוצות 11,000 - 14,000 שקלים לחודש 14,000 - 17,000 שקלים לחודש
הדרכה ופיתוח ארגוני
10,000 - 14,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש
מאמן זוגי ומשפחתי
11,000 - 16,000 שקלים לחודש

17,000 - 18,000 שקלים לחודש

או  200 - 600 שקלים לשעה


לתשומת לבך - רמות השכר משתנות מעת לעת

 

ביקוש בשוק


שוק האימון של היום נמצא במצב של רוויה יחסית ומאופיין בתחרותיות רבה. מנהלים בארגונים עסקיים רבים מעדיפים לפנות לאנשי מקצוע ותיקים ו"בעלי שם", על פני עובדים בתחילת דרכם המקצועית.

 

כמו כן, העובדה כי רבים מן העובדים עוסקים בתחום כעצמאיים ומסתמכים על מאגרי לקוחות יכולים ליצור קושי להשתלב במקצוע בתחילת הדרך. עובדים המעוניינים לפרוץ בתחום צריכים להתחיל מבניית קהל לקוחות, שימור לקוחות וביסוס המוניטין שלהם בשוק תוך שיווק ופרסום נכונים, ולאחר מספר שנים יכולים להתחיל לבנות את הקריירה באופן מספק יותר.


עם זאת, בעסקים קטנים פונים לעיתים דווקא לקואצ'רים מתחילים, משום שהתעריפים שלהם מתאימים יותר למסגרות התקציב של אותם עסקים.


בענפים מסוימים תיתכן דרישה רבה יותר לעומת אחרים. כך למשל ישנה דרישה למאמנים בתחום העסקי, מאמני מנהלים ועובדים בתחום הפיתוח והייעוץ הארגוני והעסקי.


מה ללמוד כדי לעבוד בתחום?


יש לציין כי כיום אין חובה ברישיון מקצועי או תעודה כדי לעסוק בתחום זה בישראל, אם כי היום פועלים גורמים שונים לעגן בארץ את מעמדו של המקצוע. המעוניינים לעבוד כמאמנים יכולים לרכוש את הידע והכלים הנחוצים לשם כך במסגרת קורסים והכשרות לתעודה. קורסים אלה מתקיימים במגוון של מכללות ומרכזי הכשרה, וכן בחברות פרטיות בתחום הקואצ'ינג.


בקורסים ניתן ללמוד אימון באופן כללי ולהקיף את כל הדיפציפלינות, או לבחור בקורסים ממוקדים יותר שבהם ניתן להתמקד באוכלוסיות יעד כגון מנהלים ועסקים, משפחות וזוגות, ילדים המתמודדים עם הפרעות קשב ADHD, אנשים המעוניינים לעבור תהליכי ירידה במשקל ועוד.


בקורסים לומדים המשתתפים כלים דרכם הם יכולים לסייע למתאמנים שלהם להגיע לתוצאות, להתגבר על חסמים ומכשולים, למצות את הפוטנציאל האישי והמקצועי. ברבות מן ההכשרות מתמקדים בתחום הייעוץ וההדרכה למנהלים ולבכירים תוך התמודדות עם דילמות ואתגרים מקובלים במגזר העסקי.


בדרך כלל אורך ההכשרות הללו הוא בין מספר חודשים לשנה אחת. לרוב הן נערכות במתכונת נוחה לאנשים עובדים, בשעות הערב או אחר הצהריים. כדי לאפשר למשתתפים לצבור ניסיון וידע פרקטי, משולבת ברבות מן ההכשרות תכנית פרקטיקום, שבה מתנסים בפועל בתהליכי אימון וליווי עם מספר לקוחות אמיתיים בהדרכת הסגל ואנשי מקצוע מנוסים, לעיתים ניתן להשתלב במסגרת ארגונים ועסקים במסגרת הפרקטיקום ולהכיר את הפעילות בסקטור העסקי. לעיתים בפרקטיקום נפתחות הזדמנויות לפיתוח הקריירה ולהשתלבות בשוק העבודה, דרך נטוורקינג ופיתוח רשת קשרים.


כיום קיימים מספר ארגונים הפועלים לקידום המקצוע, בהם ארגונים מקומיים וכן כאלה בין לאומיים. בין הארגונים הללו נכללת לשכת המאמנים, ארגון עצמאי המאגד קהילת אנשי מקצוע בענף, לקידום נטוורקינג בין העוסקים בתחום ולבניית מאגרי מידע מקצועיים. ארגונים נוספים כוללים את הפדרציה הבין לאומית ICF, ארגון גלובלי הפועל גם להסמכה של עובדים בהתאם לסטנדרטים מוגדרים. בחלק ממוסדות הלימוד מאפשרים לבוגרים לקבל תעודות מטעם אותם ארגונים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מאמנים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp