רוצה פרטים על תנאי קבלה - הנדסת מחשבים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי הנדסת מחשבים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - הנדסת מחשבים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי הנדסת מחשבים

 

בלימודי הנדסת מחשבים ניתן לרכוש כלים להשתלבות בתחום החומרה בהייטק, ענף שהדרישה לעובדים בו הולכת ועולה. לימודים אלה נערכים לעיתים במסגרת לימודי הנדסת חשמל ובמקרים רבים מתקיימים כתואר העומד בפני עצמו. הדרישה הגבוהה לתואר והאופי הכמותי של המקצוע משתקפים גם בדרישות הקבלה ללימודים.


קבלת מועמדים ללימודי הנדסת מחשבים נעשית על סמך שקלול ציוני הבגרויות שברשותם יחד עם הציון בפסיכומטרי. מאחר ומדובר במקצוע הנדסי, במוסדות מתמקדים בציון במרכיב החשיבה הכמותית של הפסיכומטרי, או בציון סכם הנדסי שהוא סכם משוקלל שבו ניתן דגש רב יותר על המרכיבים הכמותיים בבחינה. כמו כן, המועמדים נדרשים לציונים גבוהים בבגרויות במקצועות הריאליים, מתמטיקה ופיזיקה. במקרים מסוימים, מועמדים שברשותם ממוצע בגרות גבוה במיוחד יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי תוך הצגת ציון סיווג באנגלית.


למי שאינם עומדים בדרישות הסף מציעים במקרים רבים מכינות וקורסי קדם. בדרך כלל מי שלא עומדים ברף בציונים בפיזיקה ומתמטיקה יכולים ללמוד בקורסים ייעודיים המתקיימים בחודשי הקיץ לפני תחילת הלימודים או במהלך הסמסטר הראשון. במוסדות הלימוד פועלות מכינות קדם אקדמיות שונות שגם בהן ניתן להשלים פערים ולשפר את סיכויי הקבלה לתואר.

 

לתשומת לבך - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות אל מוסדות הלימוד לקבלת המידע העדכני והמדויק ביותר לגבי קבלה ללימודים.

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


כדי להתקבל ללימודים בחוג זה באוניברסיטת בן גוריון יש צורך בציון סכם הנדסה של לפחות 535 ונוסף על כך ציון פסיכומטרי רב תחומי של לפחות 600. המועמדים נדרשים לבגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון עובר ומעלה. כמו כן יש צורך ברמת סיווג של לפחות "בסיסי" בשפה האנגלית, באמצעות מרכיב האנגלית של הפסיכומטרי או מבחן אמי"ר.

 

המרכז האקדמי רופין (עמק חפר)


הגשת מועמדות לתואר אפשרית למועמדים בעלי זכאות לבגרות מלאה בממוצע של לפחות 70 ללא בונוסים, בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה, ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה. יש צורך גם בציון בפסיכומטרי לפי הנחיות המל"ג.


מועמדים שאינם עומדים בדרישות הסף במתמטיקה נדרשם ללמוד בקורס קדם במתמטיקה ולהציג ציון 70 ומעלה, או לחלופין לעבור מבחן פטור. מי שאין ברשותם בגרות בפיזיקה נדרשים ללמוד במסלול לימודי יסוד בפיזיקה שנערך בשנה א' של התואר ומחייב גם לימודים בסמסטר קיץ בתום שנת הלימודים. כמו כן, יש לעמוד בבחינת פטור בפיזיקה.


מוצעת גם אפשרות קבלה להנדסאים מדופלמים. יש צורך בעמידה בחובות הפסיכומטרי והבגרויות ובהצגה של הציון הסופי בגיליון הציונים ובדיפלומת מה"ט. מועמדים הנדסאים יכולים לקבל פטור מן הפסיכומטרי במקרים מסוימים, כגון אם ברשותם ממוצע 80 ומעלה במבחני מה"ט וציון 75 ומעלה בכל אחד ממבחני מה"ט.

 

הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל (חיפה)


לימודים אלה מתקיימים במסגרת הפקולטה להנדסת חשמל. כדי להתקבל נדרש סכם של כ - 91, הסכם מחושב על פי נוסחה פנימית של הטכניון על סמך ההישגים בבגרויות ובפסיכומטרי. כך למשל ניתן להגיע לסכם זה על סמך ממוצע בגרויות 115 וציון 700 בפסיכומטרי, או על סמך ממוצע בגרות מיטבי של 109 ומעלה וציון 740 בפסיכומטרי. קיימים צירופים אחרים שעליהם ניתן להתבסס בקבלה, לפי נוסחת הטכניון. נוסף על כך, המועמדים נדרשים לציון גבוה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד, מי שאינם עומדים בדרישות הסף המתמטיקה נדרשים לעבור מבחן סיווג פנימי של הטכניון.

 

האוניברסיטה העברית (ירושלים)


הלימודים מתקיימים במסגרת תכנית להנדסת חשמל ומחשבים. סף הקבלה לתואר הוא 23.750, מדובר בחישוב על פי נוסחה פנימית של האוניברסיטה העברית שבו מתבססים על ההישגים בפסיכומטרי ובבגרות. באוניברסיטה שמים דגש על הפסיכומטרי בדגש כמותי. מועמדים שברשותם ממוצע בגרות 11.50 ומעלה יכולים להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי, מועמדים אלה נדרשים לציון סיווג באנגלית של 85 ומעלה (רמת בסיסי לפחות).

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים נדרשים לתעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 80 ומעלה, עם בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד, ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה. מושם דגש על הציון במרכיב הכמותי של הפסיכומטרי. מועמדים שאין ברשותם בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות יכולים להתקבל על סמך מעבר מכינה בפיזיקה הנערכת בחודשי הקיץ ואם נתוני הקבלה האחרים שלהם גבוהים במיוחד, לרבות הציון בבגרות במתמטיקה ובפסיכומטרי.

 

אפיקי מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה


בחלק ממוסדות הלימוד מתאפשרת קבלה ללימודים על סמך אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה. מדובר בשיתופי פעולה בין המוסדות השונים לאוניברסיטה הפתוחה במסגרתם מועמדים שאינם עומדים ברף הקבלה יכולים להתחיל את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה שבה תנאי הקבלה מקלים יחסית ועל סמך ההישגים בקורסים באפיק המעבר להמשיך את התואר במוסד אחר. כיום מתאפשר אפיק מעבר בתחום הנדסת המחשבים אל הטכניון או אוניברסיטת בן גוריון.


באפיק לומדים קורסי יסוד מדעיים שנכללים בסמסטרים הראשונים של התואר. קורסים אלה מקבילים לקורסים המתקיימים במוסדות השונים ומעבר מוצלח שלהם מקנה פטור מאותם קורסים. המועמדים נדרשים ללמוד מספר מסוים של קורסים (המספר משתנה ממוסד למוסד) ולהציג ציון גבוה בכל אחד מהם.


יש להדגיש כי קבלת מועמדים דרך אפיק המעבר אפשרית לבעלי זכאות לבגרות מלאה. כמו כן, מי שעומדים בדרישות צריכים גם להשלים את הקורסים שאינם נכללים באפיק ונלמדים במהלך שנה א'. כמו כן, חשוב לציין כי מאחר ותחום זה אינו נלמד באוניברסיטה הפתוחה מועמדים שעוברים את התכנית ואינם מעוניינים להמשיך למוסד היעד יכולים ללמוד מסלולים הנדסיים אחרים באוניברסיטה הפתוחה.


על הלימודים


סטודנטים בתכנית זו משלבים בין ידע בהנדסה ובתחומים מדעיים, הלימודים מתבססים על שילוב בין תחומי הנדסת החשמל ומדעי המחשב ובמהלכם מתמקדים בתכנון ופיתוח של רכיבי חומרה משולבי מחשב.


הסטודנטים מתחילים מהיכרות עם ענפי מדעים בסיסיים ורכישת הידע המתמטי הנדרש. בהמשך הם מעמיקים בענפי החומרה והתוכנה תוך היכרות עם טכנולוגיות תקשורת מחשבים, ארכיטקטורות מחשוב, רשתות מחשבים ועוד. נלמדים גם כלים מעולם התוכנה כגון אלגוריתמים, עיבוד נתונים, למידת מכונה וכן סייבר ואבטחת מידע. הסטודנטים לומדים על סביבות פיתוח שונות וסביבות עבודה משובצות מחשוב, תוך התאמה לדרישות התעשייה עתירת הידע ולצורכים של חברות הייטק, כגון עבודה בצוותי פיתוח ומחקר בתעשייה.


אורך הלימודים הוא כארבע שנים. במרבית המקרים הם מתקיימים במתכונת יום אולם במוסדות מסוימים מתאפשרים גם לימודי ערב בתחום. במהלך התואר הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים וגם לוקחים חלק במעבדות שבהן הם מכירים טכנולוגיות ותהליכי עבודה פרקטיים. כמו כן, הם יכולים ליישם את החומר הנלמד בפועל במסגרת פרויקט הגמר ההנדסי שאותו עורכים בשנת הלימודים האחרונה. בפרויקט מתנסים בתכנון של פתרונות לצורכי התעשייה ולעיתים הוא אף נערך בשיתוף של חברות הייטק.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - הנדסת מחשבים?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - הנדסת מחשבים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp