רוצה פרטים על קלינאות תקשורת בירושלים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי קלינאות תקשורת בירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קלינאות תקשורת בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הפרעות בתקשורת בירושלים


באזור ירושלים מתקיימים מגוון מסלולים ללימודי הפרעות בתקשורת, הידועים גם בשם לימודי קלינאות תקשורת. לימודים אלה מתאימים למי ברצונם להשתלב במקצוע טיפולי שמערב סיוע לזולת ושיקום של מגוון אוכלוסיות המתמודדות עם קשיי שמיעה ודיבור.


בלימודי קלינאות תקשורת הסטודנטים מכירים מגוון של שיטות לאבחון, לטיפול ולמניעה של בעיות שונות. הם מפתחים את המיומנויות הדרושות להשתלבות בקריירה כקלינאים במסגרות שונות כגון בתי חולים, קופות חולים, מרכזי שיקום ועוד.


בדומה למקצועות פרא רפואיים נוספים, כדי להשתלב בתחום זה יש צורך בקבלת ההסמכה המתאימה ממשרד הבריאות, שהוא הגוף האחראי היום על הסמכת קלינאי התקשורת בישראל. לצורך קבלת הרישיון יש צורך בהשלמת כל החובות הנדרשים בתואר וכן במעבר מבחנים ממשלתיים ועמידה בכל דרישות המשרד.

 

 

מוסדות לימוד


האקדמית הדסה


בחוג להפרעות בתקשורת של האקדמית הדסה הסטודנטים רוכשים כלים וידע הנחוצים למטפלים בענף זה, הם לומדים על תחומי השפה, האודיולוגיה, הבליעה ולקויות הדיבור מתוך שאיפה לפתח סל כלים נרחב לפיתוח הקריירה בהמשך דרכם. בתואר נכללת התנסות מעשית שאותה עורכים הסטודנטים במרפאת המכללה וכן בקליניקות שונות שבהן מתנסים בעבודה עם מבוגרים וילדים כאחד. במכללה מתקיים גם מסלול לתואר שני MA בתחום זה, שבו יכולים העובדים להעמיק ולפתח את הידע המקצועי שברשותם תוך שימת דגש גם על תחום הרב תרבותיות והרב לשוניות בטיפול. בבית הספר לבריאות מדע וחברה של המכללה מתקיימים לימודים בענפים נוספים כגון אופטומטריה, מעבדה רפואית, ביוטכנולוגיה, מדעי המחשב ועוד.

 

לציבור הדתי והחרדי


סטודנטים מהציבור החרדי המעוניינים בלימודים בתחום זה יכולים ללמוד במסלולים בהפרדה בין נשים לגברים. במסלולים אלה מותאמים התכנים לצורכים של הסטודנטים שומרי המצוות ומפוקחים על ידי רבנים. אחד הדגשים באותן תכניות הוא על הכשרת אנשי ונשות מקצוע להשתלבות במערך הטיפולי בחברה החרדית, שבו קיים היום מחסור משמעותי בקלינאים.


קמפוס שטראוס


קמפוס שטראוס הוא מוסד לימודים לציבור החרדי, הלימודים בו מתקיימים בהפרדה מגדרית. הוא ממוקם ברחוב שטראוס בשכונת גאולה. הלימודים במוסד זה מתקיימים נכון להיות בתכנית לנשים חרדיות בלבד. הלימודים הם פרי שיתוף פעולה עם המכללה האקדמית הדסה, ובמהלכם לומדות הסטודנטיות מגוון של כלים לאבחון, טיפול ומניעה של לקויות תקשורתיות. הסטודנטיות רוכשות ידע וכלים קליניים הנחוצים להשתלבותן כמטפלות, תוך מתן מענה לצורך במטפלים אלה בחברה החרדית כיום. אורכו של התואר הוא שלוש שנים וחצי. מסלולי לימוד נוספים לנשים הנערכים במוסד הלימוד כוללים לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מעבדה רפואית, לימודי אופטומטריה, לימודי ביוטכנולוגיה ועוד. גברים יכולים ללמוד במסלולים נפרדים מקצועות כגון עבודה סוציאלית, מדעי המחשב או תואר בניהול.

 

 

על הלימודים

 

בתואר מתמקדים בכלים לסיוע לאנשים המתמודדים עם לקויות תקשורת כגון בשמיעה ובדיבור. הסטודנטים רוכשים ידע וכלים בענפים כגון רכישת שפה, אודיולוגיה ותורת השמיעה, תהליכי בליעה, התמודדות עם גמגום ועם הפרעות קול שונות ועוד וגם בוחנים את המרכיבים ההתנהגותיים והפסיכולוגיים הנלווים לקשיים ומוגבלות באותם ענפים.


בהמשך הסטודנטים מתוודעים לתיאוריות ותהליכים הנוגעים להערכה ואבחון וכן לתכנון הטיפול כך שהוא מותאם לצורכים האישיים של כל מטופל ומביא בחשבון את האתגרים הייחודיים שעמן מתמודדות האוכלוסיות השונות. בין היתר נלמדים תהליכים הנוגעים לאבחון וטיפול ייעודי לילדים ולצעירים. כמו כן נלמדים תהליכי העבודה מול אוכלוסיות נוספות כגון בני הגיל השלישי. בחלק מן המקרים הסטודנטים בוחנים גם סוגיות הנוגעות לרב תרבותיות ולקחיה בחשבון של מאפיינים תרבותיים ושפתיים של קבוצות שונות בחברה הישראלית בתהליך הטיפולי.

 

מתכונת הלימוד


התואר נפרש על פני פרק זמן שבין שלוש שנים וחצי לארבע שנים. מדובר בתכניות לימודי יום מלאות שבהן לומדים מספר ימים בשבוע משעות הבוקר ועד הערב.


בלימודים משולבים קורסים עיוניים יחד עם התנסויות פרקטיות בשטח. ההתנסות הקלינית מתחילה לרוב כבר בשלבים הראשונים של התואר ונערכת במעבדות של מוסדות הלימוד וכן במוסדות טיפוליים בקהילה. הסטודנטים מתנסים באבחון וטיפול במטופלים אמיתיים תוך פיקוח וליווי של הסגל וכך יכולים לצבור ניסיון ולהכיר את התהליכים בשטח. לפי הנחיות משרד הבריאות יש צורך לצבור כ - 1,000 שעות התנסות קלינית במסגרת התנאים לסיום התואר.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


הלימודים מתאימים הן לתושבי ירושלים המעוניינים ללמוד קרוב לבית והן לתושבי אזורים אחרים שמעוניינים בלימודים באווירה ירושלמית. המסלול מתאים במיוחד לבעלי זיקה לתחום הטיפולי, בעלי יחסי אנוש טובים ורצון לתרום לזולת ולסייע לאחרים.


תנאי הקבלה לקלינאות תקשורת מתבססים על ציון התאמה גבוה, כלומר שקלול ממוצע הבגרות עם הציון בפסיכומטרי. במרבית המוסדות הדרישה היא לציון התאמה 650 ומעלה אולם הציון עשוי להיות גבוה או נמוך מכך. כמו כן, מושם דגש על ההישגים בבגרויות במקצועות המדעיים. המועמדים עוברים גם ראיונות אישיים שמטרתם בדיקת הכישורים האישיים והתאמתם לתכנית ולמקצוע. יש להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


כאמור ההשתלבות בתעסוקה בתחום אפשרית לאחר השלמת כל החובות לתואר, מעבר בחינות ממשלתיות וקבלת רישיון מטעם משרד הבריאות. מי שעומדים בדרישות אלה ומקבלים את הרישיון יכולים להשתלב בעשייה קלינית טיפולית וכן הדרכה ומחקר. המטפלים יכולים להשתלב במגוון של אפיקי תעסוקה כגון בבתי החולים וקופות החולים, במרפאות פרטיות, במרכזים להתפתחות הילד, במרכזים ללקויי שמיעה וכן במערכת החינוך שם הם פועלים במסגרת צוותים רב מקצועיים בעיקר בחינוך המיוחד והמשלב.


בירושלים ישנה דרישה רבה למדי לאנשי מקצוע אלה. הבוגרים יכולים להשתלב במסגרות תעסוקה שונות ברחבי העיר ביניהן מכונים להתפתחות הילד, גני תקשורת, מרכזים טיפוליים, מעונות שיקומיים, חברות בתחום מכשירי השמיעה, עמותות הפועלות למען ילדים עם צרכים מיוחדים ומסגרות נוספות בעיר ובסביבתה.

 

דרישה זו עולה בין היתר בעקבות מחסור של עובדים בענף. כך למשל קיים היום מחסור משמעותי במטפלים פרא רפואיים במערכת החינוך המיוחד, בייחוד בגני הילדים, וישנם תקנים רבים שאינם מאוישים עקב מחסור באנשי צוות.


בוגרים המעוניינים להמשיך לפתח את הקריירה ובמקביל להעמיק את הידע המקצועי שברשותם יכולים ללמוד גם לתואר שני בתחום, המתקיים במוסדות מסוימים בהם גם מוסדות בירושלים, כגון המכללה האקדמית הדסה. אפשרויות נוספות העומדות בפני הבוגרים הן השתלמויות שונות המוצעות לאנשי המקצוע, מדובר בקורסים קצרים וסדנאות שבהן ניתן להרחיב את סל הכלים המקצועי, להכיר שיטות עבודה חדשות או להיחשף לקהלי יעד טיפוליים נוספים שאותם ניתן לשלב בעבודה השוטפת.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קלינאות תקשורת בירושלים?

רוצה לדעת יותר על קלינאות תקשורת בירושלים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: מקצועות פרא רפואיים
התקבלו 442 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp