רוצה פרטים על משאבי אנוש לתואר בצפון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ניהול משאבי אנוש לתואר בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משאבי אנוש לתואר בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ניהול משאבי אנוש בחיפה והצפון


המתגוררים בחיפה והצפון המעוניינים לרכוש את הכלים לפיתוח קריירה בתחום ההון האנושי יכולים ללמוד בתכניות השונות ללימודי ניהול משאבי אנוש המתקיימות באזור. מסלולים אלה מוצעים במכללות ואוניברסיטאות בערים שונות באזור, ניתן למצוא תכניות בחיפה, בטבריה, בעכו, בצפת, בעפולה ובמיקומים נוספים בגליל.


במהלך לימודי ניהול משאבי אנוש לתואר הסטודנטים רוכשים את הידע והכלים הנחוצים להובלת תהליכים הנוגעים לחומר האנושי של חברות וארגונים. מיומנויות אלה יכולות לסייע לארגונים ולמנהליהם בתהליכי קבלת החלטות ובפיתוח האסטרטגיה של עסקים.


קיימות מספר אפשרויות ללמוד את התחום באזור. לעיתים נלמד התחום כתואר BA העומד בפני עצמו ובמקרים אחרים מוצע כהתמחות או מסלול בחירה במסגרת תארים שונים כגון לימודי מנהל עסקים, תואר ראשון בניהול או לימודי שירותי אנוש. במקרים מסוימים זוהי אחת החטיבות שבהן ניתן ללמוד במסגרת לימודים רב תחומיים.

 

מוסדות


קיימים מספר מוסדות אקדמיים שבהם מציעים לימודים בצפון בענף זה, בהם אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות, וכן שלוחות צפוניות של מוסדות שונים.


האוניברסיטה הפתוחה (מגוון ערים)


סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה יכולים ללמוד תחום זה במסגרת חטיבת קורסים שאותה הם יכולים לשלב בתואר חד חוגי בתחומים שונים כגון כלכלה, סוציולוגיה, תואר בניהול, מדעי המדינה, פסיכולוגיה, מדעי הרוח ועוד. הסטודנטים לומדים קורסים בתחומים כגון התנהגות ארגונית, דיני עבודה ושוויון הזדמנויות מקצועי. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במסלולים גמישים שמתאימים במיוחד לאנשים עובדים, הסטודנטים יכולים לבחור את ימי ושעות הלימוד ולתכנן את קצב הלמידה. כמו כן, הלימוד נערך תוך שילוב מפגשים פרונטליים במרכזי הלימוד יחד עם לימודים מקוונים. למוסד זה מרכזי לימוד בערים שונות בצפון, אם כי יש להדגיש כי לא בכל עת נלמדים קורסים בתחום זה בכל מרכזי הלמידה. ניתן למצוא מרכזי לימוד בערים כגון חיפה, כרמיאל, טבריה, עכו, נצרת ועוד.

 

המכללה האקדמית כנרת (סמוך לטבריה)


המכללה ממוקמת על שפת הכנרת בעמק הירדן, בסמוך לעיר טבריה. מוצע בה תואר בתחום שבו ניתן לשלב גם תעודת ייעוץ ארגוני. בשנה השלישית מתקיימת הכשרה מקצועית שמאפשרת הרחבת הכלים המקצועיים ואפשרויות התעסוקה כיועצים ארגוניים. החל משנת הלימודים הראשונה בתואר הסטודנטים צוברים ניסיון פרקטי במסגרת סדנאות, סימולציות ופרקטיקום שנערך בשני שלבים בארגונים ציבוריים או עסקיים. בבית הספר למדעי הרוח והחברה של המוסד מתקיימים מסלולים נוספים כגון לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי תיירות ומלונאות, לימודי חינוך וקהילה, תואר בתקשורת ועוד. במכללה פועל גם בית ספר להנדסה ובו מסלולי לימוד שונים.

 

האקדמית גליל מערבי (עכו)


באקדמית גליל מערבי מציעים מסלול ניהול אסטרטגי של משאבי אנוש כהתמחות שבה יכולים הסטודנטים לבחור במסגרת התואר הראשון בניהול. במהלך לימודיהם במסלול זה הסטודנטים לומדים בין היתר על מדידת ביצועים ותפוקה, ניהול בארגונים גלובליים, ניהול אסטרטגי, קבלת החלטות וכלים חשובים נוספים. כמו כן, הם לוקחים חלק בפרקטיקום בשטח שבו הם מתנסים בתהליכים מקצועיים בארגונים. התמחויות נוספות המוצעות בתואר בניהול כוללות התמחות לוגיסטיקה, וכן התמחות בניהול בנקאות ונדל"ן. במוסד הלימוד ניתן ללמוד גם תואר ראשון במקצועות כגון חשבונאות, כלכלה, חינוך, סוציולוגיה, קרימינולוגיה וענפים נוספים.

 

הקריה האקדמית אונו - קמפוס חיפה


בקמפוס חיפה של הקריה האקדמית אונו ניתן ללמוד תחום זה במסגרת לימודי מנהל עסקים בהתמחות משאבי אנוש. הלימודים מתקיימים במתכונת ערב שבה לומדים גם במסטר קיץ, הכוללת גם יום לימודים מתוקשב. במהלך לימודיהם הסטודנטים מתנסים בסימולציות שבהן מדמים מצבים משוק העבודה. כמו כן, בתואר נכללים לימודי תעודה בענפים רלוונטיים שונים, כאשר הבוגרים יכולים לקבל נוסף לתואר גם דיפלומות בענפים כגון גיוס עובדים, פיתוח הדרכה, ניהול ראיונות טלפוניים, מיון קורות חיים ועוד. התמחויות נוספות בלימודי מנהל עסקים בקריה האקדמית כוללות התמחות מימון ושוק ההון, התמחות חשבונאות והתמחות שיווק ופרסום. בקמפוס מתקיימים גם למודי משפטים ולימודי חינוך וחברה.

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל (סמוך לעפולה)


במכללה זו ניתן להתמחות בתחום משאבי האנוש במסגרת לימודי שירותי אנוש בצפון. בתכנית זו מכשירים עובדים לתפקידים ניהוליים בארגונים בתחום השירות. במסלול ההתמחות ניתן לרכוש ידע בפיתוח הדרכה, מיון וגיוס מועמדים והערכה, בדגש על ענפי השירות במשק. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים מעשיים וכן בפרקטיקום בשטח. בתואר זה ניתן להתמחות גם בתחום ניהול האלכ"ר או ללמוד במסלול ייעודי לאנשים עובדים. כמו כן, ניתן למצוא במכללה לימודי כלכלה וניהול, לימודי מדעי המדינה, לימודי ניהול מערכות בריאות, לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית ועוד.


המכללה האקדמית צפת


ניהול משאבי אנוש הוא אחד מתחומי ההתמחות האפשריים במסגרת לימודים רב תחומיים המתקיימים במכללה זו. במסלול זה לומדים במספר חטיבות, בהן חטיבה בניהול, חטיבה בהיסטוריה ופילוסופיה וחטיבה כללית. אורך התואר הוא כשנתיים וסמסטר, הסטודנטים לומדים במסלול נוח לאנשים עובדים והקורסים נערכים אחר הצהריים. תחומי התמחות נוספים המוצעים בתואר הרב תחומי כוללים מדעי המדינה, סוציולוגיה, כלכלה וניהול, קרימינולוגיה, חינוך מיוחד ופסיכולוגיה.

 

על הלימודים


סטודנטים בתואר זה לומדים בהרחבה על כלים לניהול ההון האנושי של ארגונים. הם מתוודעים לצורכים של ארגונים ועסקים בשוק התחרותי של היום ומפתחים ראייה מערכתית וכוללת של מגוון המרכיבים הנחוצים להצלחתם, מתוך כך הם מכירים פתרונות עסקיים שיכולים לסייע לאותם עסקים. בין היתר נלמדות שיטות לגיוס עובדים ומיונם, לשימורם של העובדים בעסק ולהעלאת המוטיבציה שלהם.


במהלך התואר נלמדים מושגים חשובים מענפים שונים כגון ניהול, פסיכולוגיה ארגונית, כלכלה, סוציולוגיה ועוד. כמו כן נסקרים היבטים משפטיים שנוגעים לעבודה. נוסף על כך, דנים הסטודנטים בתהליכי שינוי והתפתחות בענף, כגון הטמעה של טכנולוגיות מתקדמות בארגונים והשפעתם על ביצועי עובדים וכן תמורות שנוגעות לרב תרבותיות וגיוון במקומות העבודה.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים בדרך כלל שלוש שנים. לצד לימודי היום המוצעים במוסדות, ניתן למצוא בחלק מן המקרים לימודי ערב במשאבי אנוש, מסלולים המתאימים במיוחד לאנשים עובדים שבהם לומדים אחר הצהריים במספר מצומצם של ימים בשבוע.


בתואר נכללים הן קורסים עיוניים והן קורסים מעשיים שבהם מתנסים הלכה למעשה בפיתוח והטמעה של כלים בתחום הארגוני. לעיתים מתקיים גם סטאז' או התנסות בשטח, במסגרתם הסטודנטים משתלבים בארגונים ופועלים מול לקוחות אמיתיים כדי לצבור ניסיון פרקטי בתחום.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה באזור


בסיום התואר הסטודנטים זכאים לתואר ראשון BA. בחלק מן המוסדות הם זכאים גם לקבל תעודות נוספות בענפים רלוונטיים כגון ייעוץ ארגוני, מכירות, שיווק ועוד.


לאחר סיום התואר באפשרות הבוגרים להשתלב בתפקידים שונים בארגונים וחברות באזור הצפון. בין התפקידים שאותם הם יכולים למלא נכללים רכזי השמה וגיוס, מאבחנים במכוני אבחון והשמה, מפתחי הדרכות למגזר הארגוני, מנהלי פרויקטים, מנהלי הון אנושי בחברות ועוד. באפשרותם גם לפעול כעצמאיים ולהקים עסק משלהם ולהציע שירותי ייעוץ והדרכה לעסקים וחברות. באזור הצפון פועלים מגוון של ארגונים ועסקים שבהם יכולים הבוגרים להשתלב, לרבות ארגוני הייטק, ארגוני תעשייה, עסקים קטנים ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משאבי אנוש לתואר בצפון?

רוצה לדעת יותר על משאבי אנוש לתואר בצפון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד משאבי אנוש לתואר בצפון

התאמה לתפקיד ניהולי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 7 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: מנהל עסקים

התקבלו 815 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מנהל עסקים

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית למנהל עסקים הם כישורים לוגיים אנליטיים טובים, לצד כישורים כמותיים טובים. שליטה טובה בשפה האנגלית הכרחית הן ללימודים והן לתעסוקה. הבנה טובה בתחום המילולי (שפתי) וכמו כן כישורים טכנולוגיים באופן כללי, מהווים יתרון.
תחומי העניין המתאימים הם התחומים היזמיים - עסקיים (ניהול, כספים) לצד תחומי עניין חברתיים (רצון לעבוד עם אנשים) וארגוניים (הבנה בנהלים, זכויות, חברות).
מבחינת תכונות האישיות, בטחון עצמי, רצון להוביל, להשפיע, לנהל, עצמאות ולעיתים משיכה קלה ללקיחת סיכונים. כל זאת לצד פתיחות בינאישית, יכולת יצירת קשר בינאישי בקלות - מהוות תכונות חשובות לעוסקים בתחום.
איזון בין רגשנות (אמוציונליות) לצד מחשבה (רציונליות), יציבות ובשלות אישית - מהווים יתרון בולט לעוסקים בתחום.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp