רוצה פרטים על תנאי קבלה - מקרא?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי מקרא

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - מקרא? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי מקרא לתואר ראשון


לימודי מקרא נכללים במדעי הרוח והקבלה אליהם מתבססת במרבית מוסדות הלימוד על שקלול ציון הפסיכומטרי של המועמדים עם הממוצע בתעודת הבגרות, ציון הידוע גם בשם סכם או ציון התאמה משוקלל. הציון הממוצע הנחוץ לקבלה לחוג זה משתנה בין המוסדות אולם לרוב נע בין 450 – 550, הממוצע יכול גם להיות גבוה מטווח זה. כמו כן, היות ומדובר במקצוע הומני, מושם דגש גם על ההישגים במקצועות רבי המלל בבגרות וכן על הבגרות באנגלית והציונים במרכיב המילולי ובמרכיב האנגלית של הפסיכומטרי.


המעוניינים להתקבל ללימודי מקרא לתואר ראשון יכולים למצוא גם אפשרויות קבלה חלופיות. ברבים ממוסדות הלימוד מציעים אפשרות ללימודים ללא פסיכומטרי שבהם מתקבלים על סמך ממוצע בגרויות גבוה, לרוב בין 90 – 95. כמו כן, לעיתים ניתן לקבל פטור מן הפסיכומטרי על סמך ציון במכינה קדם אקדמית. במוסדות מסוימים ניתן ללמוד במספר קורסי מוק, קורסי קדם מקוונים, ועל סמך ההישגים בהם ובתעודת הבגרות לנסות להתקבל לחוג.


מועמדים לשנת הלימודים תשפ"א יכולים לנסות להיעזר גם במתווה הקורונה שמנהיגים בחלק מהאוניברסיטאות והמכללות. במתווה זה מציעים למועמדים תנאים מקלים כדי לסייע להם להתמודד עם הקשיים בתקופת המשבר, כגון ביטול חלק ממועדי הפסיכומטרי. מתווה זה כולל בדרך כלל פטור מפסיכומטרי והסתמכות על בגרות בלבד או ממוצע משוקלל ברף נמוך מהרגיל. תנאים אלה עשויים להשתנות בהתאם להתפתחויות בשטח ולשיקולי מוסדות הלימוד.

 

שימו לב - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת, כדי לקבל את הפרטים העדכניים ביותר מומלץ לפנות אל מוסדות הלימוד. המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


כדי להתקבל ללימודי מקרא ומזרח קדום באוניברסיטת בן גוריון יש צורך בציון סכם או פסיכומטרי רב תחומי של לפחות 400. מועמדים המעוניינים בלימודי מקרא ללא פסיכומטרי יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרויות של 90 ומעלה, תוך הצגת רמת בסיסי ומעלה בסיווג האנגלית באמצעות מבחן אמי"ר.


באוניברסיטה שואפים גם לסייע למועמדים אשר נפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה ומציעים אפשרות קבלה עד עשרים נקודות פחות מן הסכם הנחוץ. מועמדים שברשותם ממוצע בגרויות שבין 88 – 89.9 יכולים לנסות להתקבל על סמך מכלול נתונים אישיים ולימודיים. כמו כן, מועמדים מעל גיל 40 פטורים מן הפסיכומטרי, אולם חייבים בבגרות מלאה וסיווג ברמת "בסיסי" באנגלית. יש לציין כי מתווה זה מתייחס למועמדים לשנת הלימודים תשפ"א בלבד וכי האוניברסיטה רשאית לבטלו בכל עת.


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית)


באוניברסיטה הפתוחה מתקבלים מועמדים גם ללא צורך בהצגת הציון בפסיכומטרי או ממוצע תעודת הבגרות. במוסד זה ההערכה נעשית על סמך ההישגים בזמן התואר ולא לפי הישגים לימודיים קודמים וזאת מתוך מטרה להגביר את נגישות האקדמיה למגוון של אוכלוסיות.

 

אוניברסיטת חיפה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים אלה באוניברסיטת חיפה נדרשים לציון משוקלל של לפחות 500.


בעקבות משבר הקורונה, מועמדים שלא יכלו לגשת לפסיכומטרי יכולים לנסות להתקבל ללימודים על סמך ציונים בשני קורסים הנלמדים במהלך סמסטר הקיץ שלפני התואר או במהלך הסמסטר הראשון ללימודים, הציון הנדרש בכל קורס הוא 75 ומעלה. הקורסים עוסקים בספרות, יהדות ונושאים אחרים. נוסף על כך יש צורך בציון "מתקדמים א'" בשפה האנגלית, ניתן לגשת למבחן אמי"ר או אמיר"ם.

 

האוניברסיטה העברית (ירושלים)


קבלת מועמדים לחוג זה באוניברסיטה העברית נעשית על סמך שקלול ציון הפסיכומטרי של המועמדים עם הציון הממוצע בבגרויות, לפי נוסחה פנימית של האוניברסיטה. הציון המשוקלל הנדרש הוא 16.00 ומעלה. כמו כן, מתאפשרת קבלתם של מועמדים על סמך ממוצע הבגרות, אם בידיהם ממוצע 9.75 ומעלה. מועמדים ראויים לקידום יכולים להתקבל על סמך ממוצע 9.4 לפי שיקולי האוניברסיטה. קיימת אפשרות קבלה נוספת על סמך ציון הפסיכומטרי בלבד, לבעלי זכאות לבגרות מלאה. יש צורך בציון 600 ומעלה בפסיכומטרי.

 

אוניברסיטת תל-אביב


באוניברסיטת תל-אביב מציעים מספר מסלולי קבלה אפשריים לחוג. ניתן להתקבל על סמך ממוצע משוקלל בין הפסיכומטרי לבגרות של 500 ומעלה, או על סמך ציון 450 ומעלה בפסיכומטרי. מועמדים שלהם ממוצע בגרויות של 100 ומעלה יכולים לנסות להתקבל ללא פסיכומטרי.


מתאפשרת גם קבלה על סמך בגרות מלאה עם ממוצע 85 ומעלה במקצועות ההומניים, אלה הם מקצועות החובה לרבות בגרות בתנ"ך, בגרות בהבעה עברית, בגרות בהיסטוריה, בגרות באזרחות, בגרות בספרות, בגרות באנגלית, בגרות במחשבת ישראל ועוד. מועמדים מעל גיל 40 מתקבלים על סמך זכאות לבגרות מלאה, גם ללא פסיכומטרי.


במסגרת מתווה הקורונה שמציעים באוניברסיטה למועמדים לשנת הלימודים תשפ"א מתאפשרת קבלה על סמך ממוצע בגרות, ללא פסיכומטרי, לבעלי ממוצע 97 ומעלה, או לחלופין לבעלי זכאות לבגרות שלהם ציון 80 ומעלה בשני קורסי מוק בענפי מדעי הרוח הנלמדים באוניברסיטה. אלה הם קורסים מקוונים שעל סמך ההישגים בהם ניתן להתקבל ללימודים.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)


באוניברסיטה מתקיימים לימודי תנ"ך לתואר. הקבלה נעשית על סמך שקלול ציוני הבגרות והפסיכומטרי. כמו כן, ישנה אפשרות לקבלה ללא פסיכומטרי, למועמדים שלהם ממוצע בגרויות של 90 ומעלה וציון סיווג באנגלית.

 

המכללה האקדמית לחינוך אורנים (קריית טבעון)


במכללה האקדמית אורנים מתקיימים לימודי הוראת מקרא, זוהי התמחות במסגרת לימודי חינוך לתואר ראשון. המעוניינים להתקבל נדרשים לציון התאמה של 540 ומעלה. כמו כן מאפשרים קבלה ללא פסיכומטרי, לבעלי ממוצע בגרות 93 ומעלה, או לבעלי ציון ממוצע 93 ומעלה במכינה קדם אקדמית. מועמדים שלהם ציון ממוצע בבגרות שבין 88 – 92 או ציון התאמה שבין 525 – 539 יכולים לנסות להתקבל על סמך מעבר ראיון "מסילה" של משרד החינוך.


מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב)


במכללה מתקיימים לימודים בתחום זה במסגרת התואר בחינוך, במסלול היסודי או במסלול העל יסודי. מועמים נדרשם לציון התאמה של לפחות 540 כדי להתקבל ובגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לפחות. לחלופין מתאפשרת קבלתם על סמך בגרות בלבד, למי שברשותם ממוצע בגרות 92 לפחות ובגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד.

 

אפיקי מעבר


אפשרות נוספת העומדת בפני מועמדים לתואר זה היא לימודים באפיק מעבר. מסלול זה הוא פרי שיתוף פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה לבין מספר מוסדות אקדמיים שבהם פועל החוג. המועמדים מתחילים את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה שבה תנאי הקבלה נוחים יחסית, ולומדים בה מספר קורסים הנכללים בשנה א' של התואר. על סמך ההישגים באותם קורסים ניתן להמשיך את הלימודים במוסדות השונים. הסטודנטים מקבלים את נקודות הזכות על הקורסים הנלמדים באפיק, וכן עליהם להשלים את הקורסים הנלמדים בשנה א' שאינם נכללים במסגרת האפיק. בין המוסדות שעמם מפעילה האוניברסיטה הפתוחה אפיקי מעבר נכללים אוניברסיטת תל-אביב, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת בן גוריון.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - מקרא?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - מקרא?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה - מקרא

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp